CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Clover_Hill

[SERAM BEST] MACAM-MACAM ADA...LATEST UPDATE:22/2/16

halimi78 replied at 9-1-2016 07:34 PM
gegeh hakak compile dalam diary...  kita xde masa nk compile2 gituh..
kat sini je la kita pu ...

Mustilaa abam limim..sbg kenang2 an..plus masa tu x kenai lagi porum apa sume ni..yang ada hanya blog saje..so dlm tu jelaa ai membubuh segala ceritera yg berlaku. Untong2 time rem memori menyusut, dah ada back up utk recall..

Alaah bkn xtau abam limim mood ke mana..den x den y den z kan?hahahaa..

Clover_Hill replied at 9-1-2016 08:38 PM
Mustilaa abam limim..sbg kenang2 an..plus masa tu x kenai lagi porum apa sume ni..yang ada hanya b ...

muahahahaha.. belog pong iols x kenal hokeh.. x reti ah nk blog2...

tp mmg ye.. sbg kenangan.. kdg blh gak drujuk bila perlu..
mungkin pd kita sniri dah x perlu.. tp akn dtg xtau lg..
kot blh djdkan rujukan utk org lain.. esp tang sign n symptoms..
wp kes tu x samo.. kdg ade je sign simptom yg lbh kurang leh guna sbg panduan..

halimi78 replied at 9-1-2016 10:01 PM
muahahahaha.. belog pong iols x kenal hokeh.. x reti ah nk blog2...

tp mmg ye.. sbg kenangan. ...

In that case abam limim bule geng dgn tok batin, my tok hubby.tapi hebat lgi laa abam limim jika nak dibandingkan..tak reti blogging pun but at least pun dh jadi mod porum..dia..porum pun tak tahu. bila ai regist nick untuk dia..bule dia kata 'porum ni nak cari apa..?"
Yg dia tau fb jah...lenlain wallahu a'lamu bissawabbb..

Kenangan..rujukan..espeseli bila bende tu berulang jadi lagi..kurang2 kita tau dah apa perlu buat untuk hadap semua itu..
dan juga peringatan dan pengajaran..betapa dlm idup ni mcm2 dogaan tuhan bole kasi..

Clover_Hill replied at 9-1-2016 10:07 PM
In that case abam limim bule geng dgn tok batin, my tok hubby.tapi hebat lgi laa abam limim jika n ...

sapo la tu gamaknya.. tok batin...
iols pesbuk pon x reti nk guna hokeh..
ada mcm xde je.. serabut je nk godek2 pesbuk..

kenangan more utk peribadi.. rujukan.. utk sesapa je..
sbb tu kadang rasa malas tp tepek2 gak kat sini.. kat porem..
at least wp sniri xkan baca blk.. kot ada org tbaca, blh dia amik guna..
cam yg iols cite tu.. yg acik dpn umah nih..
nmpak mcm biasa.. tp sikit lain dgn biasa..
kan slalu munyik guli2 tu memalam.. ni umah sheols guli sama tumbuk sambal sblm maghrib..
umah dpn umah iols.. tp ada sikit beza dgn umah iols.. wp sama2 cite pasal guli/ tumbuk2..
sbb umah iols jarang awal mlm.. plg awal is 9 samting.. tp biasanya pas midnite..
tu pon slalu iols dengar sensorang.. x semesti org lain yg bjaga dgn iols dengar..

Clover_Hill replied at 10-12-2015 12:53 PM
Bincangkan.

Gambo ni..saya nampak wana itam tgh2 tu mcm bergerak gerak..ntah mata x betol kot..dah buntang kan mata pun begerak juga dia..haih..dah tuaa

Clover_Hill replied at 10-12-2015 12:59 PM
Lama dah terperasan something dalam pic ni, tapi tak tertanya.
Taken depan rumah aku beberapa tahun ...

Yang gambo ni lak..tiang ke atau sesuatu yang lain kat depan kereta tu?

Follow Us
katakpisang88 replied at 10-1-2016 08:59 PM
Gambo ni..saya nampak wana itam tgh2 tu mcm bergerak gerak..ntah mata x betol kot..dah buntang kan ...

Kannnn..

Actually ni pic apartment untuk dijual kat kl..bila ditanya agen apa bnda itam dlm pic tu..dia kata maybe anak tuan rumah. Wonder juga kalau betul anak orang, kenapa musti gelap gelita gitu kan..?

katakpisang88 replied at 10-1-2016 09:01 PM
Yang gambo ni lak..tiang ke atau sesuatu yang lain kat depan kereta tu?

Yang seakan tiang itu sebenarnya snow sedang turun.
Tiada apa yang pelik di situ.

Yang memusykilkan saya..yang atas bumbung kereta itu.
Masa snap memang takde apa pun kat situ...tapi bila tengok dlm gambar..eh apaaa kah itu??

Clover_Hill replied at 31-12-2015 12:53 PM
Masih berkisarkan hal di jalan raya.
Dan juga subject matter orang yang sama, iaitu adik lelaki aku ...

ehehehe.. jln2 yg tsebut dlm cete2 yg byk nih.. sume slalu jek lalu...
siang mlm.. x tentu masa.. main aci redah jek..
seb baik la x penah ada pape yg pelik2...
dedulu hiway plus kl-johor kol 12am br gerak sensorang dr kl..
laluan kontan-rompin-mersing-kota tinggi pong slalu gak, berdua ngan adik jah..
area bukit tujuh tu pong biasa gak sensorang.. ada gak berdua jah dgn my doter..
huhu.. mmg koje ntah hape kan.. tetengah mlm lalu tpt2 cenggitu..

halimi78 replied at 10-1-2016 10:14 PM
ehehehe.. jln2 yg tsebut dlm cete2 yg byk nih.. sume slalu jek lalu...
siang mlm.. x tentu masa.. ...

Maybe abam limim tidak diizinkan lagi untuk ketemu dengan meka meka itu..justeru walau berkelana sendirian or ada peneman nan seorang, tiadalah meka menjelmakan diri. Or maybe meka itu kepingin mengusik mereka yang pengecut seumpama saya saje..yang penberani berjiwa kental spt abam limim depa tak brani nak cuit. silap cuit, hangus rentung depa kene talkin dgn abam limim!

Saya pn kan abam limim..jujurnya tak penah bajet akan rasa pengalaman2 seumpama yg saya kongsikan dalam ini..sbb nya stigma yang melekat di minda adalah mereka dlm donia mereka..kita dlm donia kita..antara dua donia asing masakan mungkin kita bersatu, gituu...namun mungkin kuasa Allah ingin tunjukkan,jika Dia kata 'JADI,MAKA JADILAH IA'..makanya itulah yang terjadi. Yang tak patutnya nampak tapi boleh TERnampak jua akhirnya....

Clover_Hill replied at 10-1-2016 10:06 PM
Yang seakan tiang itu sebenarnya snow sedang turun.
Tiada apa yang pelik di situ.

Haaa yg disitu lah..bkn cahaya putih tu..ingat kan tiang masuk duit parking tu..

Clover_Hill replied at 10-1-2016 10:01 PM
Kannnn..

Actually ni pic apartment untuk dijual kat kl..bila ditanya agen apa bnda itam dlm pic ...

Yelah juga..x kan ambil pic rambut dia pulak kan

Clover_Hill replied at 10-1-2016 10:37 PM
Maybe abam limim tidak diizinkan lagi untuk ketemu dengan meka meka itu..justeru walau berkelana s ...

hoho... mmg x hingin jumpa pon sama mereka..
apapon.. wp dah tau jln2 tu sume skeri meri.. iols cuma tawakkal sajork..
no choice kata org kg kita.. berani x brani letak ketepi.. redah aje dgn bserah..

1. Well dik..to be honest Dari kecik ahkak mmg dh terdedah dgn sihir..saka..santau...andai nak dicerita semua mmg tak dayo jari akak nk menaip doooo
Copy the Code

Ooo yeke. Patut la banyak pengalaman. Bile akak cite tu aku rasa cam dah jadi rutin harian kebiasaan ko untuk alami benda2 tu. Alhamdulillah la ko pun dapat suami yang boleh baca2kan ko. Kalau tidak, kan haru. Apapun aku doakan benda tu tak memudaratkan ko dan keluarga.

Aku pun nulis kat diari jugak. Setiap kali gi berubat aku rekod dalam diari, kengkonon nak tengok progres setiap kali gi buat rawatan. Tapi progres apanya, makin lama pegi makin kuat aku punya amuk ade la. Muka ni dah tebal ha nak hadap perawat2 tu terutamanya yang dah pernah kena terajang, tumbuk, mahupun yang dah nampak rambut aku. Huhuhu~

Skarang aku dah tak tulis diari lagi. Biar je la sumenye berlalu

di mana clover hills ni....x menjenguk rumah sndri ke....hihihi...

Kelipkertas replied at 11-1-2016 09:01 AM
Ooo yeke. Patut la banyak pengalaman. Bile akak cite tu aku rasa cam dah jadi rutin harian kebia ...

jgn putus asa...trus berikhtiar....mungkin x jumpa lg ustaz/perawat yang serasi....cter share la cni cter awk...mcm pnh bca cter awk tp lupa dh hehe...

Catatan : Ramadhan ; 17/08/2012
Cerita ni berdasarkan apa yang aku catit dalam ‘diari’.
Kejadian berlaku 4 tahun lepas, bertarikh 16 Ogos 2012 jam 12.30 malam. Bulan Puasa.
Jadi yang korang baca ini adalah sepertimana yang aku catit selepas kejadian.

Semalam,aku tak tahulah apa bendenya yang mengacau,but something for sure anak buah aku,yiyin yang berusia setahun memang 'terkacau'.

Lepas terawih,tok batin, abang long dan adik laki aku (pak si yiyin)pi moreh.Besalah set-set ni kalau berkumpul adik beradik ada jelah plan dorang nak keluar-keluar makan lepas sembahyang.Hatta dah pukul 10 malam lebih pun tak kira,asalkan dapat merayap.Perasan bujang sorang-sorang padehal anak dah bersusun.

"Kito layan kedai pelaye meta, boh (kita layan kedai pelayan sekejap,bos)" -sakit ati betul aku dengar ayat yang ni.
Ok takpe.Pegilah.Jangan tak balik terus dah.

Dalam 11.30 gitu balikla tiga ketul ni. Sebab aku ada kirim colek buah yang sangat kawww kat area sini,memang aku tunggu gakla deme ni balik even time tu mata dah tak larat nak bukak. Dah order sampai,aku balunlah dulu buat moreh.Mak dan adik-adik aku yang lagi dua orang yang dah terbongkang tido pun aku kejut abeh ajak makan sama. Memang sedap gila colek dia.Harapnya tak beronar ler perut aku hari esoknya.

Dalam pukul 12.30,tiba-tiba anak buah aku menangis. Padahal member sebelum tu dah lena. Aku ngan tok batin releks jela,takde aku nak jenguk ke hapa sebab mak pak dia ada.Tapi makin lama makin kuat plak dia melalak. Aku dah rasa tak sedap.

Tatkala yiyin makin kuat menjerit tu,tiba-tiba jugak alarm keta tok batin ngong ngeng ngong ngeng berbunyi!Takde mercun meletup takde apa, tiba-tiba jerk keta tu pun sama naik melalak.

Kot keta lain bule la kata itu sign bateri nak kong.Tapi untuk merc,possibility untuk perkara seumpama itu berlaku sangatlah low.Plus sebelum kitorang balik aritu,bateri memang dah buat pemeriksaan berkomputer dan memang kompem masih excellent.

Tok batin yang tadi releks jerk landing sambil main henpon terus terloncat bangunla bila aku jerit "baaaa..kete kita laaaa yang bunyik!" Menggagau member carik kunci keta sebab ingatkan tertekan kunci ke apa.
Tertekan mendenya,bukannya kunci tu dok dalam kain,tapi dalam seluar yang tergantung!

Adik laki aku pun turut sama keluar.Aku pun keluar gak (ceshh kununnya berani lah ni,padehal....)
Manalaa tau kot-kot ada pencopek kereta nak sungkit keta ke kan,leh gak kita lepuk kepala dia.
Tapi masa keluar tu aku tengok tok batin dan adik aku slow-slow jerk pegi,macam cuak pun ada jugak.Owh maybe mereka berhati-hati. Sapa tau kot betul ada melaun nak buat overtime dekat-dekat nak raya ni kan?

Tapi aku terfikir gak,kalau betul ada manusia hamla nak buat dajal,mesti dengar punya orang panjat pagar sebab keta tu kami park sebelah umah mak ni dan bersolex bagai.Kitorang pun tak tido lagi,masing-masing dok buntang mata lagi.Yelah perut pun masih kembung dengan pengisian,sengkak pun tak ilang .So kalau ada penceroboh,insya'allah deria pendengaran yang Allah kasi ni masih berfungsi dengan baik.That's'why aku tak rasa ada orang masuk.

Tapi kalau 'bende' yang masuk, itu wallahu'alam sebab rumah sebelah umah mak aku ni memang dah puluhan tahun kosong tak berpenghuni. Nak nak pulak keta tu melalak on the same time masa yiyin tengah kuat melalak!
Takpe,kita bersangka baik dulu,walaupun aku dah mula gigil.

Apa yang dua beranak tu buat kat kereta tu,aku tak sure sebab aku dah mula pegi kat yiyin dan baca-baca apa yang patut. Kedian,tok batin masuk dan dia cakap "ada bende"
Aku like "haaa bende????" Ahhhh sudah!

Tok batin tak banyak cerita,terus masuk bilik air dan basuh kaki sekali lagi. Pastu dia baca ayat-ayat.
Ehhh makin orang baca ayat makin kuat plak yiyin menjerit.Takleh jadi camni ni.Terus aku ambil air sembahyang,capai quran,baca surah.Mula dengan Al-jin, al-baqarah ayat 1-5 dan yaasin. Tok batin plak meneruskan pembacaan ayat-ayat dan doa-doa.

Sampai serak-serak jugaklah aku baca quran sebab yaasin sampai 3 kali aku baca baru nak reda. Lepas Tok batin baca ayat seribu dinar,usap kepala dan badan and ends up dengan picit ibu jari yiyin,baru senyap dia. Tu pun puas menjerit dia. Biras dan adik aku abeh gelabah dah laki bini tu bila anak menangeh tak henti-henti.Puas tepuk puas ulit tak jugak-jugak jalan lain.Abeh ayat lazimla baca tapi takde efeks.

Alhamdulillah lepas sejam setengah jugakla baru yiyin betul-betul diam dan lena.
Barula tok batin bukak cerita...

Masa dia dan adik aku pegi kat keta tu,memang rasa lain. Dia punya rasa sejuk lain macam sangat. Kepala pun rasa besa-besa jerk.
Tapi nak sedapkan ati, tok batin check condition kereta,kot-kot betul kereta ada problem. Bila tok batin stat enjin,kereta tu idup. Which means,bukan battery problem.Abeh pintu,bonet kereta tok batin  cek kot-kot tutup tak rapat ke apa,tapi memang takde apa yang tak kena.

So yang alarm tiba-tiba berbunyi tu..??
Serentak dengan yiyin menangis macam kene histeria lak tu.
Owhhhh apakah..?? Dan kenapakah..??

Maybe la ada mende-mende yang follow dorang ni,or maybe ada mende kat umah tinggal tu yang saja nak usha-usha keta tu,or entah..aku pun tak tahu. Nak percaya sangat pun tak juga,tapi bulan puasa ni setan dan iblis jerk masuk lokap,jin tidak!
So..........wallahu'alam.

Pastu baru aku teringat,merc ni dia punya stail kalau kita lock kereta tapi dalam kereta masih ada orang,memang alarm akan berbunyi. Aku berani cakap gitu sebab dah pernah buat experiment sekali. Aku tinggalkan adik aku dalam kereta, kunci aku cabut dan aku lock dari luar. Selang beberapa minit dah ning nong ning nong keta tu berbunyi.
So applying the same theory, aku agak semalam ada 'orang' la kot..huhuuhuu...Seram aku,siyes..kalau betullah itu yang berlaku.

Tapi tulah yang berlaku semalam. Nasib cik awe tido lena tak hengat gak even yiyin punya tempikan dah macam kene rasukan ablasa tapi dia tetap mentein berkeroh. Bagus anak ibu.

nuerulcayang replied at 11-1-2016 11:53 AM
di mana clover hills ni....x menjenguk rumah sndri ke....hihihi...

Ado ni haa..dah post satu story dah pun..

Kelipkertas replied at 11-1-2016 09:01 AM
Ooo yeke. Patut la banyak pengalaman. Bile akak cite tu aku rasa cam dah jadi rutin harian kebia ...

Untuk orang yang tak penah encounter mende-mende gini, depa bole kata macam tak logik jah kejap2 jumpa antu, kejap2 hantu jumpa..
tapi untuk orang yang dh penah hadap walaupun sekali, amat mudah untuk depa lalui lagi dan lagi dan lagi.

Alhmdllah laa..walau aku ni banyak yang jahilnya tpi banyak la jugak di top up oleh tok hubby..

Aku tengah susah ati ni sebab mak aku nak balik klate jenguk rumah dia tu..
After 2 years being abandoned..dengan cerita rumah tu dh dipecah masuk, tv, peti ais, washing machine, mesin jahit abeh kene hangkut dek maknosia hamlau..makin gusar aku.
Hantu setan takpe lagi...kalau manusia..ish...lemoh den mmikior kan nye.