CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 16067|Reply: 48

cerita seram di klia2

hai korang...
im newbies here. ingat nak sambung kat korang punye crite kot2x korang ade pengalaman menyeramkan kat klia2 nih.
hehehe... kat klia1 pun ade membe aku cerita tapi disebabkan aku tak penah keje sana so nanti2 la aku cerita...
untuk pengetahuan korang,aku ni antara batch yang pertama keje (keje ape dirahsiakan tapi korang pun boleh agak kan,hehe)sini mase klia2 ni bukak.
kate orang bangunan besar ni mesti ade kes pekerja mati eksiden kat site. biasela tu kan.
kalau sesiapa yang perasan,kat sini mesti kat dinding ade je gambar pemandangan, gambar hutan,ade air terjun yang mengalir kenkonon tenang dan damai la kan...
tapi kiteorang yang keje2x kat sini mcm pesan sesama sendiri jangan tenung pic lama2x lagi2x pic hutan sebab ade benda tersembunyi....
kesahnya bermula begini,
waktu tu kiteorang keje shift malam, start pukul 10mlm sampai 7 pagi. passenger akan mula start sesak pada pukul 4 pagi sebab air asia punya working hour start pukul 4 pagi.
so dalam pukul 12 sampai 3pagi tu tak ramai passenger. adela 2,3 sume perempuan membe aku berborak,bergosip kat kaunter nak hilangkan bosan...time tu sunyi dan dengar suare diorang je bergelak. yang lain semua dah pegi berdengkur jap sementara tunggu passenger masuk kul 4. kirenye yang menunggu ni tak ramai dalam 2,3 orang je standby kot2x ade pessenger tapi klu flight tak delay memang takdelah.
mase tengah syok berborak tu,tetibe ade sorang membe yang mulut agak cabul sket. boleh plak time2x tu kenkonon nak hilangkan bosan die pegi cakap gini la lebih kurang ayat die,
'boring r, ape kate kite carik benda yang tersembunyi'.
jap gi membe2x yang ade kat situ sume ketawe la. nak cari ape kat sini. bukan ade harta karun pun kan.
pastu mula la masing2 mengarut tunjuk itu,tunjuk ini. sekali ade sorang membe ni, dia duk dalam kaunter, yang lain sume kat luar kaunter. kaunter die plak betul2x mengadap dinding yang ade lukisan hutan. die pun kononnye sibuk la nak mencari benda tersembunyi kat hutan tu,sekali tepat2x die terpandang ade sorang makhluk yang juga tengah merenung dia.
die ingat khayalan je. die pandang kenkawan kat situ yang tengah syok bergelak. die pandang balik lukisan tu makhluk tu ade lagi siap sengih kat die.
senyap die sensorang. pastu tetibe air mata mengalir.menangis beb. kenkawan lain tetibe panik la tgk die menangis sensorang.
dah mengigil2x die ni. kenkawan sume tanya tapi dia tak mampu nak bersuara. senyap tapi air mata mengalir. diorang usung (kaki dah lembik) bawak pegi toilet basuh muke ape sume barula die boleh bercerita. diorang dah tak brani tanya dah rupa makhluk tu camna sebab memasing dah mengigil.rase nak cepatkan mase je sampai ke pagi. klu orang tak logik sebab time tu takde orang kat situ.klu ade mesti derap tapak kaki die berjalan kite dengar.pastu wall pic tu besar gila. orang tak mungkin setinggi itu. mungkin makhluk tu tengah terbang ade tersangkut kat pokok yang ade dalam pic tu...
hehehehe...
wallahualam... korang ade tak kat sini yang keje kat klia2 mesti ade story kan. cer cerita...
tu belum lagi membe aku yang ingat pessenger yang lalu, bile mintak pasport rupenye die sorang boleh nampak mahlukh depan die,orang lain gelakkan die sebab die hulur tangan mcm tu je...
ok tu je,salah silap harap dimaafin....
wassalam...

Aku rasa Aku tau ko keje ape

Iols pnh tdo kt klia2 sbb flight kol 6pg.
Mcm x sunyi je tgh2 mlm tu..dgn passenger yg sama tggu flight tp xtdo..borak srpanjang mlm..org wat kje2 pembersihan..
Kira lega laa xde jumpe apa2 abnormal...

Aku takleh lupa lg pic kak ponti gemuk tenggek kat KLIA1. Hehehe

saya kalau klia2 mmg tak sempat la nak perhati lukisan ke ape ke, asyik rushing je memanjang, terkejar kejar...

check in

Follow Us
1 je ke storynye. nak lagi

Story pasal KLIa dah ada tapi dah lama sangat ditinggalkan..berhabuk kot. Ok jugaklah TT buka benang baru...boleh meriahkan suasana MPS ni...I always support apa jua cerita kat sini....

yg gambar hutan tu kat celah mana ek?

saya ada nampak satu lukisan kat dinding...macam lukisan bangunan gitu..ramai jugk yg berposing kat situ..

yg tu ada mistik tak?..curious pulak nak tahu..

I slalu gak bermalam tggu flight pg kt klia2 ni...jgn la nmpk or dgr apa2...tp slalu g toilet sorg je sbb assume org ramai xda apa kott

Aku kalau g sana xde masa tgk gmbr2 ...lg sibuk tgk kedai dgn makanan..

arrowtotheknee replied at 16-1-2016 08:00 AM
Aku takleh lupa lg pic kak ponti gemuk tenggek kat KLIA1. Hehehe

nk link uols bab klia tuuu.. i slalu berulang klia tu..

Pengalaman mistik kat klia or mana2 airport mmg takde. Pengalaman naik mh17 ada laa..sblm ia menjadi arwah...

Clover_Hill replied at 16-1-2016 09:31 PM
Pengalaman mistik kat klia or mana2 airport mmg takde. Pengalaman naik mh17 ada laa..sblm ia menjadi ...

Share la pengalaman korang naik mh17

nt iols ke sana iols carik mana gmbr yg dmaksudkan..

icintamalaysia replied at 17-1-2016 09:44 AM
Share la pengalaman korang naik mh17

Tak tau nak dicategorise kan pengalaman apa..maybe pengalaman yg tak boleh dilupakan.

Ai naik mh17 kat amsterdam..masa terhegeh-heret hand luggage nak cari seat, dtg this one nice guy hulur tangan untuk membantu. Alhamdllh...mudah urusan di situ.

Then masa on flight this nice guy bila lalu saja kat seat ai, dia senyum. Always smiling. Tak lupa juga untuk top up kacang masin yang ada label mas. Maybe dia kesian tgk ai mcm makan tak cukup kot

Bila sampai malaysia, he was again helped me bringing me my heavy luggage. Dari bawa turun beg tu kat tmpt dia sampaila ke pintu. To my surprise, dia hulur satu beg plastik berisi kacang masin masa kat pintu tu! Then i saw his tag, eventually i said to him "thank you very much,mr nari" sambil senyum dia anggukkan kepala. Sekali lagi ai terasa..agaknya betul dia kesiankan aku kot..

Pengalaman yg menggembirakan pada ai. Tapi yg menyedihkan pula bila dapat tahu that mr nice guy itu adalah mr andrew nari yang terbabit dlm tragedy mh370..........

Clover_Hill replied at 17-1-2016 03:17 PM
Tak tau nak dicategorise kan pengalaman apa..maybe pengalaman yg tak boleh dilupakan.

Ai naik m ...

Sedih pulak bila teringat mh17&mh370

Pengalaman seram tu xde tapi I selalu nak gelak bile tengok ramai yang buat larian pecut

Clover_Hill replied at 17-1-2016 02:17 PM

Ai naik m ...

oh..sedihnya...mesti itu satu kenangan yang tak akan dilupakan kan Clover?

Ipo replied at 17-1-2016 04:34 PM
oh..sedihnya...mesti itu satu kenangan yang tak akan dilupakan kan Clover?

Sedih sgt, ipo..especially bila ai terjumpa balik e ticket mh17..arwah dah dia..dgn andrew nari..dia sgt2 baik orangnya..but god loves him even more...