CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: man_utd

ALAF 21..

Close [Copy link]
dis year x dpt pegi book fair... ade baby kecik susah skit jalan..
tapi daa beli novel aleeya aneesa aku mahu kamu.. x bace je lagi..
so far karya aleeya x penah kecewa kan sy..

2376# asznie  
yup.Ruang Rindu by Rozita Abd Wahab...cubela bace, best!
acikia Post at 18-3-2010 23:05

ye ke best.. kena beli ni..

lame dah tak beli nvoel alaf nie..tapi suke ngn RAW..recommended tak nak beli ni ek?
sHiGeM Post at 22-3-2010 22:56

buku RAW yang baru Ruang Rindu pd saya best...
sbb watak heroin tu lain dr lain...i mean not typical charactors....

Tapikan, korang perasan tak kalo RAW wat citer watak actor tu mesti terhegeh2 nak kan pompuan (heroin)...cam ego lelaki tak tinggi sangat la....
Yg pompuan lak cam jual mahal ckit at d begining....

aah..kalo bes nie kene beli ni..nanti saye beli saye bagi review.  :-p

Post Last Edit by easternlane at 24-3-2010 22:15

noriko vs hatiku diharajuku vs ryu watanabe

Berikut adalah sedikit intipati di muka belakang novel ini:

Ryu Watanabe berasa tidak di rahmati; lahir dipenjara dan dibesarkan di rumah kebajikan. Dia seorang yakuza yang digeruni. Malah seorang samurai yang mahir bermain pedang. Jenayah adalah gelanggang permainannya dan penamat pada permainan adalah maut.
          Sabrina tertarik mendengar kisah cinta diantara cinta Yakuza ~ Ryu Watanabe dan Noriko. Ia bagaikan sebuah mitos yang tidah terungkai. Tersimpan menjadi sebuah rahsia yang tidak pernah terbongkar. Terpengaruh dengan kisah itu, Sabrina bersetuju menerima pelawaan Murni melancong ke Tokyo. Di Harajuku, mereka mencari Ryu Watanabe.
          Dan bagaikan kebetulan... saat itulah Ryu Watanabe muncul. Benih cinta tumbuh subur walaupun ia bukan pandangan pertama. Noriko cemberu dan berdendam. Akhirnya, cinta tiga segi itu menjadi percintaan berdarah. Tou Aii atau pedang cinta menjadi satu saksi pertumpahan darah itu berlaku. Cinta tidak selalunya indah. Ia kadangkala berkalang noda.

Hatiku di Harajuku adalah debaran mengasyikkan sentuhan Ramlee Awang Murshid. Diwarnai cerita cinta yang menggugah hati. Pertarungan yang mencemaskan, saspens, konflik jenayah serta sebuah kisah keluarga menyayat hati. Sayonara - ungkapan yang tidak akan anda gemari!

Follow Us
memang menanti kehadiran buku baru
Rozita Wahab - Ruang Rindu
Ryana - Percaya Ada Cinta

teruja & 1 hari dah habis baca..
berbalui membelinya..

sapa pernah baca buku karya damya hanna..best ke tidak

hai easter..... takat nie buku Damya Hanna yg aku xder cuma Senafas Rindu ngan Ilham Hati.... Dalam proses nak mendapatkan.... Bagi aku ok, mungkin sbb dah terbiasa baca hasil penulisan dia dr yg pertama kan... Kalau nak try, cubalah baca Bicara Hati, Sepi Tanpa Cinta ngan Saat cinta Bersemi.... Aku suka.... Rela Kumenanti ngan Ternyata Cinta bg aku blhlah.... Mungkin part feeling tu kurang menusuk ati kot... Aper2 pun, aku rasa ok beli suma buku2 dia.... Cubalah baca yek....

Post Last Edit by honey_d7881 at 15-4-2010 14:26

Cuti 2 ari lepas, aku mulakan operasi pertama ngan baca buku hasil tangkapan kawan aku kat Book Fair... Thank's Zira......... So, aku buat ulasan sikitlah hasil bacaan sepenuhnya aku terhadap buku SAAT KAU KATA CINTA (SKKC) - Anis AYuni.....

Kisah cinta kanak2, maksud aku zaman persekolahan skali lagi jadi opening story... Kisah cinta antara Darwina & Hijjaz sejak dr bangku sekolah. Bila Hijjaz study kat UK, Darwina nie still setia lah... Yerlah, bila hati dah sayang kan... Tapi siapa sangka lelaki yg disayang rupa2nyer curang... Bocor rahsia sbb dia dpt tgk gambar2 percutian antara Hijjaz & Nuril di Paris... Nuril tu kwn baik Darwina sejak jumpa kat PLKN... Sedih sgt2 Darwina, tapi sbb pkkan kawan, dia pk lbh baik dia undur diri. Bak kata org2 tua, bertepuk sebelah tgk takkan menjadi kan... Kisah lama dilupakan, dimulakan ngan episod baru.

Blaja di U, berkenalan ngan Azril, part time student. Dah sayang giler2, rupa2nyer suami org. Itu pun lepas Sharifah Zuria(isteri Azril) jumpa dengan Darwina jelaskan sumanyer. Manerla Darwina nak tau Azril nie suami org sbb sepanjang masa ader ngan dia. Blhlah sbb isteri & anak2 Azril jauh dr mata.... Di Australia... Tak mau menjatuhkan maruah diri & menconteng arang pada ayah tersayang, Darwina buat keputusan putuskan hubungan. Tak sanggup dilabelkan perampas seumur idup.... Dalam masa berkawan ngan Azril, masa tu rahsia Azril blum bocor lagi, dia p bercuti kat UK ikut Auntie Zehan, kakak arwah mak dia. Kat saner, dia kenal ngan Abg Syafi, abg ipar anak Auntie Zehan. Masa tu Syafi blh dikatakan terjatuh cinta pandang pertama ngan Darwina. Tapi bila dalam ati ader insan lain.... Tentulah tak pandang org lain... Cuti selama sbln setgh banyak dihabiskan masa dgn Syafi dengan melawat sekitar Birmingham, London....

Lepas putus ngan Azril, tetiba Hijjaz muncul secara tiba2... Mula pujuk rayu Darwina, salahkan Darwina keran ilang tanpa kabar berita.... Yg tak tahan tu, Hijjaz nie blh kata dia kawin ngan NUril sbb nak bls dendam ngan Darwina sbb pergi tanpa biter.... Uits!!!! Senang jek... Kalau sama2 tak gatal, tak menjadi kan....... Tapi Darwina tetap pendirian... Benda yg lepas, lepaslah... Lgpun bukan slh Nuril, bukan salah Hijjaz dan bukan salah Darwina. Suma dah tersurat kan... Bila Syafi tau Darwina dah tak terikat ngan saper2 terus dia antar rombongan meminang.... Lastly, Darwina & Syafi bersatu... Jodoh ketentuan DIA.....

KOmen aku ttg SKKC, ok lah... Cuma aku rasa mcm ader sesuatu yg ilang... Tak surelah aper, tapi aku rasa mcm not 100% happy baca buku nie... Tapi aper2 pun sbb aku salah sorang peminat dia, aku tetap ikut suma karya2 dia.... Tahniah Kak Anis sbb dapat hasilkan 1 lg keluaran.  Bila bc buku nie, aku rasa mcm ader sikit2 persamaan ngan Bayangan Rindu... Seorg perempuan & 3 org lelaki....
Iddya & Baen = Darwina & Hijjaz (cinta zaman sekolah), bila lelaki study kat o/seas, terus lupa cinta yg ader kat M'sia.....
Iddya & Lutfi = Darwina & Azril (bezanyer Azril suami org, Lutfi duda)
Iddya & Umar = Darwina & Syafi (lelaki yg dalam diam sukakan pompuan nie walaupun tau tu hak org lain)
Tapi aku suka dalam SKKC nie sbb banyak tmpt2 menarik aku dapat tau walaupun aku tak penah pun sampai saner.... Bila baca rasa mcm aku nak sgt2 p saner.... Paris, Birmingham, London...... I wish I can go.... tapi taun bila tak taulah aku.....

2390# honey_d7881

aku pn dh sbes bc SKKC ni...ada skit jln crita yg sama dgn nvl jauh-aisya sofea iaitu si heroin g bercuti ke luar negara lalu bertemu hero..jauh-ika bertemu fikri,skkc-wina bertemu syafi...apa2 pn nvl kak anis ayuni kali ini xmengeciwakan..

2390# honey_d7881

aku pn dh sbes bc SKKC ni...ada skit jln crita yg sama dgn nvl jauh-aisya sofea iaitu si heroin g bercuti ke luar negara lalu bertemu hero..jauh-ika bertemu fikri,skkc-wina be ...
mijot Post at 29-3-2010 12:19

Itulah.... Walaupun ader some part yg aku rasa mcm ader sikit hambar... tapi aku teruskan jugak sbb dah minat... aper2 pun, aku tetap akan dapatkan suma koleksi dia walaupun org kata tak sedap... supportive aku nie....

ada sesiapa yg dah baca percaya ada cinta - ryana?
best x?

geng td belek2 fan page BP...terjumpa
diskaun hingga 30%..lg byk dr BF...5 april-15 april 2010
http://mall.karangkraf.com/

Baru pas abis baca RUANG RINDU - ROZITA ABD WAHAB.... Sikitlah aku wat ulasan pasal buku nie utk tatapan korang suma.... Kisah Dayang Camelia, seorg gadis berperwatakan tomboy ditunangkan secara paksa dengan Halil Kusairi - playboy dia nie... Sumanyer demi menjaga hati org tua... Halil nie anak mak, so, kalau blh dia seblh2 akan ikut suma 'arahan' dr mak dia.... Termasuklah ditunangkan dengan Camelia... Nama bertunang, tapi hampir 2/3 bulan tak penah pun berhubung... Ntah mcm maner, Camelia terjumpa ngan Halil & Anita masa berkursus di JB... Anita nie mengaku Halil nie tunang dia hanya semata2 sbb Halil belikan cincin utk dia... Syok sendiri lah konon2 minah nie... Si Halil nie takat jadikan Anita nie stok 'geli2' jek sbb dia tau Anita nie ader bapak gula.... Sugar Daddy lah........ So, pertunangan pun terputus... Tapi ntah mcm maner, lepas putus, Halil rasa mcm dia dah mula sygkan Camelia.... Dengan penuh semangat, mcm2 cara dia buat utk pikat Camelia balik.... Hasilnyer pertunangan yg terputus diakhiri ngan perkahwinan Camelia ngan Halil... Kira appy ending lah jugak.... Cumanyer aku rasa 'bosan' sikit bila baca buku nie.... Watak Camelia yg bagi aku 'terlalu' kasar, sampaikan org nak bercakap, bergurau ngan dia pun asyik nak tengking2, nak marah2.. Pastu pakai bj kurung mcm disuruh pakai bikini... Mcm baju tu ader duri yg menyucuk2 badan dia... Pk2 mcm tak logik, tapi ntahlah... Mungkin dalam dunia realiti ader agaknyer yg mcm tu... Halil plak bg aku seorg lelaki yg agak manja.... Anak mak lah katakan... Cuma playboy... Tapi berubah jadi baik lepas berusaha utk dapatkan semula Camelia... Romantik jugak mamat nie... So, bagi aku kalau dibandingkan dengan karya pertama - SETULUS HATI, aku lagi minat yg pertama... Mungkin karya yg ke-2 nie tak blh sebati ngan jiwa aku agaknyer... Tapi aper2 pun, tahniah pada penulis sbb mampu hasilkan lagi 1 karya utk peminat2 novel... And good luck for your future.....

dah bc pn ruang rindu ni beli tme pesta buku ari2. cte dia ok la. x tdo mlm nk abiskan novel 2. hehehe

dah bc pn ruang rindu ni beli tme pesta buku ari2. cte dia ok la. x tdo mlm nk abiskan novel 2. hehehe
miszb Post at 5-4-2010 11:45

Jalan citer dia ok... Cuma aku rasa, mcm ader yg 'tak kena'... Ko tak tido heh nak abiskan.... Samalah aku.... Cumanyer, aku rasa mcm tak sabar2 nak abiskan buku tu... Bukan per, aku rasa ader sikit 'bosan', tapi aku teruskan jugak membaca... Sian buku tu, dah beli tak baca abis.....

2398# honey_d7881
naseb tak beli..jarang membeli novel alaf belipon RAM punyer..

2398# honey_d7881
naseb tak beli..jarang membeli novel alaf belipon RAM punyer..
ZiraHashim Post at 5-4-2010 16:36

nasib baik heh.... xper, nanti aku antar kat ko, aku 'paksa' ko baca sampai abis heh....
citer dia ok, cuma tak sampai kat ati aku... dalam ati aku nie kan ader taman... xkan ko tak tau.... hahahahahahaha....