CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Clover_Hill

[SERAM BEST] MACAM-MACAM ADA...LATEST UPDATE:22/2/16

noor2 replied at 2-2-2016 07:12 PM
Oh....bbnu sangat guna shortform okeh...hehe...

bbnu tu apo plak?

halimi78 replied at 2-2-2016 07:52 PM
bbnu tu apo plak?

Bbnu...is...budak bulat naik ungka....

Clover_Hill replied at 2-2-2016 08:06 PM

Nasib halimi x bulat...hensem x terlalu kurus dan  x berisi atau gemuk....hehe

noor2 replied at 2-2-2016 08:12 PM
Nasib halimi x bulat...hensem x terlalu kurus dan  x berisi atau gemuk....hehe

Abam limim sedang2 aja dia..orang alim ni wasatiah sokmo...

Al ahqaf..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Al ahqaf...

x

Follow Us
Surah arrahman..33-36

x

Clover_Hill replied at 2-2-2016 08:06 PM

dan dan.. x hagak2 plak tu.. kalo naik unta tu ok la jugak..

halimi78 replied at 2-2-2016 08:45 PM
dan dan.. x hagak2 plak tu.. kalo naik unta tu ok la jugak..

Ungka..barulah high taste high value skit...

Clover_Hill replied at 2-2-2016 08:46 PM
Ungka..barulah high taste high value skit...

skeri je ungka.. kena geget kang x pasal..

halimi78 replied at 2-2-2016 08:49 PM
skeri je ungka.. kena geget kang x pasal..

Psttttt..bebenonya saya main sebut jah...ungka pun saya tak kenal!

Amponggg jln keji saya.sila keji jacob..

Clover_Hill replied at 2-2-2016 09:21 PM
Psttttt..bebenonya saya main sebut jah...ungka pun saya tak kenal!

ungka.. sahabat alam?

minyak ungka? jacob?

halimi78 replied at 2-2-2016 09:23 PM
ungka.. sahabat alam?

Ini kah ghupenya ungka..???

Owhhhhhhh kiyuttttt sangat...tak sesia naik ungka..dijamin tak sampai ke destinasi sampai bila2...

Ada makhlok tu dh ngaku nama dia apa..tang umo masih keras degil xnak ngaku berapa...saje jee kan

Rasukan dalam sedar.

Baru hari ini aku ada sedikit kekuatan untuk mencoret sesuatu untuk tatapan umum, dan untuk catatan sendiri. Sebelum ini ada aku komen dalam gobok aku ni yang aku tak penah rasa macam mana kena rasuk, dan memang tak nak pun. Aku Cuma membaca pengalaman orang dan dalam masa yang sama terdetikla beberapa persoalan dalam benak kenapa dan mengapa. Biasalah akan muncul rasa pelik dan ahjaib kalau sesuatu tu tak pernah kita alami. Bukan untuk mempertikaikan kesahihan kewujudan atau kelogikan sesuatu peristiwa itu hanya kerana lack of experience kita, hanya tertanya-tanya.

Dan amat tidak adil aku rasa untuk menghukum sesuatu itu sebagai mengarut hanya kerana kita sendiri tidak pernah lihat atau dengar atau sendiri mengalaminya.

Terbukaknya hati untuk berubat bilamana dari sehari ke sehari aku merasa diri makin lain dan pelik. Sebelum itu setiap apa yang dirasa atau dimimpi aku sekadar berkata ini semua poyo! Pun begitu dalam pada dok poyo mempoyokan itu, dalam diam aku mencari juga maklumat dari buku-buku, blog dan juga perkongsian pengalaman orang-orang dalam porum ni. Hasil pembacaan, ternyata yang aku kata poyo itu sebenarnya bukan sesuatu yang sepatutnya aku  ambil mudah dan remeh! Tapi....aku in denial. Lagi tertekan, bila aku sikit-sikit mula memberanikan jari bertanya dan berkongsi apa yang aku rasa dalam porum ni dan rata-rata dari mereka yang ada pengalaman dan ilmu tentang hal-hal pelik ini menyatakan hal yang sama; you are in denial!

Lama-lama aku kena admit..yes aku in denial. I got to do something with this thingy. Bertahun lamanya aku hidup dalam penafian dan pengabaian. Mimpi ular, mimpi baby daripada mendodoi mendukung membelai hinggalah ke menyusu, mimpi jatuh dari tempat tinggi hingga dapat ku rasa bed linen tu aku cengkam dan tarik lantaran terlalu gayat akibat jatuh, mimpi tandas dan tempat kotor, mimpi masuk kubur dan beberapa siri mimpi ngeri lain yang aku sendiri pun Dah tak ingat...semuanya aku abaikan. Kerana anggapanku, itu hanya mimpi...dan mimpi itu hanya permainan tidur.

Paling keji, bila ada lelaki yang aku tak nampak bentuk mukanya seringkali hadir dalam mimpi yang seakan hampir sama kisahnya dan ‘Bersama’. Tiap kali mimpi itu datang, aku akan mengigau merengek-rengek dan mendesah. Dan tiap kali itulah jua dapat aku rasakan usapan lembut tangan hubbi di sebelah, seakan separuh diri dalam mimpi dan separuh lagi di alam realiti. Separa sedar gitu. Lemahnya aku di sini bilamana aku gagal mengawal mimpi....mengawal maknanya kita mampu ‘Mengarah’ mimpi ke mana..contohnya bila keadaan menjadi makin mengarut kita mampu ‘Menamatkan’ dengan cara cuba ‘Keluar’ dari mimpi tersebut. Bagaimana nak buat semua itu, aku sendiri tiada jawapan. Kerana jika aku tahu caranya,pasti aku tidak perlu melalui pengalaman-pengalaman ngeri dalam mimpi sendiri....

27 januari 2016: aku memberanikan diri membuka mulut bercerita tentang mimpi-mimpi pelik aku alami. Sebelum itu aku teramat paranoid terhadap laki sendiri. Aku tak rasa dia akan percaya dengan apa yang aku alami atau mimpi. Terasa dia akan ketawakan aku, perleceh dan perlekehkan setiap cerita yang disampaikan. Paling tidak dia akan membebel dan berleter macam mak nenek. Sungguh bersangka buruk aku masa tuh.

Dan aku katakan pada dia....'lain kali kalau dengar saya mengigau dan merengek begitu, tolong kejut dan kasi saya sedar'. 'Kenapa?' Tanyanya...dan jawapan aku buat dia terkedu dan terus tidak banyak soal bila aku suruh dia call kawan dia dari darul shifaa untuk berubat. Kerana mimpi bersama lelaki adalah suatu indikasi yang sangat tidak elok untuk dibiarkan.

28 januari 2016: kawannya berjaya dihubungi walau sebelum itu puas dicall dan di wassap, langsung tiada respond. Sibuk banget barangkali. Hingga aku rasa ahhhhh tak payahla nak berubat bagai..dah payah sangat. Bukan sakit apa pun...sihat wal afiatt jahhh.

yeah peguam dah masuk court!

Kelipkertas replied at 3-2-2016 10:04 PM
yeah peguam dah masuk court!

Aha..tengak buat written submission ni...hihi..

Walaupun demam, ku cuba bertahan. Taknak dgr kata 'dia'...ko kan sakit..rehat...dok share2 cerita buat apa....

Namun satu hakikat yang tak dapat aku nafi walau rasa diri sihat sejahtera, kepijaran tangan, dan jari ibu tangan kiri dan telunjuk tangan kanan yang bergerak sendiri tanpa mengira saat memaksa aku untuk bertegas untuk berubat. Rimas kot asyik tergedik gedik. Ditambah dengan mata belah kanan yang turut sama bergerak-gerak berminggu-minggu lamanya.setahu aku kalau mata kanan bergerak tanda nak dapat berita gembira, bak katanya orang tua-tua. Tak tahulah sejauh mana kebenarannya. Tapi yang menjadi masalahnya bukan kelopak tu yang bergerak-gerak tapi bawah keiopak tuh. Seakan ada benda dok kejap ke kiri kejap ke kanan. Kalau tengok cermin memang akan nampak pergerakan bawah kelopak mata, sama seperti kalau kita gerakkan bola mata ke kiri dan ke kanan. Sangat-sangat tak seles, ok....

Isnin, 1 februari 2016: hari yang ditunggu pun tiba. Tobat dari pagi aku berdebar, tak tentu arah. Walhal janjinya pukul 3, tapi pukul 8 pagi tu aku dah rasa nak demam. Rasa nak lari masuk hutan pun ya. Tapi dari tarikh 28.1 lepas hubbi berjaya made appointment dengan kawannya, aku jadi sihat sungguh. Pijar tangan mahupun jari yang tergedik-gedik langsung tak ada. Happi lah aku ni, ingatkan semuanya dah back to normal...

On de way ke rumah ustaz, kami singgah beli air mineral untuk dibuat air penawar. Time ni aku kian berdebar. Dia punya takut dan gugup tu macamkan nak pegi mengadap tok hakim nak dengar penghakiman yang hukumannya kene gantung sampai mati! Gelisahnya aku sampai aku kata..kita balik jelaa eh...ai dah sihat dah ni....

Ohya, walaupun ustaz ni ada pusat rawatannya sendiri, tapi dia ajak kami datang rumah dia. Member,katanya. Aku ngikut jer kat mana sekalipun. Janji jangan bawah pokok sudah.Panas kot jaman sekarang nih.

Sampai depan rumah, hubbi aku turun dulu. Yang aku ni mainten kaku dalam kereta. Pegi, tak pegi, pegi, tak pegi- dok main lap talilap tamplong plak sensorang dalam kereta. bila perasan tok hubbi dan ustaz dok perati jah aku yang tak turun-turun, dalam serba salah aku pun keluarla juga dari kereta. Dengan lutut kiri yang berdenyut-denyut sakit, ku gagahkan jua melangkah walaupun longlai.......

Eh.... tapi tu demam badan tu. Sekali-sekala kene agree jugak ngan nasihat dia. heheh

Clover_Hill replied at 3-2-2016 10:21 PM
Namun satu hakikat yang tak dapat aku nafi walau rasa diri sihat sejahtera, kepijaran tangan, dan ja ...

Oh..kesiannya clover.....bila baca semuanya mmg ada something la dalam diri clover....

Untuk thread you...ai x pernah pikir you tipu mcm.pembuka satu dua thread...