CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mortrainey

Koleksi Cerita2 Hantu Keluarga Aku

menjawab pertanyaan meor..kebanyakkan org yg kena tindih ni kena masa derang tgh tido..takde plak yg kena tindih masa tgh jaga kan? aku pernah kena mcm tu masa tgh tido..tapi bukan kena tindih kena pijak..citer dia mcm ni..

satu mlm, kakak aku yg sulung dgn anak2 dia dtg kat rumah parents aku..masa tu aku tgh lepak kat luar dgn anak buah aku yg plg tua..tiba2 entah gatal plak nak pegi beli topup malam2 tu..lebih kurang nak dekat kul 10..umah aku nak ke kedai ni kalau jalan kaki dlm 15 minit..kena lalu padang bola dgn satu umah kayu yg dah lama ditinggalkan..sbb jalan berdua jadi tak rasa takut sgt..

bila balik dari kedai, masa tgh lalu kat tepi padang bola tu aku rasa mcm kena tolak, sampai aku terpeleot kat tepi jalan tuh..anak buah aku gelakkan aku..hantu tul! bukan nak tolong aku kan..berdarah jugaklah lutut aku masa tu..so jalanlah balik..

malam tu, aku lupa nak mandi..terus tertido kat katil..tapi aku pun macam meor tu ckp antara sedar dgn tak sedar aku rasa dada aku sakit giler! aku tak sure aku mimpi atau benda tu benar2 berlaku tapi mmg apa yang aku mimpi tu aku tido kat katil yg sama, pakai baju yg sama etc..bila aku mcm bukak mata sikit2..aku nampak macam ada benda ni tinggi giler kepala cecah ceiling..baju putih, rambut putih, muka dia pun putih..serba serbi putihlah kan..tgh memijak dada aku..mmg nampak clear muka dia mcm bengis giler pijak aku sesuka hati dia..aku lupa aku baca benda ke atau aku biar tapi sedar2 dah pagi..

bila bgn pagi, badan aku especially dada rasa sakit one kind..mcm sakit kena ketuk dengan besi..huiihhh...mmg sakit! nak bangun pun tak boleh..badan rasa lemah, berat dan segala-galanya. bila aku citer kat mak aku..mak aku ckp buat apa lalu kat umah tepi pandang tu malam2..kan dah kena..mak aku pun urut2 lah badan aku sambil baca2 ayat quran..lepas tu barulah badan aku x rasa sakit dah..tapi bila ingat balik, apakebenda yang pijak aku tu kan..nak cakap aku cakap lepas ke apa ke tak jugak sampai dia naik marah pijak aku mcm tu sekali hehe..

korang camne ada pengalaman kena himpit atau kena pijak tak?

Rate

1

menjawab pertanyaan meor..kebanyakkan org yg kena tindih ni kena masa derang tgh tido..takde plak yg ...
mortrainey Post at 11-3-2011 12:37

aku klu lihat benda2 alah ni mmg xpenah la..alhamdulillah mmg xnak tengok pon..tp kena himpit ni dah slalu sangat smpai xterkira rasanyer sejak aku sekolah smpi ke u n now alhamdulillah dah lama plak aku xkena...time aku blaja dulu slalu aku kena time siang la sbbnyerr...aku ni penakot ya amat..so mlm2 aku slalu baca ayat kursi sblm tdo berulang2 kali n hembus sekeliling katil..so mlm mmg xpnah la ade la skali dua kot seingat aku..tp waktu siang slalu la kena psl aku tdo siang mmg xnah nyer nk baca ape2 sbb siang kan xtkot rasa selamat jew..hu hu...kena cekik kena hempap jangan cakap la mmg dah biasa bkn nak ckp besar tp da xheran...n penah jgk benda tu gelakkan aku psl salah baca...benda ni berlaku antara sedar dan tidak sebab kite leh nampak keadaan sekeliling cuma xboleh bergerak jew...tp...yang paling aku benci sangat2 kalo benda2 ni cuba buat benda xsenonoh kat aku..paham2 la kan benda xsenonoh tu apew..orang kata hantu raya ni yang kuat nafsu tol kew??
tp aku bia jew malas nak amek taw psl kalo ikut sains ni lain lak citer nyerr....huhuhu

Post Last Edit by meorfadzly at 11-3-2011 14:26

mmg kena himpit ni tak kira siang ke mlm......
tapi yg ku perasan..sejak kecik dok kena benda ni....sebab tak mandi atau basuh kaki sebelum tidor lepas balik dari mana2.............
yg last sekali ku kena...last month...balik dari midvalley..time tu bawak moto....sebab after opis terus ada dinner ngan budak2 opis...first time bwk motor pi midvalley tu...parking dia kat ceruk mana ntah bawah2 tu...bila time balik tu..mmg sesat tak jumpa parking tu sebab jalan masuk tadi tu dah tutup (jusco sepurmarket)...so gagau2 dlm tmpt loading n apa ntah...agak menyeramkan gak la tmpt tu kan...terpikir plak pasal kawan2 citer pasal kekerasan midvalley tu...
so bila smpi rumah...anak sikecik dah tidor..wife plak outstation...pasal penat sgt...terus baring terlelap...time tu la.terasa kena himpit/tindih ni....nak grk takleh...nak jerit takleh...dlm hati je dok try baca2...tapi sempat jeling kat jam...2.15pg....dlm usaha nak lepaskan diri dari benda tu..sempat lagi la tidor antar jaga...perasaan mcm tgh bertekak dgn benda yg tak nampak....pasal apa kacau aku...jgn kacau aku dan anak2 aku.....sedar2..3.00 pagi baru boleh terjaga...dgn sepenuhnya....terus pi basuh kaki....tidor blk dgn aman.....

aku nk tumpang kisah 'pelik' yg jd kat umah aku leh?...hihi

kisah ni jd thn lps...umah aku ni sbn ...
adikMyra Post at 21-2-2011 12:14

kalo aku kena time sorg2 aku pon wat mcm ko..xsanggup duk uma tu sorg2...klu ade teman xpe gak...

Reply 270# mortrainey

tersentuh aku baca cite ko nie tt......tu la balasan pd org yg menolong orang lain....
bersyukur kpd Allah....

Post Last Edit by pinktriangle at 16-3-2011 19:03

Reply 246# mortrainey

family TT still duk sri gombak lagi ke? fasa 2 kah umh? dkt ngn umh mak saya fasa 7

Follow Us
Reply 270# mortrainey

MasyaAllah....citer ni mmg betul2 misteri mmg Allah datangkan seseorang untuk memberikan ganjaran atas kebaikan korang sekeluarga apapun citer ko yg ni dah mcm citer filem MAUT sikit2...

perghh....2 mlm baru khtam baca...seram2 citer TT...

Reply  mortrainey

family TT still duk sri gombak lagi ke? fasa 2 kah umh?  dkt ngn umh m ...
pinktriangle Post at 16-3-2011 15:56

pink..alamak! skrg main fasa2 ke? rumah aku jalan dia start dgn 6/aku pun x tau fasa apa kalau jalan start dgn 6/ hahaha

citer seterusnya baru berlaku dua hari sudah..masa aku duduk kat umah kakak aku dishah alam, sect 7..org kata umah2 sect 7 ni xde masalah mcm umah2 berhantu sect lain kat shah alam..somehow, aku rasa umah kakak aku ni semacam sikit..

menurut kata kakak aku, sblm dia dok situ, ada sekumpulan pelajar dok situ, semua pmpuan, tapi masa dia masuk umah tu, ada byk mantera india & ponjot2 yg ada seorang pelajar pmpuan india gunakan..selagi ada tingkap semua dia lekat..entah apalah dia kena masa dok kat umah tu kan..satu bilik dia lekat mantera2 tu, xde plak dia nak cabut bila pindah keluar dari situ...bila kakak aku masuk, kakak aku bersihkan umah tu, lalang semua cabut, semak2 semua ditebas..umah yg nampak mcm berhantu tu pun dah jadi terang menderang..

aku ada dua kejadian pelik masa aku dok kat umah ni, satu ni masa aku tgh buat keje kat living hall atas..ngadap tv, masa tu aku sorang2 pulak yg belum tido..aku nampak bayangan mcm melintas kat toilet (toilet ada dua, satu yg ada toilet bowl, satu lagi yg ada shower) aku pun ingat imaginasi aku je lah kan..tiba2 x lama pastu aku nak ke toilet pulak..masa nilah yang best sekali..masa aku kat toilet tu..tiba2 ada suara sayup2 panggil nama aku..cis! nama penuh pulak tu (minus nama bapak la haha) aku pun cepat2 keluar & terus masuk bilik..takde dah buat keje, tv pun aku biarkan terbukak..nampak sgt kan penakutnya aku ni?

yg kedua, dua hari lepas..aku kat toilet yg ada toilet bowl tu..cermin besar kat situ, jadi aku cuci muka..masa aku nak keluar dari situ & lalu kat toilet yg ada shower tu aku dgr mcm suara mak aku tegur aku..aku pun ckp la 'haa?' sbb x berapa dengar..suara dia sayup..aku ingat mak aku kat dlm toilet tu..sbb mak aku ni ada pe'el suka masuk toilet x bukak lampu..tak tahu pesal..bila aku cakap 'haa?' tu..suara tu leh repeat dia tanya 'lama kat toilet?' aku pun mcm jenguk lah kat toilet tu kan..tapi xde sape situ...perghh..meremang aku masa tu sbb aku mmg sure suara tu dtg dari situ..aku pun terus turun (sbb masa ni mak aku dgn anak2 buah aku tgh makan malam) sampai sudah aku x bgtau mak aku apa yg berlaku kat aku..karang ckp ada plak yg takut dok situ kan?

kdg2 bila aku duduk dlm bilik sorang2 aku rasa mcm diperhatikan..kalau turun malam2 nak gi dapur pun rasa macam kena ikut..aku pun x tahulah nak ckp apa dah..nak bgtau kakak aku, karang dia x percaya pulak..kalau x ckp takut pulak org2 lain kena kan..serba salah dibuatnya.

Rate

1

Reply 289# mortrainey

ooo fasa 6 lah kalo camtu.dah lama dah ikut fasa dri dulu lagi cuma ko je tak pasan kot.kiranya umh ko ni mmg dkt ngn umh mak aku gaklah..

abis la kau........

fuhhh..bru hbis bc..best..tp boring plk kt opis time ni..
kwn cuti..
ermmm..layan jela..
crite le lg TT..
hehhe

Reply  mortrainey

ooo fasa 6 lah kalo camtu.dah lama dah ikut fasa dri dulu lagi cuma ko je tak  ...
pinktriangle Post at 17-3-2011 11:24

oh ye ke? sbb aku dah lama x dok situ..umah tu dah disewakan ke org sbb ikut bpk aku pindah melaka dulu

abis la kau........
Slasher^^Buzz Post at 17-3-2011 11:25

hahaha siot je slasher

trbaca citer pasal kena tegur dari dalam toilet tu teringat satu cerita masa mak aku  masa dia teman ayah aku kat HUKM.

ayah aku warded, jadi mak aku temankan lah berjaga kat sepital tu..
bila dah tengah2 malam mak aku terasa nak buang air.
dia pun pegi sorang2 sebab sebelum ni takde pulak ape2, cuma toilet tu agak sunyi..

masa dia dah settle semua dan nak keluar dari toilet tu, tetiba dia dengar ada suara lelaki dari toilet yang betul2 sebelah toilet dia.. suara tu tanya "mandi ke"..
mak aku sikit punya terkejut sebab dia kata mula2 masuk tu mmg toilet tu takda orang (mak aku pasti sebab sebelum masuk toilet tu dia memilih2 nak masuk toilet yang mana. jadi toilet tempat datangnya suara tu mmg tak da org)
apa lagi, cepat2 mak aku keluar sebab dia dah rasa meremang semacam..

citer pasal mak aku, teringat pula citer yang ayah aku pernah citerkan masa dia masuk kat dalam toilet kat jusco tempat dia kerja dulu.

masa tu senja, dah masuk maghrib.
ayah aku gi toilet
masa dia masuk tu tak da apa2, tetiba masa nak keluar tu, dia terpandang kat cermin besar sebelum keluar toilet tu, ada 3 kepala org (kepala jer, badan takda) kat belakang dia.. terkejut ayah aku..

Rate

1

fuh seram! sebaik aku x penah kena

fuh khatam jugak akhirnyer seram gile cite tt. keep it coming tt

trbaca citer pasal kena tegur dari dalam toilet tu teringat satu cerita masa mak aku  masa dia teman ...
puanlina Post at 18-3-2011 14:17

perghh! nasib baik dia x menjengah kan kepala dia masa dia ckp tuh...kalo tak mau pengsan mak ko kat situ lina..