CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 24879|Reply: 196

Muka orang muslims di sapu dengan bulu babi

Lama juga saya mengetahui bahawa  Berus Makeup (Makeup Brushes) yang di sapu di muka di perbuat dari bulu2 babi. Apa yg membuat saya mendedahkan hal ini sekarang? Sebab, hari ini saya menonton rancangan " Bersamamu" dan tetamu dlm rancangan ialah pelakun vetaran Kuswadinata. Dlm temu rama tersebut, beliau dan pelakon wanita sedang di solek oleh 'makeup aristis' dan muka mereka di sapu dengan berus yg di perbuat dari bulu2 babi.

Soalnya, kenapa perkara ini tidak di dedakan oleh mana2 pihak?

Kebanyakan alat2 berus makeup ini diperbuat dari negara  China atau Thailand.

Kesian betul , muka2 orang muslims di sapu dengan bulu babi.

Apa komen anda ? atau nak diam diri?

Gambar berus makeup:
Cuba perhatikan, bulu ini warna putih kekuningan seelok-elok bulu babi  dan ada juga warna hitam coklat

Kalau tidak percaya, cuba anda htr ke lab utk pemeriksaan dan anda akan terkejut hasil dari laporan tersebut.

Kenapa orang Muslims begitu lembab sangat tanpa mengetahui hal ini?

[ Last edited by  Truth.8 at 1-10-2006 11:56 AM ]

Rate

1

Soal mengapa tidak didedahkan oleh mana2 pihak mungkin kerana ianya masih tidak dipastikan lagi...
Atau dalam erti kata lain...Ianya setakat kesangsian..belum sahih...Kalau semua dibuat oleh bulu babi rasanya tidak logik...Cuma sekarang nakkan cara2 camner nak membezakan yang pakai bulu babi dan tak pakai bulu babi...Tapi kalau anda kat umah ada berus makeup...(seeloknya yang masih baru)..cuba letak dekat2 ngan hidung..pastu bukak berus tu...dan bau dalam/selah2 berus tu...anda akan dapati bau terlalu meloyakan....

Rate

1

AFAIK only transexuals and women use these...men dont.
well,i dont,anyway..

Originally posted by princessmarli at 29-9-2006 10:02 PM
Soal mengapa tidak didedahkan oleh mana2 pihak mungkin kerana ianya masih tidak dipastikan lagi...
Atau dalam erti kata lain...Ianya setakat kesangsian..belum sahih...Kalau semua dibuat oleh bulu  ...

dah was2

Originally posted by Mgsrulz at 29-9-2006 10:09 PM
AFAIK only transexuals and women use these...men dont.
well,i dont,anyway..

fyi, i was in entertaiment line as consultant. men do used it for touched up. male actors will be touched up using mild loose powder to look good in screen. infact, tv news reader will be touched with mild loose powder using bruse.

ur question, women use these, are they not musims?

Originally posted by Truth.8 at 29-9-2006 10:14 PM

fyi, i was in entertaiment line as consultant.  

really,now...
which company were you working in? ;)

men do used it for touched up. male actors will be touched up using mild loose powder to look good in screen. infact, tv news reader will be touched with mild loose powder using bruse.

i was speaking on normal day use,but you have a point

ur question, women use these, are they not musims?  

yeah,but like they say "what you dont know wont hurt you"

same case here..
they dont know,so it isnt a sin.
however,since there is doubt now(btw,where'd you copy and paste that article from?) the muslims should investigate the matter

Follow Us
Originally posted by princessmarli at 29-9-2006 10:02 PM
Atau dalam erti kata lain...Ianya setakat kesangsian..belum sahih...Kalau semua dibuat oleh bulu  ...

Sebab meloyakan saya dedahkan hal ini. Saya pernah membuat pertunjukan berapa tahun yg lepas, muka saya di sapu oleh bedak halus menggunakan alat ini. Bila saya meminta alat berus tersebut utk hidu, saya terus menolak kerana bau tersebut sungguh was2

really,now...
which company were you working in?
----------------------

my own company. manager cum consultant
-------------------

i was speaking on normal day use,but you have a point
----------------

they still used like bruse for eye colors.

---------------------------

same case here..
they dont know,so it isnt a sin.
however,since there is doubt now(btw,where'd you copy and paste that article from?) the muslims should investigate the matter ...
------------------------

never copy and paste it my own view and i feels little 'was-was'

Kemungkinan yg warna putih kekuningan dari bulu babi dan warna hitam coklat kemungkinan dari bulu anjing atau kuda

jap2..
thread ni nak inform kpd Muslims ke? tq lah klu niat mcm tu.nasib baik sy ni xpakai makeup2 ni..pakai bedak baby je..hehe
TAKE NOTE HAA MUSLIMS!
tp kalau tujuannya nk gelakkan MUSLIMS...i believe not..kan Mr. Truth8?

Originally posted by carpet at 30-9-2006 12:37 PM
jap2..
thread ni nak inform kpd Muslims ke? tq lah klu niat mcm tu.nasib baik sy ni xpakai makeup2 ni..pakai bedak baby je..hehe
TAKE NOTE HAA MUSLIMS!
tp kalau tujuannya nk gelakkan MUSLIMS...i ...

Hakikat, muslims selalu lembah sangat sehingga tidak tahu menahu dlm hal2 mcm ini
Sedangkan Botok pun dah lama saya tau ia nya dari bahan dari babi dan pernah saya tegur member2 saya ia kemungkinan ada bahan kotor

it's an old issue and never ends.
jabatan agama Islam pernah keluarkan notis termasuk dlm akhbar sebelum ni pasal berus lukisan.
stakat yg saya ingat, ada berus lukisan yg diiktiraf haram diguna oleh Muslim sebab sumbernya disahkan diperbuat dari sumber babi. notis tu dalam akhbar harian tak berapa lama dulu.

yg aku tahu, jabatan agama Islam biasanya akan ambil tindakan secara rutin dan juga berdasarkan aduan orang ramaiutk memeriksa produk2 .

Originally posted by bzzts at 30-9-2006 01:12 PM
it's an old issue and never ends.
jabatan agama Islam pernah keluarkan notis termasuk dlm akhbar sebelum ni pasal berus lukisan.
stakat yg saya ingat, ada berus lukisan yg diiktiraf haram diguna  ...

pasal berus lukisan pun di perbuat dari bulu babi . memang saya dah baca dulu dah.

Satu lagi, bila ada perkahwinan, mak andam akan membuat solekan kepada kedua-dua pengantin dengan berus tersebut. Tidak kah kamu berfikir? Itu lah saya kata tadi, muslims ini terlampau lembah, asyik dengan amal ibadat tetapi benda 2 macam ini  depan mata masih buta.

Originally posted by Truth.8 at 30-9-2006 01:06 PM

Hakikat, muslims selalu lembah sangat sehingga tidak tahu menahu dlm hal2 mcm ini
Sedangkan Botok pun dah lama saya tau ia nya dari bahan dari babi dan pernah saya tegur member2 saya ia kemu ...

ni yg xsedap ni...org ckp leklok dia gi kutuk! mana awk tau Muslims x tau mende2 ni? haa???
mende2 cmni..org kne siasat dulu laa Mr.Truth8!! kang tuduh melulu, boikot melulu kang makan saman syarikat yg buat mnde tu baru tau!senang2 kata org LEMBAH! (lembah tu..nk ckp lemah ke lembab?atau tak cukup bahasa nk pakai...or maybe typing error - bersangka baik)

dan awk pn kata 'KEMUNGKINAN' dlm ayt awk tu..means u pun x confirm..jd awk pn LEMAH n LEMBAB laa..mcm tu?
org x main MUNGKIN2 ni...bg yg sahih..yg confirm..baru org percaya...kalau tak, xde guna gk..

awk buat research sendiri ke Mr.Truth8? kalau ye...tunjukkan lah hsl research tu...kongsi..ilmu ni tak baik kalau simpan sorg...kalau diri tu tau satu2 mende lebih awal...then y don't u tell others awal2?
asyik2 ckp 'dh lama tau'...
ni laa kita panggil kedekut ilmu..

Originally posted by carpet at 30-9-2006 01:26 PM

ni yg xsedap ni...org ckp leklok dia gi kutuk! mana awk tau Muslims x tau mende2 ni? haa???
mende2 cmni..org kne siasat dulu laa Mr.Truth8!! kang tuduh melulu, boikot melulu kang makan saman syarikat yg buat mnde tu baru tau!senang2 kata org LEMBAH! (lembah tu..nk ckp lemah ke lembab?atau tak cukup bahasa nk pakai...or maybe typing error - bersangka baik)

dan awk pn kata 'KEMUNGKINAN' dlm ayt awk tu..means u pun x confirm..jd awk pn LEMAH n LEMBAB laa..mcm tu?
org x main MUNGKIN2 ni...bg yg sahih..yg confirm..baru org percaya...kalau tak, xde guna gk..  

kalau naluri saya dah ckp macam itu, memang lah benda2 ini dtg dari bahan yg kotor.
selama ini, apa yg saya rasa memang betul semua nya

Originally posted by carpet at 30-9-2006 01:30 PM
awk buat research sendiri ke Mr.Truth8? kalau ye...tunjukkan lah hsl research tu...kongsi..ilmu ni tak baik kalau simpan sorg...kalau diri tu tau satu2 mende lebih awal...then y don't u tell others awal2?
asyik2 ckp 'dh lama tau'...
ni laa kita panggil kedekut ilmu..

Saya dah berkongsi ilmu pasal hal ini, sekarang ......muslims kena mengambil iktibar untuk menyebarkan kepada pihak berkuasa termasuk orang ramai. kadang2 orang yg bukan islam pun tak makan babi & anggap babi ini kotor.

sebab itulah mat salleh selalu ckp "u pig"

Originally posted by Truth.8 at 30-9-2006 01:32 PM

kalau naluri saya dah ckp macam itu, memang lah benda2 ini dtg dari bahan yg kotor.
selama ini, apa yg saya rasa memang betul semua nya

naluri? ikut naluri bleh pakai ke? kalau naluri saya kuat mengatakn bhw TIADA TUHAN MELAINKAN ALLAH S.W.T DAN NABI MUHAMMAD S.A.W ITU PESURUH ALLAH...awk nk percaya?nak tak?

lihat sentence yg ke2 tu...bunyi mcm bongkak sgt kn kawan2 Muslims?

Originally posted by Truth.8 at 30-9-2006 01:36 PM

Saya dah berkongsi ilmu pasal hal ini, sekarang ......muslims kena mengambil iktibar untuk menyebarkan kepada pihak berkuasa termasuk orang ramai. kadang2 orang yg bukan islam pun tak makan b ...

baru sekarang nk kongsi ilmu kan sedara? bkn ke awk ckp awk dh lama tau? knp dari dulu xnak ckp?
anyway...thanks cz ada jgk niat baik awk tu..

Originally posted by carpet at 30-9-2006 01:42 PM

naluri? ikut naluri bleh pakai ke? kalau naluri saya kuat mengatakn bhw TIADA TUHAN MELAINKAN ALLAH S.W.T DAN NABI MUHAMMAD S.A.W ITU PESURUH ALLAH...awk nk percaya?nak tak?

lihat sentence yg ke2 tu...bunyi mcm bongkak sgt kn kawan2 Muslims?

Ini lah masalah dengan orang2 muslims. Dulu pun saya ada tegur kawan2 saya beragama islam pasal botok, macam ini lah, selalu nak lawan saya ......last2 pihak berkuasa berkata ia nya haram.

terpeluang lah, nak percaya atau tidak. saya cuma memberitahu aja apa yg saya rasa melalui naluri saya.