CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dizeck

[Tempatan] Boboiboy dah ditonton 0.7 juta orang, kutip RM8 juta

sekngucing replied at 14-3-2016 08:46 PM
tulah, aku tak terfikir pun sampai bleh jadi mcm ni sekali pengarah/skrip yg buat
dlm anima ...

Dark knight return batman vs superman pun best....tak sangka ending dia....filem batman v superman aku memang nak tgk la....tu wajib tu

chazey replied at 14-3-2016 08:51 PM
Rasanya memang orang yang sama pun bruh tapi at least meka boleh bawa karakter tu dengan baik la.  ...

aku maksudkan alih suara melayu dari jepun la, bukan alihsuara kartun jepun oleh org jepun
kau buka astro versi bahasa malaysia, suara hero, heroin dan watak2 sama dgn watak2 kartun alih suara melayu sailormoon dan dragn ball, jetman dll
boboiboy tu memang laa, suara upin ipin tu tak silap adalah suara boboiboy, sebab budak pompuan tu dah besar, dah dekat baligh jadi suara dia jadi kasar sikit
tak silap aku boboiboy ni adalah pecahan orang dari company las kopak yg buat upin ipin

sekngucing replied at 14-3-2016 08:44 PM
dark, depressing, kdg2 melampau sangat emosi dia
seolah olah org jepun ni jenis emo gila, menangi ...

Tu la. Aku dah setop layan segala katun/drama/filem Jepun lepas kebosanan dengan aura gelap yang meka bawa dalam karya meka. Filem komedi pun tak rasa komedi lansung sebab kaler movie mendung jah. Apsal entah orang Jepun suka karya2 gini.

lkick2113 replied at 14-3-2016 08:53 PM
Dark knight return batman vs superman pun best....tak sangka ending dia....filem batman v superman ...

batman vs superman, jalan cerita mcm dah bleh agak dari trailer
camana dgn x men apocalypse dan civil war bro?
aku suka movie x men bukan sebab aksi, tp intense, emotion dan konflik antara manusia dan mutan dlm tu yg menarik

sekngucing replied at 14-3-2016 08:54 PM
aku maksudkan alih suara melayu dari jepun la, bukan alihsuara kartun jepun oleh org jepun
...

Oh ok, haha. Memang pun. Voice talent versi alihbahasa katun Sailormoon, Doraemon, Hagemaru, Naruto tu kompem2 pusing2 di kalangan orang yang sama juga.

sekngucing replied at 14-3-2016 08:55 PM
camana dgn x men apocalypse dan c ...

X Men Apokalips kuar tahun ni ka Sek? Macam dah lama sangat tunggu.

Follow Us
chazey replied at 14-3-2016 08:55 PM
Tu la. Aku dah setop layan segala katun/drama/filem Jepun lepas kebosanan dengan aura gelap yang m ...

kalau baca manga ok sikitla
bila diterjemah dlm anime tu yg jadi makin panjang dan makin emo setiap scene tu
aku rasa apa yg org jepun papar dlm anime mereka ni bukan sifat sebenar mereka, seolah2 jepun nak tunjuk benda yg berlawanan pada dunia berbanding sifat asal mereka
contohnya org jepun sangat bersih, lepas tu hormat org
tp dlm anime/manga tunjuk ada org jepun pengotor gila, lepas tu di sekolah tunjuk gangsterism/samseng, gaduh sana sini, seolah2 negara dunia ke3 (malaysia)
akutak percaya sampai teruk mcm tu sekali sekolah jepun
org jepun ni aku tgok dari sikap lecturer aku, sangat kelam kabut, ada silap sikit menggelabah, tp dlm anime manjang aja watak wataknya cool

chazey replied at 14-3-2016 08:58 PM
X Men Apokalips kuar tahun ni ka Sek? Macam dah lama sangat tunggu.

tahun ni la, tgok trailer mcm gempak, mcavoy dah jadi botak
apocalypse tu mutant yg sangat berkuasa, tak tahu camana la ahli x men nak lawan
apocalypse tu watak mutant favourite aku sejak kartun x men main di tv masa tahun 1994 lagi
first time tgok, (masa tu maghrib) mak aii, sapa ni? sangat bad ass
cuma dia punya interpretasi apocalypse dlm movie tu, dahla pendek, suara pulak halus
apoclypse sangat tinggi., mcm robot, suara dia kasar/intimidating

sekngucing replied at 14-3-2016 08:58 PM
kalau baca manga ok sikitla
bila diterjemah dlm anime tu yg jadi makin panjang dan makin emo seti ...

ada jugak watak-watak anime yang clumsy. sonico chan

civil war, my predict captain side will easily wipe iron man side. ant man and scarlet witch have everything to make it fast

Ending dia memang buleh agak sebab ni filem permulaan mcamana justice league ni tertubuh.....ending batman, superman dgn wonder woman bergabung lawan lex luther punya doomsday, x men ni ok cuma macam terlalu bergantung dgn wolverine je yg settle kan semua, watak lain macam supporting je. Macam civil war aku ada komik dia full episod....last nanti captain america mati kena bunuh dgn agent shield jugak lepas dia dapat kalahkan ironman then satukan semua superhero. Kalau movie aku rasa macam tak sama je dgn komik

PE-DX03 replied at 14-3-2016 09:06 PM
civil war, my predict captain side will easily wipe iron man side. ant man and scarlet witch have  ...

yeke? kenapa aku rasa team iron man kuat? ada vision dan black panther, vision dlm comic sangatlaaa powerful, black panther pulak, batman versi marvel, agile, fast, lepas tu suit made of vibranium. lagi satu spiderman pun nampak side dgn iron man. yg kuat dlm team captain tu scarlett witch aja

lkick2113 replied at 14-3-2016 09:07 PM
Ending dia memang buleh agak sebab ni filem permulaan mcamana justice league ni tertubuh.....endin ...

x men tak bergantung sgt dgn wolverine sebenarnya dlm movie, kecuali trilogi pertama laa, trilogi kedua ni
watak watak lain settle sendiri
wolverine tu cover boy aja sebab hugh jackman
aku tahu cap mati dlm civil war, rasanya movie ni tak ikut 100% comic laaa sebab ni kan disney production
wow, salute la ada comic, aku cuma baca onlije ja comic dia
masa aku darjah 5 dan 6 adala kawan2 aku beli comic fantastic 4, silver surfer, spiderman, thor dll, tu sebab aku minat comic org putih
mahal woo sebab import, rm 20 satu. rm 20 pada tahun 90an adalah sanat besar bg budak sekolah rendah

sekngucing replied at 14-3-2016 09:15 PM
x men tak bergantung sgt dgn wolverine sebenarnya dlm movie, kecuali trilogi pertama laa, trilogi  ...

Aku download online je pdf ....pastu baca la...aku dalam banyak2 superhero aku paling minat batman lah ko minat superhero apa?

Edited by sekngucing at 14-3-2016 09:24 PM
lkick2113 replied at 14-3-2016 09:19 PM
Aku download online je pdf ....pastu baca la...aku dalam banyak2 superhero aku paling minat batman ...

laa, sama la mcm aku, ingat kau ada hard copy batman? aku masa budak2 memng minat batman, aku tgok batman versi adam west masa kecik2, memang lawak dan slapstick habis
masa budak2 aku minat 2 superhero ni, batman dan superman
tapi dah dewasa aku sedar dah, aku paling minat Captain America kalau superherojepun, aku paling minat Son Goku laaa

sekngucing replied at 14-3-2016 09:22 PM
laa, sama la mcm aku, ingat kau ada hard copy batman? aku masa budak2 memng minat batman, aku ...

Batman la best...batman ko tgk zaman budak2 tu batman 66 samala macam aku, time yg paling kelakar masa batman menari dalam disco, cam sial je hahahha....kiya sezaman la aku rasa... Captain america pun antara superhero yg aku suka la.... Kalau ikut turutan yg aku suka 1. Batman 2. Ironman 3. Captain america 4. Green arrow/flash

sekngucing replied at 14-3-2016 09:09 PM
yeke? kenapa aku rasa team iron man kuat? ada vision dan black panther, vision dlm comic sangatlaa ...

betul. team iron man lebih kuat dengan black panther n vision. tapi pandangan aku rasa ant man boleh shut down iron man/war machine dengan mudah selain scarlet witch boleh manipulate the hero. ikut comic kalau tak silap, vision pun akan against iron man dan tolong captain kan? the rest idk

cool!         

lkick2113 replied at 14-3-2016 09:26 PM
Batman la best...batman ko tgk zaman budak2 tu batman 66 samala macam aku, time yg paling kelakar  ...

batman memmang best
gadget, kereta dia
batman adam west tu batman sebenar
tiba2 mai batman 1989 (tim burton) tu versi jadi dark pulak jadi gothic namun aku tetap minat batman
dia bercita cita utk kalahkan superman, world best detective
namun ideologi dia tu tak sustainable laaa, cederakan badan sendiri tiap mlm utk fight neverending crime
dahla dia ni pun psiko sebenarnya, bruce wayne tu alter ego dia aja, dia sebenarnya batman
aku suka captain america sebab dia  righteous, uphold justice, tak playboy mcm iron man, atau mulut celupar mcm deadpool
dia cuma manusia biasa cuma kuat sikit jaa, takla overpowered mcm superman

PE-DX03 replied at 14-3-2016 09:27 PM
betul. team iron man lebih kuat dengan black panther n vision. tapi pandangan aku rasa ant man bol ...

iron man tony stark tu genius, dia ada plan utk overcome scarlett witch dan antman la tu
captain america pula tak sebijak iorn man cuma dia bermoral tinggi
oh lupa lagi satu, org yg bijak, black panther
dlm team captain, siapa yg genius/intelligent? scarlett witch? spiderman pun side dgn iron man