CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10533|Reply: 70

Suami aku tinggalkan aku sewaktu aku mengandung 2 bulan..apa patut aku buat?

Edited by bedahmulutpuaka at 20-11-2015 07:21 AM

aku dan suami aku baru kahwin 2 bulan, dan kitorang masih duduk dengan family aku.aku ajak dia duduk sendiri, sementara nak beli rumah, duduk menyewa dulu ke..dia xnak..
akhir-akhir ni, suami aku jadi panas baran, lagi lagi bila aku sebut pasal rumah..dan 2 malam lepas, kitorang gaduh teruk..
dia maki aku, cakap aku setan..cakap aku ni hati busuk..macam lagi kata kesat yang x mampu aku nak tulis..kutuk mak bapak aku hati busuk..bodoh..

sebelum dia nak keluar dari rumah, aku tanya dia x menyesal ke nak tinggalkan aku dengan anak dalam perot ni?
Dia jawab. tak menyesal.

Dia suruh aku tinggalkan mak bapak aku, aku cakap aku xnak. aku jawab, suami boleh ganti, mak bapak sampai mati..

Last dia kemas baju, pergi tanpa tinggalkan duit belanja dapur..nasib aku bekerja..kalau aku surirumah..mau mati kebulur..

dah dua hari dia x tanya pasal aku, call aku..

kalau xnak amik tau pasal aku pon, apa salahnya tanya pasal baby dalam perot aku ni..

dia cakap x menyesal tinggalkan aku, tu dah jatuh talak ke belum ye?

baru kawin ke bedah..
patut la senyap sunyi..
ni kes sama-sama ego la ni ye..
bertabah la bedah ye..
masih dalam fasa kenal mengenal..
kena la sama-sama banyak mengalah..

Takkan benda kecik ni pun gaduh sampai mcm tu. Aku rasa ada benda lain lagi ni menyebabkan laki hang jadi mcm tu.

Talak belum jatuh tapi kalo dia tak tunaikan tanggungjawab lebih dari 3 bulan tak silap ko boleh tuntut fasakh.

http://kes2syariah.blogspot.my/2 ... ng-bukti-lisan.html

dah kata somi blh ganti, mak bapak sampai mati...... biler somi tak balik belum sebulan dh mengelupur....

konon2 mintak tanya psl anak dlm perut, pd hal sendrik ngada2 nk somi sujud kt kaki dia...

oitt kak, ko belajar agama tak? biler ko kawin jah, somi tuh yg paling utama..... paham?

prettyuglybabe replied at 20-11-2015 07:31 AM
baru kawin ke bedah..
patut la senyap sunyi..
ni kes sama-sama ego la ni ye..

Ye.
bulan 9 lepas..pastu silent reader je..xde mase nak komen apa apa kat cari.. huhuhu

ayo baru 2 bulan kawen kot, bukan sepatotnya time2 ni gula tumpah kew?

kau x cober telepon mil kau ke tlg

Follow Us
Edited by bedahmulutpuaka at 20-11-2015 07:59 AM
BingkaUbi replied at 20-11-2015 07:53 AM
dah kata somi blh ganti, mak bapak sampai mati...... biler somi tak balik belum sebulan dh mengelupu ...

wei bodoh..

kalau laki ko kutuk mak bapak ko hati busuk, setan..bodoh..bukan sekali, banyak kali dah..
ko boleh terima? tak tahulah kalau ko bongok..

komen kat thread org baik baik..perangai jgn serupo mat rempit takde adab.

zaman wanita menangis sebab kena tinggal laki ni 80's sangat lah..

manehnya replied at 20-11-2015 07:57 AM
ayo baru 2 bulan kawen kot, bukan sepatotnya time2 ni gula tumpah kew?

kau x cober telepon mil ka ...

tak pon..

apa yg laki aku buat kat aku sejak aku kahwin ni, buat hati aku dah tertutup teros

bedahmulutpuaka replied at 20-11-2015 03:57 PM
wei bodoh..

kalau laki ko kutuk mak bapak ko hati busuk, setan..bodoh..bukan sekali, banyak kal ...

aku rasa aku tau naper somi ko kutuk mak pak ko... dia kutuk ko sekali sbb mulut puaka mcm jalang kot...... naper jadik gitu sbb mak pak ko yg kurang ajar anak.. ko rasa? takde lerr manusia mana2 nk kutuk org sesedap hati dia tanpa sebab.... lagik2 baru 2 bln kawin, 2 bln okay! bkn 20 tahun...... patutnya tgh musim honeymoon lagi ....tp korang dh start kutuk mengutuk... mesti lerr ada sebabnya...

baik ko ingat balik camner cara ko cakap dgn somi ko, camner mak pak ko layan somi ko..... ingat balik..

btw, ko gak yg hadap nak kawin dgn dia kan?? ke kena kawin paksa ??

bedahmulutpuaka replied at 20-11-2015 04:00 PM
tak pon..

apa yg laki aku buat kat aku sejak aku kahwin ni, buat hati aku dah tertutup teros

abeh tu apa yg buatkan kau kawin ngan suami kau 2 bulan yg lalu?

doakan lah semoga  hati dia terbuka utk balik, biar la dulu dia sejuk, nti dia dh rasional tahu lah dia mana buruk mana baik

wei bodoh..

kalau laki ko kutuk mak bapak ko hati busuk, setan..bodoh..bukan sekali, banyak kal ...

abih tu yg di buka thread ni nak buat apa?
i guess u ptt tau la u boleh pegi mahkamah syariah and ceraikan je laki u tu...

kak bedah, ko bunting pelamin ke?
hebat laki ko...sap suter

ni pendapat aku yg blom kawen yer..

ko da kawen , ko kena ikut kemana saja laki ko pegi sbb ko tu tanggungjawab laki ko..bkn makpak lagi..
mmg makpak tu smpai mati hubungan kita..tp selagi laki ko x aniya ko dan jalankan tanggungjawab..selagi tu ko patut ikut ckp dia..

Bila ko da kawen, ko patut ikut laki ko dan hidup dengan mengikut kemampuan laki ko..
Kalau ko nk duduk je ngn orang tua ko, knp ko nk kawen?? ni pelik bg aku..

pape pun, aku arap dpt selesaikan masalah ko secepat mgkn yer..

adakah kerna nick anda 'bedahmulutpuaka' yg menjadi punca?

Aku rasa aku faham perasaan tt sebab ada saudara kandung aku pun kes yang sama. Dia bukan mulut puaka pun tapi tup-tup lakinya cabut lari hangkut tilam bantal baju spender segala tinggalkan anak bini lepas tu kutuk makpak aku kaw-kaw pula. Berbakul-bakul aku maki dia balik.

So tt, kau mesti syg lagi kat laki ko kan sebab baru 2 bulan kahwin. Pregnant pulak tu... Kalau boleh bincang lagi,bincanglah. Yg part saudara kandung aku tu dah tak boleh bincang langsung dah.

i harap u btabah la byk2.. gaye2 nye nak kena hentam.. i doa yg terbaik utk u.. cuma kalo x sefahaman, try la pegi berbincang kat tempat yg lg arif.. try bawak bbincang kat pej agama ke.. try bawak benda ni pada org yg u both blh hormat tanpa maki hamun.. patut 2 bln ni fasa diabetes tahap potong kaki.. nak2 plak bunting pelamin.. kena tatang mcm minyak penuh kata org tua..

kalo ade yg kurang, cuba mintak maaf ke.. betul hubungan mak ayah takkan putus.. tapi suami tu mmg kena patuh selagi tak mlanggar syarak.. bawak bincang elok2 ye..

good luck n take care bedah..

aku tak terkata. ada betulnya kata dari tanak-balik, kang citer pasal hukum, aku bukan arif. hormone mengandung kot. laki kau hormone turun naik, cam laki aku, aku yg mengandung dia yg muntah2 and mengidam.

apa pun fikir panjang. minta nasihat dari org tua. tentu ada sebab laki kau sentap sampai lari dari rumah. agaknya dia ada financial problem kot.

madu di tangan kananmuu..

lain kali nko bawa banyak bertenang. open minded dgn segala luahan hati laki nko tu. dengar apa yg dia tak puas hati. masa dia marah, nko jgn marah. Lawan Api, Air. kalau dua2 Api.. tak settle masalah. masing2 nk tegakkan pendirian dgn berperang. klu ikut cara nko ni.. Menang jadi Arang, Kalah jadi Abu. kalu nko rasa laki tu lama sgt bawa diri, elok nko cari tapi ye lah.. rumahtangga nko. kalau roboh.. nko jugak yg rugi. itu pun kalu nko rasa rugi.

wei bodoh..

nko jgn sentap sgt. cuba jwp dgn cara bersopan dulu. tak rugi pun. aku rasa nko ni boleh tahan baran.. bawa bertenang. simpan peluru. bila dh tak tahan sangat.. baru tabur cukup2. masa tu jgn toleh ke belakang lagi.