CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: polis_kata_jgn

Car Wash camana yg korang suka?

HUHUHUHUU... topik tu dah kene delete.. kwang.. kwang kwang...

tokeycarwash, tu la.. sib baik ujan turun masa tu.. aku rasa klu tak ujan, maunya sampai subuh kita ralit borak tukar2 idea.... huhuhu

selipar_hijau, pernah try khidmat Alhamra ngn Cuci manja ke? tak bersih? hmm.. bg pihak Alhamra & cuci manja, kitorang berterima kasih sbb mmberi respon.. sbnrnya respon n kritikan camni la yg kitorang nntikan.. baru la kitorang tau tang mana kurang n tang mana yg perlu diperbaiki..

sedikit tips.... dalam kete korang, sediakan 1 botol kecik air kosong... tujuannya, utk wipe mana2 taik burung dan juga getah pokok yg mungkin melekat kat kete korang.. sbb, taik burung n getah pokok ni amat lah bahaya utk cat kete.. klu korang biarkan aje bende tu kering kat kete, alamat long term, leh rosak cat tu.. so once korang nampak bende2 ni kat kete korang, terus lap ngn tisu, basahkan ngn air kosong.. insyaallah.. cat kete korang akan stay cun!

Alhamra !!

Originally posted by selipar_hijau at 1-6-2008 01:03 PM
janji cuci bersih suma kotor, especially taik burung yg dh mengeras kt crmin & body. sbb yg aku slalu tgok, ada le beberapa tpt yg kalu gi cuci, luar tu bersih, dalam, ya tuhan.. ada pulak lekat  ...

insyaAllah, yg mana within scope of servis yg dibayar akan diusahakan sebaik mungkin. Paling puashati bila kita tengok customer berpuashati, kadang2 tu siap nak bayar lebih. Ada yg tanya apasal caj murah sgt.

Tapi tak bolehlah bayar RM5 untuk vakum dalam kereta tapi expect kualiti kerja macam interior grooming service yg berharga RM150.

ok, aku nak perkenalkan pula carwash aku.... CUCIMANJA CAR WASH

Alamat: PT7516, Jalan TS 2/9, Taman Semarak, 71800 Nilai, Negeri Sembilan.
(3 MINIT DARI TOL NILAI)

Selamat datang ke CUCIMANJA.... di mana kenderaan dan anda akan dimanjakan

SOP: Bila pelanggan sampai, ambik carpet dan masukkan dalam bakul khas untuk dibawa ke stesen vakuum carpet

SOP: Kalau bakul tu bakul No.2, maka letakkan getah pelapik no.2 ke tempat pemandu. Berfungsi untuk elakkan tertukar carpet kereta lain dan mengelakkan tempat kaki pemandu tu basah bila kereta dipindahkan oleh pekerja carwash

Ruang cucian basah.... kami guna teknik snow wash

Pekerja kami diberi latihan oleh pembekal material car detailing. Mereka bekalkan produk yg sama kepada kilang Toyota

Antara peralatan yg terlibat. Baldi kami bezakan warna untuk baldi cuci body (biru) dan baldi cuci tayar (hitam)

High Pressure Water Sprayer/Plunger

Kunci dan resit dikepilkan bersama untuk elak kekeliruan

Stesen mencuci kain lap & tikar getah kenderaan

Kain lap dibezakan ikut kod warna. Biru muda lap body, biru tua lap tayar, putih lap cermin.

Stesen vakum carpet. Kotak biru untuk isi carpet kenderaan mengikut nombor masing2

Kawasan rehat exterior untuk pengunjung yg merokok atau yg lebih suka duduk di luar bilik menunggu.
Selain vending machine drpd F&N, kami juga akan menerima mesin hot drink Nestle tak lama lagi.

Waiting room berhawa dingin dilengkapi TV, akhbar harian, majalah pelbagai genre, mesin foot massage, RO water, Wifi broadband (laptop dipinjamkan on request). Suasana segar, wangi dan nyaman untuk keselesaan pelanggan.

Macam biasa ada jugak lebih prefer duduk di luar bilik sambil menikmati pemandangan kereta mereka di cuci

SOP: kami akan memanggil pelanggan untuk memeriksa kenderaan mereka untuk touch up mana-mana kekurangan dlm servis cucian kami

Terima kasih dan datang la lagi....

wow..aku hrp kedai ko kat dgn umah aku...aku rs serbis ko paling cun penah aku tgk...

tp prebetbasu pun ok...gile impres aku dgn kedai ko....

aku nak buat polish and wax..nak antar kedai ko..tp jauh...waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Reply #305 Kezman's post

ko ni asyik ada jer kat tred car washhh..

btw, aku baru cuci keter petang tadii...siap vakum sendirikk lagikk...  

Follow Us

Reply #306 takumi86's post

sedih aku..ko mcm x suke je kehadiran ku ini...

Reply #307 Kezman's post

umakk aii..
meh hadirkan diri kat kedai western ni japp.. banjer aku cikencopppp

haha..ko duk mane takumi??
aku nak polish dgn wax keta aku..tp xmo cikai2 nye wax..aku usha ade dlm 200 tuh..ok ker??
kucing tido atas keta aku..abis calar bonet..jazz lak bonet die condong kan, aku rs die pakai kuku die la...panjang gile..straight jer...3 line, siot tul.....

Reply #309 Kezman's post

aku kat pocongg..

sebab ko manyak duitt.. ko gi jer area sunway tu...
woh-getoh buat kat lancer GT dia apa nama tahh.. (lupa aku) kena dlm rm1k ++

Reply #310 takumi86's post

mane ade bnyk duit...

aku baru je polish bulan 1 rituh..sbb kucing ni gak...
xmo la sampai seribu..aku tgh simpan duit nak beli game ps3 neh...murah2 sudah..

pocong?dkt jer dgn aku..hihihhih...

Reply #311 Kezman's post

ko gi jer laa buat kat kedai forumer kat sini.. kasik support sikit maahh..

anyway... nanti kalau aku mengeteh kat SJ, aku roger sama kooo...

ade forumer ke bukak car wash di SJ?saper??
aku xtau pon....

ok, roger jgn x roger...

takpe... singgah kalau dah terlajak ke Nilai atau kebetulan lalu kat tepi hiway PLUS tu. Dari Tol Nilai cuma 3  minit je. Itu pun kalau korang ada masa dan kelapangan la.

Tapi kalau sengaja nak datang jauh-jauh dari Puchong, Klang, Sunway ke, kang kos minyak dgn tol pulak. Elok cari yg dekat-dekat area korang je. Atau pi kat tempat Prebetsabu di Bangi tu ... Tapi kalau nak datang gak, aku terima dengan kedai terbuka

Harga servis aku sama je dengan kedai2 carwash biasa. Kete sedan 1000cc ke atas aku caj RM10. Bawah 1000cc RM9.  Basuh luar sekali dgn vakuum dalam. Karpet getah kami akan basuh dgn air dan sabun.

Reply #304 tokeycarwash's post

tokey...nampak sistematik lah kau pun prosedur basuh kete tu...tp kalu boleh kau belikan tangga kecil ..bagla tu panjat pakai kerusi plastik utk basuh roof SUV tu nampak tak cun lah

[ Last edited by  zzcbr at 13-6-2008 09:22 AM ]

Originally posted by zzcbr at 13-6-2008 08:15 AM
tokey...nampak sistematik lah kau pun prosedur basuh kete tu...tp kalu boleh kau belikan tangga kecil ..bagla tu panjat pakai kerusi plastik utk basuh roof SUV tu nampak tak cun lah

tu bukan bangla la hehe... Tu my trustworthy supervisor tuh, budak Sabah.

Errr... tak cun ke? Bukan apa, kerusi plastik tu nampak je tak cun atau macam tak selamat, tapi in real practical, memang praktikal sebab ringan. Lagi sebab dia plastik aku tak risau kalau tergesel dgn body kereta.

Apa pun aku akan survey kot kot ada tangga kecik yg sesuai utk digunakan. Tq for the suggestion, amat2 dihargai

Originally posted by tokeycarwash at 13-6-2008 07:57 AM
takpe... singgah kalau dah terlajak ke Nilai atau kebetulan lalu kat tepi hiway PLUS tu. Dari Tol Nilai cuma 3  minit je. Itu pun kalau korang ada masa dan kelapangan la.

Tapi kalau sengaja na ...

prebetsapu buka carwash kat bangi ke?
kat mana.... nk pi test basuh kete kat situ lah....

org nk berjimat cermat...
aku pulak nk spend wet kuar bagai

upkan thread..

salam korang..
krete aku kena cat
bole hilang tak kalau hantar polish kat car wash?
agak2 berapa rm?
penoh dot2 kecik kat bonet belakang..huhuhu

try tonyoh ngan petrol, tapi jenoh la pulak sebab banyak sangattttt.
advice pleaseeee..

close up dot2 cat itewww..

tensennyerrrrrrrr.....sape punye kejelah niiiiii:@ :@ :@

Balas #319 natsuki\ catat

Uihhhh.......cam percikan cat jer tu....buat polish ilang kot...atau susah2 sangat....pi antar bengkel ketuk n cat...pilih kaler baru....