CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hot_ice

Bro Zulka dan Kisah Di Highland Towers

Reply 290# thunderbirds88

waaaaaa........  jgn luphe amek gambar yer....ingat tu..sharing iz caring,renung2kan dan jgn lupe amek gambar ye..caiyoik!

Insyaallah kalau takde aral melintang dlm masa terdekat ni aku nak pegi ziarah tapak kawasan runtuha ...
zulka Post at 9-7-2012 14:26

bro..jgn lupe hambik gambr ye..dlu x dpt hambik sb hp xde camera khen?...nt jgn luphe uplod disinin ye...

Reply 301# hot_ice

insyaAllah klu ke sana....

Setiap hari jka masuk ke forum saya akn cari thread ini..Satu perkongsian cerita yang penuh pengajaran, tidak lupa juga pada ahli  mangsa yang terkorban takziah dan Al-Fatihah kpada umat islam yg terkorban..

thank you for sharing..

al-fatihah utk mangsa yg beragama islam..

hari ni pegi lunch dgn member2 lama yg sama2 jadi penyelamat di HT dulu..
mula2 borak pasal kerja masa ATM dulu...bila aku sebut je pasal tragedi HT runtuh member aku terus terkedu diam.....pastu di ckp..."ko jgn sebut pasal kondo runtuh tu boleh tak...aku betul2 trauma dgn tragedi tu..." aku tanya lagi "kenapa lak?.."
member aku ni pun cerita...rupa2nya semasa kami mengumpul mayat...member aku ni telah menarik satu mayat yg dah mengembung dan berkecai kecai...tiba2 entah macamana air daripada mayat tu terpercik ke muka dan badan dia.......katanya hampir2 nak pitam masa tu juga.....dah la payah nak cari air....masa tu juga dia minta balik ke kem....
dan yg paling ngeri..berbulan bulan lamanya dia masih boleh bau mayat tersebut....sampai jumpa ustaz la juga.....akupun tak tau citer ni smpailah hari ni, sebab diapun tak citer kat sape2.....katanya kadang2 dia masih terbau bau smpai skang....walaupun dh hampir 20 tahun lamanya...huuhuhuuu..

Rate

1

Follow Us
Reply 306# zulka

mak aii..    kalo aku pon traumaa

hari ni pegi lunch dgn member2 lama yg sama2 jadi penyelamat di HT dulu..
mula2 borak pasal kerja m ...
zulka Post at 10-7-2012 14:40

harunya....tapi kan mcm mlm tadik la ai tgk la dokumentari pasal HT yg kat history channel (tapi kat you tube je)..yg pasal dengar bunyik org balas ketukan kat dinding tu tp lama2 makin hilang..sedeh sungguh. mmg tak dapat nak carik sumber or punca asal dari mana ye?

lepas tu..lepas 7 hari mayat2 semua dah reput betul ke abang zul?

besar pengorbanan penyelamat semua...korbankan masa dan semangat demi tugas...

seingat aku, dulu Tun dr Siti Hasmah pernah rasmikan tugu peringatan HT ni.. tp penerimaan masyarakat masa tu bercampur baur.. ada yg setuju, ada yg rasa ia nya x perlu dibuat kerana akan hanya menambah duka bagi keluarga yg ditinggalkan..
dah try gugel, x jumpa lak tugu tu..

harunya....tapi kan mcm mlm tadik la ai tgk la dokumentari pasal HT yg kat history channel  ...
syahoney Post at 10-7-2012 14:44

akupun selalu gak tengok histrory channel tu....ada kenampakan juga 2,3 org member2 aku dlm tu....
muka aku takdela pula....tu yg sedih tu...

memang betul....ada bunyi ketukan2 kecil yg dtg dari runtuhan...tapi tak dapat dikesan dari mana datang bunyi tersebut...
ialah..mana nak kesan...bygkan satu bangunan 12 tingkat tumbang menyembah bumi......
sebab itulah banyak percanggahan pendapat dari pasukan penyelamat.......
ada yg mencadangkan runtuhan tu di angkat terus oleh jentera Ho Hup....
ada pula yg kata jangan...nanti ada mangsa yg masih hidup mati terkena serpihan.....
macam2 cadangan yg ada....tapi tak jalan2 juga....
ya betul....selepas seminggu....mayat2 mula dijumpai.....tu pun dah reput...maknanya dah mati 3-4 hari sebelum dijumpai....

tiba2 terjumpa gambar ni kat google...
dari sudut ni lah aku masuk menyusup utk memulakan pencarian mangsa yg terselemat pada hari pertama kejadian....
masih segar dlm ingatan...aku betul2 berdiri kat atas bumbung kereta proton saga putih dlm gambar tu....

boleh nampak dgn jelas..kesan hakisan tanah di atas bukit yg menyebabkan runtuhan.....

akupun selalu gak tengok histrory channel tu....ada kenampakan juga 2,3 org member2 aku dlm tu ...
zulka Post at 10-7-2012 15:32

hadohh..saat mcm tu pun banyak lagik kekompiusan...hurmm...tapi tu la dah ajal mangsa cenggitu pulak. haih...~tgk kat dokumentari tu banyak barang2 mangsa....derang kumpulkan. ada gambar...cincin mcm cincin kawen...

Reply 314# syahoney

aku pun tngok gak masa dorg kumpulkn brg2 mangsa..ada frame gambar budak2, frame satu family, sedihnyer.. masa aku tngok penyelamat kluarkan baby yg mula2 dorg jumpa tu menitik airmata aku masa tu..kuasa Allah kan.. cuma 2 org je yg terselamat.. klu ada alat yg lebih canggih, dan kaedah yg efision aku rasa mungkin ramai lg yg bole diselamatkan..

Reply 281# suatumasa

apasal mcm x faham je dua perenggan terakhir ni..boleh citer balik...

kuasa tuhan...ble dia nk menjadikan sesuatu,maka ia akan terjadi...ble sbot psl 'kalau ada alat canggih time tu...' hmm sdar x sdar..ble alat canggey dicipta,keadaan pn akn berjalan seiringan..thats y alat canggey x kn tercipta..sb allah da jadikan setiap benda ada batas2 nye..klu x caye? cbe bayang...teknologi skang pn canggey,tp ble ada bencana..still ada lg kelemahan yang menyebabkan kte slalu akan berkata..'kalau ada alat lg canggey...' cuba kte tgk skang ni bangunan tinggi menjulang..tp persoalannya,kte ada alat utk bina bangunan tinggi atau canggey..tp kte ada ke alat2 yg boleh membantu kte ble ada kecemasan ni?...pnah tepikir tak..mcm bwk keta..bwk laju best gle tp ble ada emergency,keta power yg ada safety tahap gaban pn belum tentu  bleh garenti slamatkan kte...wallahualam..

Rate

1

tiba2 terjumpa gambar ni kat google...
dari sudut ni lah aku masuk menyusup utk memulakan pencarian ...
zulka Post at 10-7-2012 15:35

takut tgk..maklumlah haku pun dok apartment kan..dulu2 ms kejadian ni mak pesan nnt dah besar kawen jgn dok umah tinggi2 bahaya..sudahnya aku dok jugak nak wat lagu mana ni beli umah teres mahal sesangat..dah lah umah aku atas bukit dan ade lereng bukit gak mengadap umah ni tapi penuh pokok getah ke apa tah pun xtahu..tetiba dok depan utan lak kan beruk2 pun byk dulu xde sejak ade projek baru MRT ke apajadah tmpt tinggal beruk2 tu dah xde jd depa mai kat bukit yg ade hutan ciput depan umah aku ni..kdg2 xselesa gak sbb beruk2 liar tu nampak ganas dan aku penah nampak depa naik kat bangunan umah ni mujur xmasuk umah org ikut tingkap kan.

takutnya...sekarang aku dok ukay perdana....hrp2 sume pun ok la

pasal highland Tower ni, ayah aku ada jugak buat liputan semasa di sana, dia krew RTM, sewaktu HT dah habis di tarah semua, masa tuh malam krew media still ada berlegar legar kat situ, ada satu malam aroun 12 above, seorang amoi seluar berpendek bangun dari tempat HT jatuh berjalan dan ghaib.. ini disaksikan ayah aku dan rakan-rakan yang lain..

Rate

1