CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bangcak

Tafsirkan Mimpi

Reply 191# Aliana
assalam...akak selalu sr aje kat sini....baru ni akak pon mimpi cam Aliana...dok suruh anak akak yg dah umur 5 ton tu mai hisap susu akak yg dok keluar ngan banyaknya....padahal akak tau anak akak dah besar..sebelum ni akak ada pi berubat sbb selalu mimpi pelik2....uztaz ni buat air ja...alhamdulillah...kebas2 akak pun hilang(selalu bila bangun pagi sebelah kiri badan jadi kebas)...lepas seminggu lebih akak mimpi pelik lagi(dah lupa mimpi apa) bankit ja tidur dr lepas mimpi tu belah kanan pula dok kebas....sampai la yg baru ni mimpi dok menyusu...ari ni pula mimpi lagi teruk dan pelik.....

Reply 192# ilya

hemm hubby penah mimpi yg ni kata org nak dpt rezki besar entahla wallahualam..

aku pun selalu mimpi aneh dah 4x aku mimpi aku kena sihir mmg menakutkan benda yg aku alami tu..mimpi mayat...mimpi kena toreh ngn pisau kat perut , kena tembak mcm2 ada..yg pasti semua ngeri.termasuklah antu2 yg menakutkan aku

last 2 weeks ai mimpi pasal keris..dua malam berturut2 mimpi pasal keris...
ada sesape penah mimpi pasal keris?

Reply  Aliana
assalam...akak selalu sr aje kat sini....baru ni akak pon mimpi cam Aliana...dok sur ...
jojo67 Post at 6-3-2011 16:32

kak, sy pon nk sama akak lor.. sbb dh dua kali sy mimpi benda yg sama..  xsuka betoi.. slalu b'hrp sume tuh mainan tido jerk.. skrg ni lak mata sblh kiri duk b'kedik2 jerk.. dulu2 klu mata kiri b'kedik2 tanda nyer msti yg xbaek b'laku.. kompom benda x baek.. kali nih ntah apa plak lor..

Reply 205# Aliana
....alahai ....apasal sama ni....akak pon dah beberapa minggu, mata belah kiri dok asyik bedik2 ja.,sampaai ari ni...tapi dok pujuk ati ....tak da apa2 kut.....sapa2 boleh tolong tak????

Follow Us
Post Last Edit by madmualij at 9-3-2011 00:12

Berdasarkan pengalaman.. mimpi2 yang ade kaitan dengan unsur2 gangguan

1.Mimpi menakutkan/mendebarkan sehingga membuatkan korang jadi penat dan berpeluh2
2.Mimpi yang membuat korang terjaga secara mengejut atau seperti disentap orang
3.Mimpi menakutkan/mendebarkan selama 3 hari berturut2 atau lebih atau berselang hari
4.Mimpi tak kira masa korang terlelap, kadang boleh terlelap time asar @ magrib..
5. Mimpi tak kira masa korang terlelap dan rasa ditindih.

Mimpi2nya
1. Mimpi binatang spt Monyet/ular/Harimau/kucing/babi/anjing/beruang/ lipan dll.
2. Mimpi didampingi lelaki atau perempuan mcm bercinta gitu
3. Mimpi diwarning/ ancaman
4. Mimpi bencana alam spt. puting beliung/tsunami dll.
5. Mimpi air, sungai, laut, paya, biasanya warna air hitam
6. Mimpi Menyusukan baby
7. Mimpi Mengandung
8. Mimpi melahirkan bayi
9. Mimpi belajar sesuatu silat/ayat2/ilmu ghaib
10. Mimpi hantu lembaga hitam, pontianak/pochong dll..
11. Mimpi diancam
12. Mimpi kerumah ibadat2 agama lain
13. Mimpi org2 telah mati
14. Mimpi terjatuh dari tempat tinggi atau tgh korang jalan2 tiba2 terjatuh dalam lubang yang dalam.
15. Mimpi kena kejar
16. Mimpi dirogol
17. Mimpi menerima sesuatu spt. Bungkusan/senjata dll.

wallahualam

Reply 207# madmualij

aduiiiii pas berubat pun byk lagi mimpi2 yg kat atas tu... en mad, kalo mimpi puting beliung tapi dlm mimpi tu mcm kiamat sbb sy ada sebut kiamat n takut xsempat taubat,pastu semua benda ditelan bumi tu berkaitan gangguan ke? bkn mimpi camni bawak keinsafan? huhuhu

Mimpi puting beliung yg berulang tetap gangguan, kalau diyakini betul2 kiamat bermaksud warning2 dari ALLAH SWT supaya kembali padanya, maknanya kita dah jauh darinya.. wallahualamm

Berdasarkan pengalaman.. mimpi2 yang ade kaitan dengan unsur2 gangguan

1.Mimpi menakutkan/mendeb ...
madmualij Post at 8-3-2011 23:50

wooo...trimas atas info nih....yg ai citer awalnyer ai mimpi pasal keris tu...ai bersilat la...tapi seakan2 ngah mengubat org sakit sebab ai ngat lagik ada sorang dak lelaki mcm tak siuman depan ai ngah ayah ai time tu...ayah ai bagi keris tu kat ai..suruh ai baca ayat (ayat ai tak ingt dah) ..lepas tu kami sama2 tangkap dak lelaki yg mengamuk2 tadik...lepas tu budak lelaki tu terus elok....lebeh kurang gitu la citer nyer....

kalo binatang (ular) tu dulu bnyk kali mimpi..tapi semua mimpi semua ular kene bunuh ngan ai tak kira besar ke kecik ke ular tu banyak ke sikit...tapi last time mimpi ular...ular tu kecik2 dia gigit ruang antara ibu jari ngan jari telunjuk ai nih haaaa...ai tarik ular tu n buang ular tu jauh2 bila jatuh je atas tanah ular tu mati n hilang

wooo...trimas atas info nih....yg ai citer awalnyer ai mimpi pasal keris tu...ai bersilat l ...
syahoney Post at 9-3-2011 12:12

mantap2

hi..minta pendapat sikit..mimpi lihat bunga ros putih...ape maksudnya yerk

aku mimpi bertemu jackie chan. apa maksudnya??

malam tadi, mimpi baby..dalam mimpi tu,  baby tu ada kat ruang meja makan..,  dia cam tergantung kat buaian.. dia menangis,  tapi aku buat dek jea.. lgsng x jengah pun.. pastu dalam mimpi tu, ada 2 org (lelaki & perempuan) amik baby tu.. x kenal pun sape, tiba2 baby tu jadi hantu & 2 orang tadi pun bertukar jadi hantu...  diaorng dok panjat pokok n saling kejar diantara 1 sama lain...
apalah maksud mimpi aku nie agak eh?? dahlah anak yang kecik sekarang nie dok demam..

Post Last Edit by eekkamouse at 10-4-2011 16:46

mak aku cakap tadi

dia mimpi ader orang datang meminang and terus bertunang malam tadi

apakah maksudnyer?

Post Last Edit by tmx_elmo at 10-4-2011 14:14

Aku pernah sekali ni mimpi yg sangat2 jelas dan aku igt. Mimpi ni jugak byk beri kesan kat aku. Ni cerita mimpi aku..

Ada seorang lelaki ni, pakai baju mcm jubah putih, berserban putih dan ada janggut putih. Hmm muka tak berapa jelas. Tapi cara dia jalan semua, tegap. Tak mcm org tua. Dia bwk aku (dalam mimpi ni, aku tak nmpk diri aku, Cuma aku ni wujud dlm mimpi ni dari sudut pandangan aku ja..err paham kot eh?)..sambung balik..

laki ni bwk aku ke satu tempat. Mcm masjid/surau. Dalam tu ramai org berpakaian mcm dia (serba putih) duduk ramai2 dalam 20org.berkumpul mcm tgh fokus kat sesuatu. Aku kira mcm berdiri sebelah laki ni dok tgk2 dari jauh. Yg org ramai2 tu mcm tak sedar kami kat situ. Aku heran yg diorang ni tgh tgk apa mcm kusyuk ja. Pastu aku perasan, kat depan diorang, ada pompuan ngan laki mcm tu. Muka diorang mcm sedih. Aku tanya laki berjanggut yg escourt aku tu, “napa diorang tu nmpk sedih ja?” laki tu jwb “mereka ada buat sesuatu..amalan mereka tak diterima. Skrang mereka ni nak bertaubat” lebih kurang mcm tu la ayat dia..

Lepas tu laki berjanggut ni bwk aku kat satu tempat..mcm tgh hutan rimba.  Memula aku dapat tgk keadaan hutan tu dari sudut atas (mcm google earth la..hehe) . Memula aku tgk (dari atas) hutan tu mmg semua pokok2 ja..kira takda apa2 yg spesel. Pastu, laki berjanggut ni suruh aku tgk lagi sekali. Kali ni,  aku tgk kat tgh2 hutan tu mcm ada satu kawasan lapang..pokok takda. Mcm terkena bom mcm tu..besar lebih dari satu padang bola..aku pon pelik, tadi 1st time tgk, takda lak kawasan luas tu.

Masa ni laki berjanggut mcm tau tgk aku pelik kot. Jadi dia bwk aku berdiri betul2 kat tepi kawasan yg tak berpokok tu. Masa ni aku ada cuak2 skit dah. Pastu dia ckp kat aku “dari sinilah makhluk gergasi akan keluar nanti..sekarang dia tak kuar lagi. Tersorok bwk ni. Manusia tak nampak kawasan ni. Mereka hanya nampak kawasan berpokok2 tu ja” masa tu aku pikir “yakjuj ngan makjuj ka?” hmm
Lps dia ckp mcm tu, tetiba tanah lapang tu tetiba mendap. Semuanya. Mendap sampai ke bwh..sgt dalam. Kira tempat kami berdiri tu, betul2 dah jadi tebing tinggi..aku gayat. Aku meniarap kat tebing tu sambil tengok ke bwh..mmg aku takut yg amat masa tu. Sbb aku terbayang kalau laa aku terjatuh dalam lubang tu..isk

Tetiba laki tu ckp kat aku “nak tengok mcm mana gambaran kalau makhluk tu keluar nanti?” kira mcm dia nak bagi aku teaser la sebelom makhluk tu kuar bila kiamat nanti..takdan aku bagi jawapan, tetiba aku leh nampak dari lubang tu nak kuar satu makhluk/gergasi/naga/ular ke apa aku nak describe pon payah. Tapi rupanya sgt2 la menakutkan..tak sempat makhluk tu nak kuar dari lubang tu, aku mcm memaksa diri aku keluar atau terjaga dari semua tu sbb aku tak sanggup nak tgk rupa sebenarnya makhluk tu..aku takut sgt masa tu..dalam pada tu, tetiba aku terjaga

Aku terjaga sbb aku sgt takut. Aku boleh rasa ketakutan masa makhluk tu nak kuar sampaikan bila aku terjaga pon, badan aku menggeletar. Badan aku berpeluh2. Aku amik hp, tgk masa tu tepat pukul 3am. Lepas tu aku still takut2 lagi, aku bukak lampu bilik, pastu aku nangis2 lagi sebab teringat mimpi tu. Aku tatau nak buat apa masa ni..aku asyik teringat dosa2 aku la apa (biasalah, aku pon bukan alim sgt hehe..aku biasa2 ja). Pastu aku gi kat laptop, gi tgk sapa kawan aku yg online, aku pegi chat sbb aku nak cerita gak pasal mimpi aku tu..aku kena release. Ada sorang kawan aku still berjaga, jadi aku terus message dia dan cerita semua secara detail pasal mimpi tu. Siap sambil nangis2 lagi aku menaip masa tu

p/s : patutnya aku gi buat solat taubat ke, baca Quran ke lepas terjaga tu, ye dak? Tapi sbb cuak sgt, aku takleh terpikir ngan betul masa tu huhuhu

Reply 216# tmx_elmo

walau apa pun tafsiran mimpi itu, kita kena sentiasa bersedia... kematian mungkin datang bila2 masa...jd,
skrg adalah peluang utk kita memperbanyakkan dan memperbaiki ibadah kita...ibadah bkn hanya solat, puasa,
tp amalan yg baik yg dilakukan ikhlas kerana ALLAH..eg., menuntut ilmu,makan, minum, mandipun etc dikira sbgai ibadah sekiranya dilakukan krn Allah.... sekiranya kita tidak mengambil peluang yg diberikan, takut2 tak sempat... kita juga yg rugi...wallahualm.

ya benar. sbb tu aku tak tanya sapa2 utk tafsirkan mimpi tu. bagi aku, maksud mimpi ni sudah jelas. suruh aku (dan org2 yg aku sampaikan mimpi ni) utk beringat yg kiamat pasti akan tiba. tu baru mimpi, aku dah menggeletar abis..kalau yg benar2 terjadi nanti?

salam semua
minta kawan2 yg arif tolong tafsirkan mimpi aku ni

malam semalam pukul 3 pagi
aku mimpi lemas dalam tsunami...2 kali kena pukul dgn ombak tsunami
masa tu aku mcm berdiri dalam pondok tepi laut...kat bawah tu air makin lama makin naik
tetiba ombak makin besar warna lumpur datang memukul aku
dlm mimpi tu aku dah ready nak mati masa tu
siap mengucap dan bertaubat
pastu aku terus lemas selepas 2 kali kena pukul
terus terjaga pastu...tgk jam pkl 3 pagi
tapi serius..memg seram mimpi  tu
nyawa di hujung tanduk
memg ingat dah real nak mati masa tu
sib baik pastu terjaga dan rupanya hanya mimpi...

oh..ya
betul ke kalau mimpi air bermaksud rezeki?

aku mimpi bertemu jackie chan. apa maksudnya??
muaythaiko Post at 20-3-2011 20:50

tu maksudnyer ko kena beli anti virus kapersky!