CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4961|Reply: 37

[Tempatan] Bosan Dengan Politik Tempat Kerja Anda? Baca Ini Dulu!

Bosan Dengan Politik Tempat Kerja Anda? Berbalik Pada Agama,
Rezeki ada di Mana-mana!

Racist

Percaya atau tidak, setiap dari kita ada perasaan racist. Mesti ada. Kalau kau kata kau sayang semua dan tak racist, kau adalah bullshit. Tak kisah la melayu ke, cina ke india ke, mesti deep-deep dalam diri kau, ada perasaan nak tolong bangsa kau berbanding bangsa dan kaum lain. kalau korang masih berkeras kata TIDAK, then itu maksudnya korang masih belum pernah bekerja di bawah sesuatu kaum atau tak pernah bekerja di company yang melayu adalah minoriti.

Dan trust me, dari apa yang aku perasan, personally, India adalah bangsa yang paling kurang racist.

Masalah bahasa
Aku tahu, bukan aku sorang je yang ada masalah macam ni. Let say korang masuk meeting. Meeting bersama engineer contohnya. Elok la ni tengah bentang-bentang plan. Pastu boss cakap

Boss : Ohhh. Ini macam boleh ka?
Engineer : Boleh-boleh, Mesti boleh ma.
Surveyor : You sure eh?

*Pastu engineer tu pandang Surveyor.*

Engineer : 笔者对这个博客是那么帅。
Surveyor : 真的吗?我听说他是单身。
Engineer : 好男人必须是单身。
Surveyor : 我们应该给他一些可爱的女孩子。
Engineer : 后来我给他两个三分可爱的女孩。

(bagi aku bila kita dalam bilik meeting keluar pula bahasa yang kita tak paham bagi aku itu tidak PROFESSIONAL as company besar)

Engko dengan boss kau yang noob hanya tahu satu atau dua bahasa, tenganga la. Tenganga macam orang gila. Tak pun macam katak tunggu lalat masuk dalam mulut. Tu la, English pun tak nak belajar. Apatah lagi bahasa bangsa lain. Tak malu ke bangsa lain reti at least 3 bahasa, kau tu English tergagap-gagap?

*Sendiri sentap*

Dibenci oleh sesetengah puak.

Pernah tak, seseorang tu tak pernah buat apa-apa pun kat kau, tapi kau benci dia. Kau tak suka dia. Kau tak ngam dengan dia. Kalau duduk semeja makan pastu member lain pergi ambil makanan sampai tinggal korang berdua, korang akan rasa awkward nak sembang? Haa ini dipanggil benci tanpa sebab. Dan kalau kau boleh benci orang tanpa sebab, tak mustahil orang boleh benci kau tanpa sebab jugak.

Sebab seriously, ada je kau masuk-masuk company, duduk kat kau punya cubicle pastu dengar orang gossip pasal kau. Padahal kau tak buat apa pun. Kau tak tahu apa-apa pun.

Dan ini akan jadi lebih teruk bila kau buat satu kesalahan. SATU JE KESALAHAN. SATU JE. Freaking satu. Just one. It is enough for them to break you down. Down to the earth. It is like kau buat kerja bagus, tak ada orang perasan. Tapi bila kau buat satu kesilapan, shit, satu company tahu.

Edit oleh Piao -

Jangan duduk di Comfort Zone ,

a place or situation where one feels safe or at ease and without stress.

Original artikal disini - http://theotherkhairul.blogspot. ... gatasi-politik.html

malaysia belum peace yo lagi

haha bab benci org tanpa sebab tu mmg ada. Ada sesetgh org yg aku mmg rasa tanak kawan. So aku cuba elakkan dari sembang dgn dia. Tapi takdelah gosip bagai haha

Edited by edoraixora at 23-11-2015 10:25 AM

sorry to say, india pun tak kurang racist nye jugak ye
pengalaman sendiri yg penah jadik kaum minoriti
penah bekerja dgn kaum majoriti indian & chinese
and i prefer bekerja dgn chinese

edoraixora replied at 23-11-2015 10:24 AM
sorry to say, india pun tak kurang racist nye jugak ye
pengalaman sendiri yg penah jadik kaum minor ...

betu  tu, tp mungkin dalam 10, ada 1 je la kut. kau kena pastikan dia india atau mamak, klu mamak leceh gak

racism , sebenarnya ikut kepada org gak
i pernah keje  ngan chinese x racist  kat kompeni cina
and  tgh keje ngan kompeni which is  cinese boss  yg racist
kalo sesama  melayu pun ikut  geng gak ..  
pendek kata sampai kiamat pun asik  racist

Follow Us
kat mana2 opis pun ada politik.. ada racism..cuma ketara tak ketara aje.. yang tak tahan biasanya cepat2 berhenti.. kekadang yang berhenti tu sebab buat banyak kesalahan lepas tu tak open untuk dikritik, diperbetulkan dan membetulkan diri.. asik nak sentap sendiri lepastu salahkan orang lain.. yang rajin memperbetulkan diri serta jaga hasil kerja, tahan fizikal n mental biasanya lama bertahan.. cuma kalau tak kerja lagi merengsa hidup takde duit.. so baik la kerja..

kat mana ofis pun ada politik
tp lau dlm gomen mmg untung ler..
lau spesis x tau malu..spesis muka tembok mmg boleh hidup
boleh ngular suka hati..buat2 keje..segala benda longgok atas meja konon2 macam sibuk lah sgt..
pastu beramah mesra dgn penyelia/bos...nampak le mcam org penting & byk keje..
pdhal buat2 sibuk..buat2 keje..
mana ada dlm gomen org mcam ni kene berhenti kerja
kwn sekerja jerk yg mkn hati tengok perangai dia org..
buat aduan pun silap2 org akn ckp yg si pengadu dengki..x bleh beri kerjasama utk jabatan
x boleh tolak ansur...
bos/penyelia mana nak mengaku dia org x pandai handle ank buah mcam kambing berkeliaran

apa2 pun, hidup musti diteruskan jua walau camne diuji pelbagai cabaran sekalipun....   

itulah falsafah etika kerja ai...   

kalau korang masih berkeras kata TIDAK, then itu maksudnya korang masih belum pernah bekerja di bawah sesuatu kaum atau tak pernah bekerja di company yang melayu adalah minoriti.
aku pernah kerja dalam company yang melayu minoriti dan aku kata tidak, aku tidak rasis.

Decaffeinated replied at 23-11-2015 01:44 PM
aku pernah kerja dalam company yang melayu minoriti dan aku kata tidak, aku tidak rasis.

bahlol je dari dulu sampai sekarang kerja jadi kuli dgn company orang itu orang ini...

Melayu pun rasis, bumi sana bumi sini. Tapi halalkan jela, dah sendiri pun mulayu.

huhhhh

bangkem pernah keje jadi research assistant selama 2 tahun

macam cibai perangai kerani2 n17, peon, driver terutamanya makcik2

hari2 mengumpat, gosip, terutama time makan kat pantry

bangkem letak makanan kat pantry, asyik hilang je

yang best, prinsip dorang ni biar mencuri, mulut puaka, asal sembahyang 5 waktu tak tinggal

perangai melayu (terutama yang asal kampung) memang camni le

berkomplot, pastu mengumpat bergosip bagai

macam tu la cara dorang bersosial

hati busuk hitam legam

bangkem harap makcik2 yang kaki ngumpat dan kutuk bangkem dulu mati eksiden dah sekarang

takpon dibebani hutang along

Edited by zach2008 at 23-11-2015 02:04 PM

Aku pernah kerja dgn aku satu2nya org melayu. Boss pulak cina adik beradik. Salah sorang jadi CEO yg lain jd director yg aktif. Lain2 top management dr GM, HOD pulak anak2 dia org. Meeting mostly cakap cina walaupun aku tak reti. Aku tau time dia org mencarut je. Ini bukan politik tempat kerja lagi, tp dah masuk ke tahap politik keluarga. Cuma kdg2 susah jugak jd sandwich kat tengah.
Tp kena pandai bawak diri dan buat kerja bukan setakat yg tertakluk kepada JD kita je. Aku ok je dgn dia org. Cuma jgn selesa sangat le. Aku cabut bila dia org dah final stage utk listed. Even dia org offer utk syer dan naikkan gaji tp aku tetap cabut hingga dia org pun tak faham. Yg aku jawab kat dia org, takde benda yg menarik sangat utk aku kat situ lagi.
Aku nak kata aku tak rasis, tp dalam diri aku tetap ada prasangka dan sedikit sebanyak rasis adalah dlm diri aku.
Aku tak suka politik kat opis, tp aku juga pernah duduk dan menjadi sebahagian daripadanya

politik ofis mana2 sama ja, sampai manager asik bertukar ganti mencelarukan sistem sedia ada asik tamakkan kuasa kononya beliau paling bagus bekerja walhal pekerja bawahan menyumpah tiap2 hari

racist ni sebenarnya korang je berprasangka, padahal diorang tak pun, hanya disebabkan kita tak faham bahasa ibunda diorang.
tapi since kerja sendiri ni ringan sikit otak aku, tak payah fikir hal org lain. Fokus kerja sehala. Dulu byk hala

racist ikut org juga....tapi kebanyakan selalunya org cina yg racist...org ini juga suka mempengaruhi bangsa lain contohnya kadazan/sino kalau di Sabah utk jadi racist. ..why??

Simunggu replied at 23-11-2015 02:21 PM
racist ikut org juga....tapi kebanyakan selalunya org cina yg racist...org ini juga suka mempengaruh ...

kuat provoke juga

liyamariska replied at 23-11-2015 12:41 PM
apa2 pun, hidup musti diteruskan jua walau camne diuji pelbagai cabaran sekalipun....   

itulah ...

bagus koemn yg mmbimbing...tgk keaadaan juga kut

12Next
Return to list New