CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: makcik.peah

Sape yang pernah accident? Nak mintak bantuan. Please.....

Star_el replied at 29-4-2016 11:00 AM
Dia cakap gitu nak bagi takut kot so cepat sikit tindakan haha.
So mmg makcik ke yg salah time acci ...

iye la kot..
nak takut2 kan makcik la tu..

Keputusan siasatan pun IO x bg lagi..
ingat nk p ambik la..
Tapi x dan lagi..

Aku pun accident bln 2, keta aku dilanggar dari belakang. Aku cuma provide salinan repot polis, geran keta, lesen mandu & cover note insuran...bg kat bengkel. Semua bengkel yg uruskan termasuk ambik keputusan siasatan accident, yg polis decide keta yg langgar aku tu salah & dikompaun sekali sebab memandu dgn cuai
Yg penting kat sini, hasil siasatan polis, siapa yg salah. Kalau motor tu nak claim, dia lah yg kena sediakan dokumen tu semua...atau lawyer yg dia lantik. Dulu aku keje kat pejabat lawyer kejap, mmg lawyer yg akan buat search & dapatkan dokumen semua.

hatikudus replied at 29-4-2016 11:55 AM
Aku pun accident bln 2, keta aku dilanggar dari belakang. Aku cuma provide salinan repot polis, gera ...

Tulah pasal, insurans org tu yg nak diclaim dia pun kena bersusah payah ke provide benda sume?

hatikudus replied at 29-4-2016 11:55 AM
Aku pun accident bln 2, keta aku dilanggar dari belakang. Aku cuma provide salinan repot polis, gera ...

tu yang makcik musykil..
sbb part makcik dlm tuntutan insurance settle da rasanya..

tadi makcik cll personal incharge dr E***** Insurance yang handle kes makcik ni.
Makcik pun tnye la status tuntutan makcik ni.
Person yang incharge tu kata sume da settle dan payment pun da dibuat pada bengkel yang berkaitan.

Pastu makcik pon tnye la, kalau 3rd party nk buat tuntutan ape yang perlu makcik lakukan ( maksud nya makcik nk kene sediakan dokumen ke ape ke kan )
Pastu person incharge tu kata makcik xpayah nk buat apa2 pun..
hanya pihak insurance yang akan berurusan dgn 3rd party / lawyer die..

kemudian makcik pun gtau la ada org yg mnggelarkan dirinya adjuster yg dilantik oleh E***** Insurance cll makcik bgtau yg 3rd party ada buat tuntutan..
makcik pon cite la yg adjuster tu suruh makcik sediakan dokumen sekian2 dan nak buat temujanji dgn makcik..
pastu person incharge yg handle kes makcik ni kata "buat masa ni pihak kami tiada terima apa2 tuntutan dari pihak ketiga/lawyer beliau. Jika terdapat sebarang tuntutan dari pihak ketiga, pihak insurance sendiri akan menghubungi puan"..

kau rasa..
haishh...
makcik da jadi lg curiga pada insan yg menggelarkan dirinya adjuster yg dilantik oleh E***** Insurance.

Star_el replied at 29-4-2016 12:27 PM
Tulah pasal, insurans org tu yg nak diclaim dia pun kena bersusah payah ke provide benda sume?

tu la..
makcik memula adjuster tu cll pastu mintak makcik sediakan dokumen2 kemalangan beserta dokumen pihak ketiga tu makcik da mula rase musykil..
kang kalau  makcik bg sume tu, adjuster tu salah gune pulak..

makcik.peah replied at 29-4-2016 04:11 PM
tu yang makcik musykil..

apa yg aku nampak kt sini adjuster tu mewakili si motorsikal tu utk buat tuntutan kerugian dari kejadian accident tu. adjuster tu konpiden yg tuntutan ini akan berjaya.

utk cepatkan tuntutan tu, adjuster tu saja gertak2 ko dgn niat ko bole sediakan document utk mudahkan keje dia sebenarnya. agaknya kalau dia yg buat sdri mgkn mkn masa & agak leceh.

ko ckp kt adjuster tu; kalau dia nk ko tlg dia sediakan dokumen, bagi la upah skit kt ko. dah alang2 dia pun nnt bole charge fee perkhidmatan buat tuntutan tu. kalau adjuster tu enggan, ko buat bodo jer ler. org lain yg dpt duit, ko plak yg nk susah payah tlg prepare document.

Follow Us
mak cik emel/facebook messenger jer dengan syarikat insurance tersebut..paste karangan makcik ni pada dia orang..nanti dia orang jawab lah tu scammer ke bukan..

kalau boleh bagi sekali no plat kereta..senang dia orang nak refer..

aku pernah eksiden, tp aku yg langgar kereta org. yg penting amik keputusan kat balai dulu, sape yg salah. mcm aku dulu mmg aku yg salah, dan aku mmg bercontact2 dgn org yg aku langgar. die call aku sendiri minta cover note ngn keputusan polis mengatakan aku salah. minta pos ke die sendiri utk die buat tuntutan. n the rest aku x amik tau dah. kete aku pon dah selamat total loss..:zz

Edited by obses_budak at 1-5-2016 08:54 PM

E**** memg sush sk stle 3rd paty claim... bdw ni kes langar belakng kah... keluar simpang kah...
sbb ni rasa kes thrd pary body injury claim terkait ni.. yg moto tk wt report lg kan

Bila kes melibatkan duit, xksahla mati ke patah tulang ke apa, kita kena jadi robot takde perasaan takut / marah / sedih / bersalah etc la puan. Deal dengan orang yg kita buat bisnes sahaja.

makcik.peah replied at 29-4-2016 04:11 PM
tu yang makcik musykil..

ni kes dia yakin motorist tu betul n makcik salah...  husband kawan saya eksiden gak...  dia fight sampai dapat rm70k...  guna cara sama gak...  adjuster n lawyer call2 n ugut2...

makcik cakap je yang makcik dah call insurance company makcik n diorang akan selesaikan semua tanpa melibatkan makcik...  suruh dia deal ngan insurance company...  pastu makcik buat police report kata adjuster tu ugut2 walau makcik dah suruh deal ngan insurance company...

dalam kes ni, sape salah?  motor tu langgar makcik ke makcik langgar moto?

Edited by noraidil_06 at 6-5-2016 12:33 PM

Kalau bodily injury kenapa plak adjuster call m.cik.lawyer will handle.adjuster pun x perlu kacau m.cik lah.dokumen tu semua blh dpt kt balai.

Edited by meesiput at 3-5-2016 04:37 PM
makcik.peah replied at 29-4-2016 10:54 AM
pihak ketiga tu motorsikal..
saya x sure adjuster tu mewakili sye atau pihak ketiga..
makcik da  ...

Tahun 2006 sy penah eksiden, motor langgar blkg keta time saya keluar simpang. of kos le sy salah sebab kuar simpang.
both buat laporan polis, rider tu claim insuran keta sy utk medical etc2. sy plak sengal tak claim apa2 kat insuran konon nak save kat ncb. sekali tu rider buat claim punah gak ncb sy tu.
tapi tu la habis situ saja la. tapi seingat saya penah kena panggil dengan wakil insuran utk dtg ofis sign borang soal selidik apa ntah tak ingat.
is like kita wakilkan pada peguam insuran utk setelkan kes bergantung apa yg mangsa tuntut dari insuran kita tu. kalau perlu naik court, nnt dia panggil, kalau boleh setel tepi, then diorang setel on behalf kita. then dia tanya detail juga la pasal kronologi kes kemalangan tu. mcm mana berlaku, etc etc..now sudah 10 tahun tiada apa2 calls dari insuran atau mangsa. ku pikir sudah setel everything la.

zuri154 replied at 29-4-2016 10:45 PM
apa yg aku nampak kt sini adjuster tu mewakili si motorsikal tu utk buat tuntutan kerugian dari ke ...

Tu la Zuri..
Adjuster tu siap suruh  makcik ambik report result kat IPD.
Pastu dia siap ckp yang kos tu nnt die tanggung..
Motip sangat kan..

Ritu makcik cll E**** HQ, pastu die gtau yang mmg ada 3rd party ni wt claim.
N then mmg ade adjuster yg dilantik bla..bla..

Pastu makcik masih ragu2 lagi, makcik pun cll la adjuster dr E**** yang incharge kes makcik ni..
Adjuster dr E**** gtau yang wt mse ni xde pon dpt ape2 permohonan tuntutan dr pihak ketiga..
Adjuster E**** tu gtau in case 3rd party tu nk wt claim, lawyer die perlu berurusan dgn pihak Insurance terus.
Kiranya makcik xde pon terlibat nak g amek hasil siasatan la, report la..

Nampak tak permainan kat ctu..
Nasib makcik ritu ati kaku ckit..
kalau x da terkedek2 g sediakan dokumen yg adjuster tu mntak..

ResellerMaxis replied at 30-4-2016 06:33 AM
mak cik emel/facebook messenger jer dengan syarikat insurance tersebut..paste karangan makcik ni pad ...

Makcik cll da syarikat insurance tue..

makcik telefon cll center bg jwapan laen..
pastu person incharge yang uruskan kes makcik ni gtau lain..

last2 makcik ignore je..

ashk4nn replied at 30-4-2016 09:23 PM
aku pernah eksiden, tp aku yg langgar kereta org. yg penting amik keputusan kat balai dulu, sape yg  ...

makcik contact2  jungak ngan pihak ketiga tu..
ngan mak die pun makcik contact..
siap melawat die lagi..
tapi mse tu pun parent die mls nak pnjang2 cite..

tu yg risau bile ade adjuster cll mintak makcik siapkan segala dokumen mak nenek ni..

obses_budak replied at 1-5-2016 08:47 PM
E**** memg sush sk stle 3rd paty claim... bdw ni kes langar belakng kah... keluar simpang kah...
s ...

ni kes nak msuk simpang punye hal..
3rd party ritu kata nak settle blakang je la..
xnk buat report bagai..
tapi makcik nak jgk wt report sbb nk wt claim..
tp 3rd party tu not sure la da buat report ke lom lagi

Lagubestbest replied at 1-5-2016 11:07 PM
Bila kes melibatkan duit, xksahla mati ke patah tulang ke apa, kita kena jadi robot takde perasaan t ...

kih..kih..kih..
makcik ni da la jenis x sampai ati..

makcik.peah replied at 6-5-2016 09:50 AM
Makcik cll da syarikat insurance tue..

makcik telefon cll center bg jwapan laen..

rasanya memang ada kaitan dengan lawyer motor kena langgar tu..kalau x menyusahkan bantu lah..setakat jawab soalan..boleh ar bantukan..yang menyusahkan diri..xpayah..

eyansss replied at 2-5-2016 07:36 PM
ni kes dia yakin motorist tu betul n makcik salah...  husband kawan saya eksiden gak...  dia fight ...

dalam kes ni motor tu yg langgar kete makcik..
kalau ikut undang2 pulak makcik yg slah IO tu kata..
tapi xtau la..
sbb hasil siasatan x ambik lg..

makcik cll da insuranse tu.
Pihak insurans tu gtau jgk if ada adjuster tu cll lagi, suruh adjuster tu cll insurance company..