CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: madknownz

Mostly Perempuan nak Kahwin Lelaki Kaya, so Lelaki Miskin nk kahwin dgn sapa??

aihhh.. zmn skrg ni jgnkn pompuan nk kwen dgn lelaki kaya TETAPI lelaki pun x hingin dgn pompuan mis ...
lipstickz Post at 13-9-2011 15:00

statement neh mmg ak bg tabik hOrmat penOh istiadat!!
mmg btOi....tiada yg btOi nya statement diatas....

Masalahnya sekarang aku malas la pulak nak cari calon bini macam dulu2 masa aku tengah kemaruk sanga ...
neofim Post at 17-9-2011 19:43

tacing nya ayt2 kO....meruntun kalbu seOrang wanita

gred 41 pun kena reject sbb nak yg gaji rm3-4k dan lebih katenye.. engineer petronas la, pilot mas la, E&Y la, schlumberger la.. tiba2 cinta terhalang, last2 kawen dgn pembantu tadbir.. hahaha..

x melibatkan aku, tp bnyk aku dh tengok.. kihkihkih

xnak gred 41 sbb pki honda city je, nak yg laki org gred 48 pki honda accord baru.. last2 kawen dgn gred 17 pki honda EX5.. HAHAHA.. pdn muka..

Reply 7# lipstickz

Betul tu! Lelaki pun memilih juga. Nak yang lawa je. Ingatlah wahai kaum lelaki, kecantikan tak akan berkekalan. Ditakdirkan pompuan tu accident sampai mukanya berubah jadi tak lawa, ada ke lelaki sanggup? Yes, saya tahu mesti lelaki akan cakap 'pompuan pun sama je' Tapi, biasa kita dapat lihat, lelaki kalau sakit teruk macam mana pun, mesti si pompuan tu yang setia membelanya. Jarang nak jumpa lelaki yang setia membela isterinya ketika sakit. Wuwuwu..

statement neh mmg ak bg tabik hOrmat penOh istiadat!!
mmg btOi....tiada yg btOi nya statement d ...
srikandi_negara Post at 20-9-2011 06:44 AM

err situasi me tu..
tapi nak gak laki kahwini me

Follow Us
Lelaki gomen gred;
Gred 41-majoriti bujang
Gred 44-minoriti bujang
Gred 48 dan ke atas-sah2 dah kawen!

motifnya bukan lelaki kaya...tp lelaki RAJIN wat kije...
Berlambak lelaki dia tau...asal kije dpt gaji tp tak nak naikkan taraf hidup.
duk tangtu jer...kalau cth ko ni kije pak guard sekali pun tp ko rajin wat kije tambahan..tak malas...aku OK jer..sbb aku tau ko pandai cari duit.TAk risau dihati ,tp kalau stakat harapkan gaji bulan dlm rm 800 ...agak2 ko nak hidup selama mana ngan rm 800?tak der usaha nk berubah dan sebagainya.

Tak nanti kahwin baru nak berubah dan tambahkan pendapatan.Ada sorang tu member kakak aku...kije dia cuma pencari fail,tp balik kije..dia rajin..bukak gerai kecik jer jual burger...then klu ada masa tambahan lain dia gi Drill umah orang...huhuhuh..aku mmg suka tgk ..even dia tak berpelajaran tinggi tp rajinnya dia menambat hati.Akhirnya dia kahwin ngan kawan kakak aku..alhamdulillah..skrg dia dh ada 2 gerai burger...hidup dia pun alhamdulillah...duit tak putus,cam meningkat lg adala.

huhuhuhu.....Org tua ni dia tahu baca org,dia tgk gaya anak2 muda pun dia dh leh baca..malas ker rajin org tu...TP kalau stakat ala Qadar jer...tak salah kalau dia menasihati anak2 dia cari yang lebih berpoket...anak dia..susah sok2 pun anak dia.takkan dia nk nengok jer.

Kalau dah berusaha bersungguh2..  tapi tak jugak dapat naikan tak taraf hidup macam mana? Bisnes dah buat.. kadang tu sampai 3, 4 keje buat dalam satu hari.. sampai mak aku pun pening tengok aku punya gigih.. 7.30 pagi- 9.30 pagi buat kerja kebun. Bagi makan ikan keli, ayam kampung, itik. 10pagi - 5petang bukak kedai servis pc. 9.30malam - 3 pagi bukak kedai kat uptown..

Adik2 dan akak2 ku sekelian.. kita kena faham.. memang usaha kita kena buat.. tapi yang menentukan rezki banyak atau sikit  adalah Allah SWT... kaya pun ujian.. miskin pun ujian.. kalau miskin kita bersabar... kalau kaya kita bersyukur.. dalam miskin kalau kita ingat Allah kita berjaya.. dalam kaya kalau kita ingat Allah kita berjaya.. bersabarlah kalau sekarang kita miskin.. bersyukurlah kalau sekarang kita kaya.. jangan sombong.. dan jangan berkeluh kesah sahaja.. doa pada Allah minta supaya Alllah mudahkan kita dunia dan akhirat.. kerna kaya itu dtng dari Allah.. bukan dtg dari usaha kita.. Doa, Usaha, Tawakkal..

Lagi satu janganlah asyik risau pada benda dunia ni sahaja.. makan, minum, rumah, kenderaan, anak2 sahaja.. sampai akhirat pun kita lupa... sampai tak ada masa dek kerana mengejar kesenangan dunia..  bersusah payah buat 3. 4 keje sampai masjid pun jarang nak pergi.. sampai hubungan dengan orang kampung pun tak dijaga dek keranaa kemaruk dgn dunia...  biarlah usaha kita sama rata dunia dan akhirat.. jgnlah sampai melebihkan bini dari akhirat.. bini kita boleh nasihatkan dia baik2.. sebab perempuan ni nafsu dia lebih dari lelaki.. nampak kain dia nak.. nampak batu2 cantik dia nak.. nampak warna2 cantik dia nak.. tak bolehla kita asyik ikut aja cakap dia..

Aku nak niaga uptown balik mak aku tak bagi.. dia kata simpan ajalah duit gaji tu dalam ASB.. mak aku suruh kumpul 10ribu lepas tu dia nak cari2 calon utk aku.. dapat yg ok ke tak nanti agaknya.. aku ni pun memilih jugak.. nak yg putih, putih kuning, bertudung, yang comel, kecik2 pakai spek pun ok, umur bawah 25 tahun sebab senang control dia. Cari yg berumur ni kang tak kena gaya kita yg kena ikut cakap dia.. tak perlu belajar pandai sangat2.. byk pandai byk akalnya.. susah..

Reply 231# neofim

nampak beno king kontrolnya

Post Last Edit by neofim at 21-9-2011 21:36
Reply  neofim

nampak beno king kontrolnya
puccafan Post at 21-9-2011 21:07

King control tu biasa... yang luar biasa queen control..takut bini... hehehe

Reply 233# neofim

kalo camtu ko kna cari pompuan yg pasif.kalo ko cari yg muda pon,tp suka melawan,mmg tak ngam la dgn ko

Post Last Edit by neofim at 21-9-2011 22:39
Reply  neofim

kalo camtu ko kna cari pompuan yg pasif.kalo ko cari yg muda pon,tp suka mela ...
puccafan Post at 21-9-2011 21:47

Betul jugak kata awk tu.. itu hari ada gak pegi2 jengok calon kat Medan/sumatera.. tapi mak aku pulak cakap knp cari yg jauh2 sangat... aku bukanya apa.. kalau boleh aku nak cari calon bini yang dah biasa hidup susah.. bila dia dah biasa susah..  InsyaAllah dia akan tahu erti bersyukur.. yang biasa makan ala kadar..
    cara hidup kampung.. sebab aku admire mak sama abah aku.. walaupun mereka tak la kaya.. tapi anak 10 orang pun boleh bagi makan.. aku selalu borak dgn mak abah aku.. borak bab kehidupan ni.. tanya pasal berbelanja utk anak2 mcm mana.. dengan mak aku pun aku selalu tanya perempuan yang baik utk di buat bini mcm mana.. dia pun setuju cari yg biasa hidup susah.. rasionalnya org yang biasa hidup susah dia tak banyak meminta2 benda yang dia tak mampu.. betul tak?

Nak lagi thrill buat mcm cerita Musang Berjanggut.... jalan2 cari bini...

Reply 235# neofim

kalo camtu, baik ko cari pompuan pandai cari duit

Post Last Edit by neofim at 21-9-2011 22:56
Reply  neofim

kalo camtu, baik ko cari pompuan pandai cari duit
puccafan Post at 21-9-2011 22:36

Kenapa pulak kena cari perempuam yg pandai carik duit? bini aku nanti tak perlu kerja.. duk rumah je.. jaga anak2.. setelkan hal rumah dah.... mana yg tercicir nanti dia tolong backupkan.. contohnya tolong basuhkan baju sama sediakan makanan.. sebab sekarang aku tak menang tangan nak buat semua benda.. kalau bini aku ada boleh la backup hal2 mengurus rumah jadi aku ada banyak masa utk buat urusan cari rezeki.. bolehla aku manage 100% pada kerja ke.. bisnes ke.. sebab dibelakang aku ada seorang wanita iaitu bini aku.. yg mana bini aku tu pun belum nampak batang idungya sampai sekarang. tengok betapa ruginya hidup aku sebab belum  lagi kawin2.. kalau tak agaknya dah berjya bisnes aku yg dulu..

Reply 237# neofim

kalo camtu ko kawen ngan pompuan ngaji pondok ler.

Reply  neofim

kalo camtu ko kawen ngan pompuan ngaji pondok ler.
puccafan Post at 21-9-2011 22:57

aku ni buas... manala layak dgn ppuan tahap2 dewa dewi mcm tu... walau hakikatnya aku mmg nak bini yg mcm tu..
Thread ni dah mcm aku punya pulak dah... sorry TT...

Reply 237# neofim

kalo yg keje gomen 8 to 5 nak tak? lepas 5pm terus balik rumah,sabtu ahad cuti