CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Afdlin Shauki Kritik Stesen TV Terlampau Bagi Muka Kepada Penaja

meow_tompok replied at 2-2-2016 01:15 AM
mentor milenia tu sebenarnya satu program yg sgt membosankan
tapi dsv jadi penyeri dgn komen dia yg ...

Betul.. Zaman kegemilangan rancangan realiti hiburan sudah lama berlalu la

ada betulnya jugak....

Edited by maeye at 2-2-2016 08:46 AM

aku selalu wonder, macam mana stesen tv generate income? adakah bergantung kepada iklan dan penaja semata-mata? - ini soalan serious nak tahu -

aku kesian kat afdlin kot. sebagai penonton, mungkin kita tak rasa. sbb kita ada pilihan untuk menonton atau tidak. tapi as anak seni/ artis/ orang (mcm afdlin) yang mengeluarkan idea, tak seronok rasanya bila idea kita being shadowed by penaja yang keterlaluan. tak sampai matlamat sesebuah rancangan. contoh rancangan hiburan (yang paling ketara - mentor milenia ni) end up jadi caca marba.

tolak lah rupa paras afdlin, apa yang dia cuba sampaikan tu ada betulnya. agaknya kalau afdlin tu hensem and kaya raya and dia keluarkan statement ni, baru orang nak amik serious? macam tu?

jgn jadi shallow sangat pls

Edited by taji2906 at 2-2-2016 09:03 AM

dia punya program tu pun bukan berlambak2 penaja ke? yg parodi tu ada bsn la, yg shake2 tu, adabi, air pip pip pip apa ntah... kena jugak mintak penaja kan? pastu mintak duit org suh undi... x payah la lantang sgt brader mok oiii... ko pun sama je...

ke strategi dia buat bising2 psl penaja... nati ada la company juta2 ni p tny dia, awk nk sy taja program awk? sy sedia hulur juta2... dah dapat penaja nati baru la puji melambung2...
zaman meleset skrg ni, stesen tv semua mana mampu nk tanggung semua beb... kena la mintak sponsor... lagi2 tv bkn astro, kena la cari org nk sponsor.. dan bila sponsor haruslah kena ikut apa tokey nak... give n take kata org...

Aku setuju dengan afdlin..cuba tengok rancangan hiburan dulu bukannya takde penaja,ada je..zaman gemilang AF dulu zaman mawi,zahid ada ke penaja gedik dan over?takde langsung ok malah meletop-letop rancangan hiburan masa tu

kau pun sama afdlin cakap org. yg kau suruh budak2 pakai seluar buruk kau dlm rancangan boboi tu dah kenapa. sian aku tgk budak2 tu.

Follow Us
apa masalah afdlin ni ehhhh

taji2906 replied at 2-2-2016 09:00 AM
dia punya program tu pun bukan berlambak2 penaja ke? yg parodi tu ada bsn la, yg shake2 tu, adabi, a ...

sama tapi tak serupa. agaknya dia menyampah cara iklan gaya camtu, fefeeling urban, nak iklan nampak 'mahal' bukan murahan.

nak wat cemana aflin, dah org tu berduit, cemana cara sekali pun, dah org tu yg taja, nak ikut telunjuk dia.. tv pun ikut kan aje lah, unless ko ada duit nak cantas.. go ahead.

apa lak nak heran, stadium pun boleh mengalah cat kaler pink, jersy pun boleh bertukar warna.. semua kerna duit

dlm gegarvaganza, hos dorg pandai control dsv ni...maybe producer pon x bape lyn sgt permintaan nk promote produk die...so mnde tu maybe mnde baru dsv taja n jd fenomena (anugerah hauk yg die pnah taja dlu pon xbape mnjadi plus org jadik annoy) ...so kali ni (mentor) agaknye die buat syarat kaw2 ntok adakan segmen produk die tu n bg mic...hos pon kelaut x pndai control..hahahaha

Biar betul korang yang backup DSV ni... Korang sungguh2 tak rasa annoyed ke dengan keoveran dia dalam mentor milenia? Bagi sy mmg over la dia punya promo... Walaupun memang betul dia yang taja, duit dia tapi macam pprt jugak la promote gaya camtu. Mungkin target customer pun golongan pprt jugak yang tak kisah dengan promosi pprt-style DSV

Saya setuju dengan apa afdlin ckp. Annoying. Cukup lah setakat iklan biasa je.

Afdlin ni dr dlu xsuka dsv. Dlu bila dia kutuk dsv taja the red warrior tu..bila org bangkang apa dia ckp kat komen tu, sentap gila. Trus up status sapa yg tak setuju dgn dia, bleh unfollow dia.. meroyan abessss. Aku da mula rsa dia ada personal grudge terhadap dsv

Kenapa I tengok afdlin buat statement gini i teringat jed jaidi?

ignore je la afdlin. fokus kat rancangan lawak ko jek

nyum yum nyum...makan kueh dulu

masalahnya aku semalam tertengok rancangan kanak kanak apa ntah kat astro yg ada boboi tu ada afdlin ni johan & yus. omaigod bukan dia pun dok promote pelikat dia tu ke dan promote produk merchendise dia sendiri kat program tu siap display atas kaunter dia dok becakap tu. seriously dia ni nampak stress dgn kehidupannya sampai buat rancangan terdesak dan buat statment terdesak juga :p

kalau dulu2 siaran TV bnyak iklan2 bermcm2 product...cerita baru 5 min iklan jek 10 min...tapi bnyk jenis product masing2 menaja sikit2...lain dgn zaman skrg satu penaja jek dah boleh taja satu siaran tv harus la asyik muka dia jek yang keluar...actually konsep dia sama jek...cumanya dulu bnyk penaja..setiap penaja keluar ratus2 ribu jek tak pun puluh2 ribu je...tapi sekarang satu penaja kuar juta2....harus lah siap kali break akan keluar muka product dia...

klu korang perasan dulu2 ada setgh2 iklan akan lebih kerap di ulang bila sampai masa dia...ada stgh2 iklan keluar 2,3 kali jek sepanjang siaran..ada stgh setiap kali iklan akan kuar product dia...lebih dia bagi lebih dia dapat....

takkan aflin tak tahu kot...dia org lama dlm industri...ke program dia takde org nak taja tu yg meroyan jek kejenya....

nicuya replied at 2-2-2016 09:38 AM
dlm gegarvaganza, hos dorg pandai control dsv ni...maybe producer pon x bape lyn sgt permintaan nk p ...

ye la.. perasan jugak kenapa yg dalam mentor lebih over dr gegarvaganza.. dalam mentor milenia baru terserlah taring dato vida
tapi serius annoying.. dah le tu sibuk gak nak komen peserta.. tak payah la kott

Income for the tv station... kalau mahsyuk banyak.. bertingkat-tingkat...sapa tak nak? harus la ada T&C kan... so it's like.. aku kasi kau bertingkat-tingkat ni.. aku nak airtime banyak ni.. and also aku nak macam ni macam tu.... even corporate seminar/convention pun ada main sponsor.. gold sponsor la silver sponsor la.. sapa yang sponsor lebih.. dapat lebih exposure..

hayrin86 replied at 2-2-2016 08:28 AM
Betul.. Zaman kegemilangan rancangan realiti hiburan sudah lama berlalu la

a ah.. bagi aku rancangan cari bakat baru dlm bidang nyanyian ni dah x relevant. Dah bosan sbb nnt end up lambakan penyanyi yg tak laku.
Hujung2 balik kampung buat kerja lama. Sekarang zaman GV tgh in... penyanyi2 lama bertarung.
So program nak cari bakat2 baru ni peram laa dulu patutnya.
Dah sampai season org nak tngok muka baru plak nnt.. baru aktifkan balik.