CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 8858|Reply: 47

Gadis lurus bendul or bimbo?

Assalam forumers,saya ada nak tnya sket..saya ni orang kata jenis blur, lurus bendul..kadang-kadang dicop tak brape cerdik gara-gara kebendulan and orang tua saya ada berpesan kau tu bendul jenis lurus...hati2 la nanti nak hadap dunia luar bila kerja nanti.. ramai cuba nak amik kesempatan....so camna saya nak kurangkan kebluran dan kebendulan saya ni? dah tak larat rasa dipergunakan orang lain untuk kepentingan diri meraka..

kadang-kadang diri ni dah rase and sense macam dipergunakan dan orang amik kesempatan atas kite tapi cepat2 tepis sebab rasa kesian dan simpati tu lagi menebal..(kesian kat orang yang berpura2 menagih simpati)..how do I overcome this?

ada sape-sape yang sudi bagi pendapat?

Cuba ko bagitau diorang amik kesempatan dari segi mcm mn?.. Pinjam duit?... Tumpang kereta?...

ok..

kes 1 - tumpang kereta

nak dijadikan cerita aku ade keta baru beli tahun lepas,aku masih lagi belajar...satu hari time study week, lepas pening pala duk study..balik balik roomate aku tnya..xdan nak lepas lelah...ad kluar g bandar tak rinih? aku cakap tak la kot..kendian ad sorg gurl ni text dia tnya dia mcm nak tumpang la..nak beli brg sket..kendian..roomate aku ni macam acah2 nak tolong gurl tuh..tapi takdok keta..so dia tnya aku.. aku malas nak layan...sbb saket pale..kendian dia agak mendesak2 and push2 aku bagi jawapan time tu jgk..(dah la aku saket pala pastuh paksa2 plak)..gurl tu problem sket dgn roomie dia..pasal ape tah..padahal roomie dia ade je keta...and this gurl satu kos dgn aku...and tak pernah plak kami bertegur sapa (pendiam jgk orangnya)..aku pon sbb rasa simpati and nak endkan the conversation aku iyekan je sambil baring and urut2 kepala aku yang pening...gurl ni dia mcm ade allergic xbleh guna sabun sebarangan nanti kulit problem (sejauh mana kebenaran tidak ku tahu)...kendian my roomie ni macam paksa2 kite plak nak p time tu jgk...mcm tak alert org tengah letih and saket pale..aku cakap esok aje...lpas jumaat..(cakap je..xjanji)...esok dia tuntut plak apa yang aku cakap tu...aku pon bawa mereka ke tempat dituju...aku ckp kt my roomie aku nak stay je dalam keta...then dia terasa bersalah sbb dia rasa mcm aku ni drebar plak..so dia ajak aku..

masalah tak brapa nak rumit pon...tapi hati ni rase geram je..

Rate

1

Kalau kau tak nak..kau cakap jer tak nak sis.. jangan susahkan diri demi orang lain

Follow Us
Kesiankan diri, jangan asyik pk org lain. Jangan lembut hati sgt. Kalau x boleh/ tak suka, ckp leklok tapi tegas.

kes 2 - mudah percayakan orang

aku jenis cepat percaya kat orang the moment that person tegur aku and start berbaik2..banyak hal2 peribadi and permasalahan selalu dishare... and selalunya luahan rasa la..kalo dapat jenis yang baik..dia akan nasihat yang baik2 and cuba motivatekan kite..the problem is aku selalu jumpa orang yang sebaliknya...kite ni beriya la duk cerita luahan hati kite kesedihan and macam2..tup2 cerita dah sampai kt semua orang...aku jenis payah nak baca orang tu camna orang ni camna..sebab manusia ni pandai berlakon kan? yang paling haru...dia buat cerita kita tu macam bahan lawak plak...macam sgt2 kelakar la cerita aku tu..kalah maharaja lawak..

then starting bila aku dah macam kenal org tu camna org ni camna...next aku cuba ambil langkah berdiam diri or berhati2 bila kluarkan any statement...mereka2 itu macam dpt menghidu perbuatanku and provoke2 plak aku supaya bercakap or bercerita about something...selalunya akan ku kata "takda ape2 la.." or " ade la..." then seminggu depa takmau tegur aku...

pernah dlu zaman kebendulan menebal yang teramat2..ade someone ni mcm mengumpan and provoke aku utk ckp tak baik or mengata org yg digossipkan ni..next bila aku dengan dia dah termengata (sama-sama mengata) sebab aku percaya benda habis kat situ saja...next,gaduh besar aku! sebab..someone ni g bawak mulut kat orang tersebut...(membatu apikan aku dengan org tu,cerita part aku je..part dia,dia buat senyap)...bila kami dah gaduh..bleh plak pompuan ni buat tak bersalah je..(kalo perangai dah macam lahanat buat ape pon tak rase dosa dah)...

Rate

1

nemo0309 replied at 9-12-2015 10:21 PM
Kesiankan diri, jangan asyik pk org lain. Jangan lembut hati sgt. Kalau x boleh/ tak suka, ckp leklo ...

betul jugak...aku ni jenis pikir orang lain..mendahulukan orang lain...terlalu sangat menolong dan menjaga perasaan orang lain..perasaan sendiri terabai..

gadismanis92 replied at 9-12-2015 10:16 PM
Kalau kau tak nak..kau cakap jer tak nak sis.. jangan susahkan diri demi orang lain

pernah aku cuba cakap tak nak and tak bleh elok2 sebab mmg aku tak bleh nak tolong...pastuh org tu psiko aku balik smpai aku rase bersalah and terkedu dan terkaku kt situ serta merta....ayatnya lebih kurang gini  "mintak tolong sikit pon payah ke? selfish! ko tengok la nanti time ko susah ko rase la sendiri bile org tak nak tolong kau!"

Aduhai.. tt kena kuat sikit kot part kena psiko tu.. kawan tt tu pun dah kenape.. bertabahlah tt

kes 3 - cuba tahan maki

aku ni jenis actually cuba untuk bersabar...sebab deep in my heart..bila ade orang cakap something yang bleh buat diri ni meletop..telinga aku tengah berasap..and tangan mengigil sebab marah..( used to be orang yang cepat marah) tapi sedang cuba kawal...ad sorang rogayah ni...dia suka herdik2 and cakap bnda yang suka mendownkan kita..certain people are sensitive about their physical appearance so do I..so pernah cerita kat dia ni...sedang dalam proses to control my anger (anger management)...then dia mcm suka suki kutuk2 aku..herdik2 aku..aku tahan sket telinga buat senyap sebab malas nak gaduh kalau dibalas mmg dasyat nanti jadinya...sbb aku beranggapan perangai dia mmg gini kot..(mulut jenis longkang)..smpai satu hari ni dia bercerita kt kawan kami ni..lelaki..aku letak nama Ali and aku ter overheard their conversation...bunyik dia gini "kau tau Ali..pompuan ni..(merujuk kepada aku) dia ni jenis baik..aku suka jerit2 kat dia..maki2 dia...dia jenis baik...mana ade melawan...senyap je..."   

secara tak semena-mena...mendidih2 darahku...boleh terasa bahang kemarahan kt muka and badan..Ali ni plak dia macam suka kacau2 orang..so bila dia mai lalu kat aku.."eh ko ni gemuk la"..aku terkedu and terpempan kt situ (as I mention earlier aku ni agak sensitip sket tang part penampilan ni)...dia tgk reaksi aku macam tu..and Ali ni gelak2 and muka dia mcm " ok thats funneh "... 2-3 kali dia buat camtuh...hati ni mmg cuba bersabar...sampai satu hari ni..dia ad tnye something like tak berkait dgn ejekan dia tu  "eh aku group mana ni?"

sebab tak tahan teringat dia suka duk ejek2 ..Terus aku meledak kat situ jugak! "Tanya aku apsal?!"...aku menjerit dgn sore yang agik tinggi dan trus aku bangun...(marah sgt time ni)...others yang ad kt situ..trus senyap and fokus kt me...mamat ni trus lari pegi tmpat lain..sebab terkejut sgt... Next,aku dicop as "jenis cepat marah"..padahal that 2 retards yang mencipta ruang dan peluang utk aku bertindak sedemikian...

silap aku kat sini sebab aku]cepat melenting bila ad yang saje nak try nasib mencuba naikkan kemarahanku..tapi sape je tahan bila kne camtuh..tak larat nak act cool dahh  

Rate

1

kes 4 - tawar hati nak teruskan tahun akhir pengajian..

kes kali ni memang mengajar aku untuk betul2 bercerita perkara sepatutnya pada orang yang sepatutnya dan ajar aku untuk sewenang-wenangnya percaya kat orang..tambah2 orang asing..

Not everyone that smile to you is your friend..

al kisahnya aku pendekkan cerita..aku kne jalani praktikal kt satu tempat ni...dpt penyelia (aku namakan dia minah) yang agak cengiy..jenis straight...she always right eventhough she is wrong..aku plak kadang2 geram jgk la dgn peel minah ni yang agak kerek and suka nau kritik orang dan mendownkan perasaan orang..smpai satu ketika kami sama2 buat ketupat secara berjemaah..

next,si minah ni mcm suka mencarik2 kesalahan aku,ugut aku,provoke aku and paling aku terkejut...dia memburukkan aku kt aku punya guidance(aku bagi nama Laila)..yang aku pelik cerita dia macam nak betul tapi macam bercanggah pon ade...and aku tak pernah bukak cerita aku kat dia...aku agak kepelikan atas tuduhan yang dibuat..it's like 98% of it was a lie...and dia paksa2 aku ngaku tuduhan yang dibuat..aku mmg mati2 tak ngaku la oii...dah tak buat nak ngaku buat apa..siap dia main nama tuhan lagi kat aku ni ha kauu..

agak tegang la aku dgn minah ni...puncanya? sebab ad org cucuk2 dia..tau sape orgnye? korang bleh teka sendiri...then si minah ni plak g buruk2kan aku kt jabatan..yelarrr takkan nak ngaku salah sndiri plak kan? opcozz la dia yang betul,kite ni salah kan?

aku alami gangguan emosi yang amat dasyat smpai org tegur aku makin kurus...sebab aku xlalu nak makan..then aku rasa sangat2 down...even nak drive keta balik umah aku bleh nangis..bayangkan..

orang2 di jabatan percaya bulat2 apa yang minah ni cakap..then ad sorg senior kt jabatan tu ade authority la jgk...dia agak tak percaya pasal cerita tu and then..dia try siasat,dia sgt2 terkozuttt..ape yg dengar sgt2 la bercanggah bila dgr kedua2 belah pihak bercerita...

aku yakin janji Allah tu benar..doa orang teraniaya ni makbul

satu hari minah ni kene buat ala2 pembentangan dgn bdk2 yang amik bidang ni..then depan mata aku...macbook dia rosak! pagi tu jgk nak rosak...mmg gagap2 tak bleh nak bercakap kt depan tu...
Ya ampun! minah ni buat presentation sgt2 fail! pandai sgt ckap org macam2...ko sendiri buat hampehh...

kite jangan buat kt orang,doa orang teraniaya ni makbul...

effect dari kisah di atas buat aku jadik agak lemau and tak brape nak ade hati...senang cerita tawar hati la nak sambung pengajian aku yang berbaki setahun je ni...

Rate

1

Ko ckp ngn dorang....."klo gini korang wat kt aku...aku dh x bleh sbor,10 sen(tension).....kang aku jd pengebom berani mati,baru korang tau......"

biasala ketika belajar, mereka yg berharta berkereta hp canggih duit byk lawa mmg ramai suka berkerumun.

Skuau replied at 10-12-2015 12:24 AM
Ko ckp ngn dorang....."klo gini korang wat kt aku...aku dh x bleh sbor,10 sen(tension).....kang aku  ...

haha!

ninja boy replied at 10-12-2015 12:40 AM
biasala ketika belajar, mereka yg berharta berkereta hp canggih duit byk lawa mmg ramai suka berkeru ...

btol tu....

aku tak rasa kau lurus bendul. jgn risau dik. nanti dah kerja, dah bergaul dgn pelbagai peringkat usia, tak de la lurus bendul tu lagi. kurang pergaulan je..

watie_na replied at 10-12-2015 09:52 AM
aku tak rasa kau lurus bendul. jgn risau dik. nanti dah kerja, dah bergaul dgn pelbagai peringkat us ...

I agree with u sis! I kurang bergaul sket....sebab xlarat hadap drama2 buatan talam 144 muka..fedup

wow

hi saudari....

u know what - i thini kan awak cuba cari kursus yg berkenaan dengan

'self assertiveness' - cara untuk membina assertiveness that means - u kena tahu benda ni sebab adakalanya kita terpaksa bertegas atau sekurang kurangnya dapat berkomunikasi dan memberikan mesej jelas pada seseorag akan pendirian kita berkenaan sesuatu tu dengan jelas dan that's it.

no means no gitu...

lagi satu - awak kena pastikan kawan mana yg reliable dan baik dan yg mana yg taking advantage so - dengan yg suka ambil kesempatan - just berhati hati dan kawal tahap you mingle dengan depa tapi maintainlah silaturrahim tu tapi just be careful

yg baik and positive tu  - yes keep it up.

lagi satu - sekarang ni suasana keja condisive ke tak ?

kalau ye carry on , dan kalau tak cer cari suasana kerja lain

dan be with positive people.

Rate

1