CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: beta_carotene

Sharifah Khasif dan suami beliau.. ouch!!

Close [Copy link]
gorjeous posted on 18-9-2012 10:14 PM
Ada yg bercakap bg pihak 1st wife..
Ada yg bercakap bg pihak 2st wife..
Ada yg bercakap bg pihak s ...

aku stuju...biler berkata tentang hati dah perasan..adalah sesuatu yg sngt subjektif..

sebaik manalah perempuan ituh..setabah manalah perempuan ituh..se solehah mana lah seseorng istri ituh..hatinyer pastu terhiris juga..

dan mengambil masa untuk menerima dengan hati terbuka tentang hal poligami macam nih... bohonglah kalu kata gembira biler di madukan dan suami berpoligami..

mungkin ada.. tp 1 dalam 1000 wanita gamaknyer..

kalau 1st wife redha biarlah.. kita doakan yg baik2 utk semua

amikie posted on 18-9-2012 12:31 PM
ntahnyer...naik menyampah aku dgr org dOk kata rampas laki org la hape la...
manusia ni hak Allah.. ...

betul sangat.
asal jadi no.2 nak kata RAMPAS.
padahal,yang berjabat tangan dgn tok kadi ialah si lelaki.apasal pulak nak kata  yg perempuan nya perampas.

pinkzara posted on 19-9-2012 04:34 AM
betul sangat.
asal jadi no.2 nak kata RAMPAS.
padahal,yang berjabat tangan dgn tok kadi ialah si ...

lagi 1 tak paham nape laki yg kawen lgi satu diktakan curang..sedangkan  perkara trsebut halal dlm islam...kalau laki dh mampu dari segala segi nk watmcna

di harap..pasneh sapa2 porumers yg bakal bermadu..marilah menjenguk thread ini bersama..bnyk nasehat2 muhasabah diri.. meredhakan segala ketentuan-Nya ..

yg pasti..aku blom kawen..blom pasti macam mana keadaan seterusnya..kalu menempuh diri..sebagai peranan no 1 atau no 2.. pon takt ahu bagaimana keadaanyer..

skymania posted on 19-9-2012 06:10 AM
di harap..pasneh sapa2 porumers yg bakal bermadu..marilah menjenguk thread ini bersama..bnyk nasehat ...

kalo no 4 ko redho je k

Follow Us
skymania posted on 19-9-2012 07:10 AM
di harap..pasneh sapa2 porumers yg bakal bermadu..marilah menjenguk thread ini bersama..bnyk nasehat ...

ekceli
pompuan yg x kesah laki dia kawen lain tu adelah pompuan yg x normal
maksud posting iols tu ialah cubalah muhasabah diri
mungkin tu salah 1 ujian yg Allah beri
n patutnya pompuan patut bersyukur bila suaminya pilih utk kawen dr bergelumang dgn maksiat
mmg amik masa utk terima..hati pompuan mata yg x luka..kalau iols pun rasa mau moyan 9tahun9bulan kot
tapi kalau itu yg terbaik, redhalah..doa byk2 moga dipermudahkan segalanya n jgn ada benci antara madu
setiap yg terjadi ade sbbnya..perjalanan hidup kita dah ditentukan bukan?siapa kita utk mempersoalkannya?

Aku suka dengar kak pah ni ngaji tp bab kegedikan di sebalik tabir begitu menjengkelkan aku...gedik sungguh.. asyik nak touch up muka.. kalo bergambo ngan lelaki.. geleng kepala aku.. pada aku dia xde langsung ciri2 uztazah.. cuma Allah memberi kelebihan pada suara bila mengaji.. x heranla kalo dia kawin ngan laki org.. baik2la kak pah toksah dok gedik2 lepas kahwin.. buruks gitu... Semoga berbahagia hendaknya..

myariesa posted on 19-9-2012 05:25 AM
lagi 1 tak paham nape laki yg kawen lgi satu diktakan curang..sedangkan  perkara trsebut halal dlm ...

tu lah org melayu selalu tersilap bila labelkan org.

kahwin lebih drp 1 tu, tak curang.

tapi bercinta2an sebelum kahwin lagi satu tu, berdating2 etc tu, curang lah. sbb dalam islam takde konsep berdating keluar bersama2 tanpa mahram. kalau dilakukan sebelum lelaki tu pernah berkahwin, dah kira berdosa. kalau dilakukan selepas berkahwin, kira curang lah tu buat perkara tak baik yg boleh mengguris hati isteri dia.

cuba ikut lunas islam betul2. terasa ada terkurang dalam bilik tidur ke, after dah cuba berbincang baik2 dgn isteri tapi masalah tak boleh selesai kecuali suami beristeri lebih drp satu (utk elakkan maksiat), DAN lelaki tu MAMPU dari segi kewangan DAN MAMPU berlaku ADIL, maka lepas tu carilah pasangan yang sesuai, risiklah mana2 perempuan yg solehah yg setelah dirisik drp beberapa pendapat, persetujuan dicapai yg wanita tu paling sesuai utk diperisterikan dan dimadukan kerana akhlaqnya yg mulia. kemudian, mintaklah izin drp wali wanita tu (atau wanita tu sendiri if dia janda) utk diperisterikan.

kalau semua lelaki muslim buat mcm ni, takde lah merata org nak kondem yg dia curang lah, suka bermaksiat lah, tak adil lah dsb.

ni general ye, takde kena mengena dgn sharifah khasif.

beta_carotene posted on 19-9-2012 08:32 AM
kalo no 4 ko redho je k

kkaann?? aku akan menuntut ilmu dengan bini salleh celop hak muda belia tuh..sheols no 4.. bahagia jeh aku tgk..

KIM.mafia posted on 19-9-2012 08:39 AM
ekceli
pompuan yg x kesah laki dia kawen lain tu adelah pompuan yg x normal
maksud posting iols  ...

arap uols ngan abg botak tak sharing2 ngan orng lain..

skymania posted on 19-9-2012 07:10 AM

+1 hihihi

banyak tol yg follow jejak ct pasal caras mencaras ni....tapi sebaliknya, tu ketentuan jodoh....ujian dunia

ustazah ni bekas senior aku kat uniten
ambek bidang finance

tak sangke lak dier jadi ustazah pastu

cendol posted on 19-9-2012 07:52 AM
Aku suka dengar kak pah ni ngaji tp bab kegedikan di sebalik tabir begitu menjengkelkan aku...gedik  ...

since when beliau ustadzah?

Love u KIM.mafia...actually i am also as a 2nd wife. very difficult to convince ppl out there sometimes ada hikmah dan kebaikan yg kita tak npk bila berpoligami...
Ppl always said the bad things and never mentioned the good one.. i pun pelik..for me..my 1st wife and of course my lovely hubby...hanya mampu bersyukur ke hadrat Allah swt di atas perjalan hidup kami yg terindah dan terbaik yang telah Allah tentukan.. siapa kita sebagai hamba hendak mempertikai perancanganNya...

orang kita ni, kalo meskin hina dina kawin ramai, kena kutuk, mcm2 bebelnya..

kalo kaya raya pun kena kutuk gak...kaedahnya mcm dia plak yg bermadu...

tgk n take lesson je sudaa....yg baik jadikan pedoman, yg buruk jadikan sempadan....

skymania posted on 17-9-2012 04:14 PM
ustazah pon kawen inang celoreng2..boleh upanyr..pasneh jgn sapa mempertikaikan retis2 kawen inai2 ...

wife ustaz don pon pakai inai celoreng waktu kawen dulu.. Kirenye boleh la ek, dah skang?

tom2 posted on 19-9-2012 10:48 AM
wife ustaz don pon pakai inai celoreng waktu kawen dulu.. Kirenye boleh la ek, dah skang?

ustaz don dah jelaskan pasal tu...harus utk pengantin perempuan, sbb ia adalah hiasan dgn syarat tidak mendedahkan aurat dan ukiran bermotifkan tumbuhan bukan haiwan...utk lelaki hanya boleh berinai jika dgn tujuan perubatan...wallahhualam

Ramai sangat rupanya ustazah2 kt msia ni