CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: roslankasim

All of Langkawi (part II)

Close [Copy link]

Reply #2817 ferra81's post

ok ok.. kena tulis fragile eh.. tq.
maklumlah tak penah pi langkawi ..

Originally posted by ude1804 at 16-2-2009 01:40 PM
nak tanye kat langkawi tempat shopping pinggan mangkuk paling murah harga kat mana......malas nak selak page2 sebelum ni sbb banyak sgt...so sesape yg baik ati bley la bgtau kita....tenkiu

aku br je balik dr langkawi jumaat lps...

ada gak tanya2 org2 sana... kalau nk beli pinggan mangkuk, beli di Idaman Suri... byk pilihan dan murah...  kalau kat Hj.Ismail Group ada jugak... tp org sana ckp.. mahal n x byk pilihan...

tp aku ari tu dah xsempat nk pegi ke idaman suri... beli kat Hj.Ismail Group je...  kalau antara dua buah market nih, kalau ko nk beli coklat, beli la kar Hj.Ismail Group.. sbb lg murah dari Idaman Suri.

ermm.. kalau kedai yg paling murah rega pinggan mangkuk, xtau lak aku... aku ke sana bukan nya nk shopping... tp nk g jln2 pusing2 langkawi...

Reply #2820 nuryta's post

heheh dah ada geng

aku dah booking MAS. tempat menginap tak tau lagi. mungking eagle hotel kot?

tak sabar rasanya nak pergi sebab kali ni mak aku ikut sekali. Kemungkinan besar aku tak shopping banyak (duit habis kat tiket , cuma tumpang2 lah kat mak. Maklumlah anak yang baik )

yupp so far aku nyer pemerhatian setelah ber hari2 survey pinggan mangkuk byk pilihan kat idaman suri..harga pon idaman suri ok gak...ader certain2 brg kat HIG yg byk choice...for choc plak...mmg pening kepala...sbb ade kedai murah choc A tp mahal choc B..ade kedai choc B murah choc A mahal....tp klu beza pon dlm rm1 kot...klu rajin mcm aku ..merata aku bli...Daim, m&m, kit kat  murah kat kedai dekat langkasuka hotel tu...farero murah kat coco valley...cadbury pon coco valley..kissess boleh kate harga lebih kurang sama...tp peliknyer HIG ade byk cawangan n jgn terkejut klu harga sesama diaorg pon blh x sama..sbb aku dah experienced...hehehe

Reply #2822 rockara's post

tp kan.. kalau pegi langkawi, sewa kancil n wira.. rs mcm rugi jer... sebab kat tmpat sendiri pun boleh sewa...

lg pun bila lg nk meras bwk kete import??? kat langkawi lar tmpatnya.... tp kena hati2 jugak memilih... sbb ada yg mahal ada tmpt yg murah...

aku sewa kete mitsubishi lancer kat sana.. rm100/day. tp kalau nk save ok je... hubby aku xnk save2 sebab katanya buat ape nak budget2... sedangkan kita tak selesa...ermm...

Reply #2810 cap_ayam's post

alu pegi langkawi baru ni beli gajk corelle.....kawan kau beli corningwatre & visoin for mak dia... aku angkut naik atas jer...
tak confident boh kat bawah.....dorank ni kenkadang tulis fragile pun dihumban nyer juga...baik aku bawa naik tas jer..kalau skit2 la..tapi kaluiui u all p rmai boleh bahagi2 bawa..tada halllll

Follow Us

Balas #2827 ferra81\ catat

mengikut dalam tengokkan patik le.sesiapa yang beli barang pinggan mangkuk harus berhati jika di buat dari melamine tu amat bahaya ada toksit.jika patik pinggan yg banyak kat idaman tu x berapa sesuai le sebab ianya terlalu murah dan mengandungi melamine dan kualiti yang ditempah nombor 3.ada harus beringat ingin kesini pastikan barang yang anda beli itu betul2 ori bukan main bedal je beli kalau murah beli tapi bila dah guna 2-3 kali pasti ada kesan making bila kita taruh gulai yang panas.kita nie bukan periksa sangat.dahla di buat dari melamine.melamine tu adalah dari debu2 tulang kita pun x tau tulang ape yg di guna tah2 tulang ....tut....AWAS.gunalah tampa was2.almaklum kepada sahabat ke

Originally posted by cap_ayam at 16-2-2009 03:36 PM
ok ok.. kena tulis fragile eh.. tq.
maklumlah tak penah pi langkawi ..

time ko check in bag ko tu, ko mintak kat org jage tu suruh lekatkan stiker fragile..... tapi ikut nasib gak, tgk pekerja yag angkut bag tu, kekadang even ada stiker fragile tu pun still kena baling....

Originally posted by nuryta at 16-2-2009 08:48 AM
polaris_girlz,

jauh tak lankasuka ni dengan pekan kuah ek?

Jauh ar

Lagi satu kalo nk naik cabel car, jgn pi terus sana...kalo pi terus sn kena bayo RM25.00 sorg tuk dewasa...
so korang gi kat area jeti (kuah) sana tu..kat sana kan ada byk kaunter tiket bas N kaunter agensi pelancongan...
korang beli tiket cabel car dari sini...leh dapat RM15.00 je.... save RM10.00

seb baek opis aku ader apartment kat langkawi, Perdana Beach Resort sebelah Langkawi Lagoon......tak der masalah penuh etc, at least duit hotel boleh wat duit shopping

MULA 2 NAK STAY KAT AREA PANTAI CENANG....SEKALI FULLY DA

LAST2 AKU CHOOSE HELANG WITH CAR PACKAGE
4H3M RM 555 OK TAK?

Originally posted by ferra81 at 16-2-2009 03:47 PM
yupp so far aku nyer pemerhatian setelah ber hari2 survey pinggan mangkuk byk pilihan kat idaman suri..harga pon idaman suri ok gak...ader certain2 brg kat HIG yg byk choice...for choc plak...mmg ...

idaman suri tu mmg lah murah terlampau-lampau sbb brg tak ori...lg satu HIG tue mmg cawangan tp lain tauke sbb satu2 kedai tue ada lain adik beradik yg incharge.

nak tanya korang..hotel mn yg best area2 pantai yg sesuai tuk gi honeymoon kt langkawi nih??dom ingt nk gi

sana bln jun nih..any sugesstion??

Originally posted by polaris_girlz at 16-2-2009 09:23 PM

Jauh ar

Lagi satu kalo nk naik cabel car, jgn pi terus sana...kalo pi terus sn kena bayo RM25.00 sorg tuk dewasa...
so korang gi kat area jeti (kuah) sana tu..kat sana kan ada byk k ...

terus beli kat kaunter cable car tu pun boleh dapat RM15.00 untuk org yang ada mykad.
kalau beli dr agent yg kat jetty atau airport boleh dpt RM13.00.. :victory:

Balas #2832 polaris_girlz\ catat

aku p bli kat cable car still dapat rm15 gak....tp kene tunjuk mykad ler...x yah pon p bli kat tmpt lain

Balas #2835 ungu_anna\ catat

oooo lain adik beradik la plak...patut la...kompius jap...

kepada forumer ini siapa nak gi cable car boleh ke kauter kami di langkasia travel and tour.kami akan membei discount kepada pelanggan kami.perkhidmatan kami menjual tiket cable car rm 15 je tetapi kalau lebih pada 4 orang kami hanya menjual rm 13 je harga adik beradik lo.kami juga mempunyai kereta sewa pandu sendiri anda boleh memilih kereta yang bersesui dengan kadar yang berpatutan.kami juga membuat tempahan bilik di langkawi kadar bilik sewaan yang berpatutan.awas ulat2 kereta sewa.jika anda ingin kesini datanglah dan sewalah dengan agency yang sah yang mempunayi lesen perlancongan yang mempunayi insuran yang mempunayai kauter.ok nak iklan jangan marah datang le kauter kami langkasia travel and tour T 4 S, Kaunter Pelancongan Bangunan Satelit Kompleks Jetty Point, Kuah 07000 Langkawi Malaysia.anda jua boleh mendail no 0174017108 untuk membuat tempahan.moto kami anda selesa kami senang:handshake: :handshake: :handshake: :handshake: :handshake:

Reply #2837 jlita's post

kalu beli tiket cable car tu kat airport kena tunjuk mykad gak ke utk dpt 13 hengget???

Reply #2835 ungu_anna's post

oooo..kat idaman suri tu byk brg tak ori ye..
kalau correlle/corning ware tu camne anna
thanks anna for the info...

Reply #2835 ungu_anna's post

oooo..kat idaman suri tu byk brg tak ori ye..
kalau correlle/corning ware tu camne anna
thanks anna for the info...