CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: chumpon

Dakwa Diri Waris / Sultan Melaka : Raja Noor Jan

Reply #200 arizly_sha's post

Kalau pun tu betul tiara Sultan Muzaffar (sultan pakai tiara? ) atau keris bedut Sultan Ahmad...setakat jumpa ajer aku boleh claim aku sultan....jumpa perhiasan diraja dulu2 maka aku keturunan Sultan...

Kalau ikut logika camni..Howard Carter tu keturunan Tutankhamun la ye?

klo korng nk tau, isteri die yg muda, zaidatul mardiah2 sepupu ngn mak aku...ayah si mardiah nie dlu org alim2...keturunan arab...duk kt teluk intan...kt kg aku klo sebut je nme arwah yusuf arab msti org kenal...

dh meninggal pn ayah die....mse die nie nk kwen ngn sultan melaka la konon2nye kecoh satu kg...mse kwen siap wt pelamin 7 tingkat kt halaman rumah...xsilap aku die kwen tahun 2002...duit hantaran rm 20000.00...

tp kecian je kt mak pmpuan nie, lepas kwen je ngn org tue nie lgsng xnk blik umh...mse2 kwen die bgtau yg org tua2 sepupu sultan azlan...memng lawak r klo korng dgr cite die...cm cite kartun je...aku memng xcye lgsng ngn cite die nie

barang warisan..macam baru jer...

nape mintak melake je,  singapore,johor, kepulauan riau dan segala jajah takluk kesultanan melayu melake tak nak mintak ke?? lol

ade satu wilayah jajahan kt malaya ni, yg mana penduduknya mengiktiraf satu keluarga keturunan raja  ...
goldraja Post at 3-10-2007 10:52

ini kerabat johor kan??..diaorg tu asal temenggung je kan?

Post Last Edit by waris at 23-8-2010 06:33

Salam kepada saudara seagama ISLAM denganku.

Follow Us
Post Last Edit by nobito at 25-7-2010 19:16

Dulu aku tinggal kat KL..umah adik Raja Noor Jan tu selang satu pintu dari umah aku...

Ada sekali tu anak dia yang pompuan tu bagi aku masuk umah diorang masa mak ayah dia x da...bukan aku sorang je k..aku masuk ngan jiran aku yg lain..kami ni semua berjiran...

Anak dia tu bawa ktorang masuk bilik yang ada banyak barang yang berbungkus kain kuning... Aku macam terperanjat gak..rasa takut pun ada gak..time tu aku x tau pun derang ni tuntut jadi Sultan Melaka..so aku x tengok sangat la barang2 tu..lagipun masa tu aku kecik lg..9 tahun agaknya...

Derang ni ada anak lelaki..namanya Indera..masa tu aku kecik lagi dalam 5 or 6 tahun camtu..tapi dak Indera ni baik sangat..walaupun dia tua dari aku tapi dia layan aku macam sebaya ngan dia... Tapi malangnya dak Indera ni meninggal pasal asma kalau x silap aku...orang baik2 ni memang Tuhan sayang..kan...cara dia cakap buat aku tak kan lupa...

Kata-kata Indera yang x boleh aku lupa "Nanti kalau dah besar boleh sekolah sekali, sekolah kat depan tu" sambil Indera menunjuk arah sekolah depan flat tempat kami tinggal..time tu dia dah sekolah tapi aku x tahu darjah berapa...

dia ni ada taming sari kan? bukan ke sesapa yg pegang keris taming sari tu kebal? kalu betul2 ada, apa kata dia wat demo, suruh sesapa tikam dia ke, telan mortar ke, gantung diri ke, atau apa2 je yg leh buktikan dia pegang taming sari tuh..

Actually family derang mmg ada problem... Orang kat situ kebanyakannya memang byk konflik..tapi kami x suka orang sesuka hati cop dak2 KL sebagai bermasalah dan x da moral..bukan sume macam tu:@

pedulik ape aku same melaka!. Takde aku bangga pon dengan kerajaan 100tahun diorang tuh. Dah lak tu, tak tinggal ape2 bangunan pon, kubur ade la. Bangunan yang ade skang pon bangunan penjajah. Melaka Overrated!!! Without Melaka, Malaya mmg dah islam pon.. cuma org melaka jek yg lambat pelok islam. Terengganu/Kedah/Kelantan dan negeri utara semenanjung dah pelok islam ratusan tahun sebelom melaka yang masih hindu lagik.

Salam kepada saudara seagama ISLAM denganku. Negeri Melaka Hilang Sultannya Tapi Keturunan Sultannya ...
waris Post at 25-7-2010 14:32

salam..
elaborate in detail please
ayat pusing2 susah nak faham

Post Last Edit by waris at 23-8-2010 06:35

Salam..
Kejatuhan Melaka 1511 Kita tidak sahaja hilang negeri tetapi;

Reply 212# waris

pinjam style peyno .. prfffffttttttttttttttttttttt....

memanjang salahkan penjajah.. Kedah Pasai Ma pun dok salah kan penjajah, hang pon nak salahkan penjajah?
Sedor2 le diri kamu tu,Melaka takde la segah mane.. kalau tak disbbkan 'Sejarah Melayu' Tun Sri Lanang tu, orang tak pandang pon melaka.

btw, Robin Hood ada pada tahun 900 Masehi, pada 1400 masehi, europe dah mencapai renaisance.

melaka overrated. plus didirikan oleh pelarian sumatra bukannya asli malaya macam Kedah Tua. Takde ape yg boleh dibanggakan pon even dari pencapaian teknologi pon tarak.

Post Last Edit by waris at 23-8-2010 06:37

banyak sejarah dirahsiakan keraelihat punca kejatuhan melaka itu kita berpandukan sikap orang melayuhari ini

Reply 214# waris

yeah rite, melayu itu lah ini lah.. kalau kaji sejarah, melaka kalah bukan sbb tak bersatu ke hape, tapi teknologi takde dan sistem kekuasaan yang teruk. read Sejarah Melayu dan bagitau, sultan melaka mana yang banyak berbakti selain sulatan alauddin? Melaka hanya dibangkitkan sbb 'sejarahnya' tak sesamar Kedah Tua yang sehingga kini masih melahirkan banyak penemuan baru dan tak seperti melaka yang lenyap sebegitu sahaja.

Reply 214# waris

ye lah, mmg lah melaka tu besar setelah dijajahnya kedah, kelantan, terengganu dan lain2, jadi? Negeri2 merdeka ini mempunyai tamadunnya masing2 sehinggalah dijajah melaka sampai melaka sesuka hati meletakkan sultan dikalangan mereka kepada negeri jajahannya seperti pahang. kalau melaka takde pon, tanah semenanjung ni tetap akan mencapai kemakmuran.

Reply  waris

yeah rite, melayu itu lah ini lah.. kalau kaji sejarah, melaka kalah bukan sbb tak  ...
dCrook Post at 26-7-2010 01:38

ko tak sudah2 kata melaka mundur..pastu bandingkan dengan sejarah kedah tua yang ko katakan hebat tu..

tapi ko tak sertakan bukti..mana bukti? setakat bandingkan dengan kedah tua yang lagi hebat tapi takde bukti..tak guna jugak.

Dengar kata dia ni guna bomoh tarik harta... ala macam orang dok cari barang lama tu... banyak g ...
laksmana_tldm Post at 6-2-2006 17:07

hahaaaa....

klu mcm tu.. tak payah laa susah2 sewa roll royce rm600 sehari.. harta kan banyak, beli je satu kan??

Reply 217# billionman78

tak pernah pergi lembah bujang ke tengok candi tinggalan org kedah tua? Paling baru ditemui candi yang dibina tahun 110masehi, siap dengan tempat pemprosesan besi dan jeti lagik , sekaligus meletakkan kedah sebagai tamadun tertua di asia tenggara. Unlike melaka, kedah meninggalkan banyak artifak dan candi2. Bangunan melayu melaka yang ade kat melaka tu skang pon hanyalah replika sahaja.

Reply  billionman78

tak pernah pergi lembah bujang ke tengok candi tinggalan org kedah tua ...
dCrook Post at 26-7-2010 10:07

ko banyak baca blog sejarahnegarakedah laa kiranya ni..hahaha