CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: achik2009

Edry Mojo: ‘Saya tak kenal pun siapa Michael Ang’ - Respon Michael Ang (#150)

sepitsiput replied at 13-10-2015 12:40 AM
Yg meols nampak si Edry Herdik ni mmg jenis x suka kene kritik....terlalu defensive & at some point. ...

dan yang lebih tidak pelik michael ang ni la dulu pengarah urusan Artistes United Records & Management (AUR) sama sama ngan ning yg dulu menguruskan nikki and nubhan....so secara logiknya dia relevant....itupun kalau edry sedar tentang benda ni la hahahhaa...dear edry, kalau anda rasa anda berilmu, kat luar sana ada jauh lebih ramai berilmu...and never take opinions for granted...walaupun u tak tahu siapa org tu...sbb hakikatnya org tu pun mungkin ada pengetahuan jauh lebih baik dari u...

edry kuat emo tak kena tempat la....kuat sentap to be exact

aku yakin edry tak kan ckp kalau bukan wartawan yg sibuk nak jadikan issue ne. banyak lagi perkara edry kena buat dri nak layan isu camni. michael ang ne dah knapaaa..sakit hati sgt kat sporean..dah namanya kuasa dtangan juri..redha ajalah sufi menang..bukan nya tak bagus..bagus jugak sufi tuu..nak sgt c bila tu ambik jadi gf hehehe

ninanoni replied at 13-10-2015 05:32 PM
nampak sgt cikgu edry sayang anak murid dia..
dia menjawabla bagi pihak anak murid dia sbb budak tu ...

bagus apa edry back up kan..dri pengetua sendiri hentam students dia..lagi kot org mengata. lagioun budak AF tu msh baru..Edry just help them apa yg dia rasa patut

Si edry dok kate org tu xrelevan bagai...
Masalahnyee... Relevankah edry jd pengetua af dan masih relevankah af ni??
Buat show nyanyi style lainla... Tgok the voice laaa... Lg best.. Sume sore sedapp n ada rupa(xkisah la bentuk fizikal mcm mana).. Cume nak guide jer..

eazy replied at 13-10-2015 06:11 PM
dan yang lebih tidak pelik michael ang ni la dulu pengarah urusan  Artistes United Records & Manag ...

Meols rasa chuols tertukar Michael Ang dengan Vernon Kedit Anak Jolly.

Dua insan berbeza ya.

aku nyampah betul kalau 'penggiat' ni kata orang ramai tak layak komen/kritik hasil seni dia. yg peliknya kat malaysia je yg gini. kat hollywood sama dorg nak kritik atau kutuk sampai terduduk takda sapa kisah.

kat sini spesis hati tisu semua. yg boleh kritik lagu dia hanya komposer atau musician saja atau yg kritik filem dia hanya boleh pengarah filem saja.

tapi dia jugak yg gigih suruh orang ramai beli produk dia. well, eff you.

Follow Us
Wana baru nak suruh tokram kertu bagi sedas kat edry,heol dah sentap dah dgn si kertu tu
Honestly, annoying yer mamat tu..bajet good2..
Last2 ko nak suruh org yg xtahu music juga beli product dan vote..pless la..annoying sgt hokay
Batak ye ko dgn si sufi tu

mybarbie replied at 13-10-2015 01:54 PM
bukan orang muzik tegur tak boleh, habis tu orang muzik bagi pendapat pon tak boleh. dah tu saper yg ...

Hantu atau buaya

Ko je betul dan bagus..syok sendiri ke apa

Kalo nak hencap che ta..boleh paham sebab komen che ta pun bimbo sbg pengkritik bagi  pertandingn nyanyian mcm AF..
Tapi kalo komen mikel sbg penonton xblh terima..bimbo ye ko...ko jual produk kat sape edry ooii..ingat ni negra north korea ke apa nak angguk atau geleng
Komen Tokram pun xboleh terima..sahih bimbo dan kaki sentap
Jangan ko baca porum pastu baca hencapan ummah,ko meroyan dah ler yer..
Nak klik benang ni sila baca selawat banyak2..

Itu Namanya Buat Lagu Syok Sendiri – Michael Ang Jawab Kenyataan Edry KRU

Umum mengetahui bahawa pengarah Michael Anga sangat tidak puas hati apabila Sufi diumumkan sebagai juara AF2015 dan berpendapat pengetua program realtiti tersebut iaitu Edry KRU sengaja ingin menaikkan nama Sufi kerana beliau adalah anak emas beliau.

Mendegar luahan Michael, Edry mengatakan beliau tidak mahu ambil pusing dengan pendapat mereka yang tidak relevan dalam bidang muzik, malah beliau juga tidak pernah tahu siapakah Michael sebelum ini.

Membalas kenyataan Edry, Michael menerusi akaun Facebooknya mempersoalkan mengapa sebagai pendengar beliau tidak mempunyai hak untuk menyuarakan pendapat.

Michael juga menjelaskan beliau tidak pernah bersikap rasis ataupun mempertikaikan kemenangan Sufi seperti yang disalah faham oleh rakyat Singapura dalam status Twitternya beberapa hari lepas.

“Pada org Singapura sila faham saya bukan anti Singaporean untuk bertapak di Malaysia! Saya hanya komen pasal Sufi as a MATTER OF PREFERENCE! Saya tak pernah mempertikaikan kemenangan Sufi, dia boleh nyanyi dgn bagus tapi cuma saya tak minat sangat lebih minat suara BILA itu namanya PREFERENCE. Ada benda u suka I tak suka, ada benda I suka u tak suka! That is all! So tak payah nak bagi komen yang berbau racist or patriotisma! And pada keratan surat khabar ni saya bagi pendapat sebagai peminat and pendengar muzik. Kalau pendapat kita yg beli lagu tak relevant pendapat siapa yg relevant? Itu namanya buat lagu SYOK SENDIRI! Sama jugak pendapat CEK TA Dia sepatutnya terima bukan maki Cek Ta balik! So kalau tak main badminton aku tak boleh la komen pasal permainan pemain tersebut? Mentality bodoh apa ke tu? Jgn jadi katak bawa tempurung kalau tak mcm tu mcm tu aje lagu2 kita!”

Semakin hari nampaknya bahang semakin terasa apabila banyak pihak tidak berpuas hati dengan kemenangan Sufi AF2015.  Apa salahnya kalau kita buka sedikit minda untuk menerima segala pendapat, tidak mahu lah nanti setahun dua sahaja wujud dalam industri lepas itu terus senyap.

Sumber : beautifulnara

Aduhhh teringattt sangat zaman m nasir buatkan lagu mawi...m aduh saleha..sgt sedap dan ade aura lagu tu...

Mummy team Bila.
so, I team Mummy

Amboi eksyen nya statement edry

sufi nih dulu retis ke kat singapore? anyway, af 2015 nih kira last ke camne? mohon stop for good.

Mohon Sufi tak komen apa2. Nanti gajah sama gajah bergaduh, pelanduk mati tengah2. Lebih baiklah Sufi ambil semua kritikan tu dh berusaha senyap2. Kalau harapkan title juara saja payah, tgk Hafiz skrg pun dh sendu...

macam2 la. c mummy micheal ni pun sibok nk komen. entah2 minat BILA sbb c BILA tu dok tiru ang ja. kalau la si SUFI tu minat c mummy nie kompen hoels jd anak hekan c mummy tuh.

makk aiii terperanjat aku tergoogle gambo edry n linda. masa kes tu berlaku aku baru form 5. aku terbaca penafian beliyau kat majalah Hai yg mengatakan foto tu superimpose. bila tengok sekarang, berpinau bijik mata plus nak muntah. masa tu mati2 aku igtkan superimpose. ciss tertipu aku...

mummy dh bersuara
mmg pun kena

org xde background muzik xleh komen psal muzik.
org xde background fesyen xleh komen psal fesyen.
org xde background filem xleh komen psal filem.
org xde background ekonomi xleh komen psal ekonomi/currency.

mentaliti ummah otak sempit dan bodoh. sekian

So kalau tak main badminton aku tak boleh la komen pasal permainan pemain tersebut? Mentality bodoh apa ke tu? Jgn jadi katak bawa tempurung kalau tak mcm tu mcm tu aje lagu2 kita!

Winnn!

Statement of the year gituh