CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: fynnkakiblock

Maria Farida dan Rahman Dah Kahwin #586 Honeymoon #709

ginbug replied at 27-10-2015 12:13 AM
kannn?? tak de kelas sangat ko, menyundels dgn laki bff sendiri.

Memang no class at all. Lowest scum on earth. Lowest of the low.

keji sgt...nk back up hal pasal runtuhkan rumahtangga org tp sanggup heret bebudak nk divert isu asal...

Carasla ahkak Maria, dunia hanyalah pinjaman

Tiada apa pun di dunia ni milik kita

Edited by faiz-za at 27-10-2015 10:13 PM

Semakin rumit dan hangat kisah tuduhan merampas suami lebih-lebih lagi apabila masing-masing saling menyalahkan dan berani untuk mengeluarkan kenyataan sebenar. Sebelum ini pelakon Maria Farida telah menjawab segala kutukan dan tohmahan yang dilemparkan atas fitnah merampas suami teman baiknya sendiri.

Menerusi rancangan Melodi di TV3, isu panas ini akhirnya dijelaskan sendiri untuk pemahaman semua oleh Maria Farida dan anak-anak Karen Rahman serta bekas suami. Sangat mengejutkan apabila semuanya dibongkar satu demi satu “Kisah Maria Farida Rampas Suami Kawan Baik Memang PANAS!“.

Bayangkan seorang anak menceritakan segala keburukan seorang ibu namun, tidak hanya berdiam diri Karen Rahman akhirnya menyatakan semua itu adalah tipu dusta semata-mata. Betul ke atau saje nak bela diri? Kalau nak diikutkan cerita, hubungan suami isteri dan keluarga Karen Rahman ni memang bermasalah malah anak-anak turut menyebelahi Maria Farida. Nak tahu apa jawapan yang diberikan oleh Karen Rahman tak?

“Buat masa ini saya tak nak jawab apa-apa sebab peguam saya beritahu suruh saya berdiam diri sebab saya tak nak benda ni mengganggu. Memang saya nak jawab tapi peguam saya kata biar dulu sebab saya dalam proses untuk saman Maria.

“Ada beberapa isu yang kereta dia buat laporan keretanya disimbah cat. Dia sebut nama saya di balai dan ia menyusahkan saya. Saya tidak buat benda itu jadi saya akan mengambil tindakan mahkamah untuk saman fitnah terhadap dia. Saya memang hendak mengadakan satu sidang media bagi menjawab segala tuduhan untuk memperbetulkan apa yang dia cakap sebenarnya tipu. Dia tu memang penipu. Dia memang mengganggu rumahtangga saya dan saya ada bukti yang kukuh.

“Dia mengganggu rumahtangga saya sebelum terjadi pergaduhan antara saya dan suami. Saya benarkan perbualan ini dirakam dan disiarkan di Melodi. Dalam masa terdekat ini saya tak nak buat sidang media pun sebab saya dalam proses mahkamah.”

Sementara itu, Karen Rahman turut mendedahkan Maria Farida sebenarnya memang terdesak inginkan seorang teman hidup yang kaya-raya namun tidak menyangka bekas suaminya yang menjadi pilihan.

“Saya perhatikan saja sikapnya (Maria Farida) yang suka menggedik dengan bekas suami sejak kami mula berkawan lagi. Tetapi bekas suami saya tidak pernah melayan. Beliau bukan lelaki mata keranjang. Kadang saya terdengar mereka berbual, manja saja suaranya meminta bekas suami saya mencari lelaki kaya buat dirinya.

“Saya pula jenis tidak pernah ambil peduli. Bagi saya, dia memang terdesak nak bersuami orang kaya. Bagaimanapun saya tidak sangka pula suami saya digoda dan dirampasnya,” akuinya.

Karen juga mengakui sangat sedih dengan apa yang telah anak-anaknya lakukan walhal menurutnya, Karen telah cuba untuk menjaga rumah tangganya dengan baik dan ia memang diakui sendiri oleh teman-temannya.

“Saya sedih mempunyai anak yang tidak mengenang budi. Biarlah Tuhan membalas perbuatannya kerana sanggup memburukkan saya sebagai ibu kandung yang melahir dan membesarkannya. Bagaimanapun kuasa Tuhan, kekasih Shazleen sendiri menghubungi dan memberitahu saya, kenyataan memburukkan saya itu adalah pakatan bekas suami dan Maria. Shazleen hanya mengikut sahaja. Semua itu cerita rekaan mereka untuk menutup skanda mereka menuduh saya jahat pula.

“Mungkin juga (Maria Farida cemburu). Saya tahu Maria selalu memburukkan saya pada teman-teman. Cerita itu sampai pada pengetahuan saya. Dia memfitnah kononnya saya penagih dadah, isteri yang tidak pandai menjaga suami, keluar rumah tanpa suami dan macam-macam lagi.

“Tapi hakikatnya kawan-kawan saya tahu siapa saya. Bagaimana sempurnanya saya menjaga suami dan rumah tangga,” terangnya.

MashaAllah sampai macam tu sekali memburukkan sahabat demi kepentingan diri sendiri. Sekarang keadaan semakin memeningkan, apa-apa pun nantikan kesudahan episod drama mereka. Kuasa Allah jangan dicabar, mereka yang salah tetap akan menerima balasannya kelak.

Sumber: http://vivamerah.blogspot.com/2015/10/karen-rahman-dedah-siapa-maria-farida.html

faiz-za replied at 27-10-2015 10:12 PM
Semakin rumit dan hangat kisah tuduhan merampas suami lebih-lebih lagi apabila masing-masing saling  ...

Aiyooh sempurna ok, x menahan statement

Follow Us
pening pale aku baca citer deme2 nih...

dahliateck replied at 27-10-2015 10:16 PM
Aiyooh sempurna ok, x menahan statement

Masing-masing puji diri sendiri yang baik

faiz-za replied at 27-10-2015 10:20 PM
Masing-masing puji diri sendiri yang baik

Nak sokong nek Maria la bole

............sebagai wanita ....saya lebih percayakan si karen ... wlautak berkenan muka mungkin botox dia tu .. telurnya menjunam ke bawah instead of slanting menaik ke tepi ....

Si Karen ada duit ada loyar..
Sekarang kan boleh dakwa wanita yg jadi org ke3 dlm hubungan rtangga psangan suami isterikan..
Silap2 kalau ada bukti kukuh..si Maria ni pulak yg masuk penjara

Nape tgk muka Karen tu cam meremang bulu roma, cam muka Mona fandey or org yg kuat mandrem jer, abis la nek maria

Susah nk percaya kesemuanya boleh?? Yg tu kata tipu yg ni kata tipu. So budak kecik disogok menipu jugakkah? Mmg keluarga 69. Rosak kesemuanya.

Madel replied at 28-10-2015 12:17 AM
Sekarang kan boleh dakwa wanita yg jadi org ke3 dlm hubungan rtangga  ...

Skrg ni Datin Karen tu layakkah di panggil datin lagi? Kaya sgtke sheols walau tanpa datuk? Sbb sheols claim MF terdesak nk lelaki kaya

atekome replied at 27-10-2015 01:24 AM
Dlu rampas laki org now laki ko kna rampas..wat goes around comes around.u deserve it bitch

sronokla jadi jantan kalau camni..Orang x padankan muka dia atas apa je blaku..kan

Mia1999 replied at 27-10-2015 05:14 AM
Ermm semua ni mcm karma je. Dulu karen pn rampas laki org. Ble dpt kawin nga org kaya, parent sndr ...

seriously dia buat parents dia cenggitu???  hahaha...  memang makan karma balik la...  merasa la jajan disitu...

ginbug replied at 27-10-2015 12:15 AM
aduiyaii kelakar nya third category tu boleh wujud.. social climber sungguh, gigih menempel..

kalo aku la, tak rasa rugi hilang anak cenggini...  no matter what, dia takleh buat parents dia cenggitu, walau seburuk mana parents dia...  ni dah la gi tukar binti, pastu dok hina mak memacam...  kalo bukan sebab mak ko menyundal as per your claimed, ko takkan dapat rasa la berbintikan rahman n hidup mewah...

Edited by eyansss at 28-10-2015 08:30 AM
Madel replied at 28-10-2015 12:17 AM
Sekarang kan boleh dakwa wanita yg jadi org ke3 dlm hubungan rtangga  ...

memang boleh dakwa tapi hukuman adalah saman & penjara...  melainkan yang tertuduh mintak selesai luar mahkamah n involve money...  tapi bukan senang nak tuduh2 orang ni...  payah...

dalam hal ni aku mcm kesian si karen, even dia perangai cmtu sekali pon, kalau jadi dia pon mesti sedih, sampai tahap anak pon side sebelah perampas tu

yes, kalau dah jodoh apa boleh buat, tapi bagi ak mf x patut buat camni... budak2 kecik libatkan hal kata mama karen  x sediakan makanan la, x masak, eh bapak kau x beli stok makanan ke?

tapi yang pasti aku x side sapa2.. mf pon nak tunjuk dy perampas yang suci sebab dia terbukti dapat jaga anak2 tiri lebih baik dr mama diorg
teruk2 karen tu pon, syurga bawah kaki dia, klau dia x hampun ko dunia akhirat, mereput la korg

Aku pening dgn kisah r/tangga diorang ni. Berantakan sungguh. Dh mcm sinetron pon ada. Tp bagi aku mmg dasyat laa.. Si MF tu ajet2 mangsa la sgt. Yg si karen letrik tu pon kemain SEMPURNA x hengat kekdahnye. Masing2 mesti la nk nampak sok suci kannnn... Feeling not guilty kekdahnye. Tengokkan aje drama diorg ni sbb bagi aku baik MF ke karen letrik tu ke memasing mmg ada salahnya..

Pastu bab anak2 plk, amboiiiii lancang nyaaa mulut tu ngata mak kandung ko sendiri yek?? Walau se setan mana pon mak ko tu, dia tetap org yg melahirkan ko. Patutnya doakan ajela supaya mak ko supaya berubah. X perlu kot nk aibkan dia. Dia nk berkicau sana sini lantak pi la!! KOrang burukkan mak ko, tapi ada x kluar statement dari mak ko tu yg memburukkan korang?