CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 7440|Reply: 71

Nikah cerai di siam

Post time 13-2-2016 01:09 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by poison_paradise at 17-2-2016 04:35 PM

Salam semua.. Ni kes kakak aku..mtk tlg beri pendapat..since die tak pnh baca forum ni..jd aku tlg tanyekan..

Akak aku umo 40+.. Somi pon sama..ada 2 org anak. Akak keje gomen dgn gaji selesa..somi die plak keje on off biz..

Baru2 ni ada sorg pompuan umo 22 thn wasap akak aku ckp die bini kedua.mg terkejut la akak aku tu.bile confront dgn si somi..somi die ngaku mg dah kahwin dgn pompuan tu setahun lps.

Kisahnyer sblm tu mg akak aku ada konflik dgn somi die..dlm mase konflik tu somi die gi berskandal dgn pompuan ni smpi terlanjur..dan pompuan tu pregnant 3 bln. Jd abg2 pd pompuan tu paksa si somi nikah kat siam.

Lps tu da slmt beranak baby girl.tp dibintikan abdullah sb tak daftar dimalaysia.

Lps akak aku tau tu..akak aku mtk dilepaskan lah.. Tp si somi takmo lepas sb die bilang pompuan tu dah mtk cerai pulak.jd demi kasih syg utk anak2.. Akak aku pon stay.

Ok ..dlm mase nk setel cerai dgn bini kedua tu..bini kedua tu mcm tak puas hati dgn akak aku..sb si somi mg byk lebihkan akak aku..jd bini kedua byk mkn hati.si somi cite terpaksa nikah sb takmo pompuan tu buang baby tu.

Bln dpn ni si somi nk gi ceraikan bini kedua tu..tp bini kedua tu mtk daftarkan pernikahan kat msia sb nak anak tak sah taraf tu dibintikan dgn bapa. Jd die mtk akak aku n somi dtg perlis bwk surat nikah utk pendaftaran.baru cerai lps tu.

Akak aku curiga gak ni..ape rasional bini pertama perlu hadir utk daftar pernikahan dorg ni.. Nak daftar pernikahan di malaysia kat perlis.pastu baru proceed cerai..

Akak aku ckp bini kedua ni agak agresif..salu ganggu smpi ke tmpt keje..

Jd kan..ape akak aku perlua buat..aku takleh nak cite byk sb tak byk aku tau ..

Patut ke akak aku gi ?

bg aku pulak....

kalo nak cerai, cerai jer la..ngaper pulak nak daftarkan perkahwinan kat msia then cerai? selalunya org nak daftarkan kat msia nie balik sbb ada tuntutan...cth: nak tuntut nafkah, nak tuntut harta...nak buat legal documentation utk anak dan bini yg dinikahi kat sempadan tu

Pgi pejabat agama,dpatkan khidmat nasihat kauseling dari pejabat agama..baru dpat kptusan yg baik..

laki selalu buat silap. bila buat silap, dia heret semua keturunan utk setelkan masalah dia..

Kalau kakak uols kikis harta lakinya sampai bangkrup, then cerai.. adil tak? Pastu baru bini kedua diceraikan. Biar dua2 dia tak dapat..

ellejo replied at 13-2-2016 01:49 PM
laki selalu buat silap. bila buat silap, dia heret semua keturunan utk setelkan masalah dia..

Laki macam ni tak matang.. Ada hati klaim diri tu ketua keluarga.. kadang bila tengok umur, tak sangka sebebal itu sekali..

Follow Us
evlinne replied at 13-2-2016 02:02 PM
Laki macam ni tak matang.. Ada hati klaim diri tu ketua keluarga.. kadang bila tengok umur, tak sa ...

aku cukup benci laki begini. sebab tu bagi aku skali ko buat silap ada orang lain, memang aku tinggal terus.

tengok. dah ada anak berbin abdullah. sampai 3-4 keturunan terpalit nanti.

sis sila tuntut harta pencarian epf segala mak nenek harta sebelum deyols daftar kawen.

sometimes pempuan kene kejam gila2 demi kelangsungan anak2. pempuan kedua boleh kejam rampas laki orang, pempuan pertama haruslah lebih kejam

ellejo replied at 13-2-2016 02:05 PM
aku cukup benci laki begini. sebab tu bagi aku skali ko buat silap ada orang lain, memang aku ting ...

Kan? Affect pada keturunan kot. Pk sedap ngeseks je. Dibuatnya anak2 yg sah taraf tu terkahwin dengan anak2 bini kedua tu macam mana ya?

Btw, tak perlulah bagi second chance pada pasangan yg curang. Orang curang ni susah bertaubat. Selagi tak kantoi, selagi tulah dia curang.

ellejo replied at 13-2-2016 02:16 PM
sis sila tuntut harta pencarian epf segala mak nenek harta sebelum deyols daftar kawen.

sometimes ...

Yup, kikis je semua harta laki tu dulu baru ceraikan bini pertama (kalau nak cerailah) dan kedua. Biar laki tu jadi papa kedana.

Kalau wanita yg curang, laki pun can do the same sbg pengajaran.

Kenapa nak daftar kawen kat malaysia?harta sepencarian takde kot.. buat susah2 je.. mgkn jugak utk rekod mahkamah syariah.. diorng kwen lepas dh mengandung kan?

Byk kore la kakak ang laki bini...pompuan dgn laki camtu kalau aku buat xlayan jah..biaq jantan tu melingkup dgn bini ke2..

Tu la..ape rasional suruh Bini pertama dtg utk daftar perkahwinan..siap suruh akak aku bwk surat nikah sekali.. mg ada ke prosedur mcm tu?. Fishy Sgt..takut gak kene simbah asid ke ape.. So aku kate kt akak aku.. Jgn masuk campur..biar dorg setel sendiri. Akak aku masih bertahan sb anak2 sgt rapat dgn ayahnyer.

zeed replied at 13-2-2016 03:16 PM
Kenapa nak daftar kawen kat malaysia?harta sepencarian takde kot.. buat susah2 je.. mgkn jugak utk r ...

Nak tuntut nafkah anak kot..nak anak tak sah taraf tu dibinkan si bapa .. Bole ke..sb lps ngandung 3 bln baru nikah..if bole.. Proceed je la..sb kesian mase depan baby tu

Kesian lak kat baby tu. Kalau tak daftar penikahan memang tak dapat tuntut nafkah anak lah kan.

Teruk benar lelaki ni. Padanlah mula dapat masalah camtu, akal letak kat lutut. Pastu yang kesiannya perempuan2 nilah jadi mangsa baik bini first or second. Heeee geramnya baca

Jangan bagi laki kakak ko tu daftar nikah wei.. Nanti dia tuntut harta laki ko. Cerai lafaz je dah jatuh talak since dorg nikah kat siam kan?

Kalau cerai kt mahkamah sini dia tuntut harta sepencarian laki, kakak dgn anak2 jgk yg naya. Kalau laki meninggal pun dia leh tuntut nanti. Skang ni laki kakak ko mcm senang kena manipulate jah. dia dah kawen ikut kata abg ipar dia kan. Skang nk daftar apa lg. benda nk cerai dah pun. Skg nampak mcm xde apa. Tp once suami tu meninggal baru tau huru-hara.

armin replied at 14-2-2016 06:55 PM
Jangan bagi laki kakak ko tu daftar nikah wei.. Nanti dia tuntut harta laki ko. Cerai lafaz je dah j ...

Semua harta atas nama akak aku dari rumah..kete ..superbike.. Sb byk yg akak aku beli sendiri.. Laki die takde harta..ada epf je kot.

Aku pon heran.. Dah nk cerai..baru terhegeh nk daftar sb anak tu.. Pastu siap nk heret akak aku plak. Utk daftar pernikahan..mg ada ke prosedur gitu?

Kitorg risau sb bini kedua ni jenis sgt agresif..smpi kacau akak aku n somi kt tmpt keje... Siap ugut2 itu ini.. die tak puas hati sb akak aku ni..die dgn somi berantakan..saiko kan?.akak aku ni jenis  matang, lembut hati.die siap pesan kat somi tu..wpon ada anak luar nikah..still kene bg nafkah pd anak tu.

Tp die ckp takmo terlibat dlm pendaftaran nikah tu nt.takde logika..die pon syak bini kedua tu ada nk buat perkara tak elok..

Bukan ke nk register prkhwinan kdua kna bwk bini prtma skali? Tp tu kalo kt slngr eh

poison_paradise replied at 14-2-2016 08:25 PM
Semua harta atas nama akak aku dari rumah..kete ..superbike.. Sb byk yg akak aku beli sendiri.. La ...

Sebenarnya kalau bini kedua tu asal selangor/kl la contohnya, dia nak pi nikah kat perlis tu pun masih sah walaupun xde persetujuan wife first. Sbb cukup rukun nikah, jarak tempat tinggal dgn tempat nikah tu tak memerlukan wali bapaknya, sah kalau pakai wali hakim. Ada jarak dia lebih berapa marhalah entah iols lupa.

Kalau bini second tu serang kakak uols, ugut je cakap nak dakwa kat mahkamah since bini second tu orang ketiga, kan dah ada law yg first wife boleh dakwa org ketiga tu. Plus dorg xde sijil nikah sini. Biar reti takut sikit.

Kalau kakak uols xsampai hati pun, just buat report polis kalau dia serang ofis. Kasi gertak je supaya tak berani suka2 nak serang orang. Dia ingat dia sape. Mengancam keselamatan org kot.

sila mohon BIL ko cerai dua..baru2 terkulat2..

dia pandai buat masalah, setel sendiri, jgn babitkan akak ko..
xtau apalagi muslihat dia..

teringat sedara mak, laki dia kawin dgn pompuan nindisiam,xdaftar di malaysia, cersai lafaz gitu je. da xde apa2 dokumen..
kalau nk daftar,byk procedure, naik turun mahkamah..

kalau gi tmpat nikah tu balik, cerai kat sana..