CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Knowlee

[Tempatan] Mak Belang dirempuh di LPT2 (Perhilitan sahkan Mak Belang bunting #133)

Knowlee replied at 6-2-2016 07:28 PM
Dah tiba masanya NGO yg terlibat dlm hal ini bagi cadangan pada pihak konsesi, kontraktor dan gove ...

Mmg patut pun..maaf ckp malaysia ni masih xlagi kisah dan perihatin pada haiwan..aku bukan pencinta haiwan,tp agak sedih lah jga kdg2..kecuaian pihak tertentu yg lain jd mangsa,mcmne org tu elak,tbabas meninggal..salahkan sape pulak?? Nak salahkan rimau?? Salahkan pemandu knp elak pulak ke??

Mcm lpt ni yg buat lebuhraya tu mesti tahu kn tempat  tu laluan haiwan liar,badan2 tertentunya sepatutnya tahu juga,patutnya sebelum wujudkan lagi dh pikir kemungkinan haiwan liar nak lintas nak buat mcmne,bukan buat2 buta.

Sama mcm org dera haiwan ke apa..apa tindakkan.?? Kesimpulanya kesedaran terhadap pemiliharaan dan pemuliharaan haiwan xbnyak lg

Pihak yang bermantality 3rd world class nak spend untuk wildlife crossing di hiway? Emmm..... Mungkin tidak akan berlaku dalam masa yang terdekat.  Nyawa rakyat sendiri pun mereka tak tau nak jaga dengan memastikan jalan raya yang bagus dan memastikan semua kenderaan yang menggunakan jalanraya adalah dalam keadaan selamat untuk digunakan dengan tidak merbahayakan pengguna jalanraya yang lain.

kasihannya sayang..
memang accident tapi cilaka sangat pegang telinga rimau semata-mata nak amik gambar..
bodoh yang amat..
semoga mereka mati sok, orang pegang telinga mereka pulak nak amik gambar..

kawan si photographer yang langgar meow tuh 'tengah mengamuk' kat page The Star.

dia cakap, berita nih tipu.

ntah mcm2 lagi.

maka berjemaah pula netizen berkerumun kat posting dia tuh.

huaaaaaaa sedih nya harimau mati... kalau Najib mati aku takde nak sedih.. dah laaa harimau kat Malaysia ni semakin pupus.. RIP to you Mak Belang..

Knowlee replied at 6-2-2016 05:45 PM
Kau makan harimau ke? Harimau haiwan yg boleh dimakan ke?

Dah tu kalau aku taip kari babi dgn sate biawak ko nak makan ke?ngok tul la...

Follow Us
famri7 replied at 6-2-2016 01:13 PM
Kalai babi kena langgar ada ummah kesian2 pelbagai..dasar hipokrit..same konsep with ummah goyim.

Maafkan saya.  Tapi babi sebenarnya tidak menghadapi kepupusan buat masa sekarang. So kalau sebahagiannya meninggal kita tak terasa sangat.  

L211 replied at 6-2-2016 07:55 PM
huaaaaaaa sedih nya harimau mati... kalau Najib mati aku takde nak sedih.. dah laaa harimau kat Mala ...

haha

teringat tadi borak ngan kawan.

dia cakap, agak-agak laa pung nak cover

kalau langgar gajah, bolehlah orang pecaya.

ni kalau PM tahu, PM pung boleh arwah.

hahaha ampeh kawan ai tuh

Sian mak belang, harap pemandu yg langgar lari tu dihantui oleh bayangan mak belang seumur hidup

baru aku tau bawak 100 to 120kmph tu dikira agak slow..
so aku yang bawak below 100kmph ni super slow la ek..

Rajawali replied at 6-2-2016 07:56 PM
Dah tu kalau aku taip kari babi dgn sate biawak ko nak makan ke?ngok tul la...

Biawak.dgn babi merata2 ada...kat kg banyak  biawak....babi pun banyak.ja orang ternak...

prettyuglybabe replied at 6-2-2016 08:00 PM
baru aku tau bawak 100 to 120kmph tu dikira agak slow..
so aku yang bawak below 100kmph ni super sl ...

kat hiway biasa.

mmg laa cakap bawak ikut halaju.

sah sah takde orang, besit

hanalisa replied at 6-2-2016 07:35 PM
aku tak paham kenapa driver yang terlanggar rimau tu pula yang kena marah.
Rimau tu lintas highway ...

Lagipun takkan la dia nak saja saja rosakkan kereta sendiri mau pulak dekat nak raya cina ni..cina pomen pun dah nak balik kampung raya jugak..
Sesetengah orang kat sini senang je nak salahkan orang lain demi harimau yang lintas highway tu.
Nak jadi pejuang haiwan la tu kononnyaaaa..

Ahkak speku heshe kecewa lantas bunoh diri kerna
puak2 orang utan suruh tukaq nama kepada harimau malaysia.

Syd replied at 6-2-2016 07:58 PM
haha

teringat tadi borak ngan kawan.

hahahahaha terus teringat you kan...

Syd replied at 6-2-2016 08:02 PM
kat hiway biasa.

mmg laa cakap bawak ikut halaju.

Knowing d reputation of drivers on LPT... propa sangat bawak tak laju kan...

Mungkin sebagai permulaan sebelum bina animal crossings MHA boleh turunkan lagi hadlaju di kawasan laluan haiwan liar pada waktu malam...

Sebab haiwan2 ni malam2 hari baru dia keluar... siang duduk diam di sarang masing2...

Dalam orang berdiskusi hal animal conservation pun ada lagi yang cetek akal mencemuh dan dikata kononnya pejuang haiwan.... itulah level pemikiran majority rakyat malaysia berkaitan animal rights... sungguh terkebelakang, sungguh tidak cerdik...

Minah Komando replied at 6-2-2016 08:07 PM
Lagipun takkan la dia nak saja saja rosakkan kereta sendiri mau pulak dekat nak raya cina ni..cina ...

Nak dicop pejuang haiwan pun tak apa..ya, aku pejuang haiwan dan aku tak malu nak mengaku.

Walaupun aku tak menghencap pemandu langgar harimau ni,
Tapi aku memaki habis-habisan pemandu yg langgar apa jenis haiwan dan biarkan haiwan tersebut mati tengah2 jalan. Tak ada sikit pun ke rasa simpati untum angkat haiwan tersebut ke tepi? Bangsatnya pe'el rakyat malaysia sampai binatang mati pun langsung tak ada perikemanusiaan.

Marah aku pada yg melanggar harimau ni mungkin marah yg terkumpul sejak sekian lama melihat haiwan2 dilanggar terlantar tgh2 jalan. Walaupun aku tak letak kesalahan 100% terhadap yg melanggar harimau tu.

~boolean replied at 6-2-2016 08:19 PM
Nak dicop pejuang haiwan pun tak apa..ya, aku pejuang haiwan dan aku tak malu nak mengaku.

Wala ...

As I mentioned in my earlier post, some people are just shallow... just ignore them...

Wait until their children or cucu cicit point to a cow and call it tiger... terus la satu keturunan kekal bodoh...

~boolean replied at 6-2-2016 08:19 PM

Wala ...

Cara pemanduan yang biasa kita dengar di LPT2...memang tak dinafikan cara pemanduan rata2 sangat 'berhemah'.....nasib la kawasan ni tiada penempatan manusia....kalau tak.tentu manusia pun jadi mangsa. ...cuma malang nasib harimau. ...1 dalam sejuta kita nak dengar kisah terlanggar harimau dimalaysia berbanding babi hutan ...biawak...monyet semua tu....

Sebabnya kita pun tahu....binatang ni makin pupus...

Cuma patut pihsk berwajib mewujudkan lampu jalan untuk keselsmatan manusia terutamanya.....kut terlanggar gajah....dua2 mati....

noor2 replied at 6-2-2016 08:02 PM
Biawak.dgn babi merata2 ada...kat kg banyak  biawak....babi pun banyak.ja orang ternak...

So kalau giliran babi biawak kena langgar pulak ada ko nak kesian meratap hiba tanggis sedu sedan berduka lara tak?adakah yang melanggarnya  sbb tak sempat nak elak akan dihencap?

(Dah tahu dah jawapannya)