CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 240271|Reply: 2492

AKASIA : DUDA TERLAJAK LARIS ( 11 April uolsss) - ZARA ZYA & IDRIS KHAN

Close [Copy link]
Edited by Puteri19 at 30-3-2016 11:13 AM

Salam semua,
Ni first time bukak thread TV, so maap dipinta awal2..

Akan datang ke slot Akasia - DUDA TERLAJAK LARIS
Gabungan heroin Zara Zya dan hero pelakon baru hanak hekan @pauliza iaitu Idris Khan (pelakon drama Abg sado jemur kain)

Chemistry ke idok?? Kita saksikan nanti..

Gambar semasa casting :

Sinopsis :

Apakah perasaan anda saat disuruh bernikah ketika berusia 18 tahun dan kemudiannya menduda waktu usia perkahwinan baru menjangkau usia dua tahun?Itulah yang terpaksa dihadapi oleh Zack biarpun dalam keadaan separuh relanya. Rela pun dia dengan pernikahan itu pun hanya kerana dia memikirkan air muka tok ayah, insan kesayangannya yang juga imam Masjid Batu Lima. Disebabkan sebiji mentol, hidupnya jadi huru-hara dek perangkap gadis genit bernama Pehah, adik angkat sahabatnya iaitu Bob.
“Dan saya harap walau jauh mana pun awak pergi, suatu hari nanti awak tetap akan cari dan kembali kepada saya. Itu doa saya!” – Pehah.
“Pehah, Pehah... Dunia ni bulat tau tak? Bulat. Tapi bulat macam mana pun, tak bermakna pusing- pusing aku akan jumpa kau juga. Ada ramai lagi perempuan dalam dunia ni yang aku boleh jumpa. Kau kasilah peluang dekat aku jumpa yang ala-ala Siti Nurhaliza ke, Izara Aishah ke. Ini tidak, kau nak juga aku jumpa kau lagi. Memang bad lucklah aku kalau begitu ceritanya. Aduhaiii...” – Zack.
Adakah dia bad luck? Lapan tahun pun berlalu, tapi jangankan Siti Nurhaliza atau Izara Aishah, yang ala- ala itu pun Zack tak pernah jumpa. Phewww! Takkan dia dah terkena sumpahan Pehah? Atau mungkin menjadi duda yang terlajak laris itu menjadi satu batu penghalang untuk Zack bertemu dengan pemilik tulang rusuknya yang sebelah lagi itu apabila hubungannya tak pernah kekal sehingga ke jenjang pelamin?
“Nope. I am okay with that. Saya tak kesah pun sama ada awak ni duda atau teruna sebab saya tak pernah letak syarat apa-apa pada calon suami saya. Dan kalau ada pun syaratnya cuma satu. Orangnya mesti awak. Tak ada orang lain. Hanya Zafran Aldrin!” – Idayu.
Apa kesudahannya kisah duda terlajak yang agak laris ini? Akan diturutkan jugakah untuk menikahi Idayu atau sebaliknya?
Kata orang-orang tua, cakap tu biar berpijak di bumi yang nyata. Jangan bongkak sangat nanti terpaksa telan kata-kata sendiri. Kata-kata sendiri, boleh diterima lagi kalau terpaksa dia telan, tapi kalau terpaksa jilat ludah sendiri? Memang taklah!

Calling2 @pauliza dgn @karatsXX kalu dah beli novel tu share2 ler kat sini

Ini sebahagian reviews : (dpd webpage : http://www.goodreads.com/book/show/25242095-duda-terlajak-laris )
Majority bg review yg agak kureng, tapi kita tunggu jelah bila dah didramakan nanti.
Iols pon sbnrnya agak muak jgk la dgn cite pompuan terhegeh2 nak kat laki yg taknak kat dia, pastu budget isteri mithali semedang. Tapi kalu director pandai twist kasi menarik mmg boleh layan drama ni. BBNU sgt khenn.. lg satu, mohon hadek Idris Khan belakon leklok, jgn kayu hokey!

Community Reviews

Jan 15, 2016       Aina Shukri        rated it         did not like it                               Shelves:               malay-novel           

I've read this book like.. when? Last month? Cadangnya tak nak pun tulis review, tapi lepas sebulan rasa nak men'review' tu membuak-buak. So here it is.

Terbaca status penulis yg hero ni adalah hero yg paling dibenci Malaya, aku rasa itu silap. Aku tak benci hero dlm cerita ni. Tapi aku menyampah dgn watak perempuan dlm cerita ni. Dah orang cakap tak nak, tak suka tu, dah la. Tak faham bahasa ke? Where's your pride and dignity, girl? Chin up. Walk away with style. Ini tak, masih dgn ayat; "Saya   I've read this book like.. when? Last month? Cadangnya tak nak pun tulis review, tapi lepas sebulan rasa nak men'review' tu membuak-buak. So here it is.

Terbaca status penulis yg hero ni adalah hero yg paling dibenci Malaya, aku rasa itu silap. Aku tak benci hero dlm cerita ni. Tapi aku menyampah dgn watak perempuan dlm cerita ni. Dah orang cakap tak nak, tak suka tu, dah la. Tak faham bahasa ke? Where's your pride and dignity, girl? Chin up. Walk away with style. Ini tak, masih dgn ayat; "Saya isteri awak. Awak suami saya. We must be together." Muak okay? The next girl pun sama, terlalu memaksa. Kita yg baca ni pula rasa rimas.

Buku ni dibaca langkau2 babnya. Maaf, tapi mmg tak mampu habiskan buku ni. Rasa kalau dibaca utk 5 minit lagi, aku mungkin akan end up koyak buku ni.   (less)                    
flag       8 likes · Like · see review     

Eeyta       samalah.. rasa melangkau dgn laju sekali..     
      Jun 23, 2015 11:43PM        

Aina Shukri       sayang kan? jalan cerita mcm dah nak okay.. sekali watak perempuan dia desperate sampai mcm tu sekali     
      Jun 24, 2015 12:05AM        

Dec 05, 2015       Ras        rated it         it was ok                               Shelves:               2015-read           

2.5*

Kisah DTL ini tidak mampu memikat hati saya sepertimana 3 buah buku penulis sebelumnya.

Saya tidak merasai keserasian diantara Zack & Pehah@Inas. Selain itu, saya tidak suka watak dan perwatakan Zack. Tetapi saya suka warna kulit bukunya yang berwarna putih.

Apapun saya tetap menyokong penulis ini dan akan sentiasa menantikan karya terbaru daripadanya.                    
flag       6 likes · Like · see review     

Apr 24, 2015       Naira2975        rated it         liked it                               Shelves:               books-read-in-2015           

Book #35 - 2015

Karya ke-4 dari penulis. Saya ambil masa sikit nak menghabiskannya.not saying that it wasn't good ah. It's good tapi not great.

Jalan cerita yang menarik.love mulut puaka si zack! Haha and saya sangkakan si anis rupa-rupanya ...

Anyhoots, cerita yang tak berapa heavy.ada lucu-lucu bit. Not that romantic (which sometimes I like) kira a lil bit of romance more to comedy.                    
flag       4 likes · Like · see review     

Jun 01, 2015       Eeyta        rated it         did not like it            
Saya rasa cerita ni sikit membosankan.. sorry cik writer susah saya nak hadam..                    
flag       1 like · Like · see review     

Apr 21, 2015       Faradina Azahar        rated it         liked it                               Shelves:               koleksi-bacaan-2015           

Tetiba jer x memasai kena kawen. Cam reason x bape nak konkrit sgt hai...

Tp part lepas jd duda br ada rasa skit... Kesian member makan dek sumpah bekas isteri.. Hehehe                    

Jun 29, 2015       Aliza Nai        rated it         it was ok            
Not as promising as the title..and for sure not one of her best writing so far.Sorry.                    

May 05, 2015       etezzati        rated it         it was ok            
bagi saya, jalan cerita dia menarik walaupun macam biasa, pengakhiran cerita dapat diagak dari awal. hah.

bila baca novel ni, ada terselit rasa segan. sebabnya watak perempuan dalam novel ini sangat lah berani. suka katakan suka. dan kalau betul suka apa salahnya usaha lebih. fuh. peluh besar kecil.

cuma entah kenapa saya banyak skip sepanjang pembacaan. bosan mungkin? heh.

kalau ditanya akan ulang baca? err mungkin bila sangat-sangat bosan dan tiada bahan bacaan yang lain. mmm.                    
flag       Like · see review     

Apr 29, 2015       Ben Friella        rated it         did not like it            
ekceli, aku beli novel sebab kat fb ramai bagi review yg best2.. ramai ckp novel ni best.. gigih gila kut aku nak baca ni, skali, bila dah start baca tu.. rse mcm nak jual balik. agak membosankan.. sbb cerita nni lambat. aku pelik, kenapa novel yg tk best diorg ckp best ? sorry misswriter ... tapi, novel dia yg sebelum ni mmg best giloss... serius, cuma, yg ni agak kurengg sikit. keep it up sis !                    

Aug 24, 2015       Rin Zainal        rated it         it was amazing            
jalan citer yg best..walaupn de mase agak stress ngn prangai zaf yg memilih dan egoistik.
inas yg cool n cemburu wpun mulenye agak merimaskn.hehehe
dan anis yg sgt spoting.
x membosankan                    

Aug 25, 2015       Scha        rated it         liked it            
permulaan cerita agak happening...geng2 kulaatun sengal..lame2 rasa mcm dok ulang mende sama.. tp ok..blh baca,.                    

Aug 03, 2015       Alin (Linda)        rated it         really liked it            

mungkin pada orang lain , cerita ni biasa2 saja ..
pada saya secara peribadi saya suka .. seperti membaca diari lama

Edited by Puteri19 at 20-1-2016 09:12 AM

sbg karatz zarazya yg sejati, sblm uols layan drama ni, layan dulu gambo2 pelakon feberet iols yg 'berkerak' ni, kikiki.....all about zarazya kekdahnya.
yg dh nk montah ijo tu sila pejam mata la ekk

ni gambo feberet iols

gambo 360 idaman abam @pestol  

ni dlm drama RTM 'hujan malam itu' arahan sabri yunus yg telah dipekasamkan tak sabo nk tgk drama 'hujan malam itu', mcm berat jek tmbh pulak dgn musim jerawat batu

zara mula diberi watak utama dlm drama 'puteri' bergandingan dgn ungku haris (bf jihan muse) yg underrated

gambo dgn cendawan dlm filem kureng sambutan iaitu 'rembat'

iols suka skrip drama RTM 'temukan aku pada Ramadan', tp sbb tayang kat RTM drama ni jd sendu.

lastly, jom layan fafautv

oittttt motip anak hikan aku ::
derih ni umur 28 dah tahun ni kalo x silap.x ikan sangat lah .

excited sungguh hang jah oi .orang tak start shooting pun lagi .syabas dah pandai bukak thread

jah tajuk huruf besar jah .yg lain OK dah .nnti iols bawa msk gambar lagi .weekend ni iols cari novel ni .

Iols suka poster ni jd iols bawak masuk

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Ni gambo samarinda Cinta Hati Abah yg akan on air esok di slot samarinda.diaorg belakon sama jgk tapi drama tu x fokus sgt plot cintan cintun ni rasanya .so ni kali ke 2 diaorg bakal  berlakon sekali .huhu...novelist ni karats LYMA .kalo tgk muka idris ni rasanya org boleh agak kot mirip sapa

x

Follow Us
pauliza replied at 20-1-2016 01:10 AM
oittttt motip anak hikan aku ::
derih ni umur 28 dah tahun ni kalo x silap.x ikan sanga ...

28 ke jah, hengat 23. nmpk sgt muda banding dgn zara. bg can ler iols bukak benang, teringin walau nmpk sgt gelojoh kikiki....

pauliza replied at 20-1-2016 01:17 AM
jah tajuk huruf besar jah .yg lain OK dah .nnti iols bawa msk gambar lagi .weekend ni iols cari ...

ok dh edit tajuk tp color hitam ok ke jah?

pauliza replied at 20-1-2016 01:26 AM
Ni gambo samarinda Cinta Hati Abah yg akan on air esok di slot samarinda.diaorg belakon sama jgk tap ...

tq jahh

Puteri19 replied at 20-1-2016 07:32 AM
28 ke jah, hengat 23. nmpk sgt muda banding dgn zara. bg can ler iols bukak benang, teringin walau ...

28 rasanya heols lahir tahun 1988.nnti iols google.poyo lah hang jah,ckp je lah uols  yg remves dgn derih tapi saja je guna nama iols :loll

Edited by Puteri19 at 20-1-2016 09:31 AM

layan promo DTL dpd penulis

http://www.youtube.com/feature=player_embedded#t=0

Puteri19 replied at 20-1-2016 07:33 AM
ok dh edit tajuk tp color hitam ok ke jah?

tajuk biasanya momod yg highlightkan .kalo tv3 otomatik color merah ,astro biru,tv9 hijau etc.hehe

Heols top 5 Hero Remaja 2008 sekali dgn kamal adli & fizo omar .Iols baca somewhere heols ni lahir obersea sebab ayah heols diplomat ke amenda entah .Beza 3 tahun je dgn Zara ,xlah nampak ketara sangat.Heols lagi tua drp Azlee Khairi pojaan hati hang tu .

Nama: Idris Khan Abdul Ghaffar Khan
Nama Samaran: Idris
Asal: Cheras, Kuala Lumpur
Keluarga: Anak Kelima Dari Enam Beradik Lelaki
Tarikh Lahir: 15 Disember 1988
Zodiak: Sagitarius
Hobi: Meminati Aktiviti Lasak
Cita-cita: Ahli Perniagaan Berjaya

x

bukan amyra ke heroin drama ni...storyline novel sma cm novel lain je..kna tngkap bsah ,kawin ,bercerai then baik blik...

merahrose replied at 20-1-2016 10:33 AM
bukan amyra ke heroin drama ni...storyline novel sma cm novel lain je..kna tngkap bsah ,kawin ,berce ...

idris sendiri dah confirm kat ig yg heols dgn zarazya akan bergandingan dlm drama ni.

mmg betul ckp uols storyline very the cliche. iols bc kat penulisan2u, reason kena paksa kawen ialah sbb kena tukor mentol. hauk ke tak hauk reason tu? sama2 lah kita hencap drama ni nanti

@Puteri19 I bca novel ni..and I rsa novel ni xda nilai untk di drama kn...

merahrose replied at 20-1-2016 09:33 AM
bukan amyra ke heroin drama ni...storyline novel sma cm novel lain je..kna tngkap bsah ,kawin ,berce ...

amyra rosly & syarul ridzwan tu adaptasi novel Seindah Takdir Cinta utk Akasia ramadan .Duda terlajak laris ni rasanya on air lepas tu .

merahrose replied at 20-1-2016 09:54 AM
@Puteri19 I bca novel ni..and I rsa novel ni xda nilai untk di drama kn...

tulah ,iols baca review kat atas ni pun mcm x bnyk good review pasal novel ni .weekend ni baru iols nk cari novel ni.lps dah baca nnti iols bagi review .

merahrose replied at 20-1-2016 09:33 AM

zara dah confirm dlm metro harini .start shooting february .

x

wow zara zya....I like her