CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dinosour_27

Himpunan Kisah Seram Ku-Page 47-Siapakah Yang Di Swimming Pool Itu

Bab si pocong ni aku rasa aku pernah gak ler terserempak sekali. Aku memang jenis balik kampung mala ...
gegulagetah Post at 25-8-2010 05:54

ko ni pompuan ke laki? brani gile ikut jalan dalam.. huhuh.. aku jarang ikut jalan dalam sebab jauh kan.. so pecut kat highway jer kalau malam leh lah sampai umah dalam 3jam dari kl.. kalau kat nogori tu.. kalau aku jalan dalam pun selalunya dari pd nak ke melaka.. ikut kuala sungai baru tu sume.. tapi sane banyak umah.. takpe.. huhuh.. best ah ko dapat langgar.. puas ati.. kalau aku.. pergghhh.. sakit ati woo.. dah la bapak aku sampai skarang tak caye aku nampak benda tu.. dia cakap aku ngantuk takpun bawak laju.. hehehe.. janji mase tu tak kene marah.. syukur dah.. tapi geram la gak hp aku terus kong sebab masuk air.. zippo ori aku hilang.. hehehehe

op op sorry TT, ot sket... aku nak tanya

pernah tak korang dengar macam ada orang berbual2 tapi t ...
gegulagetah Post at 25-8-2010 06:17

dalam ni pnah aku citer pasal opis aku kot.. yang aku dengar orang berbual dalam bilik.. so aku check la.. tapi takde sape.. memang macam orang berbual tapi kita tak paham bahasa apa.. jadi btul la ape aku dengar.. and bukan khayalan aku jer..

hahaha..cuba time die kejar tu awak pusing blakang kejar die balik..mesti best..cam cite h ...
melinda_gordon Post at 25-8-2010 09:08

camni la mel.. len kali orang bawak mel pg sane.. mel pg kejar eh.. kalau dapat kejar dia snap2 gamba tau.. maksudnya gambar cik ponti dari belakang la sebab mel yang tangah kejar dia.. kalau gambar cik ponti dari depan tak kire sebab tu mesti dia tengah keja mel.. hahahaha

Reply 291# kodoklawa

sebenarnye aku takut kat antu.. sape tak takut memang hebat la bagi aku.. takut bukan sebab dia isap darah ke ape.. tapi sebab penampakan diorang and dah dimomokkan dari kecik ( biasala orang melayu ). so salah satu cara aku taknak bagi takut sangat aku suke buat bodoh or just wat lawak la.. bagi kurang takut.. heheheh.. lagipun aku ni happy go lucky punye orang.. sebab tu aku tak suke serious2 kalau citer.. kalau time keje lain la..

Reply 293# melinda_gordon

mau tak kuat.. malu aku nak cakap aku men ragbi kalau orang tau aku terbang macam tu kene tolak.. tapi kalau benda tu men ragbi.. confirm2 dia leh kalah jonah lomu yang terer mase tu.. huhuuh

camni la mel.. len kali orang bawak mel pg sane.. mel pg kejar eh.. kalau dapat kejar dia snap2  ...
dinosour_27 Post at 25-8-2010 12:04

amboi..dok pekena mel plak ek?

Follow Us
Reply  melinda_gordon

mau tak kuat.. malu aku nak cakap aku men ragbi kalau orang tau aku terban ...
dinosour_27 Post at 25-8-2010 12:08

hahahah...kelakar la awk nih dino..

maybe kot.. diorang kan selalu rugged2 macam gangster kan.. huhuhu.. ape2 hal pun.. kalau dia ga ...
dinosour_27 Post at 25-8-2010 11:50

Tuh ler, kekadang luaran nie tak menggambarkan dalaman....luar nampak serabai jer, tapi dalam ilmu tip top!

ko ni pompuan ke laki? brani gile ikut jalan dalam.. huhuh.. aku jarang ikut jalan dalam s ...
dinosour_27 Post at 25-8-2010 04:00

hehe kaum hawa gittew. Tapi sebab aku tak berapa boleh drive kat highway, straight buat aku ngantuk aje tu yang aku selalu ikut jalan kampung. KL-Melaka tak berapa jauh sangat. Tapi masa kat JB, opis aku kat BBU gak, yang ni kalau balik memang kena ikut highway kalau nak cepat tapi kadang2 aku balik jalan dalam gak sebab dah biasa. Kampung nenek, pakcik aku segala kat belakang hospital Pontian Kecil tu jadi memang dah biasa la kalau balik dari JB singgah ke Pontian dok lepak pas tu dalam lepas maghrib aku terus balik Melaka.

Kengkadang aku saja jer lalu jalan dalam sebab ada gak teringin nak tengok apa2 yang pelik ke, tapi alhamdulillah tak pernah disakat secara terang2. Cuma sekali tu lah aku langgar makhluk tu. Drive sengsorang ni yang aku takut cuma satu, kereta buat hal tu jer. Yang lain tu kadang2 aku macam ko la, bila dah marah aku sesah aje sama rata tak kira orang ke bukan orang.

Kalau kat tempat kerja aku dulu tu pun dorang kata keras gak tapi tak de la jumpa w/pun aku selalu kena keja midnite sampai kul 8am. Pernah lift terbukak sendiri sedangkan aku tak sempat tekan punat lagi. Dengar orang bagi salamlah. Bila dah jadi macam tu aku cakap terima kasih atau jawab salam aje la kan. Sekali tu kat tempat kerja lain, tengah2 malam gak dalam kul 2am (biasa.. aku memang suka buat kerja memalam ni) aku rasa lain macam jer, rasa macam ada orang perati, siap selak blinds lagi nak tengok tapi tak nampak apa gelap jer. Esok malam pak guard bagitau aku ada cik pon dok terapung kat tepi tingkap sebelah bilik kerja aku lebih kurang waktu tu perkh... aku jer yang lampi rupanya.

ni sekarang aku dok kat ovc, dari rumah aku nampaklah satu cemetery tua yang dah lebih 100 tahun. kadang2 malam2 aku saja je tenung ke situ nak tengok kot2 nampak yang pelik2 ke, idaklah pulak. Cuma sekali aku pernah kena kacau masa tidur dan sekali aku nampak tali lampu goyang2 masa aku masuk istana lama... tu jer la.

aku rasa jelmaan ni bergantung pada lokasi dan budaya masyarakat tu kot. Kalau kat nusantara tu, hantunya menakutkan, kat sini rasanya semua cukup sifat cuma kengkadang tu laa... macam orang kurang darah, anorexic  kot pas tu takat goyang2 tali lampu ke, gambar, ke kusi meja.

eh sorrylah TT, terpanjang la plak komen aku nih hahahaha

Pengalaman Ditolak Lembaga Misteri

Sambungan dari citer di atas.. mase tu kitoerang masih tingga ...
dinosour_27 Post at 25-8-2010 01:37

hahahah
lawak doh

kat padi mana ko sewa nih?

hehe kaum hawa gittew. Tapi sebab aku tak berapa boleh drive kat highway, straight buat aku ngan ...
gegulagetah Post at 25-8-2010 18:50

takpe2.. kat sini sape nak meroyan ke ape ke aku tak ktsah.. cume takut mod jer le kick.. hahaha.. oh sekapal la kite.. orang pontian eh.. aku jarang lalu jalan dalam sebab aku boring sorang2.. kalau ikut highway leh pecut.. tapi kalau jalan dalam ngan kengkawan memang best sebab leh nyinggah2.. hehehe.. tu yang leh sampai dalam 3-4 jam jadi 8-9 jam tu.. hehehe.. ko skarang kat ovc katner? further study or working? sane mesti antu zaman2 dolu2 kan.. tapi diorang tak nyakat macam kat sini.. just tunjuk kehadiran diorang eh? mungkin hantu sana lebih berhemah.. huhu

Reply 310# ejans

aku tak ingat padi baper.. tapi kalau masuk dari petronas depan jalan besar tu.. traffic light first yang ade kedai tayar belah kiri tu.. belok kanan.. ade apt ker flat blah kanan.. aku sewa kat area situ la.. umah teres 2 tingkat.. low cost tu.. ingat2 lupa la.. dah lama tak pg bbu tu.. yang aku ingat dulu kat sana ade nasik ambeng best.. heheheh

Tuh ler, kekadang luaran nie tak menggambarkan dalaman....luar nampak serabai jer, tapi dalam il ...
rurouni_khairul Post at 25-8-2010 15:43

tapi aku memang respect la diorang.. walau yang menyembuhkan tu memang la Allah.. tapi gaya diorang.. takdela macam nak tunjuk alim ker.. atau tunjuk bagus.. relax jer.. tu yang pakcik ayah adik tu pun macam tak confident awal2 tu.. patut aku mintak contact number dia kan.. huhuh.. ntah2 geng2 hantu killer sebab dia orang jb gak kan.. or ntah2 dia.. mane aku tau.. wallahualam

Reply 307# melinda_gordon

mane ade lawak.. ini betul2.. heheheh.. butel mel.. dulu mase aku men rugby orang nak jatuhkan sikitnyer susah (dulu la skang dah tua ).. sampai dua tiga orang bergayut kat blakang pun aku leh heret.. ni slambe2 jer tolak aku melayang.. malu dowh.. rase macam penghinaan gitu.. hahaha

Reply 306# melinda_gordon

hehehe.. mesti la.. mel yang nak suh kejar.. hahaha.. kalau orang la.. takde maknenyer nak kejar sorang2.. kalau ramai2 tu ade la brani sket.. macam kitorang keja bola api mase kat skolah.. nanti orang citer pasal ni.. memang lawak.. huhu

Reply  z3t_ex

bro.. ko orang pontian gak ker.. sekapal ke kiter.. hahaha
dinosour_27 Post at 25-8-2010 11:48

aku jauh skit dri pontian,
kt ayer baloi..
tapi segala moyang (belah tok mak aku)mmg kt pontian tuh..
ade umah2 pnjg kecik kt tepi petronas area2 hospital pontian tu,
kt situ ler umah moyang aku..kekeke

Reply 314# dinosour_27

dino ..mujur pemain rugby ..so boleh tahan kena tolak ... teringat kisah kakak seeri ...kes sama kena tolak dgn lembaga hitam ...tapi kesian dia ... kesan daripada tolakan tu teruk  .. .. klu ada masa dino bacalah kisah kat tred seeri ...

http://eforum6.cari.com.my/viewthread.php?tid=482944

* seeri ...promote tred seeri jap ..
xde cete lain dah   ke ...

Post Last Edit by z3t_ex at 26-8-2010 03:59
Eksiden Mase Jumpe Pocong

So ni pengalaman aku mase aku baru abis spm kalau tak silap.. mase tu d ...
dinosour_27 Post at 23-8-2010 11:15

entah2 kete ko kot yg aku nmpk t'sadai 4 tayar kt atas tu kot..hehe..
aku mmg tau sgt selekoh tu..
jln kt situ pn bukan elok sgt,pastu licin plak kalo masa ujan..
yg aku pasti,tmpt tu mmg seraammmm...

kt jirat cina tu,mmg sesuatu gak..aku penah nmpk ade cahaya kt jirat tu dlm kul 3 pagi lebih..
aku blik ayer baloi dari jb,masa tu nek motot,so agak lama gak la aku boleh peratikn jirat tu..
cuak gak,tapi dh motot semput,
layankn jela adengan yg aku nmpak waktu tuh..
"dia" xtumpang skali dh kira baik dh~

aku jauh skit dri pontian,
kt ayer baloi..
tapi segala moyang (belah tok mak aku)mmg kt pontia ...
z3t_ex Post at 26-8-2010 02:16

oh.. dekat bebeno la ngan umah parent aku.. kan sebelah petronas tu ada taman.. taman tu la aku duduk.. dulu member aku 2-3 orang kat situ.. norasyikin norbi.. hairudin.. aku lupe nama dia tapi panggil din gelap.. sebab dia gelap.. tu sume member skolah rendah aku tuh..

entah2 kete ko kot yg aku nmpk t'sadai 4 tayar kt atas tu kot..hehe..
aku mmg tau sgt selekoh tu. ...
z3t_ex Post at 26-8-2010 03:58

ha ah.. dari tasik takungair spore tu sampai la ke tempat bela ayam besar tu.. mane ade orang.. aku slalu lalu situ malam2 dulu.. seram gak tapi aku wat bodo jer.. hehehe.. kalau siang aku slalu nampak cine jual tembikai.. besar2.. mesti dia amik zat dari jirat tuh.. hahaha