CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 11634|Reply: 84

AKU YANG STRESS

Post time 27-1-2016 10:21 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Tak tau nak cerita macam mana. Apa perasaan korang kalau dari kecik boleh nampak bukan2? Aku stress. Aku tak mintak semua ni.

Dulu masa zaman kanak2 aku ingat aku ni gila. Sebabnya aku nampak tapi orang lain tak nampak. Semua yang aku nampak sungguh pelik. Paling aku ketar lutut kalau blackout time hujan. Eh bukan aku gedik2 takut tau. Tapi bila ade kilat memancar. Penuh ruang dengan muka2 tambahan yang sangat...sangat..sangat.. okeh nak nangis ingat.

Sampai jiran sebelah pelik aku sanggup duduk luar rumah berhujan dari duduk dalam rumah. Aku cuba sampaikan. Tapi semua tak percaya. Last2 aku diamkan je la.

Dari zaman kecik start aku blaja untuk ingat benda2 yang berlaku adalah dari umur aku 6 tahun. Paling jelas aku nampak , aku lalu bilik air dalam bilik aku. Ade orang tapi pelik. Kenapa dia terapung kain koyak2. Pegun je. Kaki dia pucat. Memang tak lah aku nak jenguk. Cukup lah aku intai dari pintu bilik air yang terbukak.

Aku nak cakap sape wey. Aku sorang perempuan dalam adik beradik. Kira aku dan mak aku sahaja dalam rumah dua tingkat teres kami. Banyak sangat yang aku nampak. Aku sangat pendiam dulu. Selalu termenung. Tapi pelik. Kat sekolah takde pulak aku nampak benda pelik2. Hmm.

Ok kurang sikit stress. Nanti aku sambung cite aku lagi. Kbai

Rate

1

Pernah pergi berubat? Hijab terbuka tu

kesiannya.. mesti awak frust kan dah lah mereka tu tak cantik. kalau cantik tak apa lah jugak

doubleA replied at 27-1-2016 10:28 PM

Sebenarnye tajuk je stress..aku nak cerita pengalaman aku yang men stress kan otak dan jiwa aku ha. Berubat dah tapi not fully recover la. Doakan aku eh

doubleA replied at 27-1-2016 09:28 PM

Betul tu...hijab terbuka..
Memang akan nampak makhluk halus
mcm anak buah saya..nmpk mcm2..

mai-shi replied at 27-1-2016 10:33 PM
kesiannya.. mesti awak frust kan dah lah mereka tu tak cantik. kalau cantik tak apa lah jugak

Ntah la..tapi setakat yang aku nampak semua.................ergh.

Follow Us
speckygirl63 replied at 27-1-2016 10:34 PM
Sebenarnye tajuk je stress..aku nak cerita pengalaman aku yang men stress kan otak dan jiwa aku ha ...

Aku doakan ko sembuh. Sabar ya. Ujian. Nak luahkan apa, tulis je sini kurang sikit stress.

Nak seru @chefmizan la bagi sepatah dua kata

Please detailkan cite. Minat lak ngan cite org2 yg terbukak hijab ni..

Ok sambung cite. Lembaga hitam paling kerap nampak. Diorang lalu lalang. Tapi yang aku tension nye bising sangat dorang ni. Yang lembaga hitam ni besor2 tau. Tapi muka kabur. Rupa pun kabur. Ok takpe aku boleh tahan lagi. Cuma aku tak berapa ngam yang duk penjuru tercongok ntah pape.

Tetiap malam aku dengar bunyi bising. Aku sorang je dengar. Semua lena je tidur. Kadang2 dengar nama aku kena panggil. Pastu gelak. Haih..seronok nampak kenakan aku. Sabar2.

Aku menahan jiwa je. Masalah nye kenapa mende2 dalam rumah je aku nampak? Tak lama habis tahun 6. Aku mohon asrama. Form 1. Sebab pada hemah aku, kat sekola sah2 aku tak kena ganggu. Tapi aku silap. Silap besar... kat sekolah menengah merupakan cabaran besar bagi aku. Setelah berapa tahun susah nak tidur malam. Rupanya tak berakhir lagi. Menyambung lah aku tidur lambat malam ha...

Rate

1

Lembaga hitam muka kabur tu aku pernah alami masa tdo kena "tindih".
Yg jerit2 minx tlg nafas cungap2 lari xcukup jalan tp hakikatnya mcm dlm mimpi jah.

Sekolah menengah starting je sekolah semua student ingat aku belagak sebab muka ketat. Sorry lah aku memang takde mood nak bercakap sebab aku cakap semua gelakkan semua ejek balik. Yelah sampai aku rase aku tak tau nak bukak topik ape..terbiase berdiam diri.

Tapi bulan yang awal2 aku tak ingat berapa bulan. Aku siyes hepi gila. Alhamdulillah rase nak lompat2 yahoo2 je kat tengah2 padang sekolah. Sebab AKU TAK NAMPAK APE2 YANG PELIK DAH.. yaaahhhhhhooooo. Maka bergumbira lah aku. Start dari tu aku pun start bercakap dengan orang sebab aku dah normal macam orang lain.

Sampai lah bulan ke berapa ntah nak masuk prep duk kat dataran macam biase untuk bace doa ramai2. Tengah tunggu warden aku duk bergelak sakan dengan kawan2. Tiba2... ade natang terbang kat langit. Aku nampak jelas sebab lampu neon terang. Berkibar2 kain buruk terbang. Aku ingat imaginasi sempat lah aku tenyeh2 mata kelip2 tapi tak hilang2. Mnde tu terbang dari aspuri ke aspura. Dari saat tu aku start balik nampak. Alaaaa.. kompem dengan jayanya. Aku nangis malam2 sebab stress tak dapat tidur dengar orang nangis mendayu2 mintak tolong. Aku takut wey lagi takut.

Rate

1

Ipo replied at 27-1-2016 10:35 PM
Betul tu...hijab terbuka..
Memang akan nampak makhluk halus
mcm anak buah saya..nmpk mcm2..

mcm my nephew la . die dr umur 3 tahun tk silap i . die jenis rapat dgn i so bila balik kpg dduk rmh i . die byk jugak ckp dkt i die nmpk bnde hitam besar mcm org dewasa ada sayap besar dkt atas bumbung dkt rmh dpn rmh i . i always assumed die berangan la . mybe kot2 batman ke ape . so i buat tk tau je . ni die dh umur 10/11 tahun . pegi berubah sbb ingt die kena sampuk or wht . masa berubat tu ustaz ckp mmg tk bole buat ape sbb mmg kebolehan die . so itu la die yg i tau . mmg tk bole tutup hijab . hijab tudung bole la .

Princess_Na replied at 27-1-2016 10:40 PM
Please detailkan cite. Minat lak ngan cite org2 yg terbukak hijab ni..

Okeh. Detail tu mcm tu je lah..sebab tu yang aku alami..tq bace eh

cekodok.masin replied at 27-1-2016 11:02 PM
mcm my nephew la . die dr umur 3 tahun tk silap i . die jenis rapat dgn i so bila balik kpg dduk r ...

Bagi sokongan moral dan bawak dia pergi berubat tau. Jangan macam aku. Biar jadi kat aku jangan jadi kat orang lain. Percaya kan cakap budak boleh tapi jangan bagi dia percaya menda2 tu lagi kuat dari manusia. Kita lagi mulia dari menda2 tu. Jaga privasi masing2 jangan di ganggu menda yang tak ganggu kita. Dah kenapa macam tamar jalis ayat aku. Hahaha

Agak2 kalau dihimpunkan at least 2,3 org mcm tt ni kat satu tempat, adakah confirm masing2 boleh nampak benda yg sama atau masing2 nampak benda lain2. Curious..

cerita lagi TT.. aku suka baca..

'Kebolehan' yg menakutkan.. Tp best baca ada lg x cite la lg.. Saya dulu2 biasa dgr cite dr kawan2 nmpk bnda2 ni..masa ada prgrm ke aktiviti kena tidur kt sklh hahha mkhluk3 ni mmg suka ngusik lahh..

znorm replied at 27-1-2016 11:32 PM
Agak2 kalau dihimpunkan at least 2,3 org mcm tt ni kat satu tempat, adakah confirm masing2 boleh nam ...

Betul jugak. Nak tau jugak ni...

znorm replied at 27-1-2016 11:32 PM
Agak2 kalau dihimpunkan at least 2,3 org mcm tt ni kat satu tempat, adakah confirm masing2 boleh nam ...

Tulah. Ce tanya tt pernah jumpa geng tak? Yg sama hijab terbuka?

Aku pun stress