CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: iwa_wawa

Finaz Yunus presenter TV Al Hijrah Teruk Kena Hentam gara2 fitnah Abby Abady...

SEANDAINYA IA FITNAH, HANYA ALLAH YG TAHU KEBENARANNYA.....

same cam ayat anzalna gituhhhh.....al ...
haruslah Post at 10-7-2012 15:24

Allah dh tunjukkan pun kebenaran.. bukti rakaman ceramah,saksi2 per sumer..dia jer yg takleh terima hakikat..
kadang pelik knp nk dengki kt org tak pasal2.. maybe both of them hv history kot..

Reply 180# kirana_22

dah ada anak pun weh

Reply 177# cmf_premierleag

kihkihkih..penghentam dia ramai la

tak kenal

Si Dino nie aku nk kawin kan dgn Ummi Hafilda boleh tak..mulut same mcm haram..Maxim setuju tak ?

bila BIMBO berbicara......kne fire blik bertubi2,padan muka
stakat jd pahlawan keyboard, pe kate face to face je dgn abby
baru taw kebenarannya, pas2 bru leh sembang kencang.......
takat dgr hearsay....sape2 pon leh wat cite....pffttt

Follow Us
Si Dino nie aku nk kawin kan dgn Ummi Hafilda boleh tak..mulut same mcm haram..Maxim setuju tak ?
hensem2012 Post at 10-7-2012 16:31

mulianya sungguh meh tempek aku kutuk abby apa yg smp kata mulut cam haram....
sejauh itu merapunya.... ambo simpati jah

Allah dh tunjukkan pun kebenaran.. bukti rakaman ceramah,saksi2 per sumer..dia jer yg takleh ter ...
allyhasana Post at 10-7-2012 16:20

tu la... bukan payah nak carik bukti...... boleh tengok balik rakaman bideo... tapi aku pun tak setuju kalau ada yang baru hijrah tapi kemain nak kutuk sana sini ..... patut focus kat diri sendri dulu.... harap abby tak la camtu....

udah2 la melayan dino tu..die bukannya azwan ali yg perlu diberi perhatian sgt

nah iols bg package kt uols yg malas gogel  

bertunang
       dah kawen
...
mixed Post at 10-7-2012 13:56

hensemnya anak dia..idung mancung terletak..ssh aku nak tgk baby yg idung mancung gini biasanya terpesek disebabkan pipi lg mancung huhuhu
**saje malas komen topik huhuhu sbb terperasan baby idung mancung

udah2 la melayan dino tu..die bukannya azwan ali yg perlu diberi perhatian sgt
maxim Post at 10-7-2012 16:41

tahu takpe...

kat sini pun teruk sheols kena hentam. kesian.

fanpage alhijrah x de wall dah...so, x best jadinya

Reply 192# doubleA

kerana jari,badan binasa.
p/s: double A,kalau tak silap ko ada bukak thread nk g sambung Phd kt overseas kan??ko buat kat mana??k,bai!

hoi hoi ape neh terbabas kes anwar plak neh .....slalu ter-OT

well aku mmg follow minah nih kt fB.....saje je...sbb wall post dia panas2...heheee....so aku biar kan lah....jadi modal utk aku bace kt fB ....aku xde nak komen ke hape kt wallpost dia....saje bace utk suke2 (matik lah nt dia ckp aku nih feminat dia

well sepanjang aku duk tgk wallpost dia..... seriously dia mmg lantang bersuara skit....which bagi aku ade betol jgk ape yg dia ckp.....ade part yg mngkin kite rase salah....lain org lain pandangan kan.....tapi bagi aku kalo yg stok selebriti, org kenal tu....maybe kene neutral skit kot or x payah langsung memperkatakan isu sensitip....sbb mmg kene bambu sampai terduduk lah jwb nye....pasal dia sokong parti mane tu x sure la plak (ade aku kesah?? undi adalah rahsia kan ......tapi dia slalu post duk puji nik aziz, kadang2 yg umno pon dia ade puji jgk....pada aku xde isu pon....bende2 yg baik kan....pangkah yg mane terpulang lah kat masing2...

maybe sbb dia wartawan so konsep bersuara dia jadi lantang skit....tapi ye lah....berani cakap or taip, berani tanggong la kan.....kadang2 wallpost dia mcm provoke org jgk....pastu yg di provoke tu sentap....gaduh2 sikit....berperang wallpost.....delete fren lah....mcm2....cth, kes dia ade komen psl sorang lg pembaca berita yg suke ambik gamba syok sendri....pastu post kt fB nak bg org like ramai2 then puji pujian.....bg aku lantak lah kan nak buat ape dah fB sendri....lain lah gi post kt wall org.....tapi betol jgk si pinaz ni ckp psl habit pembaca berita neh.....aku gelak je tgk kes sentap menyentap ni.....last2 pinaz tu kene delete

then kes bersih haritu pon ade isu jgk....x silap mcm ade wardina komen jgk....pastu dina sentap hape ntah.....wardina delete dia jgk kot.....pastu xtaw la dah ok blk ke x skrg....x sempat bace komen wardina sbb sepantas kilat je di delete.....mcm biase lah wardina...ni pon sorang lg.....duk lantang bersuara....last2 kecut perot jgk

mase bace posting pinaz psl abby neh aku dah agak dah mmg kene minah ni kejap lg......tup-tup hambik ko sampai ke porem, blog2 kes nih.....untung abby.....org back up macam ni skali....dari ape yg aku paham.....si pinaz nih maksud kan abby duk mengata org tu begitu begini di twitter bkn di ceramah agama.....maybe sbb kt wallpost pinaz ade sebot psl ceramah....habes org gali balik sgale bideo ceramah yg abby join....sedangkan bukti twit abby....abby dah siap delete...sorry kalau salah story arrr

so moral of the story....nak lantang menge-post luahan hati ke hape kt fB ke twitter ke....kene pikir 1000x...tambah2 kalo selebriti yg org kenal x kesah lah suam kuku sejuk beku skalipon...yg lain duk nganga je nak sensasikan......well aku xde nak sokong & nak membangkang komen2 pinaz....cume bg aku lps kes mcm ni harap pinaz x payah nak lantang bersuara sgt...for abby pon same....better duk diam2 join usrah mcm irma, diana amir, heliza......mantap kan diri dulu....x payah lah join aktiviti yg ade melibatkan parti politik (xkesah lah parti mane pon)......berhijrah dgn aman2 je....x payah nak pening kpale kene hentam mcm ni.......juz 20sen

jadi nak ckp kalu tudung pendek cam mung ni blh la ngutok2 org? cmtu?

bg aku,aku xda menangkan mana2.tp xpyh lah nak persoalkan tentang tudung labuh org..sedangkan diri sdiri tlupa nak cermin.lg satu..pada peribadi aku,aku xsuka bila artis tu bhijrah org akan ckp..''ko pandai lah dah xjd artis ko nak ckp mcm2 yg buruk,dulu ko xsedar, ko lg teruk''..bg aku sume org ada buat kesilapan.aku pernah dgr ceramah bekas2 artis ni..bg aku apa yg dia bgtahu kdg2 untuk dijadikan panduan pada org lain.mcm org jahat ceritakan kisah jahat dia,biar jd pnduan org tahu bila buat gini apa jd.artis2 ni sdiri ckp kalo dlm produksi nak solat,tp ada je pengarah yg nama je islam tp dia pulak menghalang.so dgn penjelasan yg mcmnilh org yg nak bjinak2 sebelum terjun ke lembah yg sama mcm dia,dia nasihatkan.

mgkin salah artis yg begini dia melakukan sesuatu bdiri atas sesuatu parti politik.tp masalahnya bila bdiri dibelah pembangkang je yg salah dan diperkatakan.tp mungkin tulah tapak tempat yg dia rasakan sesuai bdiri untuk smpaikan sesuatu yg dia rasakan sbgai dakwah dan apa yg dia dapat sepanjang pjalanan hidup dia.xkanlah nak sampaikan menda mcmni kat majlis bintang k-pop pulak.mungkin cerita bbeza kalo doktor mashitah yg amik artis yg bhijrah ni sbgai batu loncatan sumber dakwah untuk ''menginsafkan' artis kat malaysia ni yg kdg kala kalah hollywood.tp satu persoalan..MUNGKINKAH??

perlu ke nak mengarang esey 500 patah perkataan kat sini...

sebelum tu aku nk minta maap kalau kata2 aku ni akan menyakitkan hati sesiapa...xde niat pun..saje nk kongsi

kita jgn sekali2 buat fitnah...- dosa
bila kita fitnah org sekaligus kita dah mengumpat orang - dosa
lepas tu kita dah jd saksi salah, sebab kita xnmpk tp kita dgr dr org lain - dosa
lepas tu kita dah aib kan org, x kira la..betul ke x betul tp kita dh aibkan org - dosa
lepas tu kita dh sakit kan hati org - dosa
lepas tu kita hasut org untuk benci orang - dosa
bila hati dh sakit kita bergaduh, dh putus sillaturahim - dosa
bila minta maaf pun kita menyombong dan berlagak - dosa

1 perkataan kita sebut benci kt org..satu titik hitam dh bertanda kat hati kita
kalau org yg kita fitnah tu xnk maafkan kita camner?
kalau dimaafkan pun...sedikit sebanyak parut tetap ada...

kata-kata kita yang menghina org lain ni kalau dicampak kat air laut...air laut pun akan berubah

dgn fitnah jer...mcm2 dosa lain kita dpt...
sebab tu memfitnah tu berdosa besar....

sekian, terima kasih.

haa....dah mintak maap ke............ok  gak la.. ....   so far ok je aku nengok dia m ...
mauminumapa Post at 10-7-2012 15:36

ntah2 majikan kasik seDas suh dia mintak maap