CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: jajadanial02

Cari Agensi Maid Indon Yang Murah

Close [Copy link]
aah betul tuh
kalo 'kaburrr'...berkubur gak le duit 3500 tuh
ummi_ina Post at 18-4-2011 09:07

kannnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn!!! memanggggg sakit hatiiii sungguhhh!!!!

saya ada.... maid kosong saya jamin tak lari.... kalau lari saya akan ganti dengan orang atau ganti duit semula.... baru baru ni, ada yang buat hal, saya ganti separuh dulu, hujung bulan lagi separuh sebab saya nak kejar tekong yang tipu saya tentang maid tu. tapi saya tetap ganti duit kakak tu....

salam kak yashira

kenapa akak tak reply sms saya, kalau call memang akak tak angkat punya...hari tu akak kata ade yg baru masuk,skjp akak ckp jawa, pastu jawa sumatera pulak... saya sms minta akak tolong hantar yg dari jawa ke tempat saya..lepas  tu akak senyap terus

saya memang tak dpt nak ke tpt akak di nilai tu sbb sibuk , lagipun baru habis pantang ni
itu hari saya sekeluarga  pergi Nilai tunggu akak kat giant, dari 4 ptg sampai 6.30 ptg akak tak muncu2l kan, call2 tak angkat.... tapi tak pelah dlm sms ckp hari tu akak ade masalah- tertipu dgn customer akak yg buat lari maid kann

saya ada.... maid kosong saya jamin tak lari.... kalau lari saya akan ganti dengan orang atau ganti  ...
yashira_alia Post at 18-4-2011 09:18

berapa pulak charge utk maid kosong ni?? ada potongan gaji tak untk maid kosong ni??

Reply 2443# yashira_alia

normally maid kosong ni ada unwritten agreement with agen - sebulan sekali bagi cuti dia balik 'rumah' dia. time raya pun cuti so sapa2 yg balik kampung outstation memang tak merasa la nak maid tu tolong2 time raya... kalau balik kampung seminggu memang maid pun dapat la cuti seminggu..

Reply 2444# misy
missy, sory, masa kes yang missy datang nilai tu, sebab ader majikan bawak lari maid, memang kelam kabut... masalahnya, akak tak dapat uruskan sebab anak tak sihat, hari ahad tu terus hantar anak ke hospital dan baru keluar hari jumaat lepas.... sebab tu tak angkat call n reply sms... sebab nak buat ct scan lah, ultrasound lah, sebab anak yang sakit tu baru 8 bulan jatuh dari stroller.... muntah2.... tu yang dekat ward, hospital nak buat macam macam... sorry sangat sangat.... yang pasal maid jawa tu... dia keturunan jawa tapi dari sumatera... itu yang dimaklumkan oleh orang akak dari seberang... akak pulak masa tu kat spital, tak berapa nak concerntrate sangat.... akak minta maaf banyak2.... hari ni baru mula balik buat urusan..... Insya Allah, hari sabtu ni orang jawa surabaya akan masuk sorang.... umur 40 tahun. kalau missy nak tengok, akak yang akan hantarkan ke ampang.... akak tebus balik kesilapan akak hari tu....

Follow Us
Reply 2446# ajiqah

maid kosong dari saya tak der cuti.... cuma potongan gaji tu, kalau confirm nak buatkan passport n visa untuk dia, boleh buat potongan gaji, kalau tak, bayar terus gaji bulan-bulan....

Reply 2437# ummi_ina

ummi....rasa sangat clear dlm rumah..dan yg penting lebih tenang...nampak sgt akak ni perlukan maid

kos nak legalise all in plus fomema gedabak gedebuk is RM960.00 .... borang semua ada kat imigresen

kena buat cepat dlm masa 7 hari lps maid masuk...

Reply  ummi_ina

ummi....rasa sangat clear dlm rumah..dan yg penting lebih tenang...nampak  ...
sariilmia Post at 18-4-2011 14:49

uishhh ye ke dalam masa 7 hari?
tapi camne eh...sbb kat passport dia tertulis 'not permitted to engage in employment,business or professional occupation'

lagi satu nk tny;
umo maid yg dibenarkan bekerja di msia dari lingkungan brp till brp eh?
kalo dulu rasanya umo indo maid max is 45 kalo x silap
now still camtu lagi ke?

Reply  ajiqah

maid kosong dari saya tak der cuti.... cuma potongan gaji tu, kalau confirm  ...
yashira_alia Post at 18-4-2011 14:22

maid kosong ni berapa u charge??? ready stock ke? (terpaksa guna perkataan stock utk helper2 indon ni!)

uishhh ye ke dalam masa 7 hari?
tapi camne eh...sbb kat passport dia tertulis 'not permit ...
ummi_ina Post at 18-4-2011 15:02

kak ina, procedure dia masih sama cam biasa..cuma dlm application tulis JP visa..
kdg2 dia interview, kdg2 tidak..
dulu2, hanya kat putrajaya tp now klu tak silap, a few offices boleh buat that JP visa..
tak sure whether semua offices dah boleh ke tak...
bayaran tu extra RM 500 on top of normal visa..

Reply 2450# ummi_ina

ummi.... hubby saya uruskan hal permit maid saya yg baru sampai Jumaat lepas...saya rasa sama je statusnya dtg as visitor....nnt saya share the proses ye...maybe esok kut sbb hubby takde hari ni....dulu saya pernah buat utk maid saya yg lari sbb dia pun masuk as visitor tapi borang2 semua agen yg sediakan...InsyaAllah ok kut.

Umur kalau 45 thn ok lagi...my fren maid filipina dia umur hampir 60 thn tapi kena dptkan special approval...dia sayang maid tu sbb dah lama sgt...cuma proses nak dptkan special approval tu wallahualammm...

Reply 2451# mommy_arianna

akak boleh call saya untuk maid kosong ni. dia kena tipu ngan agent indon sendiri. jadi kesian kat dia, dah lah baru masuk sini, masuk guna passport org lain.... saya kata saya tak nak ambik risiko, jadi saya kata, kamu kerja, carik duit, n buat passport yang legal...n dia kata ok.....

emmm... pada semua yang pm erin sila cek pm yer.... atau email... kebetulan erin kenal agen indonesi ...
erin_2701 Post at 28-12-2007 10:19

Salam,

saya telah ditipu oleh seorang forumer di sini (erin_2701), yang menyatakan bahawa dia akan menguruskan maid untuk saya, saya telah memasukkan duit sebanyak RM2700 ke dalam accountnya pada bulan 9/2010. Sehingga kini orang ini senyap dan tiada khabar berita. saya telah buat laporan polis mengenai wanita ini, dan melalui siasatan polis wanita ini telah menyamar dan nama sebenar beliau adalah Norhazize a rani. Sila  berhati2.

U ols.. Ni nasihat ikhlas yer.. Pd agen2, i mntk maaf la kot terasa ker.. Just to share wt others, Careful ye ngn maid kosong.. My kasen baru trkena.. After 3 months, kosong brg2 umah dier.. Nk rpt polus, harus dier yg kantoi skali coz melindungi pati.. Thn, proses nk legalise org xder pasport ni bkn sng.. Konfem kena undertable.. Imigresen dh kena rush ngn macc bebaru ni, sesilap yg deal trpalit samer.. Careful ya

Reply 2456# nurryn

ok kak, thanks sebab mengingatkan perkara perkara macam ni.... ianya membuatkan saya lebih berhati hati dalam hal ni. cumanya saya nak bagi pilihan kepada majikan yang mana satu lebih mudah bagi dia org..... Insya Allah, maid yang kosong atau legal, memang tidak akan termasuk dalam senarai saya... saya tak nak ader masalah kemudian hari.... tapi macam saya cakap juga, indonesia ni, agama dia org pun dia org boleh tukar ganti, inikan bab bab ini... yang selalu membuat org seperti saya terperangkap disebabkan oleh dia org ni.... jadi, untuk menyelamatkan keadaan, adalah lebih baik saya sendiri ambik dia org sendiri dari sana....

Reply 2457# yashira_alia
Biasa org indon ni.. Mmg xleh prcaya sgt.. Agen kt sini la yg selalu jdi mangsa.. Sdg brlainan agama pon diorg selamba kawin.. Usahkn bab2 duit ni.. Lgi la selambanyer diorg menipu.. Carefulla yer ..

Salam,

saya telah ditipu oleh seorang forumer di sini (erin_2701), yang menyatakan baha ...
hadasha Post at 19-4-2011 09:41

:@
tak dpt tangkap ke orang nih biar disumbat masuk penjara,baru dia tawww

Reply  ummi_ina

ummi.... hubby saya uruskan hal permit maid saya yg baru sampai Jumaat lep ...
sariilmia Post at 19-4-2011 08:26

ooo Arisy
sama ye prosesnya?
kat pasport dia tulis umo 49 (tapi dia bgtau umo sebenar dah 58!!!)
mmg terlebey sudahhh

and I pun mmg nak tukar lain
dah bgtau ejen
buat keje umah nampak cam ok jek
tapi kejap2 g tido, kejap2 g baring
hadoyai
tupun I still letak my 8 month old baby kat nursery
kalo dia dah mula jaga baby later, lagilah dia x larat

sekarang ni, i nasihatkan kepada semua orang, lebih baik ambik yang kosong, pakai dalam masa 4 bulan ...
yashira_alia Post at 18-4-2011 08:59

maid kosong ni yang masuk guna visa pelancong ke dan majikan  akan pergi imigresen dan buatkan permit kerja?
ker macam mana...cer citer kasik clear...