CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Reborn_Atheist

[Tempatan] Makan duit anak yatim - Anak Mangsa Kemalangan dapat RM12,000 dari RM300,000

scorpionkiki replied at 19-10-2016 12:02 PM
Kalau dari pc kakak yg menjaga ni ada bbrp maklumat yg kita boleh dapat.

1. Mereka ni 6 beradik ...

kakak ini jenis sayang bebudak kot?
anak sendiri pun berderet, siap ada anak angkat lagi.

semoga sheols di cucuri rahmat.

etonjelita replied at 19-10-2016 12:57 AM
Moga nasib ank2 yatim ni terbela. Tgk la muka diorg dlm2. Masing2 pun ada ank sndr kn. imagine situa ...

Allah hu...
susah sangatke nak jaga anak sedara sendiri..?
si pakciknya ni..?

dah arwah ibu bapa pun tinggalkan insurans..
derma orang ramai lagi..
budak pun dah besar...bukan nak basuhkan berak lagi pun...

apa yang susahnya..
tak sayang ke kat anak saudara sendiri..?

Edited by manehnya at 19-10-2016 12:26 PM

dari FB : Islam Cahaya Hidupku2 min · Kuching, Sarawak ·

KENYATAAN RASMI ISU ANAK MANGSA KEMALANGAN DUKE

1. Kami menerima laporan di media-media sosial berkenaan luahan kekecewaan Puan Yusnidah Hussain, kakak kepada almarhum Fairuz Nizam, yang menjelaskan bahawa dua anak saudaranya iaitu anak kepada adiknya, hanya mendapat RM12,000 berbanding sumbangan orang ramai yang terkumpul kira-kira RM300,000.
2. Jumlah wang kira-kira RM300,000 itu dilaporkan dimasukkan ke dalam akaun adik-adik kepada Puan Yusnidah Hussain. Pada sidang media baru-baru ini, Puan Yusnidah Hussain memaklumkan bahawa wang tersebut tidak sampai ke tangan anak-anak yatim ini untuk digunakan bagi perbelanjaan sekolah dan harian.
3. Antara alasan yang dinyatakan oleh adik-adik kepada Puan Yusnidah Hussain adalah mereka telah merujuk kami, selaku Mufti Wilayah Persekutuan dan dikatakan bahawa kami menyatakan yang duit yang diberi orang ramai adalah harta dan hak mereka kerana ianya adalah akaun atas nama mereka sendiri, bukan anak-anak ini. [Rujuk http://www.mynewshub.cc/…/adik-bongsu-mangsa-nahas-duke-di…/]
4. Sebenarnya, memang kami ada menziarah keluarga ini sebagai tanda simpati beberapa hari selepas tragedi berkenaan. [Rujuk https://goo.gl/QOUO3O]. Ada yang bertanyakan kepada kami tentang keharusan penggunaan wang sumbangan orang ramai untuk keperluan (maslahah) anak-anak yatim itu sendiri.
5. Kami dengan tegas menyatakan bahawa bapa saudara atau ibu saudara HANYA SEBAGAI PEMEGANG AMANAH (TRUSTEE/MUTAWALLI) di mana hak pengurusan (tasarruf) wang berkenaan adalah TERTAKLUK KEPADA KEPERLUAN (MASLAHAH) DAN SUMBANGAN/SEDEKAH kepada kedua anak yatim berkenaan, dan diuruskan dengan penuh KEJUJURAN dan rasa TANGGUNGJAWAB. Itulah yang kami maksudkan kepada pihak yang bertanya. Bukannya wang itu sepenuhnya menjadi hak milik pemegang amanah dan boleh digunakan untuk manfaat peribadi dengan sewenang-wenangnya.
6. Justeru, kami akan menjelaskan hal ini dengan lebih lanjut dalam Bayan Linnas, insyaAllah dalam masa terdekat. Buat masa sekarang, lebih baik kita semua menunggu keputusan daripada pihak berwajib. Wallahua'lam.

Dipetik dari

Akhukum fillah,
Datuk Dr. Zulkifli Mohamad al-Bakri
Mufti Wilayah Persekutuan.

Ni semua salah driver Myvi tu...

Athrun.Zalaa replied at 19-10-2016 12:25 PM
Ni semua salah driver Myvi tu...

apa jd kt geng2 myvi tu skrg? ada tak yg kena dakwa

estrelle replied at 18-10-2016 11:48 PM
Muka hensem hati busuk.mereputlah ko mkn duit anak yatim.

Tak de nya hensem...perangai busuk pecah amanah..baik jd vavi...angin aku aaihh..

Follow Us
haram makan harta anak yatim..

zuri154 replied at 19-10-2016 12:04 PM
aku pun mcm setuju dgn komen ko. mungkin jgk kakaknya main wayang. sb dari cerita si kakak mcm org ...

Aku pn syak kesemuanya pun sama jerr.. tak ikhlas jaga anak sedara dorg ni..kesian btl..

etonjelita replied at 19-10-2016 12:05 PM
May 2015 tuuuuu. Setahun dh blalu. Sblm kawin. Dh kawin sibuk dok mnja kn bini la. Konon sweet ter ...

Alamak mmg geli la

Pujangga Berbicara Husin
Huish.. ramainya Ustaz dan Ustazah dlm ni. Ingatlah, apabila dtg sesuatu perkhabaran padamu, jgnlah dipercayai bulat2.. Selidik dahulu. Kelak, merangkak korang kat akhirat nak mohon ampun dr Faizz Nur. Doakan sahaja agar yg berhak dibela dan yg menindas mendapat balasan setimpal. Ingat Faizz nur ni bangsat sgt ke sampai nak upah lawyer pun x de duit. Dia ada kerjaya sendiri. Berhubung mengapa dia x update pasal anak2 tu, cuma yg terdekat je tahu. Pasal mengapa satu pihak sahaja yg menjaga, hanya yg terdekat je tahu. Panas pulak hati aku baca korang punya statement. Meh dtg Gombak, dgr sendiri. Arwah ni sahabat baik aku, apabila benda ni terjadi, aku pun tak boleh terima. Tp aku masih boleh fikir rasional. Korang yg x tau hujung pangkal ni tahu memekak dan nak menghina je...
Like23Reply · More · 4 hours ago

Muhammad Azaidi
X pyah la nk saman2..kalo btol dy x slah tnjuk bukti yg dy dh bg duit tu pd ank2 arwah.bnda snang je bro..tu amanah org,pderma ada hak nk tau duit tu smpai atau tdk pd ank arwah....biar kamiwat rport polis n polis siasat sama ada pcag amanah atau tdk...
Like15Reply · More · 4 hours ago

Izzul Aiman
Betul..Zaman sekarang zaman fitnah. Semua fitnah dihujung jari shj...
Allah swt pun mengajar umatNya supaya tabayyun atau selidik bukan dengar maklumat sebelah pihak. Kalau kita percaya sebelah pihak, mungkin kita percaya fitnah dan bukan kebenaran yg kita ambil. Dan ingatlah, utk menegakkan kebenaran bukan perkara yg mudah dan penuh dgn dugaan dan ujian Allah swt, tetapi menyebarkan fitnah amat mudah....
Saya pasti, Allah swt pasti akan tunjukkan perkara sebenar. Dan semoga Allah swt melindungi anak2 yatim berkaitan.
Like2Reply · More · 4 hours ago

Rozila Abdullah
Maksudnya si kakak fitnah adik dia sendiri. Kenapa adik beradik ni boleh berpecah belah pasal anak2 sedara mereka yg yatim piatu?
Like4Reply · More · 4 hours ago

Pujangga Berbicara Husin
Yg tu saya x berani komen Rozila Abdullah. Cuma sedih sbb mentang2 arwah ada sedikit harta, sampai jadi mcm ni. Pada pendapat saya 'ada org yg baling batu dan sembunyikan tangan' dlm kes ni.
Like2Reply · More · 4 hours ago

Ellie Rahman
Dunia akhir zaman. Fitnah berleluasa. Yg tak tau cerita ni, bukan main gah bercakap. Aku diam, sebab aku mmg tak tau kisah keluarga arwah. Tapi Allah kan ada. Yg ustazah/ustaz celup ni sibuk nak jatuhkan hukum kenapa? Gi tgk anak bini korang tu, terbela tak hidup diorang. Sibuk je urusan keluarga org lain. Meluat.
LikeReply · More · 3 hours ago

Lelee Alwi
Kalau taknak org sibuk jgn lah menyalak dalam media social.. watpe ko menyalak2 dari awl anak2 ni jd yatim? Settle kan dalam fmly je sudah.. xperlu nak bagitau satu dunia ko tertindas or difitnah bagai.. diam2 je sane.. so org pun xsibuk2 nak tau hal ko sekeluarga.. public skrg btnya sbb diorg pun berhak tahu ke mana pergi amanah2 yg diorg dh amanatkan?? Kemana pergi duit2 yg sepatutnya mnjadi hak kpd bdk2 ni..
Edited · Like4Reply · More · 3 hours ago

Pujangga Berbicara Husin
Jgn tonjolkan sangat bodoh tu. Simpan sikit untuk anak cucu.. sebab tu org selalu cakap, muka cantik pun x guna. Jika bebal melantun.
Like3Reply · More · 3 hours ago

Ellie Rahman
Like2Reply · More · 3 hours ago

Lelee Alwi
Benda yg sepatutnya di settle kn dlm fmly tp korg sndr yg tonjolkan dlm media social.. korg sndr yg buka aib korg.. betul ke tak????

Muhammad Azaidi
Kami gah bcakap sbb kami nak tau ke mana duit tu...hak ank2 yatim tu...kalo x bsalah tnjuk kan la bukti....kalo x nk di fitnah tampil tnjuk kn bukti....xkn la kita nak bdiam diri mlihat kmgkaran....ye kami bebal tp kami nk tau ke mana duit tu prgi...tu je...biarlah bebal di dunia n bebal dpndagan mnusia...hrap tuan yg crdik pndai dpt rungkai kn psoalan kami yg bebal ni..
Like10Reply · More · 3 hours ago

Lelee Alwi
Org kata biar bebal sekarang jgn smpi anak cucu jd bebal.. parahlah klu mintak anak cucu jd bebal sama.. hahaaa

Emilya Darwalis
Lelee Alwi
Awk sapa nk persoalkan aib org.. Keluarga terdekat? Sahabat rapat? Xperlu buat tuduhan melulu jika org luar xthu hal sbnr.
Like1Reply · More · 2 hours ago

Lelee Alwi
Siapa buka aib Emilya Darwalis? Bukan mereka sndr ke yg buka aib mereka? Awk baca n fahamkan blk kenyataan sy.. jgn lah main sondol awk.. akak tak kuad.. 😂
Like3Reply · More · 2 hours ago

Emilya Darwalis
LikeReply · More · 2 hours ago

Muhammad Azaidi
Tuan yg cerdik pndai,xda la smpai bribu...tp ad la skit sumbngan ikhlas utk ank2 ytim..tuan yg crdik pndai pn jgn la myalak kalo xnk org myalak...kalo x blh heboh kn dlm media sosial blh pm tepi...slah ke kami nak tau cter sbnar?bukn kami yg mulakan tuduhan.kami cuma ingin kpstian drpd tduhan yg si pnjaga buat.salah ke tuan cerdik pndai????
Like3Reply · More · 2 hours ago

Lelee Alwi
Persoalannya ditanya oleh Ellie Rahman.. knp sibuk urusan keluarga org.. so hakak pun keluarkan kenyataan seperti diatas.. ko fhm ke tak ni pujangga ape ke tah nama ko ni...
Edited · Like1Reply · More · 2 hours ago

Lelee Alwi
Tepek jelah.. xyah acah2 tanya kosong wahai pujangga kesuma dewi..
LikeReply · More · 1 hour ago

Pujangga Berbicara Husin
X boleh tepek..pm tepi. Ni privacy org.
Like1Reply · More · 1 hour ago

Lelee Alwi
Eh.. ok pm tepi..

Lelee Alwi
Eleh... Tak berani la tu cakap pusing2..

Lelee Alwi
Tq
Like1Reply · More · 1 hour ago

Ellie Rahman
Awak masak dah ke? Dah lah. Gaduh2 bising2 ni dapat apa? Kakak x suka la bahasa2 kesat ni. Senak dengar. Dah, gi buat kerja.
Like2Reply · More · 1 hour ago

Lelee Alwi
Xde pun masuk ape2 dr pujangga kesuma dewi.. maaf Ellie Rahman sy x msk.. tapaw luar je.. haha plus minus.. bahasa sy xde yg kesat sayangg

Edited · LikeReply · More · 1 hour ago

Ellie Rahman
Baiklahhhhhhhh.

Pujangga Berbicara Husin
Cari others..Lelee Alwi

Pujangga Berbicara Husin
Kpd semua yg terasa hati dgn kata2 saya, saya mohon maaf. Tp kita tunggu sahaja kebenaran akan dirungkai kelak. Tmasuk Lelee Alwi dan juga Ellie Rahman dan Muhammad Azaidi juga. Teremosi kejap td. Sbb kami dah tahu benda ni sejak dr bulan pertama kejadian. Kami juga dah jangka pihak berkenaan akan buat apa sahaja untuk menunjukkan dia baik. Tp, insyaAllah, Faizz sgt terbuka. Jumpa dan tanya dia. ❤❤❤
Like5Reply · More · 1 hour ago

Ellie Rahman
Aku sentiasa doakan Pujangga Berbicara Husin. Semoga Allah tunjuk kebenarannya. Bukan seronok kan berbalah2 ni.

Muhammad Azaidi
Maaf jugak sy pohon tuan Pujangga Berbicara Husin...sy x kenal tuan dn sy juga x knal tuan faizz tp sy tremosi sbb mlibat kn masa depan ank2 yatim piatu tsebut..sy juga ank ytim piath dr kcik..umur sy 9 thun sy dh jd ytim piatu.sy fham prsaan kinginan ank2 ini.saat mreka ank2 lain berada dlm mmiliki ssuatu tp kami hnya mmpu mlihat...sy xknal tuan bdua,tiada niat dhati ingn bmusuh...maaf andai sy tkhilaf...atau terfitnah....sy cuma ingin kn yg tbaik utk ank2 arwah...maafkn sy..

Pujangga Berbicara Husin
Sama2 lah kita. Patutlah Muhammad Azaidi emosi betul td. 😂😂😂😂.. Tak pe. Saya x pendam apa2. InsyaAllah, sama2 kita nnt keputusan kelak. Saya ada berbual dgn empunya badan td, dan saya yakin dia buat yg terbaik untuk anak itu. Cuma dia pun x boleh mencanang dlm media sosial sbb melanggar arahan mahkamah nnt.

Umm Iman Nuria
kan elok bermaafan macam tu..kita orang luar ni tak tahu apa2 jangan cepat membuat kesimpulan. Lama-lama nanti akan terbukti juga kebenaran. Btw, 1st time tengok makcik baju biru tu pun dah macam pelik, rantai emas penuh lengan tak nampak macam orang susah pun..hihihi.. macam2 perangai manusia akhir zaman..semoga segala urusan keluarga ini dipermudahkan Allah..sudah2 la dunia ini sementara je pun..
Like5Reply · More · 1 hour ago

Muhammad Azaidi
Amin....cuma sy minta sgt2...tlg la beri phatian pd ank2 arwah.beri ksh syg n kprluan kpd mreka...ksihan kn la mreka...mreka x bsalah....kalo si pjga ni bmsalah hrap tuan faizz fight hak pjgaan mreka...tu je sy pohon...

Ellie Rahman
Kan seronok berdamai camni. Ok group hug. 👍🏻👍🏻👍🏻

Izzul Aiman
Pujangga Berbicara Husin, insyaallah, pasti Allah swt tunjukan perkara sebenar. Sedih bila keluarga Islam buat press conference disebabkan pertelingkahan keluarga yg berpunca dari duit. Malu kpd org bukan Islam...

petikan komen dr mmber arwah katanya. Baca blh, percaya x pasti.

senang citer....jika betul ada pecah amanah...xselamat la ko dunia n akhirat....
jika fitnah..pandai2 la jawab dgn adik beradik len...

tunggu la citer sbnar dari sebelah pihak lagi...

Tak kisah lah makcik tu gelang penuh pun. Dia bukan suruh faizz tu bagi duit untuk dia makan. Dia perjuangkan hak anak anak yatim tu

etonjelita replied at 19-10-2016 11:54 AM
Mmg betul dia suruh kakak no 2 @ mak ngah budak2 yg jaga.

menyampahnya tgk caption geli. beriya sgt. klu org betul2 syg xde nya dok amik pic kiss bdk2 ni. mcm hadap pujian sgt.

lazim replied at 19-10-2016 12:52 PM
menyampahnya tgk caption geli. beriya sgt. klu org betul2 syg xde nya dok amik pic kiss bdk2 ni. m ...

aku pun nak tulis benda yg sama, tp reserved takut ada yg bash aku pulak

etonjelita replied at 19-10-2016 12:37 PM
Pujangga Berbicara Husin
Huish.. ramainya Ustaz dan Ustazah dlm ni. Ingatlah, apabila dtg sesuatu ...

mane satu member arwah ni uols?

Bangsat sgt perangai pakcik makcik bdk2 ni. Benda ni simple gila kalau takde yg gila duit tamak haloba

Kalau betul la kununnya pakchu dia tu takut mak ngahnya guna duit utk kepentingan sendiri, kenapa korang tak pakat je adik beradik utk buat trust fund bdk2 ni. Lantik la lawyer utk uruskan.

I harap abg ipar aka laki mak ngah tunjukkan bukti afidavit yg pakchu dia ni submit dkt court. Betul ker tak yg pasal claimed kata duit2 yg masuk dlm akaun tu kepunyaan heols

manehnya replied at 19-10-2016 12:25 PM
dari FB : Islam Cahaya Hidupku2 min · Kuching, Sarawak ·

KENYATAAN RASMI ISU ANAK MANGSA KEMAL ...

mohon mufti plak saman sape buat statement mcm tu. memalukan nama islam je

Bdk 2 beradik ni mmg boleh agak expenses sebulan byk. Sekolah pun private RM500/mth utk sorang

seri_mawr replied at 19-10-2016 10:42 AM
agent insurance aku skrg mmg tekankan sgt buat hibah atas nama anak2...sbb klu pakai faraid ni kang. ...

Nak tanya, insurance sy dan suami both kami letak penama partly spouse n anak. Adakah penama ni diklasifikasi sebagai hibah?

annehuda replied at 19-10-2016 01:00 PM
mane satu member arwah ni uols?

Pujangga bbicara husin tu