CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: maxim

Afdlin Shauki Kritik Stesen TV Terlampau Bagi Muka Kepada Penaja

tapi aku lagi kesian kat rancangan2 tv sekarang.. takdek sponsor lagi kelas nak taja..
nama2 besor sume koser nak sponsor.. kalo dulu celcom, maxis bla bla bla berebut2 nak sponsor..
sekarang??? hadap la ngan kosmetik2 ni.. almost sume program depa2 ni yg sponsor..
iklan over2 plak tu.. mcm berlawan sesama depa..

Walaupun terhibur dgn keletah penaja2 ni sume, tp betul jugak Afdlin ckp ni.

Over benor.

Tp yela. Org2 tu penaja, dh labur juta2. Depa pun mesti la nk pulangan lumayan. Dah pihak tv pun setuju, kita2 ni nk ckp apa pulak kan?

Team Afdlin. Nenek ni makin over hari ke hari. Menyampah pulak tengok. Hello, orang pun ada jugak taja bukan kau sorang. Tapi takdelah PPRT kan perangai dok mencapap tiap kali show. Dherbs ? NV ? Padahal NV tu lagi bagus dari ko punya produk kunyak2 gedik tu. Tetap laku jugakk tanpa promotion yang over.  Siap dia pulak yang tentukan nak singgir ke tak. Kalah kuasa produser. Iols tak faham ada jugak ummah2 dok puji2 dia. Padahal yang ni jelas2 riak. Biasalah jangan kondem peniaga melayu kannnnn

Ikut sangat kata penaja hujung2 program sendu takde penonton lagi sedih..akak sokong afdlin..sudah2 la penaja gedik tak perlu over nak promote produk..orang nak tengok peserta bukan penaja yang over

lazim replied at 1-2-2016 06:10 PM
aku kagum dengan korang yg asyik sebut lantak la duit dia.. aku bet korang ni just pandai bercakap j ...

Dalam hal ni aku sokong ko..annoying sangat hokay tok vida ni
Aku starts annoying dekat dia bila dia umum nak cat warna pink stadium kelantan tanpa tunggu kelulusan dr kerajaan negeri
Tolong la..jangan diva sangat boleh x..jangan buat Malaysia negara barbarian boleh x??

Kekadang aku pun kagum dengan ummah ni..terpekik anti rasuah bagai..tp bila tok vida umum suka hati tanpa ikut prosuder, lulus pun x lagi..sokong pula alat kosmetik ada merkuri banyak pun disokong.. Mentor tu dah level syok sendiri dan PPRT dah

wana89 replied at 2-2-2016 01:32 PM
Dalam hal ni aku sokong ko..annoying sangat hokay tok vida ni
Aku starts annoying dekat dia bila ...

tb2 rumah aku duk tgk seiras seirama yg selama ni xpnh ada dlm kamus hdup sbg rancangan utk ditonton. gara2 serik tgk 1st & 2nd episod mentor (tu pon xmmpu tgk sampai habis)

aku start rasa xklkar nya lawak riak cmni bila dia sebut kerusi pon dia yg bayar

Follow Us
xtgk mentor milenia so xtaw camner gaya keunggulan DSV dlm tu
walau x leh hadam dgn spontan boboi dan kwn2 kat astro ceria tp meols faham apa yg afdlin cuba nk sampaikan, bukan masaalah dengki tp dia ada point

sudahla afdlin..klu ko ada juta2 ko pun sama gamaknya

lotionmilo replied at 1-2-2016 02:26 PM
Mentor milenia tu jd macam har. Dah lah memang tak best.tambah penaja gitu lagi

Klu gitu tuka rnama program jadi Mentor Vida sudah.  Dah semua dia yg nk kawal.  Silap2 juara nti ikut pilihan dia terus..  Hahaha..  Ntah apa2 macik tu..

dalam super spontan tu peserta ada je pakai seluar besar afdlin kan...  tak kecoh pun

dia sonsor juta2..ko mampu Adlin ?

syarida82 replied at 2-2-2016 04:06 PM
dia sonsor juta2..ko mampu Adlin ?

mmgla dia sponsor juta2 tapi tak perlu la nk hover sangat. jadilah penaja yg professional.

AshkieLa replied at 2-2-2016 12:08 PM
a ah.. bagi aku rancangan cari bakat baru dlm bidang nyanyian ni dah x relevant. Dah bosan sbb nnt ...

GEGAQ VAGANZA pun sama jugak.. Masing-masing punya peserta ada lagu sendiri..

Ko lom tgk rancangan realiti tv indon lagi riuh rendah..

Betul lah kata afdlin...asik nak interprem pas tu nak wat rules sendiri dgn mengatakan dia penaja n dia ada kuasa. Mmg over, nak taja, taja jer n duk diam2 jgn nak interprem konsep rancangan tersebut.

Hahaha. Entahlah. 1st time aku kenal dsv masa ajl yg tah keberape aku x ingat. Masa tu aku rasa dia sgt annoying. Tapi kan lepas tu, orang dah mule cakap pasal produk dia. Maknenye strategi dia berkesan. Dan org ckp dia businesswoman yg bijak. Since down aku tone down and try to accept. Wahh hidup lagi senang lepas aku mule terime yg dsv akan sentiasa ada di kaca tv anda. Hahahaha. Dia kan businesswoman. Tv channel pun buat business. Konflik di timur tengah pun sebab business (oil and gas). It's all about the money. Kite yg xde duit ni, tgk je la. Mampu buat ape lagi. Dan takyah butthurt sangat laaaaaa.

Kita semua akan dengar cakap orang berduit akhirnya

iols team afdlin..mmg meluat pon iklan penaja melebihi program tajaan..dia ckp benda btol..tp yela afdlin ni xtunjuk aset berjuta2 so terpaksa la menerima kutukan kt sini..

Afdlin ada buat rancangan kanak2 kat astro. ala2 superspontan junior.. boboi maskot tu dah rupa adlin hhehehe lawak. Budak2 tu dipakaikan seluaq pelikat as well... dia pengacara dia sponsor baju.. ok la tu..

Terbaiklah!

banyak complen la afdlin ni..biar la dorg ada modal...ko aderrrr