CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 9880|Reply: 79

Pengalaman bercinta dgn wanita berusia Vs BbNu

Assalamualaikum.
Sy  newbie kat sini.Sebelum ni silent reader ja pon.. nak kongsi pengalaman / mintak pandangan forumerttg pengalaman bercinta dengan wanita lebih berusia dan gadis yang lagi mudadri umo sy. Jujur cakap kwn dengan wanita lebih berusia.. diorang ada standardpiawaian yang susah nak dicapai oleh bbnu baik dari segi layanan.. perangai dansebagainya.. mungkin tu  antara sebab akussh nak jatuh cinta balik.. atau mungkin gak sbb cinta pertama yg betul2 tulusdan ikhlas.. so hati masih x leh nk move on lagi..
maaf sbb tak pndai sgt nk mengarang, setakat nk sembang2cmtu boleh la....

Yup, sesetengah wanita berusia, mmg standard makin tinggi. Dan lelaki yg sesuai dgn mereka hanyalah lelaki yg mencapai standard itu atau yg mempunyai standard lebih tinggi. Tak boleh salahkan mereka sbb bila dah umur 30+, kebanyakannya kerjaya dah stabil, life pun dah enjoy macam2, pemikiran makin matang, so dia cuma nak cari pasangan yg setanding dgn dia. Kalau dia turunkan standard dia, bermakna dia devalue herself, and men will not respect her for that. Dia turunkan standard utk dpt lelaki, that is cheap.

Bbnu pulak baru nak start hidup. Dia baru habis belajar, baru masuk alam realiti pekerjaan, baru lepas alam remaja, baru nak merangkak masuk alam dewasa. Sbb tu standard dia masih rendah. Tapi harus diingat yg bbnu belum matang lagi dr segi kehidupan. Baru nak tempuh cabaran.

Actually, dua2 pun ada pro and cons. Kalo nak wanita berusia, you have to accept the fact that they have high standard. Kalo betul2 nak diorg, improve yourself to reach their standard. If not, just choose bbnu. Jgn suruh wanita berusia turunkan standard mereka, they will lose respect on you. Kalo rasa susah nak capai standard diorg, like ai said, choose bbnu.

Perkataan "makcik" explained everything

Makcik tak perlu kata apa apa

I vote for y lebih berusia. Trust me, y lebih berusia dia lg hargai pasangan dan layanan dia mmg tiptop. Matang dan xde nk sulking sepanjang bulan. Andartu mmg best kalau pndai tackle

TT yang x matang..bbnu je lebih
Pastu nak blame pompuan berusia yg jauh lebih matang dari ko
Ziziknya ko ni TT
At least pompuan berusia ni matang dan lagi stable...bbnu tu ntah2 masih menganggur masih menyewa umah
Masa akak jd andartu dulu..akak pun tak taste dgn jantan2 bbnu..buang masa je aku layan
Akak taste dgn lelaki2 berusia dan matang mcm akak...so akak rasa life akak best sbb dpt suami yg matang dan stable..akak x minat bbnu

Follow Us
Yang berusia jarang buat perangai.. Bbnu kalau kau jenis penyabar boleh la.. Tapi ingat umur tuh bkn ukuran kematangan seseorang..

Walapom meol nih set2 bbnu, tapi meol x hadap jantan bbnu sama umor.

Suka guys 6-15 tahun lagi tua dari meol.

Kajian menunjukkan pikiran wanita 5 thn lebih matang dari laki yg sama umor. Makna nya, both umor 23. Tapi minda wanita 28, yg lelaki laks 18.

Masa aku bbnu  mmg dh plan nak cari pasangan yg 30an. Tapi malangnya semua lali org yg nak masuk line.maka kawen gak dgn bbnu. So mmg terbukti jantan lambat matang.. hahahah

Betol2 somi i 3 thn lg tua.. tp i rasa iols yg lg dewasa..

Penah knal laki tua 6 thun dr aku..dr segi prgaulan mmg agak kool skit...eksen kool dpn org lain,tp bila kuar tru kolor dia tu ya hamponnnn...mcm bayiiiii..

Edited by Hendrix89 at 8-2-2016 02:39 AM

Thnks pd yg bg pandangan.. lupa nk intro.. ak da 26.. keja biasa2 jer.. governmnt staff.. xgf plak usia lebih 8 thun.. means die dah 33/34 sometin.. keje swasta.. kitorang da clash lebih kurang setahun yg lepas.. bekawan lebih kurang 3 4 tahun.. now bekawan plak dgn gf yg lg muda 5 tahun.. lebih kurang 21 tahun.. msih stdy.. knal baru 3 4 bulan lepas. Aku cuma nak sentuh bab perbezaan layanan terhadap dri ak.. dari segi komunikasi, menghargai pasangan, layanan.. x berkira etc..
Part 1 Pengalaman dgn xgf..

Start kenal msa ak kja company logistic dlu.. zmn bru hbis stdy.. da hari2 dok tipon utk arrange shipment compny dier.. so lama2 jadik rapat la.. dari hubungan berkisar kerja.. ke adik kakak.. smpailah ke pasangan bercinta.. bab layanan dier.. cara dia hargai psangan.. mmg susah nk dilupakan.. msa tuh aku baru 22 thun naif sgt bab cinta2 nie.. zmn skola.. zmn study.. aku lebih suka hang out ngn kengkwn .. happy2.. bg aku msa ni la nk enjoy ngn kengkwn pon.. nnt bila da keje/ kwen da x leh dpt da life cmni... travel.. outdoor.. sukan.. kdg2 tu ada gak yg berkenan dihati.. tp ak x ready utk nk serius.. nnt start la pk sal komitmen la.. kewangan ap sumer.. so aku just berkawan.. kwn dan kwn.. x kisah cntik ker ap.. sbb rupa x mncerminkan keperibadian pon.. (tp skank cam menyesal pon ada gak sbb x approach btul2 dlu..) Ok.. msa mula kawan dlu.. ak anggap dier cam akak je la.. selalu nasihat ak.. amek berat.. kjut ak pg2 utk g kje.. teman shopping.. g gym..  tp bila da lama2 knal tu.. rasa cam bahagia plak bila ada org caring sal kita.. sudi spend time berdua.. dipendekkan cerita.. bekawan la kitorang.. x penah lg rasa org tlg potongkn kuku kita walapun leh wat sndiri.. drive keta x pnh ada org suapkn makanan/ minuman.. pastu klau pegi outstation.. x penah x belikan ak ape2 walapun sekadar keychain.. perasaan teruja tu berbeza sgt brbnding fmly atau kengkwn buat.. bab kewangan pon x berkira sgt.. walapun gji lbih sikit dri aku (masa kja lama).. ak ttp bg duit poket tiap kali dpt gji atau ad duit lebih.. dn dier x penah pon pndng rendah.. appreciate ap yg ak buat.. msa ni mmg ak rasa bersemangat.. dia mmg pndai motivate ak tuk berusaha.. smpailah aku dpt keje dlm sektor awam sekarang ni.. masa ni mmg kitorang rancang tuk kwen pon.. bnyk perkara yg buat ak tertarik kt dier.. terutama personaliti..  x bnyk kerenah... respect ak dan fmly.. berdikari.. independent.. pndai bwk diri.. pandai masak.. pendek kata mmg calon isteri idaman la..

Dipendekkan citer.. kitorang clash akibat org ke 3.. sedangkn tinggal lg sebulan sblum tarikh bertunang.. hancur remuk hati aku..  mcm kna petir..  nasib x heng pala otak.. amek masa gak la tuk pulih.. alhmdulilah allah beri ujian ni.. dan sedarkn aku..

Untuk pengetahuan xgf ak ni seorang 'J' tp x de anak..

Part 2 (dengan BBNU sekarang)

Esok ak smbung.. ngntuk da ni..

hmm..interesting. tentunya ada perbezaan dan ini disebabkan oleh faktor pendedahan , latar belakang dan personaliti yg selaras dengan peningkatan usia.
dan lagi satu  - apabila berada dalam sesuatu perhubungan , our expectation dan pasangan kita akan tentunya berbeza . kerana apa?

kita bawa segala pengalaman dan apa apa yang kita lalui dalam perhubungan berdasarkan apa yg kita dibesarkan, dididik dan didedahkan sepanjang hidup - ini tak kisahlah wanita tu muda atau matang ke
tapi wanita matang ni ...yeah they are different.

sebab kalau  usia 30 tahun plus tapi perangai macam 15 years old at all times...org nampak pun tak sesuai pulak.

wanita yang matang pun ada cabran jugak sebab depa di depan mata mereka  disepah sepahkan  dengan sepahan sepahan  yang hmmm....they would not think twice of marrying that person .... matang jugak tapi those  sepahan alam dunia ni are not for sale nor touch.

sekadar senyum sahaja

hahhaahhhaa weng

Wanita berusia sama jgk mcm perempuan muda dik. Ada time full dgn kasih sayang & ada time kepala jd tepu dgn masalah (jd emosi). Cuma yg beza kurang skit merajuk kot...

Knowlee replied at 7-2-2016 10:02 PM
Yup, sesetengah wanita berusia, mmg standard makin tinggi. Dan lelaki yg sesuai dgn mereka hanyalah  ...

mbnu camne lak knowlee?

so kisahnya TT ni sebenarnya nak balik exgf yang older tu n taknak dah yg bbnu tu ke?

dauswq replied at 8-2-2016 02:54 PM
mbnu camne lak knowlee?

Mbnu tu apa?

mak baru nak up

Edited by turboturtle at 9-2-2016 12:44 AM

Xsemua org muda bbnu, bergantung pada induvidu & pengalaman hidup, ada org umur 30+ tapi perangai otbnu, aku ada kenal perempuan yg sebaya dgn aku tpi perangai cam budak2, aku jenis rimas dgn org yg terlalu kebudak budakan.

Aku belum msuk 3 series