CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: saatcham

Alkisah sate sahmuri Kajang

nina pon penah kena mkn yg kat sblh stadium kajang kena sakit perut n alergi selama semgu.... biasanya sblm2 tu mkn ok je sedap xde masalah... tp masa ari kena sakit perut tu satey dia rasa pelik... mcm masam2 gtu... kwn2 pon ckp rasa lain... kitaorg ingatkan mcm perisa baru la.... tp bila kena sakit perut tu yakinla yg lama atau nak basi kot... tp kwn2 x sakit perut pon....

sedap lagi satay kat pekan Muar
yang bestnye makan satay masa breakfast.. huhuhu

n lg satu Satay Hut kat kuala selangor..dulu mkn situ sedap..skg xtau cmne leh thn ke x..

waiter-waitress mmg macam haram..xdinafikan..

Mari Boycottt!!!

hantar imegresen p sana check mamat2 indon pekak ni semua..
fuzzlee_4207 Post at 19-1-2010 12:40 PM

memang betoiiiii...tadi mak aku citer hari tue dia pi makan ngan kenkawan dia kat samuri kajang....makan dalam 5 6 orang....x abihhh nak bungkus...bila bungkus depa kasi kuah sikit....kawan mak aku nie amik laaa kuah lebih sikit.....pastue dia bleh perli plak "dah bagi ambil lagi".....suami kawan mak aku buat dunno jer....tapi mangkuk ayun tue dia daring semacam x puas hati sambil membebel tahap gabanzzzz.....alih2 suami kawan mak aku x tahan dia mengamuk sakan kat depan2 tue gak....habis tercengang orang yang makan kat sana....mangkuk ayun tue lari pi dapur....bangang betoi.....kuah punya pasal pun x puas hati......

yang mangkuk ayun tue betoi2 takut sebab suami kawan mak aku tue polis......sebab dia sound "tunggu nanti aku buat operasi...satu samuri nie aku angkut"......mai laa supervisor kot yang tenteramkan keadaan....

silap orang dia nak membebel........

Rate

1

Win...'mangkuk ayun" tu org kita ataun  seberang???

Tp betul la..mmg ada peniaga2 camni...bukannya tokei.,..tp cuma sekadar pelayan.....jeling2 kalau kita bgtahu ada yg kurang....kalau mintak lebih skit....mulut depa ni cepat je nak menjuih....mmg menyampah dgn tahap services derang ni...:geram:...nak kata Kedai tu BAPAK derang punya....takder la plak...setakat Pelayan bongok je..:kant:

Win...'mangkuk ayun" tu org kita ataun  seberang???

Tp betul la..mmg ada peniaga2 camni...bukannya tokei.,..tp cuma sekadar pelayan.....jeling2 kalau kita bgtahu ada yg kurang....kalau mintak lebih ...
medangmru Post at 15-2-2010 11:52 AM

seberang.....tue yang eksyen lebih......mintak kuah pun daring semacam...aku rasa kuah satay tue dia tokey kot....satay samuri punya....tue yang marah n eksyen lebih kot......

sedap lagi satay kat pekan Muar
yang bestnye makan satay masa breakfast.. huhuhu

n lg satu Satay Hut kat kuala selangor..dulu mkn situ sedap..skg xtau cmne leh thn ke x..

beyou Post at 13-2-2010 23:38

masih mantap lagi satay hut tuh..
sodap! rasanya latest harga dia RM1.10 secucuk..

inila satu2nya sate yg mkn 5cucuk je dah kenyang. and dia wat ketupat,not ns impit

Follow Us
satay haji sahmuri memang dah tak best dan dah mengarut!!!! 7 tahun lepas mmg sedap..aku rasa ni sebab anak2 dia...

Sate hut???tak pernah makan la....ayam/daging dia besar2 tak??

208# medangmru

Satay Hut..mmg besar2..kira klu stadard yg mkn 10 cucuk tu=5 cucuk satay hut la

kat kuala sgr,tepi jln.klu sesapa yg slalu lalu jln tu,mesti tau--esp time mlm

kuah kcg best,ketupat pun best

208# medangmru

Satay Hut..mmg besar2..kira klu stadard yg mkn 10 cucuk tu=5 cucuk satay hut la

kat kuala sgr,tepi jln.klu sesapa yg slalu lalu jln tu,mesti tau--esp time mlm

kuah kcg best,k ...
TumblerTK Post at 17-2-2010 10:01 PM

satay hut nie aku penah dengar...memang top..sampai bapak mertua aku pun yang dok johor pun tau satay nie....dia kalo singgah kuala selangor memang wajib singgah kedai tue...dengarnya kedai pun bersih,selesa dan rega berpatutan....dia cakap satay tue memang bapak gila punya besar....masa mula² 1st datang order laaa banyak...sekali sampai gila besaq sampai kena tapau coz dah makan makanan lain.....

aku pun nak try gak kalo lalu area sana.....

Satay hut yg kat kuala selangor tu mmg best dan besor kedabak.kuah best..kedai bersih..saper2 nak try, boleh mai singgah kalau lalu jalan tersebut..kat tanjung karang pun ada satu kedai satay hut jugak...satay pun besor kedabak..

skang sate samuri dah xbest dah
kalau nak rasa saingan baru, cuab sate willey (wheelie) lupe plak spelling dia
kalau otw gi kajang, singgah kat sg ramal depan Shell tu.....satay dia lagi best dari s ...
DewaGanaZ Post at 29-1-2010 10:42

aku pun suka sate willy ni....memang aku dok rekemen sate ni kat kekawan lain...cuba la...bila rasa sekali.nak rasa sejuta sekali...hehhehe

satay hut tu kat tanjung karang...pergh kenyang gila mkn satay tu walaupun hanya 5 cucuk..

setiap hari ahad kalau aku lalu balik dari bagan datoh, kedai satay hut ni penuh..
satay ni walaupun agak mahal sedikit tapi amatlah berbaloi2..

Satay hut yg kat kuala selangor tu mmg best dan besor kedabak.kuah best..kedai bersih..saper2 nak try, boleh mai singgah kalau lalu jalan tersebut..kat tanjung karang pun ada satu kedai satay hut juga ...
AnisSuraya Post at 18-2-2010 12:02

tepek gambo kedai & sate hut ni plissss....

tepek gambo kedai & sate hut ni plissss....
ryo_takahashi1 Post at 19-2-2010 10:00 AM

Tungggu anis balik kampung lerr baru leh ambik gambor..

sedikit kisah...rasanya satay hut ni dibuka terlebih dulu kat kuala selangor (kalau tak silap sebab dah lama)..nama kedai dia x ingat lah...tapi satay kat situ mmg besor kedabak....makan kat situ masa mula2 kedai tu dibukak..lama dahhh...kemudian ada satu kedai jual satay kat tanjung karang dinamakan satay hut..pun  satay besor kedabak....samada lain kedai lain tokey tak pasti pulak..tapi dua2 sedap marbeless...

Pembetulan fakta :

Satay hut kat tanjung karang
Satay kajang yang kat kuala selangor tu...

Dulu masa pes time makan kat satay kajang kuala selangor tu, satay dia mmg besar kedabak...kuah dia mmg marbeless...kemudian masa pi makan satay kat satay hut tanjung karang tu..ada pilihan....nak yg size 60 sen atau yg 1.10 sen...pun marbeles satay kat sini..

Aku beli Satay Hj Samuri ni kat Bangunan MARA, alamak liat la daging dia...jd aku ubah suai buat goreng bihun sb dah naik lenguh pipi aku mengunyah!! Tobat tak nak beli lagi

aku pun suka sate willy ni....memang aku dok rekemen sate ni kat kekawan lain...cuba la...bila rasa sekali.nak rasa sejuta sekali...hehhehe
Medusa Post at 18-2-2010 03:35 PM

Umang aihh...sampai sejuta kali tu.....

bulan lepas makan satay samuri ni kat kajang....dulu pernah makan sedAP GAK..TP BARU NI P MKN TAK LE SESedap dulu2...

nasi goreng dia out..tak sedap langsung
air suam oder siap masuk dlm bil harga air suam tp sampai sudah tak dpt2