CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 34741|Reply: 487

[Tempatan] Hati-Hati Berkawan Dengan Wanita Kelantan Katanya?

5 perkara tentang wanita kelantan anda perlu tahu

24 November 2015                                 

Gambar hiasan

BARU-BARU ni tertengok berita tentang suspek kes pukul wanita dalam video yang menjadi viral tak lama dulu ditangkap.  Sebenarnya tak sanggup menonton babak-babak yang memalukan kaum wanita sendiri.Ya lah yang selalu bergaduh macam tu orang lelaki bukan orang perempuan.

Dalam sok sek sok sek video viral ini, pernah terdengar kawan-kawan lelaki VK sembang pasal perempuan Kelantan ni. Kata diaorang  berkawan dengan perempuan dari negeri Cik Siti Wan Kembang ni kena hati-hati. Kebanyakkannya memang berani, sama ada dari segi tindakan mahu pun kata-kata. Kalau tengok dari video viral tu, memang betullah.

VK sendiri memang akui bab itu, maklumlah bertahun-tahun duduk serumah dengan orang Kelantan sebelum kahwin. Dari situlah faham dioarang ni macam mana.  Mulut memang manis tapi kadang-kadang kata-kata pedas berapi. Selain tu ada lagi aspek lain yang kita kena hati-hati dengan wanita Kelantan ni.

Hati-hati tu bukanlah bermakna yang buruk jer ok. Ini pandangan peribadi VK tentang mereka, sebab itu lah orang lelaki cakap hati-hati kalau nak berkawan dengan diaorang.

1. Jangan tipu bab berniaga – wanita Kelantan memang pandai bisnes. Tengok saja Pasar Siti Khadijah di Kota Bharu penuh dengan peniaga perempuan.

Pengasas kosmetik Dnars dan Qu Puteh pun dari sana, orang lelaki mereka tak tahu lah di mana. Jadi jangan lah nak tipu bab berniaga ni dengan mereka.

2. Awas tergoda –  selalu VK dengar orang kata orang perempuan Kelantan terutama dari Pasir Mas cantik-cantik. Tak tahulah kebenarannya. Sebab cantik nilah ramai lelaki cair, tak caya tengok Neelofar.

3. Mulut manis - tengok saja kalau berniaga macam mana mereka pujuk untuk pelanggan beli. Walau guna loghat Kelantan tapi kedengaran lembut saja, sebab tu ramai yang terjerat nak beli. Ini lagi satu faktor orang lelaki cair.

4. Berdikari -  kalau dah lebih ramai perempuan di sana berniaga, orang lelaki tak nampak di mana tak cukup berdikari lagi kah.

5. Berani dan cekal – contohnya boleh tengok yang dalam video viral itu lah. Rasanya perempuan penakut takkan buat macam tu.
        Mek-mek Kelate yang baca ni mesti setuju kan. Giler tak setuju!

http://www.sinarharian.com.my/rencana/5-perkara-tentang-wanita-kelantan-anda-perlu-tahu-1.455060

sis @famri7  pohon komen sefatah  dua....hihihi....

beli laksam kat pasar pagi greenwood. terkejut bila awek klate tu ckp 3.50.

ingt rm 3 jah harga laksam tu. mentang2 la ambo macho, abes kena pow.

yela.. mek kelate je comei lote.. mek negeri lain je x comei

5. kaki pukul.

wanita Kelantan xsyg suami

suami wanita Kelantan selalu cari lain

xde budu mati sokmo

Follow Us
kakak tak suka buat generalization...sesungguhnya memang ada wanita kelantan yg ok dan suci murni.....

namun setakat ini wanita kelantan yg akak kenal memang perangai  hauk....mulut longkang....suka mengadu domba  dan ramai jenis yg curang....kat opis akak ni ada satu makcik kelantan ni..bekas gro dangdut....bernasib baik ada jantan nak nikah dgn dia, graduate lagi tu....walhal makcik ni spm pun tk lepas....nk dipendekkan cerita makcik kelantan ni setelah nikah dan dpt anak 2 masih melakukan aktiviti persundalan beliyau spt zaman2 gro beliyau dulu....hujung2 husband dpt tahu dan terus ceraikan talak 3...cash lah...bila dh kena cerai baru nk sedar diri..kalau tk ckp bukan main besar...laki dialah yg bergaji tinggi...walhal kerja insurance jer pun...

Sis famri comel lotey tak? Pandai niaga? Jangan belasah kitorang k

Kalau laki pun nak niaga kat pasar tuh sapa nak gi laut weh

smua org dr negeri mana pun ada yg baik2, cntik2..comeiiii atau pun takkk
tp biasa nya dr sna...adoiii..kureng berkenan
dr pengalaman byk yg teruk dr ok...

bab kebersihan cmne pulak?

rata2 wanita kelate hok saya kenal jenis kuat semangat terutama bab niaga nihlah. yg half kelantan pun sama asal berdarah kelate mmg cukup rajin la berniaga.tak kenal penat lelah langsung. kagumlah kat situ kan.
dulu kawan sekerja bgn dinihari buta  masak n jual nasi kerabu kt tmpt kije.
kt kg lak rata2 mokcik2 jiran yg asal dr kelate mmg rajin meniaga ade je brg2 yg dorang jual.
ade kenal sorang akak nih kt fb mmg peniaga on9 yg bagus gituhhh, pun berdarah kelate. gigih sgt beliau meniaga tp yg bagusnya dia jenis tak berkira  ngn pemili mok mertua dia sokmo dpt brg kemas dia bg bila dpt keuntungan meniaga.

Besfren aku dr darjah satu sampai sek. Men org Kelantan tp mmg best...xde la buruk perangai yg annoying tp masuk kerja majoriti mmg perangai x semenggah...

Semalam aku baru komen kat fb kawan kelantan aku..
Dia upload gambar anak dia baru accident moto..kisahnya anak sedara bawak budak kecik ni jejlan naik moto..budak tu umur dlm setahun lebih..accident moto dgn moto
Jadahnya yg buat aku menegur tu.sbb badan budak tu penuh dgn luka2 besar2 berdarah2 kat kepla,siku, tangan, dahi..
Ramai la yg dtg menegur..apasal tak terus anta ke hospital..kot la terkena jangkitan kuman ke apa..anak tu cedera teruk..
Pastu ada lgi yg komen menyindir..apa2 dulu upload kat fb..minta like dulugila punya mak
Nko upload gambar anak dgn keadaan luka parah cam gitu..simpati jela yg nko dpt...tadi aku cek , aku dah di unfrend

CrowneGlory replied at 24-11-2015 02:00 PM
Besfren aku dr darjah satu sampai sek. Men org Kelantan tp mmg best...xde la buruk perangai yg annoy ...

biasa la..org klate dapat kerja cam kera dapat bunga..besfren pun dorang buat2 tak kenal.

Madel replied at 24-11-2015 06:05 AM
Semalam aku baru komen kat fb kawan kelantan aku..
Dia upload gambar anak dia baru accident moto..k ...

ko sound hape kat dia

GhostWalking replied at 24-11-2015 02:10 PM
ko sound hape kat dia

Hilang akal ke apa nko ni..
Anak dah gini punya luka parah..terus la bawak pergi hosiptal..
Jadahnya upload kat fb ..

Pastu set2 dia..dok hentam aku balik dlm bhasa kelante..harammmm 1 apa aku tak faham
Kehkehkeh

Orang kata nak kawan dengan wanita Bangla pon kena hati hati  macam nak kawan dengan wanita Kelantan jugak...

Wallahualam.

Modngengade replied at 24-11-2015 01:43 PM
kakak tak suka buat generalization...sesungguhnya memang ada wanita kelantan yg ok dan suci murni... ...

ohhh thx sesangat ada gak yang persefahaman dengan iols ni ... kdng2 stngah lelaki asal sana pun lebih kurng gak perangai...

Set2 kelate keja cikgu sekolah me pemalas la.. yang pompuan la... keja kalu xsuruh xbuat nak kena kejar sokmo... dah tua2 ni tak reti ke nak buat keja xpayah org pantau...haish...tapi bab niaga mmg rajinlah..ada je benda yg nak dijualnya...