CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bzzts

HELLBOY aka Super Sapien

KanTuT This user has been deleted
untul cerita HellBoy nie.....a mixture of adventure and comedy.....but the only thing yang aku tak suka......is the part yang akhir tu.....time hellboy dah kena tangkap.....starting dari sana till the end tak best lah....obviously dari awal cerita tu....the villain, Rasputin memang power...lebih

aku tengok citer nih hari khamis hari tu. Bestlar. Antara komik to movie conversion paling best setakat nih. Paling suka part Hellboy ngan budak kecik kat atas bumbung tu skodeng Myers ngan Liz.

aha...best part tuh...

BTW...semua pelakon dia ambik yg tak fofuler kan....sorang pun tak...ya aku memang kenal Ron Perelman ngan Selma Blair tuh....tapi diorang nie taklah famous mana kan....Agent Meyer tuh langsung aku tak kenal saper dia...kalo hero tak pop, sidekick dia ambiklah yg pop skit....tapi ok lah...semua watak pun dibawakan dengan baik oleh pelakon2nya......

tengok the making sabtu lepas -- cam tak mengancam jer

HELLBOY

overall aku rasa filem ni oklah .. biasalah filem sains fiksyen .. muncul bad guys .. then muncul good guys .. lawan punya lawan .. last2 org baik menang .. notting much can be expected ..

ada bbrp part yg aku suka .. salah 1 masa Hellboy cakap dgn Liz .. "I hope I can do something bout this" (sambil gerakkan tgn refer pd muka dia sendiri) .. aku rasa inilah satu2nya scene yg blh menyentuh hati .. .. selain tu masa Hellboy kat atas bangunan dgn budak sampailah dia baling batu tu .. part tu mmg lawak habis .. :lol

bg aku kelebihan filem ni terletak pd special effect (biasalah .. sains fiksyen) .. karekter watak2 utama (those freak character) & unsur humor yg natural bkn dipaksa ..

kelemahan filem ni pula .. ada bbrp scene yg tak kena .. mcm babak pertentangan mata antara John dgn Liz buat kali pertama .. semacam memberitahu akan terbina sesuatu dr situ .. something big .. tp rupanya tak ada apa sgt pun .. selain tu pasal watak Abe Sapien .. where was him? .. tak ada pula diceritakan pasal dia pd penghujung crita .. lepas survive dr incident di tangki air terus ghaib .. ending crita ni pun ada masalah .. tak cukup power .. mcm KanTuT cakap .. Rasputin mati mcm tu saja .. mati katak .. tapi mungkin ini blh dimaafkan since walaupun dia mati tapi dia dpt bg masuk tuhan dia .. tp yg bikin spoil .. tuhan dia ni pun bkn ada apa sgt .. adoi .. sekejap jer mati .. disinilah silap pengarah .. terus ending dia jadi mcm tak ada makna ..

hoh .. cukupla tu .. terpanjang la pulak .. :bgrin:

hmm....bagi aku ok la citer ni....

Follow Us
Pada akhir cerita ni, Agent Myers nyer VO ada cakap, apa yang menjadikan seorang manusia itu manusia? Jawapnya: pilihan yang beliau buat.

Aku rasa inilah tunjang utama (kah kah kah) cerita helboi.

Helboi ni setan. datang dari neraka. Konon-kononya. Jadi secara genetik dia didorong untuk membuat kejahatan. Destininya ialah untuk memusnahkan dunia.

Tapi helboi dibesarkan oleh manusia. Dalam dunia manusia. Manusia menjadi titik permulaan pemikirannya..

Kalau aku nak simpulkan cerita ini, ia cerita fitrah dan persekitaran. Apakah seseorang itu tidak boleh melawan fitrah kejadiannya?

[ Last edited by marquez on 22-4-2004 at 07:16 PM ]

Originally posted by marquez at 2004-4-22 07:15 PM:
Pada akhir cerita ni, Agent Myers nyer VO ada cakap, apa yang menjadikan seorang manusia itu manusia? Jawapnya: pilihan yang beliau buat.

err .. VO tu yg suara latar tu kan? .. actually VO tu stands for what? .. lupa nak cakap .. dlm filem aku suka kalau ada suara2 latar camtu .. jd suara latar dlm filem ni pun part yg menarik juga .. sbb apa yg disentuh dlm percakapan tu something yg universal ..
Kalau aku nak simpulkan cerita ini, ia cerita fitrah dan persekitaran. Apakah seseorang itu tidak boleh melawan fitrah kejadiannya?

good conclusion there .. aku rasa tak ramai yg nampak camtu .. mostly akan cuma nampak filem ni as an ordinary sci-fi film .. including me .. although aku ada nampak bab tu masa last crita tu .. tp the moment aku kluar dr panggung .. lupa terus semua tu .. kui kui kui ..

jadi adakah seseorg itu tdk blh melawan fitrah kejadiaanya? .. herm .. thats the question .. which I think .. generally the answer will be NO .. eh ni cakap pasal individual ke atau sbg makhluk secara keseluruhannya .. :hmm:

awal dan akhir cerita kita diperdngarkan dengan suara narrator tuh....BTW itu sore agent Myers ke ? ingatkan Prof Bloom.....

semua kita pun diberitahu tentang baik-buruk, faedah-rugi dan sebagainya....dan segalanya hanya terpulang kepada kita sendiri untuk membuat pilihan dalam kehidupan masing2......

Ganjil pulak aku tengok masa Hell boy tu kecik.... mereka guna computer habis ....  

kenapa ler last last tu si hell boy dan perempuan tu terbakar .....

anyway cerita ni kira ok ler ... rating 7 out of 10

Originally posted by marquez at 22-4-2004 07:15 PM:

[quote]

boleh sbb dlm citer ni ade love interest yg motivate dia to do more goodness than evilness...

imagine kalau takde love interest sbg sumber inspirasi/motivation..ntah2 jadi evil balik..

at last he chosed....love

huh...biler la berpeluang nak tengok nih....
Bzzts, jom pi Kinta City..ko banjer...

ShookDaGreat This user has been deleted
aku baru jer balik dari nengok HELLBOY kat KLCC..

memang best....tk nyersal tengok.

kalo tengok pirated nyer...mmg rugi arrrrrrr

effect dier best

dah beli VCD nyer tp tak tgk lagi ...

nanti Fly komen aaaaaa

arghhhhh...citer yang straightforward......

kesan efek yang biasa saja...setakat karen karen tu....aziz m osman dah buat dalam xxray

watak binatang jahat yang biasa...semuanya nak tiru watak predator..cari ler kostum yang lain

tapi yang bestnya..aku tengok kat GSC...kawan belanja

Capeda8 This user has been deleted
Hari minggu ni kene pegi tengok ni. Cuti 4 hari wooo, best gilerrrrr:clap:

kureng best...

hell boy romantik wooo...terpikat aku w/p dia x ensem

kilroy This user has been deleted
naper pakai super sapiens aa... nama hellboy bukan ader bin sapien pun. abe sapiens a.k.a fishman tuh yer aa.. tapi aku kenal laa abe sapian yg dok sebelah umah aku tuhh

anak pak supian kot...hehehe