CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-IIN

[Tempatan] Pelajar UNITEN Tweet 'Sorotan' Tanda Ajal Sebelum Maut Kemalangan

Vermicelli replied at 1-2-2016 07:06 PM
The signs......100 days before......but you may have forgotten to add....100 days later...tahlilny ...

tandanya aku masih belum mahu matiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

terpaksalah ko hadap aku di forum

mcm mana ?

mampu bertahan ?!!

babi dah diberi makan ?

~boolean replied at 1-2-2016 04:39 PM
Tapi memang ada lahanat yg sengaja lajukan kereta bila kereta belakang potong. Babi2 begini pun patu ...

Betul. Mcm diorg sengaja nak buat naya kat kita. Padahal sblm kita potong tu dia slow yg amat, sbb tu kita potong.

fairy_fairy replied at 1-2-2016 07:08 PM
Pasal jalan lurus, takde kereta di jalan bertentangan and kazen iols bawak slow la makanya jadi ke ...

kalau betul insof patutnya dia dah cari jalan jumpa polis bagi tau nak jumpa owner hilux tersebut lalu bayar ganti rugi sebegitu bukan? kalau cikki tersebut belum buat yang sedemikian, makanya cikki tersebut belum cukup insoflah.

HannahMontana replied at 1-2-2016 07:09 PM
tandanya aku masih belum mahu matiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

terpaksalah ko hadap aku di forum

coz the 100 days prior signs you have not gotten.?

It's ok for you to fluke once in a while you know.....you don't have to be defensive......

pooh~key replied at 1-2-2016 07:12 PM
kalau betul insof patutnya dia dah cari jalan jumpa polis bagi tau nak jumpa owner hilux tersebut  ...

Hilux tu from the opposite side. Takde apa2 yang jadi. Kereta yang nak memotong tu yang masuk longkang tapi tak teruk and driver pun tak cedera. Cuma, driver pergi buat report police atas sebab pemanduan bahaya my kazen. Tu yang sheols cakap dia tiba2 memecut pasal nak berak tu

fairy_fairy replied at 1-2-2016 07:19 PM
Hilux tu from the opposite side. Takde apa2 yang jadi. Kereta yang nak memotong tu yang masuk long ...

wooops akak tersilap baca. dah berapa tahun husband cikki tersebut meninggal?

Follow Us
pooh~key replied at 1-2-2016 07:23 PM
wooops akak tersilap baca. dah berapa tahun husband cikki tersebut meninggal?

Panjang lagi umur husband dia . Kereta jer lah remuk sana sini.

fairy_fairy replied at 1-2-2016 07:27 PM
Panjang lagi umur husband dia . Kereta jer lah remuk sana sini.

wooops akak tersalah baca lagi. mungkinkah ini petanda?

Vermicelli replied at 1-2-2016 06:20 PM
Renjatan ditelapak kaki could also be the probable sign...especially jika bukan pun orang yang jen ...

Hoih......haha.....naudzubillah

Jln kntn segamat ni selalu sgt kalau eksiden mesti eksiden maut sbb org lenjan nk potong keta.pecut bagai nk rak..lorrry plak byk ya amat...bahaya sgt.takziah dik sekeluarga

kemaruk replied at 1-2-2016 05:23 PM
tanda ajal.. hahahahhaha

melayu bodo je percaya

Katut marut semuanya kak bangkem?

HannahMontana replied at 1-2-2016 06:42 PM
tanda2nya katanya alam ni mampu berckp dgn kita
tp didoakan kita panjang umur Noor

Hehe.....amin...

Betul sangat kata2 last tu......

Jalan 2 lorong dipanggil lebuhraya???

Changa replied at 1-2-2016 04:18 PM
no al fatihah untuk bapa heshe.. kalau nak mampus, make sure mampus sorang2 dek...tak payah nak he ...

kalau ada bodoh tu simpan sikit2 changa. tak perlu hencap orang dh meninggal dunia.

Vermicelli replied at 1-2-2016 07:16 PM
coz the 100 days prior signs you have not gotten.?

ahhhhhhhhhhhhhHHHHHHHHHHHHHHH

Edited by zennaya at 1-2-2016 09:55 PM

forumer2 yg berlagak bagus n tak takut mati,meh aku nk komen sikit. korang yg bijaksana dan dewata mulia,aku rasa korang ni tak pernah drive atau bukan pengguna jalan tegar kuantan - segamat ni kan? aku sebagai pengguna tegar jalan ni sebab aku klu balik kampung dari kuantan nak balik ke muar,ni satu2nya jalan yg ringkas,dekat dan penghubung utama. korang tau kenapa kerap berlaku accident highway yg dibina oleh arwah Tun Razak ni?

1. jalanraya yang mempunyai 2 lorong saja dan tidak mempunyai bahu jalan.

2.jalan yg terlalu uzur,klu pecah permukaan jalan,hanya ditampal.

3. kawasan jalan sangat berbahaya dan amat mengelirukan. dikelilingi bukit bukau,adakalanya dari jauh nampak clear,bila overtake,dah dekat tiba - tiba muncul kereta dari arah depan. masa tu terpaksa fikir hidup atau mati. hidup,klu accident sama ada kereta remuk,tubuh pulak cacat. mati,kena kondem dlm netizen konon,tak berhati - hati,ikut kepala otak samseng,sedangkan situasi jalanraya tu sendiri penyumbang utama accident. nak ketepi jalan pun sempit,klu sempat,selamat.

4. lori yang panjang2, tanker kelapa sawit yg adakalanya membawa muatan yg panjang,sangat mencabar. duduk melangut belakang lori,mengantuk. nak tak nak terpaksa juga beranikan diri overtake lori yg panjang dan berdoa semoga panjang umur.

kami dah tak ada pilihan lain,terpaksa  cekalkan hati drive highway muadzam shah. setiap kali aku drive,aku terfikir tak ada ke bajet ke nak buat highway baru utk gantikan jalan yg dibina sejak tahun 1970 dan siap sepenuhnya 1983 lagi ni?

bagi forumer yg terbiasa selesa duduk depan lappy,kutuk mangsa2 accident,apakata keluar dari comfort zone,pergi alami adventure di Highway Kuantan Segamat,baru thrill. ni setakat sembang lebat aja dlm forum,dlm internet tapi pengecut.

Ok, jalan ni mmg aku biasa lalu.

Pada aku la.. dari simpang bahau menghala ke muadzam, hanya 3 spot je yang agak selamat nak memotong and salah satu spot tu pun mmg untuk memotong pun (2 lane), dan yang lagi 2 tu, ko pandai2 lah..Kalau dari muadzam ke simpang bahau, there are 5 safe spots to overtake cars (termasuk 3 spot yang ada 2 lane). NI based on my driving skills lah..

Tapi generally, aku mmg tak memotong sangat driving area nih, even though dah lebih 100 kali lalu jalan tu. Bentuk muka bumi dan jalan tu sendiri menyebabkan kita takleh nak tengok far enough to see if it's safe to overtake. Itu pun aku bawak 4wd where I can see farther. Basically, kalau kau memotong, many times, ko gamble je lah sbb kadang tetibaaa je muncul satu kenderaan heheheh.   

Area accident ni, to me, not my safe spot to overtake. Dan, generally kereta tak de la laju mana lalu jalan nih, abis2 pun 100Kmj jah derang. Waktu malam mmg elok elak lalu jalan ni sbb mmg lain macam gelapnya...

Tu belum lagi keadaan jalan yang agak tak bagus - so much for being negeri PM.

insulin replied at 1-2-2016 08:07 PM
Jalan 2 lorong dipanggil lebuhraya???

"Lebuhraya tun razak" lak tu namanya..

So sedih...

Jln ktn-mzam-segamat ni la laluan alternative masa pt timur banjir besar 2014 dulu.

Jln tu mmg 1 lorong sehala.. beralun2 .. byk lori sawit dll..

Katanya ada plan nak naik taraf kpd 2 lorong sehala.. mcm jln ktn-pekan skrg...

Tapi paham2 laa janji gomen.. tahun bila nak siap ntahla.

fairy_fairy replied at 1-2-2016 07:19 PM
Hilux tu from the opposite side. Takde apa2 yang jadi. Kereta yang nak memotong tu yang masuk long ...

Area sini banyak Hilux.
Btw, mmg jahat orang yg tak bagi orang potong dia.  Tak pasal2 menyusahkan orang. Tak salah berlebih kurang dijalan raya. Tak rugi pun.  But some people...

nenekglamer replied at 1-2-2016 09:53 PM
Ok, jalan ni mmg aku biasa lalu.

Pada aku la.. dari simpang bahau menghala ke muadzam, hanya 3 sp ...

betol. tepat komen ko. n thx sebab bagi tips. tapi kekadang aku redah aje overtake hotspot yg ko komen tu. cuak jangan cakap la, tapi dah terpaksa,nak buat mcm mana