CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: larakun

Duhai hati yang lara

tt,bawak2 lg g mjlis usrah,ceramah masjid,ceramah tv kalau nk tau psl agama esp bab keadilan..x tau, kena tuntut ilmu..bkn duk melara pastu buat andaian berdasarkn pemahaman sendiri..bnde2 mcm ni x yh tunggu ada laki soleh

Hana replied at 7-10-2015 09:12 PM
mmm...mcm logik pulak statement ko ni.

mula2 ingtkn kwn tt sendiri cte..hihi..kak hana komen pendek je ke kali ni..hihi

larakun replied at 7-10-2015 06:32 PM
Ada satu persoalan dari saya.Allah Maha Adil.tapi dalam situasi saya ini bagaimana keadilan Allah di ...

awak kena faham keadilan Allah tu bukan setakat apa yg kita nampak di dunia..keadilan Allah sampai ke akhirat nanti..org yg serba serbi kurang di dunia, tapi dia tetap berusaha, bertawakal, tp tetap berserah dan bersyukur pd Allah..nanti di akhirat pertimbangannya senang..sebaliknya orang yg senang di dunia, di akhirat nanti Allah akan tanya apa yg dia buat dgn kesenangan dia tu..byk tanggungjawabnya org senang di dunia ni.. Awak dah ada kerja hebat dan hidup senang pun still awak tak bersyukur lagi..bandingkanla dgn yg lebih susah dr awak..

dengki dan cemburu ni penyakit hati..cucilah hati dengan sentiasa berzikir ingt Allah..

Kehidupan kawan awak tu nampak bahagia dan berkat..sebab rajin gi masjid kot? Awak nak bahagia dan berkat macam dia tu, awak rajin gi masjid tak? Hehe tanya je..

Bersyukurlah sebab Allah bagi ujian dekat TT.
Mungkin Allah bagi ujian dekat dia lain.
Kadang kita tak nampak.

Kadang aku jeles tgk bff-bff aku, sebab ujian yang diorang dapat memang besar giler.
Tapi sebab aku tahu, kalau aku dapat ujian macam yang diorg dapat tu belum tentu aku boleh hadap.

Ada satu persoalan dari saya.Allah Maha Adil.tapi dalam situasi saya ini bagaimana keadilan Allah di ...

tt, please.. once tt cakap mcmni sebenarnya tt bersangka buruk dengan Allah..

please.. jangan bersangka buruk..

Allah swt maha adil dan maha bijaksana..

Dia memberi bukan atas dasar apa yang kita mahukan tapi Dia membei atas dasar apa yang kita perlukan..
apa kecukupan kita..

bawak2 mengucap dan berishgtifar yer tt..

Follow Us
tiramisuu replied at 7-10-2015 10:29 PM
mula2 ingtkn kwn tt sendiri cte..hihi..kak hana komen pendek je ke kali ni..hihi

HAHAHA..ok.ok. aku reply panjang, skrg jugak.

Edited by Hana at 8-10-2015 03:43 PM

mmm..aku berpendapat sebab ko terlalu nak kawen kot. tapi, bf pun takde. itu pasal la ko rasa sgt down gila. itu aku rasa la

apa kata, ko cari kawan baru yang single jugak tapi, suka travel? dari ko berkawan dgn mak mak orang.
ape kelasss kawan dgn mak orang ini?
aku dulu, time2 andartua, aku suka cari kawan baru tau. aku mmg cari perempuan single. yang suka travel lagi bagus.
ape klasss kawan dgn mak orang.
eh..dah 2x type pulak. lupa. eh..tak. mmg sengaja pun.

mak orang bila kawan dgn perempuan single lagi takde bf mcm ko, mmg le, itu le ciri2 kelebihan bestnya kawen ..ada laki tu status "laku". ada anak itu "subur".
umah besar itu "bonus kawen dgn laki kaya". bla..bla..bla..
kiranya kalau senarai checklist utk menjadi duduk kelompok masyarakat melayu semua dah TICKED. ko semua takde. ZERO. itu pasal la rasa down.
boleh tak cari kawan yang sama CHECKLIST?
1. dah beli umah?
2. dah ada blind date utk this week? takde? loserr..
3. target mengusha 5 jejaka berkerjaya -achieve? none? double loserr..
4. bila nak upgrade kete?
5. jom ke bali by end of this year? bali jeK? koman2 paris lah.

haa..baru la tak rasa down dik non.

masa single ini2 lah nak travel secara backpackers. jimat tau.
or, cari kawan lagi 2org (kiranya 3org lah) gi le memana2 luar malaysia. boleh share accomodation, transport. byk jimat kat situ, banyak lebihan utk shopping. best tau. nanti kalau dah kawen, tak berapa ada duit utk gi memana2 luar malaysia dah unless ko kawen dgn laki kaya lah (see, checklist kat atas - bonus kawen dgn laki kaya )

kalau takde duit, keje la sabtu & ahad utk cari duit lebih dari ko gi umah mak orang pastu rasa down/dengki. itu yang ko nampak.
yang ko TAK NAMPAK, dia tak bagi tau, mana la ko tahu kan.
orang dah kawen nie, banyak dugaan & cabaran hidup berbanding orang single.

manusia ini akan sentiasa berasa jeles/ tengok rumput umah orang lain berhijau lagi cantik.

nanti ko dah kawen, ko akan jeles/dengki pasal lain pulak. serius.

MCM AKU.
jeles kat jiran sebelah aje. laki dia jemur kain & hantar anak gi sekolah.
hahaha..benda simple pun nak jeles.
tapi, kalau ko penat, over exhausted, benda2 simple lah boleh buat gado laki bini tau.
serius. tak tipu.
orang cakap2, kalau penat, biarkan. jangan buat.
aku pikir, abeh, tak buat, sapa nak buat? tak kan le jiran sebelah aku pulak nak buat kan? aku jugak. dari setimbun jadi gunung everest.

rajinnya makcik hana

next  

ko rindu kat aku kah?

Hana replied at 8-10-2015 01:34 PM
mmm..aku berpendapat sebab ko terlalu nak kawen kot. tapi, bf pun takde. itu pasal la ko rasa sgt do ...

yeahhh jawapan yg sgt bernas...
jgn la compare dgn org yg da kawen...
tt oii...kdg2 org yg da kawen ni pun jeles dgn kehidupan org single..
org single leh g jalan2..x pyh pk nak bwk anak pinak ni jenjalan..
pastu utang x byk..ni kang pk utang keta la umah la...
just enjoy your life sudahhh...
bahagiakan parents...selagi dorang idup kan walau da cerai berai tuu...
pastu x pyh la nak soal2 keadilan allah..allah da tetap kan rezeki masing2...cuma cpt or lambat jee...
hidup compare life org ni smpai bila pun x habis..sbb kita tak tau a dark side life org tuu..
kita nmpk sume bahagia jee...kita tatau yg die tu cinta sgt ke kt laki die tuu..laki die tu x msg2 pmpuan lain ke..etc.
just bersyukur dgn apa yg ada..penuhkan masa dgn aktiviti kerohanian or fizikal...
masa ni la berjalan satu dunia sorang2 kee..crik bf dkt negara luar ke..hahaha..

missyqaldina replied at 8-10-2015 03:11 PM
yeahhh jawapan yg sgt bernas...
jgn la compare dgn org yg da kawen...
tt oii...kdg2 org yg da ka ...

bernas ek?
dapat hadiah tak?

Hana replied at 8-10-2015 03:35 PM
bernas ek?
dapat hadiah tak?

claim dkt tt pls..

Hana replied at 8-10-2015 01:34 PM
mmm..aku berpendapat sebab ko terlalu nak kawen kot. tapi, bf pun takde. itu pasal la ko rasa sgt do ...

reply panjang2 baru mcm stail kak hana nice perspektif kak hana

biasalah tu sis
Elohim tu bukannya adil pun
penat je siang malam ko solat pun, berjilbab dan berstokin  bagai, takdenya dia nak makbulkan doa kau
tu blom lagi masuk bab2 faraid bagai
byk la dlm dunia ni mmg takde yg adil pun
tak percaya, bleh tanay sis @Orange1

kamu rasa tuhan beri kamu nikmat boleh type di sini itu bukan satu bentuk keadilan?

patut lah kamu tidak berasa apa itu manisnya nikmat, kamu melihat harta kekayaan kereta suami kerjaya bagus itu sebagai ukuran, sedangkan nikmat allah pada kamu jauh lagi meluas. kamu sedut udara free tanpa ada hidung tersumbat pun sudah syukur dek... sila ubah hati.
p/s: sekurang2 nya kamu tak perlu menderita seperti rakyat syria / palestine

ok bai.

Ko dah ala2 tersedar tp terpaksa hidup in denialll, sbb takut melawan arusss. Sebenarnya mmg takde keadilan pun dlm perkara yg ko sebut tu. Gini, yg penting ko usaha apa yg ko nak n yg lebih pentinggg ko kena selesa dgn diri ko, dgn apa yg ko ada, dgn apa yg ko capaiii n blh capaiii, kalo ada setakattt tu kena selesa dgn keadaan kita setakat tu je, jgn dengki dgn kelebihan org lain sepatutnya kita perlu rasa happy dgn kebahagiaan org lain. Kalo nak laki kenalah usaha cari jantan, kalo ko tunggang tebalik sampaii dahi hitam pun tp ko tak usaha n buka peluang ke arah tu takde sapa nak turunkan jantan sorang utk ko dr langittt. Bab kaya tak kaya tu kalo blh dpt yg kaya mcm ko nak tu baguslah, kalo dpt yg sedang2 terimalah seadanya n selesakan diri dgn keadaan tu tak payah rasa tengok org kita pun nak sama tp apakan daya dpt yg sedang2. Yg lebih penting dpt laki baikkkk, duit blh cari nak cari jantannn yg elokk ni yg susahh. Good luck!

cmf_premierleag replied at 8-10-2015 05:14 PM
biasalah tu sis
Elohim tu bukannya adil pun
penat je siang malam ko solat pun, berjilbab dan berst ...

Ok noks aku dah bagi sepatah dua lol

Baru ni me gi masjd tetiba ada dak pompuan datang sembang2 n tanya me camner nak cepat dapat jodoh..
kesian dia..masa cerita tu ppon nampak dia terdesak sangat2.

hurm..me faham apa yang adik rasa..n budak pompuan tu rasa n banyak lagi pompuan rasa..

sabarlah tu jer yang me boleh cakap sbb forumer lain pon dah banyak bagi macam2 nasihat..ni ujian bahagian aidk..tiap orang xkan lepas dari diuji Allah....
tips me bila kita  rasa jeles dengan kelebihan orang lain try baca cerita kekurangan orang pulak..dalm tenet banyak dik..trylah cari...baca2 kekrangan n kesusahan orang untuk kita jadi manusia yang lebih bersyukur..

apa yang adik rasa tu mainan syaitan n perasaan...