CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: senahsirap

Asian Potpourri : Apa Katanya Cinta [IS BACK - TV3 (12 noon) Mon - Thurs]

Originally posted by senahsirap at 22-4-2004 10:29 PM:
betuilah fly...dari pikir ending citer nih baik aku tido...ada gak pekdahnya...

tgk ajer la .......
kalau gembira .. sengih senyum
kalau sedih ... sebak nangis
kalau marah ......... bantai2 skit bantal ........

kekeke....yerlah fly....aku risau tul kalau pak gun ni balik semula ngan bu santi...bu santi tuh memang pandai merayu....

Pak Gunawan pun cam rela dirayu2 gitu!:spd:

Originally posted by senahsirap at 24-4-2004 02:30 PM:
kekeke....yerlah fly....aku risau tul kalau pak gun ni balik semula ngan bu santi...bu santi tuh memang pandai merayu....

Bu Shanti mmg reti sgt la merayu, panjang akal pun yer ...... yer la nak hubby lama ....... pastu Pak Gunawan tu lurus bendul, cepat simpati pastu tak reti nak timbang maner lebih worth it dikejar n dijaga .......

Kalau aku di tempat Rima, aku pun jeles!nf:
Apa kejadahnya nak beria2 sgt ngan x-wife tuh?
Nama pun x!:jeler:

Originally posted by Tenko at 25-4-2004 04:23 PM:
Kalau aku di tempat Rima, aku pun jeles!nf:
Apa kejadahnya nak beria2 sgt ngan x-wife tuh?
Nama pun x!:jeler:

ermmm masalahnyer Pak Gunawan cam tak suka sgt Rima tuh jeles ... w/pun Pak Gunawan jeles masa Henry cuba "takle" Rima n masa Oji bg hadiah cincin n brg kat Rima ..........

rasanyer patut gak Rima tinggalkan jap Pak Gunawan, sebb Pak Gunawan sendiri janji yg dia akan jaga Rima ngan baik pd mak Rima n Ogi ... maner peginyer janji Pak Gunawan.

hampeh tul Bu Shanti, nyemak ajer ....... nf: nf:

Follow Us
janganlaa balik ngan bu santi semula........kalo aku jadi rima memang aku dah pegi jumpa bu santi tuh bagi sebijik...

orait episode hari ni ....

Rima tinggalkan rumah tanpa tinggalkan sebarang pesan pd maknyer, Pak Gunawan atau sesapa pun ...

Rima terjumpa kwn sekolahnyer n then kwn sekolah Rima ajak Rima keje ngannyer. Rima nih lurus bendul, main ikut ajer aper kata kwnnyer tp kwnnyer pun satu tak trus terang aper benda kejenyer. so mlm tu, Rima ikut kwn dia pi disko n kwn dia suruh Rima layan seorg lelaki yg dah berumur. Rima mula2 tak nak pas kene pujuk, Rima. lelaki tu try pegang2 Rima tp Rima naik angin w/pun dah bg warning. kene penampar sebiji. Rima bertekak ngan kwn dia ... Rima marah sebb kwn dia tak bgtau hal yg sebenar. kebetulan, pihak polis dtg wat serbuan. smua yg dlm disko lari lintang pukang sebb tak nak kene tangkap tp Rima stay kat situ.

mak Rima pi umah Oji sebb Oji yg ajak setelah dipujuk. mak Rima tak nak pegi sebb kecian tgk Pak Gunawan penat cari Rima n nak tunggu Rima sampai Rima balik. mulanyer mak Rima nak pegi sekejap jer tp Oji ajak mak Rima tido utk satu mlm. mak Rima cam tak happy sebb bimbang hal diumah.

Pak Gunawan masih gagal cari Rima sebb takde clue n Pak Gunawan dah wat repot kat polis. Pak Gunawan masih keje di syarikat Bu Shanti.

Bu Shanti terpaksa pulang ke Amerika sebb ada hal bisnes yg penting. Pimpin cuba menghalang sebb Bu Shanti masih lemah. Bu Shanti berkeras n kene pegi gak ke Amerika.

Pimpin balik ke umah n melihat Pak Gunawan tido atas kerusi panjang. Pak Gunawan bgtau yg Rima takde diumah, Rima telah larikan diri dari umah. mak Rima pula tinggal semalaman di umah Ogi. Pak Gunawan tanya naper Pimpin balik ke umah, patut jaga Bu Shanti. Pimpin try naik ke atas tp Pak Gunawan berjaya menghalang. Pimpin bgtau yg Bu Shanti telah pegi ke Amerika mlm tadi. Pak Gunawan tidak terkejut tp cuma tak sangka masih keras kepala.

apsal  yek aku rase citer nih makin lama makin slow...aku siap tertido 15 minit sebelum citer ni abih tadi..

Originally posted by senahsirap at 26-4-2004 09:55 PM:
apsal  yek aku rase citer nih makin lama makin slow...aku siap tertido 15 minit sebelum citer ni abih tadi..

maybe pnat kot, tu yang tertido ...
Fly tertido kul 4pm n terjaga 4.45pm sebb cam dah tau 15 minit tu diorg ulang balik ...
:lol

episode ari nih .....

Rima kene masuk lokap semalaman ngan kwn skolahnyer. kwnnyer cite skit2 naper dia termasuk dlm bidang pelacuran. rupanyer masa muda, dia mengandung n kawin ngan bfnyer tp biler dah kawin bf dia malas keje n asyik pukul bini ajer. dah tu suruh melacur diri pastu duit melacur tu, bf dia kebas n kawin ngan p'puan lain. kwn Rima kawin lagi tp kawin kontrak n anaknyer diantar pd maknyer n anaknyer sambung blaja di S'pore.

Rima dibebaskan oleh Pak Gunawan. Pak Gunawan tak marah ngan Rima tp nyesal sebb tak jaga n tak bg perhatian pd Rima sepenuhnyer. Pak Gunawan janji kat Rima yg Pak Gunawan takkan pergi berjumpa ngan Bu Shanti lagi. Rima suruh Pak Gunawan janji tak bgtau pd sesapa sebb dia tak nak masalah timbul. Rima balik n tp takde sapa kat umah kecuali Odah, org gaji. Odah bgtau yg mak Rima n Pimpin takde, sebb gi balai polis ngan Ogi. Ogi jemput diorg sebb Ogi terima panggilan dr balai polis.

mak Rima balik ngan Pimpin. mak Rima tak nyempat duduk trus tanya maner Rima. Pak Gunawan kata Rima dlm bilik n tanya naper mak Rima marah2. Rima turun n gembira tgk maknyer n nak peluk tp mak Rima tak nak. mak Rima marah sebb Rima telah memalukan kluarga sebb melacurkan diri. Rima bgtau yg dia tidak melacurkan diri. Rima bgtau yg Rima dah bgtau pd Pak Gunawan n Pak Gunawan faham. Rima takkan membuatkan maknyer rasa malu n Rima takkan tinggalkan maknyer lagi.

Pimpin minta maaf pd Rima sebb perbuatan n tingkah laku yg kurang ajar. Pimpin bgtau pd Rima yg Henry telah menjelaskan hal yg sebenar.

Henry akan berangkat ke Amerika n tinggal pesan pd Pimpin, suruh Pimpin jumpanyer di airport. tp malangnyer Pimpin terlambat sampai, Henry sudah berlepas ke Amerika.

beberapa hari kemudian, pesaingan Bu Shanti berjumpa ngan Pak Gunawan tp bukan dasar perniagaan. pesaing Bu Shanti bgtau yg keadaan Bu Shanti agak lemah. Bu Shanti masuk ke hospital n dlm keadaan lemah n keseorgan sebb takde sapa melihat keadaannyer.

Pak Gunawan bingung. Pak Gunawan tak bgtau pd Rima yg dia terpaksa berlepas ke Amerika esoknyer bersama Pimpin. pagi tuh, Pimpin tanya pd mak Rima sama ada Rima n Pak Gunawan dah turun ke belum. kebetulan, Rima n Pak Gunawan turun. Pimpin trus bg tiket penerbangan n bgtau yg dia sudah book.

Pak Gunawan ngan rasa berat ati, ngatakan yg dia n Pimpin kene pegi ke Amerika sebb Bu Shanti sakit n terlantar dihospital. Rima agak terkejut n terhiris hati sebb Pak Gunawan kata dia takkan amik tau pasal Bu Shanti. Rima benarkan mereka pergi.

utk meredakan hati yg sakit, Rima pegi ke umah kwn sekolahnyer. kwn sekolahnyer bgtau yg Ogi yg ikat jamin utknyer. then kwn skolahnyer tipu Rima ngatakan yg dia n Ogi dah bertunang n Ogi dah bg cincin. Rima terkejut. sebenar kwn skolah Rima yg amik cincin dr Ogi masa dipejabat. kwn Rima dtg ke pejabat Ogi tanpa diundang.

Rima sampai ke umah agak lewat. mak Rima bgtau yg Pak Gunawan n Pimpin dah sampai ke Amerika ngan selamat. Rima seperti tidak gembira. Rima bgtau yg dia nak cerai ngan Pak Gunawan. Rima tak sanggup tinggal bersama Pak Gunawan sebb hubungan Pak Gunawan n Bu Shanti masih erat. mak Rima tidak setuju sebb Rima n Pak Gunawan dah tinggal menjadi suami isteri lebih dr 10 tahun. takkan mintak cerai semata-mata Bu Shanti.

Rima minta kata putus, sama ada mak Rima ikut atau tidak sebb Rima still akan kuar dr umah n minta cerai dr Pak Gunawan.

naper rima ni yer? asyik nak kuar dari rumah tu jer..aku rase pak gunawan tuh layan rima sehabis baik dah....kelakar ari ni waktu nengok scene kawan rima ngurat ogi tuh....ogi tak abis2 marah2....

Rima ni cepat sensitif ... maybe dia terasa diri dia tercabar memandangkan Rima kawin ngan Pak Gunawan selepas Pak Gunawan bercerai ngan Bu Shanti. lgpun ikatan antara Pak Gunawan n Bu Shanti rengang tp masih erat pd dasarnyer disebbkan kedua anak hasil perkongsian hidup bersama. tambah lagi Rima ni tak reti nak merungut kat Pak Gunawan ataupun mebantah jika ada sebarang ketidakpuasan hati. pastu leh lagi control tahap kecemburuan biler Pak Gunawan ngan Bu Shanti, tambah lagi Bu Shanti pujuk Pak Gunawan.

lgpun Pak Gunawan bg janji yg dia takkan jumpa ngan Bu Shanti w/ apa pun hal tp Pak Gunawan mungkiri janji dia.

pastu patutnyer Pak Gunawan ajak Rima pegi ke Amerika (tak kisah ajak2 ayam ker atau for real).

tu jer la wat masa nih ... maybe tu sebb Rima ni cepat kecik ati n nak sgt kuar dr umah n mintak cerai ngan Pak Gunawan.

sian kat rima nih..bu santi pon satu...dah tau sakit lagi mau pegi amerika...

Originally posted by senahsirap at 28-4-2004 12:28 PM:
sian kat rima nih..bu santi pon satu...dah tau sakit lagi mau pegi amerika...

tu ler nak dikata pandai, megong, nak kata megong tp pandai lak ..
pelik sungguh
Bu Shanti tu mmg cari nahas sebenarnyer ... lgpun ni smua gara2 Bu Shanti giler duit ...... duit tak kemana .... kesihatan n nyawa terbang .......

haru-haru episode kali nih ...

Rima decide pindah, so pindah lah mereka ke umah Ogi. sebelum Rima bersama maknyer pindah, Pak Gunawan ada telefon dr US n kebetulan Pimpin yg angkat. Pak Gunawan nak berckp ngan Rima, Pak Gunawan pujuk Rima supaya jgn pindah n suruh Rima tunggu sampai Pak Gunawan balik. namun, Rima masih berkeras n pindah juga.

masa Rima n mak Rima, Amy (kwn skolah Rima) dtg n tetiba ajer kata nak pindah ke umah Ogi. Ogi yg tak tau aper2 terperanjat tp pas Rima pujuk n Amy ada masalah ngan umah. so Amy pindah ke umah Ogi. Rima duduk kat umah Ogi ngan free n Rima keje disyarikat Ogi.

Pak Gunawan balik dr US bersama Bu Shanti n mereka balik ke umah Bu Shanti. Pak Gunawan cuba call umah tp takde sapa jwb. Pimpin yg nampak bgtau yg Rima n maknyer dah pindah ke umah Ogi n yg ada cuma Odah tp Odah maybe kuar.

Pak Gunawan bingung sebb masalah yg menimpa. hal penceraian mereka hampir selesai tp Pak Gunawan masih tak nak lepaskan Rima. Pak Gunawan cuba pujuk Rima n dtg ke umah Ogi. masa Pak Gunawan memujuk Rima, kebetulan Ogi balik membawa bunga. Ogi tiba2 cam naik angin n paksa Pak Gunawan kuar n ceraikan Rima. Pak Gunawan tak nak ceraikan Rima, Rima pula cuba leraikan perbalahan mereka. Ogi cam hilang pertimbangan tumbuk Pak Gunawan ke muka. Rima pula menampar Ogi n marah ngan tindakan Ogi.

Ogi begang lalu kuar dr umah n pegi ke disko, Amy ada disitu. Ogi dlm keadaan mabuk, Amy bawa Ogi pulang ke umah. Amy memapah Ogi ke bilik n Amy tidak tido dibiliknyer tp tido dibilik Ogi bersama Ogi diatas katil.

paginyer Rima tanya maner Amy n Ogi tp mak Rima kata tak tau, maybe lum bangun lagi. mak Rima pegi ke bilik Ogi n ketuk pintu. Ogi yg baru bangun n masih terkejut ngan keadaannyer n juga kehadiran Amy dibiliknyer. Amy seperti mengugut Ogi sebb Ogi tanya jikalau mereka ada buat something2 tp Amy hanya kata tak tau. Amy ugut Ogi utk bg dia kerja, menjadi setiausaha peribadi.

berita mengejut ni, Amy bgtau semasa mereka sedang breakfast. Rima terkejut tp menerima ajer sebb Ogi adalah ketua disyarikatnyer.

so akan bersambungan ngan penuh putar belit .....

aku kelakar nengok part mak rima basuh baju kat swimming pool tuh...

Originally posted by senahsirap at 29-4-2004 12:23 PM:
aku kelakar nengok part mak rima basuh baju kat swimming pool tuh...

:lol :lol marah kat Amy biler dipanggil org kampung ...
ingatkan nyuci .. mandi ... tp nyuci basuh basuh rupanyer ......

apa katanya cinta..

aper komen korang pasal citer nih? aku baru tgk 2,3 episod yang lepas..aku suke nengok su og nagan amy tu..klako laaa

aku rase thread tentang cerita nih dah ada kat dlm soap operas....