CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9505|Reply: 86

mentua compare menantu dgn ex-gf suami yg baru depa knl 2 hari..huhuhu

Edited by sinisananora at 4-12-2015 08:11 AM

-mod mohon close ya..hehe/..tq-

Alahai apalah mentaliti mentua kao tu

gf tu pun dah takda dlm life husband u kan..buat xtaw je..janji husband u syg u...kan....fil ada contact lagi ke ex gf tu?

akmalrahman replied at 19-11-2015 09:30 AM
Alahai apalah mentaliti mentua kao tu

Itulah salahnya sbb sshkan anak dia kena hantar gi keje je..alahai..huhu

Edited by sinisananora at 19-11-2015 09:36 AM
zawara replied at 19-11-2015 09:31 AM
gf tu pun dah takda dlm life husband u kan..buat xtaw je..janji husband u syg u...kan....fil ada con ...

Alhamdulillah dh xde suami pn mmg ngaku suka dulu je..xde hub serius pn cuma dia ngaku silap dia pegi bwk
bdk tu jumpe family je dulu..huhu..fil x contact dia tp pelik btl kuat btl pengaruh bdk tu kt dorg huhu.

Sebenarnya kann kalau aku lagu suka ipar2 yang jenis pendiam tak banyak cakap as long dia jaga hal derang satu famili tak susahkan aku dah cukup.... Kalau ramah sangat rimassss seriousssly kiranya aku suka ipar stail macsm kao lahh

Follow Us
sampai mcm tu sekali ya... Bertabahlah TT.... Dah 4 tahun pun masih kena compare lagi... Tak move on lgi ke FIL TT....
Tggu otai2 forumer yg lain bg nasihat... Insyaallah boleh digunakan...

Alahai, kesiannya. Sebab tak ramah je diorg compare? family dia mmg jenis ramah tamah ke? Mak bapak sekarang ni kan berkira laa, nak menantu perempuan yang bekerjaya sbb tak nak susahkan anak lelaki depa. Pfffftt pls lah, dah memang itu tanggungjawab lelaki. Malu la sikit kalau anak lelaki tu makan duit isteri. Bab hantar pergi kerja pun nak mengungkit, dah itu memang tanggungjawab suami. Patutnya isteri duduk rumah jaga anak je, takyah pergi kerja pun takpe

sinisananora replied at 19-11-2015 09:34 AM
Itulah salahnya sbb sshkan anak dia kena hantar gi keje je..alahai..huhu

hahahah dah tentulah laki kao kena hantar takkan nak suh laki orang lain kan hahaha adoiii lahh derang ni

akmalrahman replied at 19-11-2015 09:39 AM
Sebenarnya kann kalau aku lagu suka ipar2 yang jenis pendiam tak banyak cakap as long dia jaga hal d ...

Adik ipar jenis ramah jenis ckp kuat..sy nk jd cmtu pn dgn geng ofis geng rpt jela..x pandai nk potpet dgn dorg..tp sy ni jenis melawak gak cuma klu dorg buat lawak punchline x smpi kt sy..sy senyum paksa jela haha..suami pn bkn jenis ramah sgt pn kami just biasa jela x havoc dgn dorg..mmg tu jela slhnya huhu

-electrifying- replied at 19-11-2015 09:40 AM
sampai mcm tu sekali ya... Bertabahlah TT.... Dah 4 tahun pun masih kena compare lagi... Tak move on ...

Mmg jenis suke compare..cucu plg putih pn nk compare tp bab tu i ols menangla sbb anak i ols plg putih..bab ni biras i ols lak terasa haha..tp compare sgn ex tu mmg xleh terimala..jenuh hubby pujuk tunjuk gbr ckp minah tu jauh beza dgn kita to yela pompuan tu kan..dtg meroyan jenuh gak hahaha..

freakashpop replied at 19-11-2015 09:41 AM
Alahai, kesiannya. Sebab tak ramah je diorg compare? family dia mmg jenis ramah tamah ke? Mak bapak  ...

Tula psk ingt sng ke keje pastu blk keje kisahkn anak lg..utk tlg anak dorg gk..suami mmg malula dgr hal ni sbb selama ni pn kite ni mcm banker dia gk time sesak..harta pn cr bersama..belanja pn pakai duit sndiri..haihhh ssh btl dorg ni..

sinisananora replied at 19-11-2015 09:45 AM
Adik ipar jenis ramah jenis ckp kuat..sy nk jd cmtu pn dgn geng ofis geng rpt jela..x pandai nk po ...

hahahah konon nak kena ikut stail derang ramah tamah jugaklahh..tak payahlah beb buat jer perangai cam sekarang ni..lagipun cam kao cakap ex gf yg dua kali jumpa bukan bekas bini laki kao pun....kat situ jer dah tahu derang yg bermasalah hehe

ada kwn aku style mcm adik ipar TT...dia kata org yg pendiam ni busuk hati dan fake..org mcm ni cakap mmg deras sampai tak tapis dlm kepala otak tak pk perasaan org tak pernah nak jaga hati org..duduk hulu banat kot apa dia igt semua org perangai sama je ke..main sedap je judge org yg pendiam ni.

akmalrahman replied at 19-11-2015 09:52 AM
hahahah konon nak kena ikut stail derang ramah tamah jugaklahh..tak payahlah beb buat jer perangai ...

yezza... setuju.... buat biase je... biarlah diorg nak compare pon... kenkdg x semua bende org akan puas aty ngan kite.. yang penting suami sayang...

akmalrahman replied at 19-11-2015 09:52 AM
hahahah konon nak kena ikut stail derang ramah tamah jugaklahh..tak payahlah beb buat jer perangai ...

Byk lg x puas hati..bab x bg duit raya pn bi ngadu kt biras lain..compare dgn menantu laki yg bg duit raya pdhal br tahun tu je aku x bg thn sblm tu dgn tahun ni aku bg..aduiyai klu dh x suke tu benda kecik pn slh..tp bila jmpe aku buat manis muka jela sian kt husband tp kdg aku ingat hal ni husband aku gak yg kena dgn aku haha..

fil TT ni mmg jenis suka compare2 sejak azali la tu..kulit cucu pon nak compare..xde benda lain ke dorg nk cakap selain compare

ko tak yah risau la dik...ko jaga suami n anak ko sebaik mungkin..
kalau family in law ko nak berotak jumud tu, ko biarkan je...susah nak puaskan hati org yg berotak jumud ni..
mcm tak bole terima yg jodoh tu adalah ketetapan Allah...sebaik mana pon exgf tu, tetap dia bukan jodoh anak lelaki diorang...

ko jangan gaduh dgn suami ko psal ni..sbb yg rugi nnti ko jugak..
takut nnti kalau asik gaduh je psal ni, mula la suami ko akan ada 2nd thought...kang dia fikir betul pulak apa yg family dia dok cakap2 tu...mula la cari balik pompuan tu...so don't ever gaduh dgn dia psal ni...ko buat cool sudah..

mmg la hati ko akan sakit setiap kali ko dgr diorang buat comparison tapi ko kena byk sabar...
bukan ko tinggal sebumbung dgn diorang pon..jmpa pon kdg2 n kejap2 je...so pedulik la apa yg diorang nak cakap...
ko tak yah susah2 sgt nk pleased kan family in law ko tu...buat ala kadar cukup... ko pleased kan laki ko je...biar dia yg nilai n tak mustahil nnti suami ko sendiri yg akan defence ko kat family dia...

bagi aku la kan...yg penting suami n anak2 aku je...and also family mak ayah adik beradik aku...yg tu aku jaga...keluarga mertua ipar duai ni...kalau korang baik dgn aku...aku baik la...kalo korang tak nak baik..lantak la...tak kuasa aku nak merintih ke hulu ke hilir napa diorang tak suka aku...

Rate

1

Somi aku mmg geramla dgn family dia smpi nk confront dgn adik ipar n amak ayah dia utk tanya hal compare ni..suamickp pantang dgr nama ex dia sbb mmg dr break dulu dia yg mintak sbb adala kot minah tu buat..tp bila bgkit blk hal ni kami jd x ok dh..tp perlu ke suami tanya mentua kang bsr lak cite huhu

sinisananora replied at 19-11-2015 09:56 AM
Byk lg x puas hati..bab x bg duit raya pn bi ngadu kt biras lain..compare dgn menantu laki yg bg d ...

tak sure nak nasihat camne sebab belum kawin tapi my kakak memang ada masalah dengan biras/ipar yg camni..apa dia senang aku bagi kao ungkit...aku tak bagi kao ngata gak last2 dia buat bodoh concentrate dia famili dia laki bini anak beranak..padan muka dah tak dapat merasa duit kakak aku yg pemurah lagi tak berkira tu hahahahahaha (ketawa kejam)