CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6519|Reply: 55

Aku stres lagi

Bagi mereka yang alert dengan post aku sebelum ini, aku sering kali diuji dan aku tak pasti sampai bila aku akan bertabah menghadapinya. Aku yang berbadan dua ni kena la bijak mengawal emosi aku. Masalah aku kali ini, ialah mak aku sendiri dan adik beradik aku. Mak aku nak pinggirkan aku dan suami aku dari kehidupan ini. Semua puncanya pasal aku tak dapat nak memenuhi kehendak mak aku yang mahukan aku membuat pinjaman untuk membina rumah di kampung sedangkan aku tidak tinggal di situ sebaliknya rumah itu untuk mak dan adik beradikku yang duduk nnti. Mak sudah mempunyai satu-satunya rumah sebelum arwah meninggal dunia. Aku kurang bersetuju kerana kalau aku membuat pinjaman, dan potongan dari gaji sahaja yg aku akn dapat bertahun-tahun lamanya sedangkan yang besenang lenang adalah mereka (mak dan adik beradikku yang sudah bekerja), walaupun mereka bukan kerja gomen tapi nampak mcm nak menganiaya aku / mengambil kesempatan sbb aku mudah wat loan asl keja gomen.

Disebabkan aku tak setuju, ats alasan sekarang mak masih hidup tapi bila mak dah tiada bolehkan mak menjamin adik beradik takkan bergaduh pasal rumah padahal aku yang dipotong gaji tiap-tiap bulan dan potensi aku dihalau hidup-hidup pun nampak mcm boleh terjadi.

Aku ada abg yang sakit mental yang dijaga oleh mak, seorg adik perempuan yang bermasalah dan adik lelaki yang selalu tak boleh ditegur. Sampaikan tak menghormati aku sebagai kakak dan suamiku sebagai abg ipar.

Mereka suka membebankan aku dengan mcm2 masalah, tatkala aku mengandung ni mak akn menelefon aku untuk mensettlekan problem mreka di kg, sampai satu tahap suruh aku balik tanpa suami aku. Apa pandangan korang, mak dan adik beradik ku yang tak sudah-sudah menyeksaku, sampai kn dalam telefon mengeluarkan kata2 kesat seperti kamu beranakla sendiri, suruhla mak mertua kamu yang jaga" hanya kerna aku kurang bersetuju dan pada aku, aku juga mempunyai keluarga sendiri untuk dibentuk namun aku melihat mreka sanggup melihat aku berhutang kerana mereka nak kan keselesaan walaupun aku yang akan terduduk menanggung hutang

Apakata buat loan atas ko tapi bina rumah tu pun atas nama ko jugak... Amacam...

entah lah.. mungkin ibu kamu bukan lah seorang ibu yang penyayang pada anak anaknya.. kalau kamu rasa apa yang kamu buat itu betul, teruskan lah. insya allah tuhan amat memahami.

apa kata suami.

Edited by honeydowngiler at 24-11-2015 02:48 PM
wds replied at 24-11-2015 02:30 PM
Apakata buat loan atas ko tapi bina rumah tu pun atas nama ko jugak... Amacam...

Tanah tu dh tkr nama ke nama aku sejak arwah abah ada lagi.tapi masa tu abah suruh aku beli bkn bg free...tapi sebab adik bradik abah pun berebut nk kan tanah arwah trus arwah tpksa gak tkr ke nama aku sbb takut tnh tu terlepas ke tgn adik bradiknya....masa tu aku pun baru kerja.aku paling x tahan adik aku yg lelaki (bongsu) tu dia tu ada potensi bole mengancam aku dedulu aku penah disepak terajangnya...aku takut dan pnh fobia..tp mak ngn arwah aku diam aje..jadi klu guna nama aku pun rumah tu aku x sgp pula nk berlawan sepak trajang dh pada usia aku skg

watie_na replied at 24-11-2015 02:37 PM
apa kata suami.

Suami aku pun dh nampak true color mak aku...dia kata spatutnya hal harta ni xbolela dipaksa2 tmbhn anak pun dh bekeluarga..nnt2 pun kami laki bini pun nk juga merasa beli rumah tapi klu aku buat utk depa...harap laki aku sorg je loan mmg x brapa nk ckupla.msti aku duk menyewa seumo hdp

Follow Us
kesiannya nasib TT mmg arwah ayah ngan mak skrg ni mmg bukan penyayang ka cmna? kena cm anti kat TT sangat?

honeydowngiler replied at 24-11-2015 02:45 PM
Tanah tu dh tkr nama ke nama aku sejak arwah abah ada lagi.tapi masa tu abah suruh aku beli bkn  ...

Kalau dah tahap mcm ni adik beradik ko. Terpaksa lah ko abaikan mereka semua. Buat masa ni jgn layan mereka. Guna undang2 negara jika berlaku apa2.

Percayalah, memandangkan ko dalam situasi teruk mcm ni. Ko kena pentingkan diri ko sendiri. Biar putus keluarga (bukan ko yg mulakan) asalkan hidup ko tak susah. Lambat laun mereka akan cari ko jugak bila diorang susah.

Jangan lupa. Syurga ko bawah tapak kaki suami ko. Emak ko kalo perangai teruk, abaikan je. Bila emak ko berubah baru terima dia balik.

ok. Tanya suami dia izinkan ke tak? jgn mintak dia jawab berjela2, minta dia jawab ya atau tidak. kalau tidak jawapan dia, awak ckp kat mak awak. tapi tu la, mak awak harap kat awak je since awak je yg boleh bantu. tak pun boleh je mcm forumer ckp, buat loan lepas tu rumah pindah atas nama awak. 70% ke. so at least awak ada share.

Mak aku pernah ckp dia x redha aku kawen dgn org jauh...rupanya sbb ni lah agknya..diorg nk buat rumah susah sbb aku kena discuss ngn laki pulak

montok89 replied at 24-11-2015 02:50 PM
kesiannya nasib TT mmg arwah ayah ngan mak skrg ni mmg bukan penyayang ka cmna? kena cm anti kat TT  ...

Aku hdp berdikari sblm aku kawen..aku nk mkn pun kdg aku cari duit aku bagi mak aku topup masak2 kat umh..aku sedih...aku nngis bila laki aku xde..aku malu psl laki aku pnya fmili x teruk mcm aku.ada ke time laki aku ada.mak aku mintak duit klu dh tido umh mak.menantu kena beli lauk.jgn pandai tido je..tak ke sentap laki aku.terus dia last mkn di rumah mak aku...aku ikut laki aku sarapan kat luar...suami aku bagi alasan x lapar mak

kenape mak tt nak buat rumah lagi?
bukan ke mak tt dah ada umah?

Arwah beli rumah teres kos rendah..2nd hand house...adik bradik mak aku sume tahu arwah abah aku ada tanah..sume dok suggest buat umh besar skit bknnya takde harta depa tu kata...mak aku lak jenis nk merasa...depala duk kata rugila ada ank keja gomen x wt loan ada tanah x reti2 nk buat umh

jangan

cakap saja tak ada duit

kalau mu tolong, nanti hujung hari adik beradikmu cakap mu yang nak sangat buat pinjaman, siapa suruh.
mentang mentang la mu yang bayar rumah ni, tak bermakna mu tuan rumah ni

tak ada akhiran yang baik.......

Edited by honeydowngiler at 24-11-2015 03:19 PM

Adik bradik pulak jnis tak bole ditegur..klu tegur aku dimrh2 balik.aku ni sbb aku duk asrama kot jadi aku tgk org lain cara diorg dilayan elok oleh keluarga...jadi aku tgk kluarga aku jauh lbih teruk dr kluarga org lain.mreka beruntung dpd aku..sbb masa aku sekolah klu nk baju ke apa ke msti aku ditenking.ckp aku mtk duit padahal aku jarang beli baju...kwn2 asrama slalu ckp asik pkai baju sama je...bila aku kerja ni bru la aku merasa nk mmbeli...tapi beza ngn adik bradik lain tmsuk abg aku minta aje slalunya dpt

Penah aku kuarkn duit smpnn sbb arwah nk operate di hspitl private...itu pun mak aku suruh...tup2 kena 7k stay 3 hari...masa tu sume ckp akn gnti blk sbb aku mnyimpn dh lama...tp aku hnya dpt hamburan kata2 je lps tu...jnji tinggl jnji...smpikn arwah kata sbg anak mmg ibu bapa ada hak suruh ank byr

nak menolong biarlah berpada2.. nampak gayanya mak kamu hanya menekan kamu ajer bukan nak memahami keadaan kamu.. esok bila mak dah pergi, kamu adik beradik pulak bercakaran.. yang menanggung hutang tu kamu, bukan mereka.. mereka duduk situ free goyang kaki..

walaupun tanah tu dah ditukar pada nama kamu tapi pengakhirannya akan jadi susah sebab mereka yang duduk situ.. esok2 kamu nak duduk situ akan jadik masalah sebab mereka pasti takkan keluar dan akan claim macam2..

biar bermasam muka sekarang daripada bercakaran di hujung2 esok..

kamu belilah rumah sendiri yang takder kaitan dengan tanah di kampung.. dengan itu, kamu ada alasan untuk menolak paksaan mak kamu tu dengan alasan sudah ada komitmen bayaran rumah.. lagipun, kamu dah bersuami dan sudah ada keluarga sendiri..

kalau kamu membantu dr sudut nak renovate rumah ker, bantu dr sudut bagi duit bulanan ke oklaa, tp kalau untuk membina rumah, dengan keadaan mak dan adik beradik mcmni, baik lupakan jer..

bunga_lestari replied at 24-11-2015 03:24 PM
nak menolong biarlah berpada2.. nampak gayanya mak kamu hanya menekan kamu ajer bukan nak memahami k ...

Sama pandangan dgn suami...dia kata xpela kalau dibuang keluarga...mreka nk kata apa...xnk mengaku adik bradik ke atau xnk menjenguk kala aku bersalin nnt..suami kata asalkn dia masih ada.jgn dipikir masalah ini...itu belum lagi mak nak serah bulat2 abg yg sulung tu suruh saya yg jaga...stress sy nk pikir sume ini

honeydowngiler replied at 24-11-2015 03:29 PM
Sama pandangan dgn suami...dia kata xpela kalau dibuang keluarga...mreka nk kata apa...xnk menga ...

dalam keadaan kamu mengandung ni elok jgn stress stresskan diri kamu.. hjangan fikir lagi dah hal ni.. bersyukurlah kamu ada suami yang memahami..
klu rasa susah berpantang di rumah mak, eloklah kamu berpantang sendiri dan upah org yg boleh jaga kamu dlm tempoh berpantang tu..

septutnya mak kamu org yg plg memahami tp sebaliknya pulak skrg ni.. doalah moga mak berubah..

Last kol mak menenking2..bkn dia xtau tgh mngandung tp umpama nk lepas sesak depa je..sbb xdpt apa yg depa nk..xpela susah susah aku tanggung sndri...bak kata org ujian dlm byk2 bntuk..cuma aku x bertuah...utk hdap kluarga mcm ni...aku pantang nnt dh upah org tp masak mkn pantang adik ipar duk skali dalam sebulan.mujurla ada bntuan kecil.klu x tak tahula aku.aku hrp aku xmeroyan