CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: GhostWalking

[Tempatan] Hospital siasat dakwaan layan buruk pada ibu bersalin #101 PENJELASAN

Suchi replied at 23-11-2015 11:22 AM
btw iols dah baca posting akak tu, dia bengang sbb misi sndir marah dia masa dia merengek2 nk daddy( ...

Nak daddy.... nk daddy...

Bini aku beranak 2013 hari tu.. Pukul7 pagi ktorg sampai hosp selayang... Tunggu punya tunggu tp bukaan xluas lagi... Pukul9 balik rumah...

Pukul12 pegi balik sbb rasa sakit sgt... 4jam dlm wad tunggu... Pukul4 lbh masuk labour room... Sayu je aku nengok nurse tolak katil bini aku... Aku xboleh masuk lagi labour room... 445 nama aku kena panggil... Sesampai je aku tgk2 dah keluar pun baby... Xde pun rasa ralat kalau xde suami kat tepi masa bersalin.... Aku pun xrasa ralat xdpt teman dia... Yg penting semua selamat...

Selayang pun ramai warga asing... Especially rohingyas... Semak aku nengok dorg ni... Dah dtg sini nak membiak lak...

So far bg aku selayang okey... Layanan pun tip top... Isteri2 nak bersalin kena la bagi kerjasama gak kat staf2 hospital... Dorg pun kusut otak mcm2 kerenah org... Xtermasuk geng yg satu tu... Dok amma appa amma appa jerit waktu sakit...

so far aku g hosp. kerjaan mmg tiada masalah. Bukan aku yg sakit...tp mak ayah aku...ok jer...

layanan pun ok..nurse pun baik2 lembut jer cakap..x der pun garang2..

Edited by anisania at 1-12-2015 04:05 PM

kalau dah merengek nak daddy nak daddy (i ingatkan pompuan ni nak ayah dia, rupanye laki dia pffftt), terus teringat masa i masuk labor room kat gomen hospital 4 tahun lepas. labor room penuh, i kena humban dalam bilik checkup VE.. beranak dalam tu, dari 7cm sampai i dah selamat lahirkan anak, ada sorang ni duk merintih, "nak mak, nak mak, nak mak," nak teran pun stress. sampai nurse tu siap nyahut lagi, "mak takde kat sini, misi je ada"

but still, i give two thumbs up for the services. insyaAllah akan ulang lagi beranak kat hospital gomen.

kalau asyik rengek nak suami..iols cop pompuan tu manja... simpan duit siap siap la kalau nak manja manja. bukan suruh expect bayar murah, dapat layanan murah. kena ingat, hospital kerajaan semua jenis golongan ada kat situ. staff bukan ramai. (staff kesihatan pun stress dgn system blah pi swasta or nak cari duit lebih). system tu sendiri kena betulkan.. tapi kalau dah kerajaan korup, apa pun tak boleh.

Edited by dodolgemok at 1-12-2015 04:37 PM
akubest replied at 1-12-2015 02:53 PM
same thing la kawan2 akak yg doktor2 semua mengadu yang sama kakadodol....

ahkak rasa hospital  ...

Itula sis, 2.6b tu brapa belas hospital dapat buat fully equipped. Hospital patut diasingkan drpd orang2 politik ni, kalau x cmni la jadiknya dgan peruntukan ke laut ke neraka pelbagai. Ujong2 staf2 yg xbersalah pulak disalahkan sbb xcukup katil, diorang nak suruh setiap staf derma seringgit beli kati hospital kot?

Ada hospital yg dah pecah tanah 5 tahun lepas pon masih tak nampak piling, tanah rata jah bertahun2. sadis sungguh.

cmf_conan replied at 1-12-2015 11:09 AM
kawan sepital aku citer, even some of the equipment, zaman dinosor punya..
esp kalo hospital lam ...

Itulah realiti yg msykat awam xtau. Dgan rasuah pihak atasan bersepah2 kanan kiri, mmg xdpt la nak tukar kepada peralatan baru, apatah lagi nak tambah aset baru yg lain. Ujong2 staf jugak dimakinya sbb xcukup katil, motif sgat??

dodolgemok replied at 1-12-2015 04:35 PM
Itula sis, 2.6b tu brapa belas hospital dapat buat fully equipped. Hospital patut diasingkan drp ...

tayah duit derma sgt kaka....

kalo kak ros jual preloved beg2 hermes dia tu mau bulih buat lagi sebijik sepital

Follow Us
Edited by sayawifenikmie at 1-12-2015 05:36 PM
johnazizul replied at 1-12-2015 02:59 PM
Nak daddy.... nk daddy...

Bini aku beranak 2013 hari tu.. Pukul7 pagi ktorg sampai hosp selayan ...

.... coppp ... yang "nak daddy ... nak daddy" tu ........  dia nak laki dia ke dia nak ayah dia?

pada saya yang beranak hanya 2x je ... keduanya dispital gomen Seremban ....  tak payah lah ngada2 sampai macam tu ... buat orang menyampah jer dan muntah hijau jer  .. lagi2 pulak kat spital gomen yang sememangnya sibuk tu kan .....

relak2 dan cool sudah masa beranak ..... menten vogue macam RCW sudaaa.

Teringat akak waktu mula2 bersalin ank yg sulung ,disebabkan takut nk beranak kat hospital dekat rumah, akak balik kampung dan beranak kat hospital di kampung. Bila dah rasa sakit nk bersalin tu kalut la suami ngan arwah mak hantar, bila sampai depa suruh masuk dlm  utk cek, bila dh cek doktor cina tu suruh balik dia kata lambat lagi dan katil penuh.....balik la akak dlm kesakitan...dekat nk maghrib ,bila dh sakit sangat pi lagi terus misi bagi katil...mlm tu dh terlampau sakit sangat depa bawak masuk dlm,dlm dok tunggu tu biasa la sambil dok thn sakit akak baca la apa yg patut ,siap kena marah dgn misi lagi..apa dok bising ni...mak oiii bukan akak jerit macam puak satu tu pun....dan kali kedua akak beranak kat hospital yg sama gak kali ni akak x berani nk baca apa2 yg patut dgn sora ....siap kena marah pulak dgn misi...ni x reti ka nak baca apa yg patut....huhu bila beranak yg ketiga terus akak pi beranak kat swasta.....huhu la dh lega sebab kilang beranak dh tutup....tunggu giliran anak2 la pula....