CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamapea

Demi sesuap nasi

mak skrg pun tgh MC lg...aku tak call mak pun...biarlah dia berehat dulu...adik cakap mak tido jer...
mak aku ni rajin sgt pi masjid hari2 dengar ceramah agama...hujan ribut taufan pun dia redah...kalau tak pegi dia susah hati...mcm tu la kalau dia tak pegi keja...nak ambik MC punya la payah...aku ajak nak pi bercuti pun tak nak sbb takut nak cuti...keja bnyk katanya...

yang buat kt mak mmg kami dh tau sapa...tp kejadian2 aneh kt ofis sapa punya angkara pulak?
kenapa mak, makcik & aunty sha jer yg kena?kalau nak kata Lan yg buat Lan tak kenal aunty sha...

nanti sambung lagi...nak cari keja pulak...bnyk lagi story lain..

ni lah adat melayu, sbb tu bangsa melayu byk ketinggalan,
rezeki yg allah bg pun xnk dikongsi tu xpe lagi,rezeki yang allah sediakan didunia ni pun dia kalo boleh xnak kongsi,
agaknye org mcm tu pengangan agama dia dah teruk sgt dah,syirik tu dosa besar

Edited by mamapea at 14-1-2016 01:29 PM
copy_paste replied at 14-1-2016 12:04 PM
ni lah adat melayu, sbb tu bangsa melayu byk ketinggalan,
rezeki yg allah bg pun xnk dikongsi tu x ...

kawasan perumahan situ semua melayu...sorang cina & india takde pun...
yg berniaga mknn semua jual benda lain...tak sama pun...ramai customer komplen mknn Sam teruk giler..nasi tak sedap...mee hangit...
tp customer punya la ramai...masa kami berubat dgn ustaz kedai Sam takde lgsg customer...sepi jer...aku & adik aku pun jahat...
kitorg cakap kena balasan la tu...

ok
dah sambung habaq mai

Follow Us
Sam, lan... Manusia2 ni takde kena bala apa2 ke. : :

saya faham dgn masalah tt
dulu saya juga pernah buka restoran..malam2 dengar mengilai..
ada kelibat hitam..
orang tak nampak kedai
dalam nasi ada rambut panjang yang amat....
saya tak tuduh sesiapa...habis2 pun sya tutup kedai..tak berniaga lagi..

orang dengki ni tak kira bisnes apa...
bukan macam orang Cina, mostly mereka support bisnes sesama mereka.

satu lagi, bila ada peniaga jual goreng pisang..lepas tu berderet lah pulak jual benda yg sama
cuba jual air ke, roti john ke...
ada lah pilihan utk pembeli...
cerita pasal dengki khianat dgn ilmu hitam/sihir ni...dah semakin sebati dalam dunia orang melayu terutamanya...

mamapea replied at 14-1-2016 12:15 PM
kawasan perumahan situ semua melayu...sorang cina & india takde pun...
yg berniaga mknn semua jua ...

makanan kedai org mcm tu kotor,dia sediakan makanan pun dengan sifat tamak haloba sbb tu makanan x sedap xde langsung iklas dalam berniaga.

cuba panggil ustad atau org yg ada ilmu tengok2 kat kedai dia mesti nampak byk benda x elok,hantu setan dia duk bertenggeng berak kencing kat makanan pelanggan dia

Ipo replied at 14-1-2016 12:44 PM
saya faham dgn masalah tt
dulu saya juga pernah buka restoran..malam2 dengar mengilai..
ada keliba ...

kami mmg xnak tuduh sapa2...tp Sam ni dia sgt2 mencurigakan...masa buka kedai dia berdiri dpn rumah dia sambil pandang ke arah kedai adik...
mmg nmpk mulut dia mcm baca sesuatu..pastu dia pegang baldi kecik baca dlm baldi kecik tu...lps bbrp minit dia masuk dlm rumah...tiap2 hari dia mcm tu..
pernah jugak bbrp kali dia dtg merayau2 dpn kedai...adik buat taktau jer la...kalau adik buka kedai awal dia pun buka kedai awal...kalau adik tutup kedai dia pun tutup jugak...masa adik jd mcm tokong tu ramai la jugak penduduk kt situ nmpk...semua ckp mmg keja Sam..dh xde org lain..

MissVixen replied at 14-1-2016 12:30 PM
Sam, lan... Manusia2 ni takde kena bala apa2 ke. : :

tak kena apa2 pun...mcm tu jer la...tak kena kt dunia kt akhirat mmg takkan terlepas

lupa nk citer...masa seminggu buka kedai adik aku jumpa mcm2 benda pelik dlm mknn...paling bnyk jumpa rambut bergumpal2...start dr tu la mknn jd berkulat, tetiba jd tawar & benda2 pelik lain jadi

mamapea replied at 14-1-2016 10:12 AM
Kisah adik aku dh habis...ni kisah mak aku pulak kt tmpt keja...

Mak aku keja dgn company yg sama ...

ala,,,ape kesudahan nye...si banggang yg hantar mcm2 tu x mati tragis ke..hidup lg ke>>>x de dapat balasan ke?

astaga... pelik nya dgn org mcm ni

wanzackraizzo replied at 14-1-2016 02:37 PM
ala,,,ape kesudahan nye...si banggang yg hantar mcm2 tu x mati tragis ke..hidup lg ke>>>x de dapat ...

xtau lg apa kesudahannya...skrg mak aku tgh MC lagi...aku pun x call nk tanya lbh2...biar mak berehat dulu...
kami adik beradik dh sepakat suruh mak berenti keja tp mak xnak...mak ckp kalau duduk kt rumah jer dia blh gila...
xtau nak buat apa...mak mmg jenis yg x reti dok diam...ada jer keja dia nak buat...

Bila baca thread ni..betul2 trigger aku huhu.. Kisah dengki ni memang buat aku sakit hati.. Aku pun terkena sihir akibat dengki macam ni.. Apa pun TT, very good sharing walaupun hati aku rasa panas bila baca. Bila aku marah ni confirm sangat aku tak maafkan lagi kat manusia yang duk sihirkan aku. Sekurang2nya aku sedar aku masih belum maafkan

mamapea replied at 14-1-2016 04:42 PM
xtau lg apa kesudahannya...skrg mak aku tgh MC lagi...aku pun x call nk tanya lbh2...biar mak bere ...

Sy doakn mak tt segera kembali sihat..tt amalkn bacaan bismillah 6 sbg pakaian kite,insya Allah kite d lindungi oleh Allah swt dgn izinNya selain bcaan ayat kursi sblm pergi ke mane2..sy tumpang simpati dan hya dpt mdoakn ksejahteraan family tt dr jauh..
Hasad dengki ni mmg penyakit manusia dr zaman Nabi Adam as lg..mmg tak kan luntur perasaan ni dr pdendam dan pdengki wlupun org skeliling tahu siapa diri dia..tp d sebabkn telah hitam, die tak pduli. Hya Allah swt dpt membalasnya.

Bagus sharing ni,semoga family tt dipelihara Allah.

1 je nak tanya,utk customer2 yg makan kt kedai yg pakai jin/apa2 ilmu pelaris ni,tak bawa kesan apa2 ke? Walaupun tak nampak kt mata kasar,makanan jadi darah daging, sian customer yg tak tahu apa2.

4everMore replied at 14-1-2016 08:29 PM
Sy doakn mak tt segera kembali sihat..tt amalkn bacaan bismillah 6 sbg pakaian kite,insya Allah ki ...

tq yer atas doa anda...manusia ni kalau hati dh hitam Allah pun dia dh lupa malah tak takut lgsg dgn Allah SWT...
kwn2 aku pun ramai yg kena buatan org ni...bff aku kt ofis lama kena batuk teruk bertahun2...nanti ada masa free aku citer..
nk kena karang ayat dulu..

doubleA replied at 15-1-2016 02:18 AM
Bagus sharing ni,semoga family tt dipelihara Allah.

1 je nak tanya,utk customer2 yg makan kt ked ...

rasanya xde kesan apa2 kecuali santau...yg guna ilmu hitam ni kebanyakan mknn diorg x sedap tp laku...
sepupu aku pernah beli mknn kt Sam...sepupu aku ckp mknn Sam jual takde rasa...semua tak sedap...masakan goreng pun hangit...
tp ramai jer beli...