CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Austris

~~Penghuni Alam~~last story page 99~~

Close [Copy link]
Reply 2139# pinktriangle

hobi mkn2? isk... x jadik nak ngurat... dah la poket kempis.. mau bocor rabak nak banjer aus makan..

Reply  ilahkhatibrani

ada eh..? x nampak sbenornya...
cuma bila nengok gambor tu rasa cam yg  ...
halimi78 Post at 18-4-2011 18:46

halimi dah nampak sebenarnya....

sesungguhnya ilah masih tidak layak lagi untuk memberikan jawapan dlm konteks begini....tidak layak untuk menilai ukuran ibadat /amalan/iman seorang hamba Allah..tetapi....cuma dr kedua mata tadi memnag ada perbedaan....malah jika ada yg berdetik tidak elok rasanya ilah memberikan komen disini ..boleh mendatangkan fitnah.....

adik Aus..sayang...ilah faham  Aus seorang yg tidak lokek berkongsi Ilmu..tapi kalau boleh jangan dedahkan sangat "Ain" terutama fizikal zahir Aus..ada sebabnya.....boleh tanya ngan babah ...untuk tindakan lanjut...dear..namun begitu keputusan ditangan Aus....ilah hormati keputusan Aus......

oklah  Aus jangan lupa hapdet citer sebelum ilah menjadi otromen

Reply  ninja9

yup yang bawah tu......
pinktriangle Post at 18-4-2011 18:44

aku nak p makan beger la...aku teka betull!!..   

Reply 2140# mrs_smith

erk!..ilah tak bersalah..baru jer berporem..huwaaaaaaaaa

Reply 2143# ninja9

aah ko teka betul pandai pun ko lehler mkn beger king jap lgi

Reply 2142# ilahkhatibrani

setuju jugak..
tp tak sempat tgk la..baru je bukak balik citer ni .td sibuk.hm...beliau dah remove...

Follow Us

tapi kalau boleh jangan dedahkan sangat "Ain" terutama fizikal zahir Aus..ada sebabnya.....boleh tanya ngan babah .

err.. aus leh tanya dgn babah.. me tanya dgn macit Ilah bulih?

aku sajer tulih komen nih supaya page thread nih jadih 86

aku sajer tulih komen nih supaya page thread nih jadih 86
tarabas1976 Post at 18-4-2011 19:05

motip sajer tulih?????:@

+1.........

ilah, setuju sgt kata2 ilah ni.. bukan apa, takut ada yg berniat buruk... lalu terasa nak pdm sume gambo kat fb..

Post Last Edit by Austris at 18-4-2011 21:44

alah malasla nak hapdet nieh. bio jelah terbako umah ni. wakakakakakaka. sebelum ni kita dah tau rahsia mata bersinar kan? aaa ni korang nak tau rahsia kepala gatal?? tunggu pas habis cerita ni. sabo ok.

oleh sebab nenek ilah da bebel kat aku, jadi sebelum sound aku dah delete gambo tu. lagipon kantoi r gambo tu dalam bilik. pastu pakaian aku sangatlah sopan. wakakakakkaa.

oyh jom citer pasal pasal pasal pasal , mesti aku lupa la. tadi bukan main banyak sangat ingat nyer. hah!!!!!!!!!!!!!!! baru ingat. aku nak citer pasal buaya putih. heheh heheheh. macam citer dongeng je. tapi disebabkan walid aku yang citer, makanya itu bukanlah sesuatu yang dongeng. hehehhe.

kome tau kan blakang umah opah aku ade sungai. sungai perak kot. aku pon tatau. tapi memang betul2 belakang umah opah aku tu sungai beso. ada teratai. yang boleh makan tu menda ek? bijik teratai kan??opah aku dulu rajin gile bakar bijik teratai tu, pastu makan. sedap2. mana nak cari skang ni? susah der.

cerita ni berlaku masa zaman pendudukan jepun di beting beras basah, ke beras beting basah? ke basah beting beras? muahahahahaha. lantakle kome, pening kepala. hahaha. beting beras basah nama lain bagi perak kan??? ye ker? aku pon tatau. dah tak ingat sejarah der. wakakakaka.

okeh, masa tu mestilah hebat dengan amalan ilmu2 macam2, seperti zaman daddy dulu. ingat lagi??? haaa. menurut walid aku masa tu dia jadi daddy. tak naik pangkat lagi. hehehe. opah aku cakap kat dia, jangan main kat sungai belakang tu. sebab ada buaya putih. aku sebenarnya pening dengan dua citer.bila aku suh opah aku citer, dia kata buaya tembaga. bila walid aku cerita kata buaya putih. sudahnya aku tunggu masa opah ngan walid aku duduk sekali, time tu aku tanya. rupa2nya dua2 ekor buaya tu ada kat situ. buaya tembaga tu memang buaya la. buaya putih tu jelmaan.

aku tak berapa ingat cerita ni. menurut walid aku, buaya putih tu asalnya seorang manusia yang belajar ilmu silat, sama guru dengan walid aku lah. tapi dia salah guna ilmu tu. yg ni ke orang panggil gile isim?? ke apa maksud sebenarnya gile isim ni?? sesiapa leh terangkan? dia belaja tak habis kot, aku tak berapa ingat. sebab cerita ni walid aku jarang citer. pastu dia nak 'power'kan ilmu dia, dia g bertapa dalam lubuk. maklumlah dah hebat, memang tak lemas la duk dalam lubuk tu. mungkin jugak lubuk tu jenis cam gua yang terdapat dlam air kot. entahlah. asek entah je kan? memang lah, sebab aku pon tak ingat. wakakakaka.

walid aku cakap, guru silat tu dah bgtau kat mamat ni, jangan g bertapa kat lubuk tu. kang dimakan sumpahan. tapi dia degil. dia bertapa kat situ adalah berbulan2. sampai diri dia tu bertukar jadi buaya putih. tapi dia memang tak makan manusia. entahla dia makan apa pun tak tahu. hahaha. walid aku cakap sebenarnya, masa dia kena humban dalam sungai oleh atuk aku (korang ingat kan yg atu aku bungkus walid aku dalam guni tu??), buaya tulah tolong selamatkan. bukanla hantu atau jin.

kalau ada bebudak yang lemas, dia akan tolong. hampir sama setiap cerita budak2 yg lemas. dorang kata kena tarik dengan sesuatu sebelum dipulangkan ke darat. cerita tu? aku tatau la apa yg budak2 tu cerita.

skang ni menurut opah aku plak, buaya tu dah mati sebab bergaduh dengan buaya tembaga. dua2 ekor tu mati. hahahaha.

okeh aku pernah naik sampan pergi kat sungai belakang umah tu. maklumla, aku ni bukan pandai dayung sampan. aseklah duk terpusing kat tempat yg sama. aku rasa adalah dalam 360 darjah kot berpusing. muahahahaha. sudahnya abang sulung aku tawarkan diri sewa bot. dia la bawak bot tu/ aku melepak e kat atas bot sambil tengok keindahan alam. sampai tengah2 sungai, dia matikan bot tu. actually abang sulong aku ni tak kurang hebat jugak.

dia tanya aku, nak tgk tak ruper buaya putih tu. aku dah kecut perut. takut yaw!!!! giler, dahla tengah sungai. nak mampus amatlah besar risikonyer. hahaa. pastu dia diam n pejam mata. aku dah gabra tayah cakap lah/. pastu dia bukak mata. dia kata gini 'duk diam2. satgi dengar benda kat bawah bot ni" aku yg pucat lagi pucat la muka. ce korang bayangkan duk dalam situasi aku. memang nampak air sungai tu berkocak. tapi perlahan/ padahal mana ada sampan atau bot lain. cuma bot kitorang je kat situ.

pastu dengar bunyi meresik kat bawah bot. "seriiihhhhhhh" bukan seeri ye, jangan perasan ko seeri. hahahahahahaha. pastu abang sulung aku tepuk2 air tiga kali, bunyi tu hilang. dia cakap, tu baru bunyi dia bergesel dengan bot, kalau nak tgk muka, dia boleh buat, terus aku pengsan. tau2 sampai kat umah opah je. demam babe!!!!

okeh aku nak g ...nak g mana plak ek??? aku nak g mengulangkaji pelajaran la. wakakakakakakakaka<<ayat takleh bla la plak. hahahaha
eh lupa nak cakap, aku edit sebab nak bgtau petanda kepala korang gatal sebab banyak kemungkinan. antaranya ada;ah, ada kutu, kalemumur, tak pernah basuh atau rambut gatal bersepah. muahahahahahahaha.

out balik. hehehehe

Rate

1

Reply 2151# Austris

boya putih lagik... mengingatkan aku pasai cite boya putih kat sungai kg aku..
ntah idup lg ke idak tatau................

Reply  Austris

boya putih lagik... mengingatkan aku pasai cite boya putih kat sungai kg aku..
n ...
halimi78 Post at 18-4-2011 21:48

apa kata ko pon share citer boya kampung ko tu. hahahahaha

Reply 2153# Austris

x bulih... sbb dah lama dah aku share kat bod nih...
la ni aku pong dah lupa...

Reply  halimi78

ada beza halimi nengok tul2..tapi tak ketara sangat..

budak si aus nie..... ...
ilahkhatibrani Post at 18-4-2011 18:43

ye dah hapdet dah!! upernyer macik ilah suka bebel weh. wakakakakakakaka

Reply  Austris

x bulih... sbb dah lama dah aku share kat bod nih...
la ni aku pong dah lupa...  ...
halimi78 Post at 18-4-2011 21:51

laaa hang dah cerita ka? bak mai sini link tu. aku nak baca. hahahahaha

yg ni kena tanya ilah...
mrs_smith Post at 18-4-2011 18:50

ape ke benda yg nak tanya macik ilah??hahahaha. takkanla macik ilah yg duk menangis rindukan bulan? wakakakakkakaaka.

Reply 2155# Austris

haku pong dah lupa kat tred mana haku cite..
yg haku ingat... tred tu pong ada mention pasai boya putih..

rengkasnya...ciri2 lbh kurang jah...
x kacau org.. gadus sama boye tembaga yg kacau org..

Reply  Austris

haku pong dah lupa kat tred mana haku cite..
yg haku ingat... tred tu pong ada m ...
halimi78 Post at 18-4-2011 21:55

hoish adakah lokasi kita sama?? atau adakah ko ni abang aku?? haish bikin saspen je laaa. muahahahahhaa

buaya putih @ albino

tp aku pun ada dgr cita buaya putih ni org yg salah guna ilmu..
org tua2 cakap