CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: BabeYSHa

[BEST]Kisah Seram Di Kilang Perindustrian [PAGE 11-Misteri Kematian Miss SONY]

SahizatulSha posted on 19-9-2013 12:49 AM
Ada video. Org sony simpan utk buat bahan bukti kot. Haha. Entah. Chooii mulut tu. Cili kang. Sha  ...

La penakut upenye... rilek la. Allah kan ade. Heheh...

shinzai posted on 1-2-2011 06:03 PM
Reply 2# BabeYSHa

dapat tangkap dak perogol tu?

sadis sungguh crita kisah miss sony nie kan.... i pon nk story cket lahh... dlu penah kerja di kilang kt selatan tanahair. kt kilang nie xder kes mntak nyawa @ darah pulak, cuma kes2 diganggu dgn bunyi bunyian. 1 mlm i keje shift mlm, dlm kol 12.30am kwn i ajak pegi klinik nk ambik ubat katanya. so i temankan lah die since kitrog slalu dgr2 kes kene kacau tu.
jln nk ke klinik tu kene lalu 1 tmn mini tmpat pekerja lepak2, hisap rokok n port tuk membuta time bln posa. hehe..
masa pegi tu oklah kitaorg dok borak2, gelak2. dr tmn mini tu ke klinik xjauh hanya beberapa meter jerk. mase kitorg nk blk line lalu kt tmn mini nilah, tgh sedap2 borak tiba2 i trdengar bunyi loceng kaki. mula2 perlahan jerk dgr. i xkisah lah sbb igt kwn i pkai gelang loceng kaki kn. tp i perasan kawan i nie senyap jerk. bila tgk die senyap, i xsedap hati pulak. dlm masa sama bunyi gelang loceng msih lg dgr. i cuit kwn i, die angkat bahu tandanya die pon xtau mana dtg bunyik loceng tu. i ckp kt kwn i "kite toleh blakang nk"(nada berbisik nie). kwn i ckp ok. so kitaorg pon tolehlah....
  bila toleh ke belakang, kitaorg xnmpak ape2 ( manalah tau kan kot2 ade pekerja len ke). hanya kitaorg jerk. so apalagi sambil pegang tgn kwn i,  terus jln smbil lari2 ank. makin laju kitorg jalan, makin kuat n bunyinya sama mcm gelang kaki india tu. klau penari2 bollywod brjoget... hah bunyi camtu lah....
makin brjalan terasa makin jauh pulak line nie...padahal xder lah jauh sgt pon antara line ngan klinik. i dh brpeluh2 menggigil sbb bunyi tu seolah2 nk main lumba lari lak ngan kitaorg. smpai line kitaorg trus sarung jumpsuit xzip pon trusmasuk line. bila kt dlm tu brulah kitorg dok crita2 sambil menggigil takut. kakak2 kt line ckp xpenah dgr psal loceng tu, klau bunyidr mesin yg dh di offkn power nye adelah. waaa tobat pastu time syif mlm nk p memane....

*lupa lak bila smpai bilik jumpsuit bru tringat nk baca ayat kursi, bila memasing baca byk kali jugaklah smbil sarung jsuit brulah bunyi loceng tu hilang.....

Rate

1

ribenbiru posted on 19-9-2013 12:22 PM
sadis sungguh crita kisah miss sony nie kan.... i pon nk story cket lahh... dlu penah kerja di kilan ...

Haish misteri pulak cerita ni.

SahizatulSha posted on 19-9-2013 02:13 PM
Haish misteri pulak cerita ni.

Ermmm... Tulah meremang bulu roma mase dgr bunyi loceng tu. Lgpon kt kawasan parking bas ade 1 pokok besar. Pokok ketapang xsilap. Kt pokok penah gaklah ade pekerja yg nampak cik pon. Tp cume nmpak xder bunyi2 nie. Department yg dekat ngan pokok tu yg slalu kes2 bunyi mesin tu.

ribenbiru posted on 19-9-2013 03:05 PM
Ermmm... Tulah meremang bulu roma mase dgr bunyi loceng tu. Lgpon kt kawasan parking bas ade 1 pok ...

Malam malam jumaat mcmni pulak kan. Haha

Follow Us
Aihh bilalah aku de kekuatan nak cerita pasal kisah seram kat kilang ni
cuma aku leh katakan takat nih
masa aku keje dulu sampaikan semua org kena bawak surah yasin ke tempat keje
pihak pengurusan yg minta berbuat demikian hokay
gangguan bukan hanya di kilang
tetapi juga di hostel kami tinggal
emmmmmmm...

Suchi posted on 21-9-2013 09:44 AM
Aihh bilalah aku de kekuatan nak cerita pasal kisah seram kat kilang ni
cuma aku leh katakan takat  ...

Hehe critalah...critalah...

sbb aku pn keja kt kilang so bleh share la kisah misteri sket kt cni kn..

ni diceritakan oleh aci cleaner kt kilang yg dah keja 25 thn dr tmpt lama smpaila kt tmpt bru skang ni..
begini ceritanya.... utk pekerja production line dorg ada la tmpt rehat, loker, bilik air toilet ni sume utk dorg mandi, bersihkn dri ke hape semua..ada jugak surau yg mna kdg2 dorg curi tulang tdo kt ctu..

aci ni mmg tugas dia bersihkn, sapu, mop kt area ctu lah... kisahnya aci ni komplen ckp budak2 laki ni kebersihan x jga mna, so dia bebel2 la...kt surau tu dia kata klu boleh dia xnk msuk bersihkn sbb bg dia it is a holy place for muslim, kang dia msuk dia rsa mcm x elok je...tp sbb budak2 laki ni xreti2 nk sapu kemas kt ctu so 1 day ni aci pn msuk la kemas sapu....dlm hati dia nk komplen la kt manager yg melayu ni suh dia buat jadualbtugas gilir2 utk kemas surau..

tgh dia sapu2 tu, dia ckp dkt dpn dia ada 1 'org' besaaarr tggi pkai mcm mna org lelaki muslim kita pkai nk g solat jumaat tu....ada songkok semua...muka garang gtu..dia tekejut trus tggalkn tmpt tu...msa aci ni cerita kt ktorg yg pmpuan ni bleh plak dia kata "that day kn, while i was cleaning that surau i met u all pnya 'tuhan' la...i think 'he' was mad at me coz enter that place"

semggu katanya dia doa, smayang cra dia lah sbb tekejut jmpa makhluk tu..lps kes tu lg la dia bising kt boys suh jga kebersihan btul2 surau tu, sbb makhluk yg dia jmpa tu marah kot klu kotor je kn...siap dia belikn penyapu, mop khas utk surau, xleh kongsi2 n gna khas kt ctu je

kesimpuln nya, non muslim pn hormat kt tmpt beribadat kita, kita yg muslim ni bleh plak lekeh2 reti nk solat, tdo aje kt ctu huhuhu..

Rate

1

peristiwa ni berlaku tahun lepas..........

ada satu kilang kat rawang nih telah berlaku kejadian histeria besar-besaran lepas rehat tengahari............ lepas sorang, sorang terkena................sampai panggil bomoh bagai, tapi tak jln gak....dlm pukul 3 petang, pihak management suruh semua org balik...........

yg terkena tuh cerita nampak macam.... puteri cantik lah......budak keciklah.....

tapi punca sebenarnya mungkin dari pembuangan pad kat tandas dgn cara tak betul............

saja nak nyelit pasal kes intan tu
aku pernah praktikal dekat situ,
time aku pratikal tetiba bnyak kes rasukk berlaku
kt production floor yg aku ditempatkan..
mak sedara aku pernah kerja situ.. batch sama intan,
supervisor aku, n kak yg buat kerja sama aku..

kisah yg sebenar katanya
berlaku motif dendam, coz arwah mengluarkan kata2 yg x septotnya kepada pembunuh tu.
pembunuh tu katanya saiko a.k.a otak wayar sikit..
sebab bengan ngan cacian tu.. dia bunuh la arwah..
kalau x silap aku..
bos aku cite insiden tu diorg tengok melalui cctv
guys yg bunuh dia keluar pukul 11 lebih
mayat dijumpai oleh cleaner jam 3 ke 4pg kot..
bygkan berapa lama dia terseksa..
batang mop tejuntai keluar dr tong sampai mayat ditutp ngan kotak..
cleaner bertugas nk tolak tong rasa berat, pelik..
bukak2 kotak nampak arwah dah x de..
diorng ckp time mghrib jgn pergi toilet dekat QA lab test,
sebab akan nmpk kelibat dia dkt tandas tu time tu, coz kaw dia dicampakkan
area tu juga..
area tulah dekat ngan tempat aku buat kerja n toilet aku selalu pergi
huuuuuwaaa....
nasib aku shift pagi je..

Rate

1

cheida_mymee18 posted on 23-9-2013 12:15 PM
saja nak nyelit pasal kes intan tu
aku pernah praktikal dekat situ,
time aku pratikal tetiba bnyak ...

QA yg mane sebenarnye? Sha dulu praktikal kat QA-QC set bluray, hi fi tu.

SahizatulSha posted on 23-9-2013 11:45 PM
QA yg mane sebenarnye? Sha dulu praktikal kat QA-QC set bluray, hi fi tu.

masa time aku
QA bhgian NW buat MP4 sekarang aku x taw buat apa

cheida_mymee18 posted on 24-9-2013 08:58 AM
masa time aku
QA bhgian NW buat MP4 sekarang aku x taw buat apa

Betullah dekat situ. Memang buat MP4 je kat situ. Set kecik kecik.

BabeYSHa posted on 27-8-2013 02:31 PM
citer la wey...

assalam....akak pernah bagitau  yg akak pernah kerja kat sony prai dan masa kejadian pembunuhan intan tu pd tahun 1993...dan ketika mayat dia ditemui tu pun akak ada di kilang pasai buat Ot....malah bila pihak polis tiba ( akak memang nampak polis bawa masuk anjing polis)...kami yg dlm production ni diarah balik...Masa akak nak tulis ni akak ada baca mcm2 versi...yg lawak tu siap dok tuduh bangla la ....setahu akak waktu akak masih kerja di sony tu yg ada cuma ada org kita dan org sabahan dan indon ja dan kes ni pun berlaku sebelum thn 2000(akak berenti thn 1996)..                     

Rate

1

BabeYSHa posted on 27-8-2013 02:31 PM
citer la wey...

tadi petang kebetulan ada terjumpa ngan org yg jadi saksi utama kes kematian intan ni....harap2 lepas ni x da la lagi mcm2 yg dengaq...dah la sampai sekarang roh dia x tenang....nanti akak cerita....kesah yg sebenarnya

zameyla posted on 18-9-2013 05:17 PM
Mat Bangla pulak, ms aku keja diaorg crita In**a..

bila cerita dr mulut ke mulut macam tu la jadinya....

ice98 posted on 18-9-2013 02:10 PM
Mmg harus riak sbb keje kilang je tp dpt title tu. Mgkn sbb tu die terlupa. Mgkn jugak die tak ber ...

sebenarnya arwah tu memang x ada title miss sony pun...cuma dia memang ada masuk pertandingan miss sony yg diadakan setiap tahun masa annual dinner ....

SahizatulSha posted on 18-9-2013 05:05 PM
Choiiii. Kerja kilang je pon. Tapi memang sadis pengakhiran jalan hidup dia. And roh dia takkan te ...

sori ye nak cakap sikit....sapa la yg mulut x dak insuran ni yg dok bawa cerita kat sha ni?.. banyak yg x betui dr yg betui......

jojo67 posted on 9-11-2013 09:20 PM
tadi petang kebetulan ada terjumpa ngan org yg jadi saksi utama kes kematian intan ni....harap2 le ...

Bile nak start citer ni kak? Yelah, selama ni kita citer dr mulut ke mulut. Tentu dh ditokok tambah... nak tau gak yg real story punye.