CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: beta_carotene

Sharifah Khasif dan suami beliau.. ouch!!

Close [Copy link]
pilot posted on 19-9-2012 10:52 AM
ustaz don dah jelaskan pasal tu...harus utk pengantin perempuan, sbb ia adalah hiasan dgn syarat t ...

OK So boleh la inai celoreng waktu time aku kawen nanti! takderla.. dulu aku pernah jer ader inai, corak bunga la.. orang marah kate sebab menyerupai tatu.. huhu. So lepas ni kalau orang tegur, aku cakap la ape yang Ustaz don cakap tu..

tom2 posted on 19-9-2012 10:56 AM
OK So boleh la inai celoreng waktu time aku kawen nanti! takderla.. dulu aku pernah jer ad ...

ko beli majalah wanita yg cover ustaz don kawin, dlm tu ada dia explain sebab ada la orang yg menangguk di air keruh pasal bini dia pakai inai....

ko kawin nanti bleh la pakai tp jgn plak celoreng tangan sampai ke siku, celoreng kaki sampai ke lutut, pastu tayang masa bersanding, sah2 le haram tu

patut tgk kt nona dulu...mewah sgt style hidup dia

courtney_xo posted on 19-9-2012 10:54 AM
Ramai sangat rupanya ustazah2 kt msia ni

Ko refer kat si Sharifah Khasif ni ker atau porummer dlm ni?

pilot posted on 19-9-2012 11:00 AM
ko beli majalah wanita yg cover ustaz don kawin, dlm tu ada dia explain sebab ada la orang yg mena ...

Takperla.. Aku gugel jahh.. ko hengat majalah pengantin tu murah??! aysik rewind tips yang same jer... Naseb baek gambo dorang lawa.. eh,aKu pakai purdah la kawen.. Nak nampak siku apenye?? sah2 la kene sound ngan bapak aku.. pakai purdah tapi kaen senteng.. burok beno ghupenye....

tom2 posted on 19-9-2012 11:06 AM
Takperla.. Aku gugel jahh.. ko hengat majalah pengantin tu murah??! aysik rewind tips yang same je ...

bila masa aku ckp majalah pengantin jahh...majalah mingguan wanita 4 hengget je kot regenye...olohhhh

Follow Us
courtney_xo posted on 19-9-2012 10:54 AM
Ramai sangat rupanya ustazah2 kt msia ni

kalau semua ada ilmu, semua la boleh dipanggi ustazah...tp tgk gak la ustazah tu amalkan tak apa yg diajarnya, baru layak dipanggil uztazah kott

Problem with malays ialah, pakai tudung labuh = ustazah. Masuk PAS = ustazah. Pandai mengaji = ustazah.

Bila 'ustazah2' ni buat hal, depa juga yang buat ayat 'nama je ustazah tapi _________________'

Tengkorak engko. Padahal engko ygb suka2 label orang ustazah.

myariesa posted on 19-9-2012 05:25 AM
lagi 1 tak paham nape laki yg kawen lgi satu diktakan curang..sedangkan  perkara trsebut halal dlm ...

Poligami itu curang yang halal.

pilot posted on 19-9-2012 11:19 AM
bila masa aku ckp majalah pengantin jahh...majalah mingguan wanita 4 hengget je kot regenye...oloh ...

Ops, tersilap sudahh2..hihi tula aku bace laju2, maklumla kan cakap pasal kawen2, haruslah aku asyik teringat pasal majalah pengantin..

Lelaki ni pernah keluar dlm nona thn lps klu x silap...ms vee still jd pengacara..
kat umah dia byk kete mewah...tp dlm nona xde la tunjuk family dia...
Just him and his fren..tunjuk lifestyle dia.klu x slp dia org kedah. x kedah org blh utara la.

Pape pon tahniah la...semoga adil dlm melayari bahtera perkahwinan n berpoligami...
Jgn dah dpt yg baru, yg lama diabaikan...

cik.panda posted on 19-9-2012 11:26 AM
Problem with malays ialah, pakai tudung labuh = ustazah. Masuk PAS = ustazah. Pandai mengaji = ustaz ...

betol tu cik pan

Tak kisah lah jadi no 1 , 2 , 3 atau 4. Yg penting pernikahan tu berlandaskan Islam, iman, amal dan ilmu. Kdg2 ada harta material berjuta pun tp kalau ilmu & amal tu kurang, tak menjadi juga.

Cuma aku tak brp suka bila bab2 poligami ni pelakunya tiba2 jadi terer dan lantang berckp bab agama walhal benda2 yg basic pun banyak yg tunggang langgang lagi. Yg si lelaki mula la 24 jam ckp pasal sunnah Nabi, yg perempuan pulak berckp pasal suami tu hanya pinjaman, bukan hak mutlak sapa2, perlu dikongsi, smp masa Allah tarik balik..bla..bla..bla...tapi bila hasben pinjam keta salah sorang wife utk bwk salah sorang madu pegi jln2, si owner keta meroyan bising2 apesal pulak nk guna keta dia bwk family sebelah sana gi jln2, bwk la keta sendiri!  Ni terjadi kat jiran aku smp bergaduh sakan depan rumah amik balik keta dari rumah madu. Satu taman tengok drama swasta tu. Cakap tak serupa bikin Last edited by Lavender_Violet on 19-9-2012 12:09 PM

muke husband dia garang laaaaa...

Tak usahlah nak menyalahkan pihak lelaki sahaja dalam soal poligami. Bertepuk sebelah tangan takkan menjadi...

Doakan yg baik2 saja, mereka pun dah berkahwin.

KIM.mafia posted on 18-9-2012 08:08 PM
iols sudah 3x diuji..tapi iols masih setia dgn bf iols yg bujang

mcm tolak tuah jer...

smg bf u tau u buat pengorbanan itu dan menghargai u ok...

iollls doakan yg abek2 la hendaknya dlm umahtagga setazah nie...
name pon setazah, pegangan agama misti kuat nie, sure dh ready segala2 luar dan dlm
utk melayari umahtagga bermadu

aku ada cerita pasal poligami ni.. hmm.. baru 2-3 hari lepas dok sembang dgn kawan ofis aku nih.. katanya abg dia berpoligami..
weekend hari tu abg dia dtg umah dia sbb nak daftarkan anak dia belajar mane tah.. yg bestnya, abg dia bawak 2-2 bini sekali gus mai umah dia.. anak2 semua ikut. haru sikit sbb dia tak tau nak layan yg mane satu, takut terkurang layan no 1, kecik hati pulak.. kang terlebih layan no 1, yg no 2 jauh hati.. tapi itu tak terjadi rupanya, sbb mereka semua happy. khabarnya bini no. 1 tu sedang sakit kanser.. jd yg ambil berat makan minum, penjagaan bini no 1 ni ialah suaminya dah bini no. 2. anak2 semua syg kat mak muda ni sbb dia baik, ambil berat semua perkara, maknanya semua tugas2 yg bini no 1 buat..dia setelkan. nak berjalan, mandi & siapkan makan semua bini no 2 uruskan.. bagus betul. kawan aku ckp, kakak ipar dia pun spt redho je, tgk anak2 happy, laki pun happy... ya lah dia kan sakit.. dia pun memerlukan sokongan org keliling dia jugak.. dlm hati dia mungkin berfikir ntah esok lusa aku pergi tinggalkan semua, sekurang2nya ada yg boleh gantikan tugas aku walaupun tak sama...

jadi sama2 kita ambil pengajaran dgn iktibar dgn aturan Allah ini.. kita ada pilihan, kita ada akal... sebaik2nya solat istiqarah dulu sebelum membuat keputusan. aku pasti Sharifah Qasif sudah buat apa yg patut sebelum membuat keputusan tersebut. wallahualam

Salam... Ni sekadar pndgn peribadi...jgn terpengaruh sbb ini personal yg just nak gitau. Ttg poligami Syarifah Khasif, harap tiada yg buat kesimpulan ape2 sbb yg tau perkara sebenar antara dia, suami & madunya adalah ALLAH & mereka bertiga...termasuk Mahkamah Tinggi Syar'iyyah yg meluluskan permohonan poligami pasangan ni. Sama ada isteri dia bersetuju atau tak, diorg tak kawen pun so kena biasa2kan hidup bermadu...itu hakikat yg perlu diterima oleh ramai wanita masakini SEKIRANYA SUAMI BERKEMAMPUAN UTK BERPOLIGAMI SERTA BERLAKU ADIL.

Cuma bab panggilan ustazah kpd Syarifah Khasif ni, secara peribadi aku tak penah anggap dia sbg ustazah pun walaupun pandai al-Qur'an kerana ilmu tarannum serta tajwid belum melayakkan seseorang digelar ustazah atau kerana suara sedap baca al-Qur'an. Semua adalah pd ILMUnya & sy dpt rasakan yg dia adalah wanita biasa2 cuma berbakat hebat dlm tarannum al-Qur'an, tp tidak pd perwatakan. Pernah sy ingat masa diterjah Syarifah Khasif time program pemilihan satu program realiti TV, dia mcm tgh dating time tu...so mulai waktu tu sy dah mcm boleh agak dia mcmana.

Tgk gambar kawen dia plak, berhukum secara zahir melihat kpd pakaian, mekap yg agak tabarruj serta kening yg nipis cantik bagaikan telah di'trimmed, maka kesimpulan aku dia ni biasa2 je bukan ustazah...itu kesimpulan sendiri yg mgkin tak sama dgn org lain.

kenapa negatif sangat uols ni kat poligami??
poligami tu boleh.

tapi............

buat si suami, mampu ke adil? zahir dan batin?
kalau tak mampu takyah
kalau asyik nak merenyam dengan bini muda
tapi bini tua diabaikan
baik TAK YAH
kalau asyik berkepit dengan bini baru
anak bini lama terabai lagi melarat
baik TAKYAH

buat si bini muda
mampu ke berkongsi?
kalau asyik nak kawal laki macam dia milik awak sorang
baik TAK YAH
kalau bila masa turn bini tua