CariDotMy

Forgot password?
 Register

View: 29777|Reply: 179

Penganggur Profesional

assalamualaikum
hye~

ade x sapa2 kat sini tengah tidak bekerja.. dgn kata len, menganggur.

jom ar share pengalaman.

blaja mana, amik apa, baper lama dah nganggur, watpa skg, plan pasnih, etc.

me myself dah 3 bulan duk bertani tapi anggurnya tak tumbuh2 pun lagi.

Rasanya...baik kiter siter pengalaman sesaper yg pernah menganggur..berapa lama....byk ke hantar resume....

Yg tgh menganggur tu pun..Ok gak....:hmm::hmm:

Camner tuh?????

aku ari tu menganggur kira lama gak.. berbulan2 gak lar... dlm tempoh tue, macam2 aku buat... antaranya pegi gym kuruskan badan, taip resume (ntah berapa banyak duit abis utk setem jer), pastu cari kerja online.... resume pulak aku tak ler antar kat company yg ader vacancy jer, yg takder vacancy pun aku taram gak antar... tapi last2 hanya satu company jer reply, itupun reply yg mengatakan diorang takder vacancy.

bagi aku, dlm usaha nak cari kerja nie mmg perlu byk2 bersabar.... sabar jer lah.. pastu banyakkan berdoa dan bertawakkal...

Aku plak...pernah menggangur selama 3 bulan..:cak:......

Paper tu...rungan Job Ad tu,...mmg dah wajib........STAR, BH, UTUSAN....wajib tiap2 hari...( sib baik mak support belikan..:clap.....

Masa tu beli rokok main batang jer.....lepas makan....beli sebatang....heheh....rasa terhina sgt masa tuh.....:stp::stp:

Last2....apply kat tempat kerje skang ni....itupun paper METRO..pinjam kat makcik kedai...apply terus dapat...PAPER lain tuh....cam hampeh..( takder rezeki )...lol

aku dulu nanggur kejap ..

pastu keje dulu gaji yg ala kadar .. belajar dulu dari bawah .. sambil sambil tu rajin tengok iklan kosong, tgk dlm internet, tanya membe dan saudara,

tak semestinya kita grad pastu kita tersu akan dapat kerja yg best ..yg penting jgn sekali kali kerja buat iklan skim cepat kaya ..

dah masuk 3 bulan menganggur...
huhu..anggur nye tak nampak gi.;)

Follow Us
so many years back, aku pernah nganggur, very demoralizing lar, dah graduate, dok rumah, nak wat pa2, gi mana2, fama tolong huloq duit, segan sih dah besar2 duit fama till bagi...the only thing u looked forward in a day was the arrival of mr.postman, kot ada bawak surat jawapan tawaran keje...

pas tu dpt la keje sementara, gaji cukup mkn jer...
sambil tu still cari2 pemanent post...cari punya cari, dapatla keje kat spore...tak sangka, ofis tu posting aku kat regional ofis depa kat uk, us, germany, norway, australia, spore etc. puas gaklah bertahun2 aku merantau.

skrang ni aku dah keje company lain, based in msia, coz aku nak dok menetap kat msia ni.

walaupun kerjaya aku has gone so far now, pengalaman masa nganggur dulu tetap aku ingat dan jadikan pengajaran.

nasihat aku yg masih nganggur tu, jgn putus asa, sometime you might have to look out of msia to find some companies who look passed ur inexperience and give u that first step into working life. pas tu pandai2 la ko usaha to gain a working experience which u cud apply elsewhere later.

aku grad Electronic eng. dah balik dari UK dekat 5 bulan... dekat 5 bulan ni la aku masih nganggur...mmg demoralizing la.. betul cakap jfq.. aku rase cam takde masa depan aje.. hmm sampai bila ni tatau la... hopefully dpt lah gak..

haku dulu sempatla nganggur 2 bulan taklama

grad grad jer trus sambung degree then quit

mcm mcm keje aku buat hotel, shopping etc

then rehat jap 2 bulan..by that time aku hantar resume etc

aku dipanggey jadik guru sandaran sekejap

then selepas tu aku dapat lak keje gomen syukur alhamdulillah

x sempat nak enjoy lelama tp cukupla 2 bulan tuh

menjadi penganggur sungguh menyeksa kannnnn....

aku penah menjadi penganggur sebanyak 2 kali...skali lepas abis spm..disebabkan result yg paras2 leher aku tak dpt masuk u utk 1st intake..adalaa dekat 8 bulan aku dok menganggur..merata aku cari kje sampai nak nangis rasenya..lastly aku keje kilang sebelum sambung blaja balik kat uitm...
kali kedua lepas abis diploma ari tuh..pegi gak interview kerani..nak dpt yg betul2 ikut kelayakan memang payah..lagipon diploma je...apelaa sgt...last2 aku smbg degree...lepas nih tataulaa kalo kena menagnggur lagik...

aku tengah menganggur la nih....

Originally posted by Muntz at 2005-2-8 02:08 PM:
aku ari tu menganggur kira lama gak.. berbulan2 gak lar... dlm tempoh tue, macam2 aku buat... antaranya pegi gym kuruskan badan, taip resume (ntah berapa banyak duit abis utk setem jer), pastu cari ...

hehehe menganggur ok ape .. best .. relex.. masa banyak ... tido makan tido makan ... hehehe

aku nak kata lama nganggur tak gak

lepas abis je hari tu dalam sebulan .. apply 1 company .. terus dapat .. tinggal lagi .. kompeni tu tak best .. so aku kije dalam sebulan aje ... pastu nganggur lagi ...

time nganggur ni la .. aku buat cam muntz ...
masa banyak .. so lak maleh bazir .. habihkan masa aku kat
library, komputer - chat ngan buat website .. pastu .. sightseeing ..
bende2 yg tak dan aku nak buat time aku belajar ...
tapi best part ... time nganggur laa rajin beno aku gi masjid solat subuh berjemaah ... bila dah time kije ni ..hulaaaa.... ape la berat sangat nak gi masjid ... ni je lg aku sket kesal.. ngan tegah perbaiki mana yg patut...

pastu aku mohon spa ... dapat interview ..ngan dapat kije .. dah time kije ni bukan la senang sangat .. hari2 pk pasal kije... at least time student leh pk pasal kelab ..pasl awek .. la ni .. kije kije kjieeee waaa tensen wooooo

at least laa.. ada keja...

hoh...sape yg tak penah nganggur lelama tuh...and cakap nganggur tu RELAX... nak merase nganggur cam aku ke....?  :agr:

dan sesape yg dpt kerja ngan kerajaan tu bersyukurlah banyak2....
telah diberi peluang..... :jeling:

lainla cam aku nih result hampas... SPA mana la pandang..only solution aku kerja ngan private sector cari pengalaman baru laku..or join venture business..  :agr:

leks arr igor .. bukan nak kata nganggur ni best .. tapi tengok la kat positive side dia ... bila nganggur masa mmg banyak .. ade masa tu .. bawak bawak la buat bende yg patut .. contoh dier .. gi solat berjemaah kat masjid/surau tak pun bawak2 la kenal2 ngan orang kg .. cam aku .. dulu time skool ngan univ .. takde nyer bergaul ngan orang kg .. jiran ... so time2 nganggur ni la .. nak kenal2 orang ... sambil2 tu tolong arr apa yg patut kat umah tu .. jangan ngabihkan borasss je ...

mmg laa jadi penganggur ni mmg pressure ...
jalan kat mana2 je .. orang pandang semacam je ... dah la tu .. time jumpa kengkawan .. mesti banyak laa soalan .. dah keje kat ne .. dah kawin ke .. dah ade anak ke ... soalan2 cam ni la .. menambahkan keparahan yg sedia ada ...
huuuuuu tapi tu arr .. sepanjang aku jadi penganggur .. spanjang tu banyak perkara aku belajar ... ade orang pandang sebelah mate ngan penganggur .. ade yg hine .. tapi tu arr .. hidup mesti terus......

aku pon tgh menganggur sekarang nih...nasib baiklah aku berniaga pasar malam buat sementara waktu nih..kira tolong orang jual barang jer...

tapi, once kita dpt peluang kerja, jgn kita lepaskan. jgn jugak kita jadikan alasan gaji lah, pressure lah.. takder kerja kat dunia nie yg takder pressure. mcm company aku, ntah braper org dah quit sbb tension byk kerja. kalau kita pandai manage tension tue, rasanya takder masalah. kita tension tue kengkadang sbb kita tak minat benda tue. bila kita cuba minat, then baru takder masalah.

Originally posted by Muntz at 2005-2-11 09:32 PM:
tapi, once kita dpt peluang kerja, jgn kita lepaskan. jgn jugak kita jadikan alasan gaji lah, pressure lah.. takder kerja kat dunia nie yg takder pressure. mcm company aku, ntah braper org dah quit ...

er gambar ko ke tuh muntz ... ari tu gambar lain .. la ni gambar lain hehehe

:: abg aku menganggur dah setahun lebih... last last dia p amik sijil ape ke benda kat johor tu, 8 bulan... start bulan 2, abih bulan 8... sedih aku tengok... suruh tolong berniaga tak nak,jual mahal... aku lepas abis sem ni aku terus nak berniaga... bukak cafe...  insya-Allah... nak tolong aku tak??