CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: orangdalam

Edisi Liwat: Buah Dada Sally Fool Diramas (#590)..kahkahkahkahkahkah!

nak suruh aku percaya tak meliwat suruh la dia bersumpah....ada berani??? tak kan...takot munafik atau takut Allah timpa bala???
mizzluna Post at 27-2-2011 14:57

Dah sorang lagi percaya pada sumpah.. memang betul laa Pit Mie... pencacai UMNo ni memang percaya pada sumpah...

nak suruh aku percaya tak meliwat suruh la dia bersumpah....ada berani??? tak kan...takot munafik at ...
mizzluna Post at 27-2-2011 14:57

spesis sesumpah rupanya... patut la beria2 mintak sumpah.

Kalau peguam tu tak sanggup membela org yg sebenarnya bersalah, maka beliau boleh menarik diri...& tertuduh boleh membela diri sendiri. ITUPUN TERTAKLUK KPD KEBOLEHAN PENDAKWAAN DLM MEMBUKTIKAN KES KE TAHAP 'BEYOND REASONABLE DOUBT'.
PitMie Post at 27-2-2011 11:13

Kenapa Peguambela Datuk Sulaiman Abdullah tarik diri.

Kenapa ko nak trus merasa curiga kalau DSAI tak mengikut cadangan Dr MAZA yg BUKANNYA WAJIB PUN, MALAH BUKAN PERINTAH MAHKAMAH..? BELIAU TAK BERSUMPAH MUBAHALAH MENCURIGAKAN ORG SPT KO JE SBB ORG LAIN LEBIH TUMPU KES MAHKAMAH..

KO WAJAR CURIGA KALAU DSAI ENGGAN BERSUMPAH ATAS ARAHAN MAHKAMAH, BUKAN ENGGAN MENURUTI CADANGAN BEKAS MUFTI.

Lemahnya penilaian ko dlm kes ni, banyak bergantung kpd cadangan Dr MAZA semata2...
PitMie Post at 27-2-2011 11:17

Kalau aku, tak perlu tunggu sampai orang lain mencadang, aku dah menafikan dgn nama Allah dan jika banyak duit,dah pergi ke tanah suci mohon perlindungan daripada Allah dari orang yg cuba menganinya atau menfitnah.
Mungkin cara DSAI lain, dia lebh suka meminta perlindungan di kedutaan Turki dan ke US.

Kalau mengaku membunuh, apa lagi pengurangan hukuman yg hakim mampu pertimbangkan selain hukuman ...
PitMie Post at 27-2-2011 11:21

Mohon Penjara seumur hidup.

Post Last Edit by rashiman at 28-2-2011 09:47
Ramai yg memohon supaya terlepas hukuman dunia kerana berharap supaya Allah menerima taubat nasu ...
PitMie Post at 27-2-2011 11:30

Apa pulak hukumnya, dgn pengakuan tak bersalah ( walaupun memang betul bersalah), dan dibebaskan disegi keraguan teknikal menyebabkan pandangan serong orang ramai terhadap penuduh ( mangsa )?.
Aib orang yang bersalah dapat ditutup tapi telah mengaibkan orang yg tidak bersalah. apa hukumnya?

Follow Us
Post Last Edit by rashiman at 28-2-2011 09:49
KALAU DSAI SATU2NYA TERTUDUH DLM KES NI, NESCAYA DAH LAMA BOLEH IDENTIFY DNA SAPE SBB MAHKAMAH BOLEH ARAHKAN DNA PROFILING TERHADAP DSAI...TU PUN KALAU MATCH. Kalau DSAI ada kuasa utk tangguh kes, utk nafi arahan mahkamah etc, baik bagi DSAI jadi hakim je sbb kuasa2 hakim ade pada DSAI..

Ape punya ngok!
PitMie Post at 27-2-2011 11:34

Tentu Pendakwaraya akan memohon arahan mahkamah untuk nak mendapatkan DNAnya.

Sekarang Pendakwaraya sedang mengemukakan bukti bagi kewajaran permohonan tersebut.

sebab DSAI tak mahu nak bagi sample untuk ujian DNAnya.

Sample lama, walaupun boleh digunakan, tapi tak dapat kebenaran dari Pemilik.

Kenapa Peguambela Datuk Sulaiman Abdullah tarik diri.

Mana la aku nak tau, TANYA LA DIA SENDIRI SBB DIA TAU SBB APA DIA TARIK DIRI..

Ko nak kate yg dia tarik diri sbb DSAI mmg bersalah la ek, up to you. Nak buat camna mmg ko percaya DSAI meliwat pun...

Dah sorang lagi percaya pada sumpah.. memang betul laa Pit Mie... pencacai UMNo ni memang percay ...
alhaj72 Post at 28-2-2011 00:07

Lawak la diorang ni sebenarnya...dlm banyak2 isu ttg perbicaraan yg sedang berjalan antara Sepol vs DSAI, ISU SUMPAH YG DAH BASI JGK YG DIORANG TAU....SEOLAH2 DSAI INGKAR ARAHAN WAJIB BERSUMPAH. Kalau DSAI enggan bersumpah atas permintaan mahkamah (syariah) itu citer lain, mmg boley dijadikan isu. INI ENGGAN MENGIKUTI CADANGAN BEKAS MUFTI YG SENDIRI KURANG JELAS ISU TAJASSUS DLM HISBAH....

SESEORANG KALAU BAGI CADANGAN UTK KITA, WAJIBKAH UTK IKUT CADANGANNYA?????????????????????????????

alhaj72, jelas ceteknya ilmu puak2 ni dlm menilai kes nih sbb terikut dgn sikap YES MAN puak2 lain....

Mana la aku nak tau, TANYA LA DIA SENDIRI SBB DIA TAU SBB APA DIA TARIK DIRI..

Ko nak kate yg dia tarik diri sbb DSAI mmg bersalah la ek, up to you. Nak buat camna mmg ko percaya DSAI meliwat pun...

PitMie Post at 28-2-2011 09:50

Sebab itu aku tanya,
manalah tahu ,kau tahu,
Kalau aku tahu, aku tak tanya.
Peguam Zainur Zakaria pun dah meninggalkannya.

Yang tinggal Peguambela2 yg bukan islam.

Kalau aku, tak perlu tunggu sampai orang lain mencadang, aku dah menafikan dgn nama Allah dan jika banyak duit,dah pergi ke tanah suci mohon perlindungan daripada Allah dari orang yg cuba menganinya atau menfitnah.
Mungkin cara DSAI lain, dia lebh suka meminta perlindungan di kedutaan Turki dan ke US.

ITU KALAU NGKO!!!!!!!!!! CARA KO CARA UMNO, SUKA NAK BERSUMPAH KALAU NAK TUNJUK DIRI TU BTUL...MCM SIKAP ORG MUNAFIQ. Cara ko, cara ko la takkan nak sama plak dgn DSAI. Pemikiran manusia tak sama & dia ada ramai penasihat agama, ko ape ade???!!!

Ko cakap ikut logik akal mmg mcmtu...masalahnya ko tak berada di tempat DSAI yg penah dizalimi..

"Mungkin cara DSAI lain, dia lebh suka meminta perlindungan di kedutaan Turki dan ke US."

Ikut suka dia la..kenyataan emosi ko tu aku tak perlu jelaskan. Sama ada dia yakin kpd Allah atau kpd manusia, ITU DI DLM HATI DSAI, HANYA DIA & ALLAH YG TAU. Ko taktau ape2, ZERO!

betu laa tue...aku pon dah bosan nak gitaw dan hang anggap hujah aku tak matang kan...so tak dak apa aku nak jwab.....so lepas nih jgn quote dah mana2 komen aku okay...tak yah nak persoalkan apa2 kenyataan aku...

klu aku nak cakap pasal apa pon jgn nak quote balik....ignore ja sbb hang kata komen aku tak matang....

satu lagi kat forum nih sesapa pon bebas nak nyatakan pendapat masing2....okay macam tuh???

Kalau sedar diri lagi bagus...takyah aku gitau. Ko perlu balik study banyak lagi ttg kes ni, baca buku2 agama ttg sumpah & kaji sket ape itu mubahalah. Oh ya, jgn lupa amik adik balik tusyen ye dik...

Btul, kat forum semua bebas bagi komen masing2, tapi biarlah bernas & nampak kematangan tu...biar realistik sket ye dik.

Sebab itu aku tanya,
manalah tahu ,kau tahu,
Kalau aku tahu, aku tak tanya.
Peguam Zainur Z ...
rashiman Post at 28-2-2011 10:01

Masalahnya ko sendiri nak tanya soalan yg berbentuk nak perangkap kenyataan aku sblm tu, so aku dpt agak bende tu. MCM LA AKU NAK TAU APE YG TERDETIK DLM HATI BEKAS PEGUAM DSAI TU SBB BENDE TU SARAA'IR, AKU TAKTAU, KO PUN TAKTAU.

Biarlah peguam DSAI dari bukan Islam, ramai je org Islam yg amik peguam bukan Islam mewakili diorang dlm mahkamah & itu bukanlah suatu kesalahan. Isu ini ialah kes liwat, bukan isu agama yg wajar dipertahankan orang Islam sendiri.

Kalau sedar diri lagi bagus...takyah aku gitau. Ko perlu balik study banyak lagi ttg kes ni, bac ...
PitMie Post at 28-2-2011 10:09

bernas ker tak dalam forum nih...ADA AKU KESAH?????
BYK SGT STUDY KA ORG TUA NIH?? Ingat cerdik sgt boleh mengata org..lantak hang la pokcik...hang pon bukan taw apa pon...sembang kutuk org ada laa...tak sokong DSAI tapi membela bukan main lagi...klu sah DSAI tuh meliwat hang taw NABI DAH BERSABDA BAHAWA BAGINDA TAK MENGAKU UMAT....MCM LA HANG DOK WAT KAJIAN SGT...mana2 yang ikut DSAI dari awal perjuangan dr sahabat baik pon dah BLAH tinggal kan dia cuma ada puak yang dok sokong dari jauh ja yang tak pernah selidik sahaja yang masih dok sokong beriya....Allah klu dah buta hati sesorang hambanya sampai mati pon tak kan nmpk kebenaran.....ahli PKR lembah pantai kuar ada hang tya sebab apa???? ka hang tak kesah....mmg pon hang tak kesah selagi tak kena kat montot hang lagi.....tapi mintak maap laa...maybe hang dah pokcik tua tuh hang tak boleh la nk apply jadi pembantu peribadi dia...tggu anak hang klu muka anak hang mat jambu mcm sepol ada can laa..........

Mohon Penjara seumur hidup.
rashiman Post at 28-2-2011 09:30

Penjara seumur hidup dlm konteks di Malaysia berapa lama? Penjara seumur hayat & penjara seumur hidup yg mana lebih tepat?

Brapa kes setakat skrg yg sabit di bawah s.302 Kanun Keseksaan yg dijatuhi hukuman 'penjara seumur hidup' instead of death penalty? Pakcik man yg terer, tolong huraikan kalau pandai sangat.....

Biarlah peguam DSAI dari bukan Islam, ramai je org Islam yg amik peguam bukan Islam mewakili diorang dlm mahkamah & itu bukanlah suatu kesalahan. Isu ini ialah kes liwat, bukan isu agama yg wajar dipertahankan orang Islam sendiri.
PitMie Post at 28-2-2011 10:15

Betul jugak, Peguam bukan islam, tak fikir dosa/pahala, salah atau tak bersalah, janji duit masuk , itu yg lebih diutamakan.

rashiman tak yah lah hurai apa2 pon...sebab lobai tuh bukan nya nak percaya...SEUMUR HIDUP OR SAMPAI HABIS HAYAT DIA PON TAK KAN PERCAYA....ada beza ker ayat aku nih???

Reply 314# mizzluna

Emotional amat...hehe. Dah la tu, pegi amik adik balik sekolah or gi baca buku banyak2 ye dik...

Aku tak cakap konfem DSAI tak meliwat sbb semua tu hanya dia & Sepol serta Allah yg tau...masalahnya kes dah berlanjutan begitu lama masih takde ape2 bukti kuat utk dijadikan asas kpd tuduhan yg melibatkan DSAI. Kes 1998 telah diputuskan pd akhirnya oleh Mahkamah Persekutuan sbg tidak bersalah. AKU SENDIRI MOHON KPD ALLAH SEKIRANYA DSAI BENAR2 MELIWAT, MAKA MOGA2 DIA DIKENAKAN HUKUMAN SETIMPAL...ITU PUN KALAU SEPOL DIPAKSA & TANPA RELA. Tapi kalau benar berlaku & kedua2nya buat suka sama suka (ikut jalan cerita & ikut keterangan dlm kes), nampaknya takde unsur paksaan langsung...siap ada air mani mangsa sekali, APA KES???

Ape korang ingat aku ni fanatik DSAI ke??? SORI...NOT AT ALL SBB AKU PAS, SO AKU LEBIH KPD KEPIMPINAN 'ULAMAK. Cuma di sini aku berhujah atas dasar kebenaran...andainya aku TERBUKTI tersalah dlm penilaian aku, maka itu kelemahan aku sbg manusia biasa, bukan kerana aku minat DSAI. Tapi skrg masih lagi halfway through, jadi masih banyak kemungkinan..

Yg menjelikkan aku ialah isu sumpah yg dah basi yg masih kedengaran oleh satu dua pihak di sini..hanya kerna dicadangkan oleh Dr MAZA sorang je. TGNA sendiri tak penah mencadangkan DSAI bermubahalah, yg ada hanyalah beliau menjelaskan APA ITU MUBAHALAH, tu je. Kalau dah DSAI enggan mengikuti cadangan Dr MAZA yg bukannya wajib & bukan arahan pihak berwajib, MAKA KENAPA PERLU DILAGUKAN LAGI SEOLAH2 BELIAU MELAKUKAN KESALAHAN BESAR KERANA ENGGAN BERMUBAHALAH?

Lain la kalau atas permintaan mahkamah / hakim syar'ie (andai kes dibawa ke mahkamah Syar'iyyah), maka keengganan bersumpah nafi boleh dijadikan suatu 'bukti' against tertuduh...itu pun kalau bukti2 kukuh telah dikemukakan. Kalau tiada bukti2 kukuh, maka mahkamah tak perlu mintak tertuduh bersumpah melainkan membuang kes. Itu simple.

Reply 316# rashiman

Maybe.

rashiman tak yah lah hurai apa2 pon...sebab lobai tuh bukan nya nak percaya...SEUMUR HIDUP OR SAMPAI ...
mizzluna Post at 28-2-2011 11:03

Ko taktau ape2 dik, ape itu life imprisonment or imprisonment for life...so better stay away from it. It's humiliating.