CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: JokesCop

[SERAM BEST] [Siri Mari Tidur Bukak Lampu] #551 The Apprentice [F] - Pg:23 15/5

afieyra replied at 4-1-2016 04:10 PM
hehe..ofcoz aku pun hafal setiap karektor tu..lg2 kalau cerita psl anton,apis dgn syeikh..cerita p ...

Cite peemak eh.

TITLE: GROW UP 2!! [3]
TEMPAT: Varsity Life, P.D
LAIN2: Benda ni aku kutip masa hidup aku di University dah nak sampai ke penghujung..

[QUICK RECAP]
Previously on Grow Up 2!!.. Apis dan Anton menjerit2 dibelakang rumah.. Baru duduk homestay xsampai 5 jam dah buat jiran2 nak bunuh kitorang, adakah kitorang akan hidup another 3 day duduk disini ?

[Everyday I'm Shuffling]

Eventho malam tadi tidur nak dekat pukul 5, mandi laut punye pasal, 8 pagi aku dah bangun.. Keluar je rumah aku nampak kelibat seekor lembaga mengesot2kan tapak kaki dgn laju dekat beranda rumah.. Dgn tenang aku approach..

JC: Anton, kenapa ko shuffling dekat beranda rumah ni ?
Anton: Tungggu koranglah nak pergi pantai, dah pukul 8 x bangun2 lagi!!

Anton yg biasenye mate dia celik pukul 6 petang, bila pantai memanggil, 6:30 pagi bangun, pukul 8 dah shuffling..

JC: Anton, ko bukan subuh tadi dah nak separuh mati muka biru ke dgn Apis menjerit2 ? Apsal lah ko semangat..

Anton xbalas pertanyaan aku terus bershuffling sambil nyanyi lagu LMAO yg mase tu agak popular..

JC: Anton, aku decide kite pindah je lah dari homestay rumah ko, aku dah seram dah ni sejak semalam..

Anton still terus bershuffling sambil memuncung2 kan bibirnya.. Aku hilang sabar..

KEDEGANGGG!! (sfx: Anton jatuh terduduk)

JC: Perangai kalau kamjad mcm ni memang laju aku pijak ni karang (sambil angkat kaki nak pijak perut Anton)
Anton: (cuak) Weydamenet (read: wait the minute) JC!!!! Kita x boleh pindah!!
JC: Apsal ?
Anton: Aku dah habis guna duit tu laaa..

Lepas dengar ayat Anton tu, terus kaki aku yg tgh 90 darjah naik 180 darjah, arah tuju adalah tempurung kepala Anton..

Anton: Weydamenet again JC!!!
JC: Weydaseken (read: wait the second) pun aku x nak, perangai hamlau mcm ni makannye tumit ko tau!!

Terus Anton dgn sepantas kilat keluarkan sepeket 7 Seas Black Blend Tobbaco and suakan kat aku.. Terus kaki aku turun perlahan2.. Aku check paket baru tembakau perisa high end tu, original and belum di bukak, dengan bau yg menyelerakan dan ketepatan potongan pada setiap helai daun mmg membuatkan Dunhill ke Malboro ke Nusantara ke Prince of Sempoerna mcm permainan kanak2.. Besar mata aku melihat ke-sexy-an bendalah depan aku tu..

JC: Bak ang Anton, ni 60 hengget ni Anton!!

Anton sengeh sambil mengangguk2..

JC: Bak ang Anton!! Ko bawak pipe ke ??

Anton keluarkan pipe panjang yg baru dibelinya..

JC: Wuiiiiii... panjang pipe-nye wuiiiii, ni dah 80 hengget dah ni Anton!!

Serentak dengan tu Apis and Tok Guru Ajim keluar..

Apis and TG: (hampir serentak) Kita kene pindah lah, rumah ni menakutkan!!
JC and Anton: (syncronize voice) Hah ? Kenape ?  
Apis: Ko x nampak semalam, bende ngesot bagai? Dia berlari ke arah aku taw?
JC and Anton: (syncronize voice) Huh ? Mana ada ? X nampak ..
TG: Aku dah scan dah rumah ko ni Anton, mmg keras ni..
JC and Anton: (syncronize) xde, xde.. scanner ko x boleh pakai kali ni!!

Disebabkan kedegilan kami yg mengalahkan kotoran degil collar di kemeja T, TG dan Apis putus harapan nak convince kan kitorang..

[Suddenly]

Masa kitorang serious "bersidang", dari luar rumah, kedengaran sayup2 suara Abang..

Warggghhhhh hhh hhh waa rr gg hhhhh hh h!!! (sfx: suara abang yg sayup2)

Belum sempat nak grasp bala yg mendatang bunyik berdentum2 pintu dilanggar..

BAMMM!!! BAMMMM!!! (sfx: bende keras langgar pintu)

Aku, Anton, TG Ajim and Apis serentak masuk rumah, kami melompat2 di ruang tamu melangkah beberapa pelarian (read: kawan2 kitorang) yg masih lagi tidur diruang tamu ke dapur.. Suara jeritan Abang semakin kuat..

WARGGGGHHH!!! WARGHHHH!!! (sfx: suara abang)

Bad yg menunggu di luar pintu toilet tempat abang dah putih sambil tangan laju pulas2 tombol pintu..

Bad: Abang!! Abang!! Apsal hoii??!!
Abang: (jerit dari dalam) WARGGGGHHH!!! TOLONG LA WOIII!!! WARGHHHH!!
Apis: Apsal Bad? Woi!! Janganlah jerit2 dalam rumah ni, semalam pakcik sebelah dah kasik kate dua sebelum dia nak bunuh kita ramai2..
Anton: Abang!! Abang!! Ko occay ke? Kenape weyh?
Abang: WARGGGGHHH!! Bukak pintu woi!! Tolong!!

Abang yg terkenal sikap penakutnye dgn entiti plus ability rare dia yg membuatkan orang disekelilingnya full panic buat kitorang yg kat luar toilet start menggelupur.. Budak2 yg tidur kat ruang tamu makin ramai yg bangun dek lolongan padu Abang..

WNP1*: (sambik kesat2 muka yg berlengas) Ape kes ni Abang ni? Mcm kene rogol dah tu?
JC: Tatau la, anu dia tersepit zip kut, lain mcm jerit kali ni..

BANGG!! BANGGGG!!! (sfx: Anton ketuk pintu)

Anton: Abang!! Unlock pintu woi!! Kitorang nak masuk..

Then, Abang reply sambil suara mcm tercungap2..

Abang: (cungap-cungap) An..ton.. to..long..!! to..long..!!

Kitorang dah makin panik dgn suara hiperventilating Abng, 2-3 orang yg tgh tidur masuk dapur join..

TG Ajim: Weyh, jangan kumpul!! jangan kumpul!! Abang sesak nafas tu..

Walaupun suruhan TG Ajim tu nampak murni, tapi Abang kat dalam toilet, kitorang berhimpit2 kat dapur, xde mane Abang sesak nafas akibat keadaan ni.. Tapi ade je budak layankan and move ke ruang tamu sambil ada beberapa yg dah start pegang phone nak call ambulance.. Keadaan makin kritikal..

Abang: (suara serak dan tersekat2) To..long..!! To..long..!!
JC: Anton, kite pecahkan je la pintu ni, dah nazak dah budak tu dalam tu.. Sakit benau anu dia aku rase..
Anton: Ko unlock pintu ni JC, pakai pisau ke ape ke.. Betul ke anu dia tersepit?

Aku angkat bahu sambil check tombol pintu (note: aku ada sikit skill pecah masuk rumah orang).. Lock dia sembunyik belakang kayu, memang xde cara lain selain tukul tombol or sepak pintu, so aku pun bagi cadangan..

JC: Anton, ni x boleh cungkil, kene pecah tombol.. Ko ada tukul x ?

Disebabkan ini rumah homestay, so peralatan menukang sume family Anton dah bawak balik.. Puas kite geledah, yg jumpe batang mop je, mane boleh nak pecahkan tombol pakai batang mop.. Memang terbukti benda tu x boleh bila Apis 7-8 pukul tombol tu sampai patah dua, result dia suara Abang yg tersekat2 kat dalam.. 2-3 orang dah keluar dari dapur lagi sambil duduk menenangkan diri di ruang tamu.. Masing2 terkena badi Abang rasanye.. Panik dan sesak dada..

Apis: Anton, xjalanlah, kene pakai benda lagi keras ni!!

Aku and Anton melilau mata tengok ape benda yg keras boleh pecahkan tombol pintu.. And mcm soulmate abadi yg nama kami dah ditulis di luh mahfuz, mata kami tertumpu di tong gas berwarna kuning jenama shell.. Pandangan kami gelap semacam dirasuk (note: aku konfirm menyurup badi ketakutan Abang), dan sedar2 je..

BANG!! BANGG!! (sfx: bontot tong gas hentak tombol pintu berkali2)

Amaran: Budak baik jangan buat benda ni di rumah anda kecuali cita2 anda nak menulis cerita seram di forum cari satu hari nanti.. Tong gas meletus boleh berlaku jika margin error terjadi dalam ketukan anda..

5 minit kemudian, bersepai tombol pintu bilik air ke lantai, dengan sekali tusuk pakai batang mop Apis, tombol dibelakang pintu terkeluar dari soket, dari lubang tombol tu nampak Abang yg duduk menyandar kat dinding sambil anak matanya ke atas.. Tapi toilet rumah Anton ni pelik sikit, dalam toilet dia ada selak pintu tambahan, aku x sure kenape.. Kesimpulannya, toilet x boleh bukak lagi..

JC: Abang!! Abang!! Mane tersepit tu Abang!!
Anton: Mengucap Bang!! Mengucap!! Allahumma!! Barik Lana!!

Masing2 take turn tgk keadaan Abang yg dah mcm nak koma tu, yg mampu abang buat adalah sesak nafas and tunjuk ke arah kawasan yg kami x nampak, di masa itu khidmat TG Ajim membacakan doa naik semangat ke atas Abang di perlukan..

JC: Bawak Ajim ke sini!! Kasik sembur sedas dua kat budak ni!!

TG Ajim pun mula jampi ke dalam segelas air dgn sepantas kilat, di togaknye air dan dibiarkan kedalam mulut, dia mendekati pintu..

BAMMMMM!!! (sfx: Otak TG Ajim gugur, ditelan balik air tu)

TG: Woi!! Xsampai la, Abang jauh.. Abang!! Datang dekat sikit, aku x boleh sembur kat muka ko ni..

Abang yg dalam bilik air dah mula seizure sambil mengeleng2 kepala selaju windmill elektrik dilanda taufan.. TG Ajim baca balik jampi serapah ke dalam air, tanpa sedikit pun patah semangat, di hala kan muncung bibirnya ke dalam lubang pintu, di semburnya ke arah Abang semaksimum mungkin..

Tak sampai~~~

Begitulah kesudahannya...

[@_@]

Setengah jam, Abang kat dalam bilik air mengelupur maksimum.. 5 minit jugaklah TG Ajim cuba sembur dari lubang pintu tapi bukan muka Abang yg basah, pintu toilet merasakan effect lencun air jampi bercampur saliva TG Ajim.. Aku dan Anton yg x lepas tong gas dah mula penat.. Abang dah makin biru dalam toilet, aku mase tu mmg nampak mulut Abang dah berbuih2, tapi Anton dan TG Ajim cakap xde ape2, maybe penangan badi ketakutan Abang, effect dia aku mengalami halucination yg terlampau..

JC: (stress) Tepilah Ajim!! WARGHHH!!!

Aku dgn Anton terus langgar pintu toilet dengan bontot tong gas akibat panic.. Nasib TG Ajim sempat ke tepi, kalau x, dgn TG Ajim sekali berdentum2 hentam pintu.. Punyelah power air naik semangat TG Ajim. 10x hentak pun x pecah2 pintu tu.. Di masa moral tgh down dan harapan seolah2 meninggal kami, hentakan ke 17 berjaye memecahkan body pintu toilet homestay Anton.. Dengan satu tendangan padu, berlubang pintu toilet..

Aku cepat2 seluk tangan and bukak selak kunci dari dalam, manusia jenis ape lock bagai mase berak aku pun tatau.. Memudharatkan keje2 menyelamat je.. Terbukak je pintu, Aku, Anton, TG Ajim, Apis dan sebijik tong gas terus serbu ke dalam toilet gaye2 renjer komando bomba squadron ke 5..

Tengah berhimpit2 dalam toilet tu mata kami terpandang satu mahluk yg sangat x diredhai terjongol dari lubang jamban cangkung homestay Anton..

KYAAAAAAAAAAAAAA!!! (sfx: jeritan nyaring gadis anime japan terkeluar dari mulut kami)

Pandangan tu mmg menakutkan, dari lebih 10 siri penampakan aku, dan 500 siri penampakan TG Ajim, itulah pengalaman yg paling menakutkan dan x patut dilalui oleh sesiapa pun dalam seumur hidup lebih2 lagi semasa berak mcm Abang..

Seketul kepala reptila yg nak panjat tapi tanggannya tersangkut terjengul dari lubang jamban.. Kwik-Kwik bunyik yg keluar dari mulut menatang tersebut..

JC, Anton, Apis dan TG: BIAWAK!!!!

GEDEGANGGGG!!  (sfx: tong gas hentam lubang jamban)

Berterabur semua orang pecut keluar dari toilet.. Komando Bomba ke, Squad ke 5 ke, sume hilang.. Dalam kepale otak aku masa memecut keluar tue xde lain selain hamlau, kamjad, lahabau tamar badigol unta x 1000..

JC: Puiii!!! Puiiii!!! Puiiii!! Suwey!! Suweylah!!

Begitulah sesi menarik napas aku kat luar rumah sambil mengurut2 dada yg sesak.. Anton terbaring sebab bergolek2 tersandung 2-3 orang yg tengah baca yassin nak sedekahkan kat Abang.. TG Ajim terus ke paip basuh tangan beribu kali, geli geleman rasenye.. Apis plak, lagi se-round lari pusing taman perumahan Anton pagi tu.. Lastly, Abang yg tengah lemah digagahkan jugak sedaya upaya mengesot keluar dari toilet tu, putih satu badan, x pakai baju, bontot terkepit..

[Day 1: Start]

Aku, Anton dan Abang (selepas dia pakai seluar) duduk bertinggung dekat depan pagar rumah sambil meratib lahabau tamar badigol unta sementara menunggu yg lain2 settlekan masalah mahluk kelabu berkwik-kwik kat dalam toilet.. Air mata Abang nampak bergenang2 semasa kami diam seribu bahasa.. Sedih keadaan Abang masa ni..

Abang: Anton, aku rase kite kene tukar homestay la, xselamat dah homestay ko..

Aku and Anton diam buat2 xdengar, nak tukar homestay jadah ape, duit xde..

Anton: Duit dah bayar Abang, xkan nak tukar..
Abang: Betullah Anton, xkanlah kite yg budiman ni nak mintak balik duit kan..

1 jam kemudian, kitorang nampak Peddy jinjing bangkai biawak tu keluar dari homestay Anton, dalam 15 orang lelaki gagah perkasa tu, Peddy sorang je yg berani pegang biawak tu.. Kenape dia jadik bangkai? X payah tanyelah, aku pun beberapa kali nak muntah dengar derang cite.. Tue baru pagi hari percutian di hari pertama tu aku dah havoc mcm gile.. Belum masuk tengah hari lagi..

TU BI KON TI NUW~~

[Aftermath]
Kitorang lepas tu pun donatelah duit sikit bayar ganti rugi pintu bilik air bapak Anton, dan mcm biase, xde mane duit tu sampai kat bapak dia.. Badigol Unta sungguh perangai Anton.. Mane cite seram kali ni?? Baru episode 3, relax dulu, aku terlebih meroyan.. BWAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!

Legend:
WNP: Watak Nanti Perkenalkan.. Takut perkenalkan awal korang x paham cerita..

JokesCop replied at 24-12-2015 10:08 AM
TITLE: GROW UP 2!! [2]
LAIN2: Benda ni aku kutip masa hidup aku di Univ ...

Bel baca tgh2 mlm buta ni jenuh tahan gelak atas katil....part telur terbang tu mmg x bleh tahan. Blh imagine gaya tg ajim duk pusing2 baekkk punya plastik tu hahahahaha

JokesCop replied at 4-1-2016 11:58 PM

Hohoho....tak larat aku nk tahan gelak oiiii
laki bel dh byk kali terjaga sbb bini ketawa tgh mlm bute....

tolonglah abang...ko jgn buat panik lagikkkk

Jajabeans replied at 4-1-2016 03:33 PM
Abg tak leh blah. Cadar bunga2 pun dia igt hantu.
Fuhh~~ setiap karektor aku hapal

Erkk jaja, aku rase ko konfius abang cass dgn abang yg nie.. Abg cass tu xde kene mengene dgn hidup aku..

Adui lwak aku baca citer kau kipidad tt

Follow Us
JokesCop replied at 5-1-2016 01:56 AM
Erkk jaja, aku rase ko konfius abang cass dgn abang yg nie.. Abg cass tu xde kene mengene dgn hidu ...

Hahaha.. tu abg Cass ea. aku igt abang yang ni yg suka buat panik tak tentu hala. Tertukar pulak

Takpe JC paham... Ko dari dulu mmg suka meroyan dan kami redha

trgelak2 aku dpan pc..seb bek x berguling je sbb kt ofis....kipidap....hupdate cpat2... x sbar ni...hehe

sanggup aku tahan memerut sbb nk baca citer ko, penyudahnya aku trpksa berlari 200km/j ke toilet T.T
ya ampun, slps ni, panggilan tandas harus diutamakan

JokesCop replied at 9-12-2015 03:47 PM
President mana? Selagi dia xde aku nak piket..

13 dec 2016 lama lg wehhh

beldandy replied at 9-12-2015 03:57 PM
baik baik...gua seru okeh!

presidengggg ohh tuan presideng @leenaz

hahahaha
my setiadanusaha saya kaka @twins dah masuk belum?

ada ada ada
mana JC!!!mana!!!!!
(sambil kunyah kacang cecah kari)

beldandy replied at 10-12-2015 10:59 AM
hmmmm...bel tgk leenaz lama x log in
dah dekat sebulan kut

haha....dulu lg lama...masuk cari baca x login...hahahaha

JokesCop replied at 13-12-2015 12:33 AM
TITLE: Mean Girl 2 [F]
TEMPAT: Various Places
LAIN2: Cons from Mean Girl 2 [12]

selesai?
mana pulut kuning....jamu saka rumah lama ni...setahun kot

aku dah lupa...terpaKSA baca balik means girl ni dr mula

beldandy replied at 14-12-2015 04:12 PM
actually bel ada buat compilation in ebook hihihi
ada 2 ebook

nak
nak
send kat email bole?

JokesCop replied at 15-12-2015 02:09 AM
TITLE: Mean Girl OVA
TEMPAT: Dari Meja Pengarang
LAIN2: Special release for Mean Girl or Aftermat ...

hmmm
takziah wife miss cariage
setahun 2015 aku pun jarang masuk cari sebab dpat first baby
hahahahahaha

2016 aku janji...rumah ko ni aku xnak jadi presiden
(bagi muka baru plak...mcm maslan ke....ahjib ke)

leenaz replied at 5-1-2016 03:24 PM
ada ada ada
mana JC!!!mana!!!!!
(sambil kunyah kacang cecah kari)

dah masuk semalam, tunggu la seminggu dua lagi hapdet la dia

tahniah first baby born! siapa lagi yg cukup penyabar utk jadi presiden benang JC ni selain ko? sila jgn bersara.

cadangan disokong dah ditutup! deal!

JC, kiranya makhluk tu memang biawak? ke makhluk aneh apa yg keluar dari lubang toilet tu?

Cerita jc xpernah xklako
Td ai bce kt opis mengekek sorg2, dh mcm xbetul pulak