CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nape?Tak caye?

[merged] Jemaah Tabligh

Originally posted by Kerengge at 24-2-2007 07:37 AM
kalo ulamak2 muktabar spt Imam Syafei, Maliki, Hambali, Hanafi, Ghazali dll... boleh puak sdr menyesatkan mereka, apalah sgt dengan Maulana Zakaria nih.......kita patut kaji balik sejarah kehidupan mereka , mcm mana mrk mendapatkan ilmu dan mcm mana mereka mengeluarkan pendapat......lihat sifat2 ketaqwaan dan merendah diri mereka pd Allah dan masyarakat........

Fitnah besar dari saudara. Please quote bila saya menyesatkan Imam Syafei, Maliki, Hambali, Hanafi, Ghazali?  If you cannot quote any of my previous writing/words you should apologize immediately.

Reply #332 Hang's post

Lebih baik orang yang menjadi zuhud dan hanya berfikir tentang masalah
umat dari orang yang merasakan dirinya sudah banyak ilmu lalu menyesatkan
ulamak muktabar.

Originally posted by rainbows at 24-2-2007 10:14 AM
sdra tobby ni bukan setakat ulamak spt maulana zakaria disesatkannyer, ulamak muktabar mazhabpun depa sesatkan juga...

Dan ini juga fitnah besar dari saudara. Please quote bila saya menyesatkan ulama muktabar mazhab?  If you cannot quote any of my previous writing/words you should apologize. I will ask your apologize until you can quote perkataan saya yg menyesatkan ulama muktabar shafie, maliki, hambali & hanafi.

Reply #333 tobby's post

Yang kerengge maksudkan disitu ialah puak2 yang sefahaman dengan saudara
tobby bukannya saudara tobby.Sekian

Originally posted by Kerengge at 24-2-2007 07:28 AM

adakah mustahil bagi Allah utk melakukan sedemikian itu......tentu sekali tidak......kesemua rasul2 itu telah wafat tetapi disisi Allah mereka itu hidup......telah banyak dibincangkan dlm BO ...

Bermaksud saudara memang percaya Rasullullah setelah wafat telah turun membawa roti di tangan? Saudara percaya Rasulullah yg sudah wafat tiba-tiba boleh muncul dari celah awan? Saudara percaya Rasulullah telah turun semula untuk memulihkan perut wanita yg bengkak, turun untuk memulihkan muka wanita yg hitam? Mahukah saudara percaya semua dakwaan ini yg ditulis dlm kitab fadhilat amal jemaah Tabligh?

Adakah saudara percaya Abuya Ashaari telah bersembang & berdialog dgn Rasullullah secara langsung, secara jaga & sedar? Apakah ini akidah orang Tabligh & Al-Arqam?

Originally posted by Kerengge at 24-2-2007 07:37 AM
kalo sdr tobby mengkaji sejarah kehidupan Maulana Zakaria nih, dan mengkaji bagaimana beliau melahirkan kitab Fadail Amal nih.........tentu sdr kagum....yg kita memang tak mampu nak buat sehingga ketahap itu......ketelitian dan ketaqwaan beliau dlm meriwayatkan hadis2 dan disiplin ilmu beliau amat tinggi........sukar utk digapai oleh org2 lain selepas beliau.......

Sebab tu kita jgn tak taasub kpd mana2 tok guru. mrk juga ada buat kesilapan. mana yg silap tu kita kata silap lah. Kita ikut yg mrk tak silap, dan kita perbetulkan apa yg mrk silap. Walaupun mrk silap tapi kita tak menyesatkan mrk kerana Allah itu maha pengampun lagi pengasih, semoga Allah memberi keampunan kpd mrk & diri kita juga.  Agama Islam terbina atas dalil & hujah. Kalau tak disandarkan pada dalil dan hujah jadilah agama Islam spt kepercayaan anamisme, kepercayaan tahyul & khurafat lain spt memohon hajat di kubur wali, kubur Nabi dan sebagainya.

Follow Us
Originally posted by tobby at 24-2-2007 07:12 PM

Dan ini juga fitnah besar dari saudara. Please quote bila saya menyesatkan ulama muktabar mazhab?  If you cannot quote any of my previous writing/words you should apologize. I will ask your a ...

tak heran..geng2 yg sefahaman dgn  sdra tobby ni bukan setakat ulamak spt maulana zakaria disesatkannyer, ulamak muktabar mazhabpun depa sesatkan juga...

cuba baca betoi2 apa aku tulis tu..., jgn le dengan emosi tetapi dgn  akal ler.........

ada aku maksudkan ngkou ker?....atau ngkou memang ada masalah pemahaman????

[ Last edited by  rainbows at 24-2-2007 08:50 PM ]

aku salute jemaah tabligh ni sebab diorang ni zuhud dan tak
mementingkan populariti .

berbanding satu lagi golongan tertentu ni yang sering buat press conference
untuk perkara yang panasss
hanya kerana nak wat sesuatu yang boleh menaikkan nama mereka di mata rakyat
yang tak tahu apa apa

Kenapa lah dia orang ni suka sangat kacau oghang Tabligh sedangkan oghang Tabligh ni tak pulak kacau dia orang.

Originally posted by rainbows at 24-2-2007 08:48 PM

cuba baca betoi2 apa aku tulis tu..., jgn le dengan emosi tetapi dgn  akal ler.........
ada aku maksudkan ngkou ker?....atau ngkou memang ada masalah pemahaman????

terimakasih. saya tak pernah menyesatkan mana-mana mazhab. saya hanya mengatakan sesat kepada perkara2 yg benar2 sesat.

Originally posted by Oranggunung at 24-2-2007 10:50 PM
Kenapa lah dia orang ni suka sangat kacau oghang Tabligh sedangkan oghang Tabligh ni tak pulak kacau dia orang.

Saya tak kacau. tapi saya minta sangat jasa baik mereka utk mengedit & menapis buku karangan Maulana mrk yg ada terkandung perkara2 yg menyeleweng (malah mendustakan  Rasulullah) kerana dikhuatiri cerita2 dongeng ini memberi idea kpd sheikh-sheikh tarekat utk mengaku berjumpa & berdialog dgn Nabi Muhammad secara langsung dlm keadaan sedar & jaga sebagaimana yg telah dilakukan oleh guru ajaran sesat Abuya Ashaari.

Originally posted by tobby at 24-2-2007 11:28 PM

terimakasih. saya tak pernah menyesatkan mana-mana mazhab. saya hanya mengatakan sesat kepada perkara2 yg benar2 sesat.

jadi minta maaflah dgn aku sebb kau dah tuduh aku fitnah kat kau padahal itu hanya kesilapan kau memahami posting aku...

aku rasa hal berkaitan dgn yaqazah ini utk org yg terang hatinya dah faham bahwa ia hanya perkara khilafiah (tdk membaw a kepada hukuman sesat)  dan hanya fahaman wahabi yg BERDEGIL tidak menerima dan sibuk menyesatkan org lain...

jika begitu, aku hanya dpt berdoa muga2 Tuhan akan menyelamatkan kau....

[ Last edited by  rainbows at 24-2-2007 11:45 PM ]

Originally posted by hafiz_alghumari at 24-2-2007 09:48 PM
aku salute jemaah tabligh ni sebab diorang ni zuhud dan tak
mementingkan populariti .

berbanding satu lagi golongan tertentu ni yang sering buat press conference
untuk perkara yang panasss
...

saya pun salute jemaah tabligh yg mengorbankan harta & tenaga utk dakwah dijalan Allah. tapi dlm masa yg sama saya rasa kita tak kondem orang lain yg membuat dakwah dgn cara yg lain drp apa yg jemaah tabligh buat. begitu juga cara dakwah yg dibuat oleh jemaah islam lain spt ABIM, JIM, PAS. tak perlu kondem mengondem. tak baik tu.

Originally posted by rainbows at 24-2-2007 11:43 PM

jadi minta maaflah dgn aku sebb kau dah tuduh aku fitnah kat kau padahal itu hanya kesilapan kau memahami posting aku...

aku rasa hal berkaitan dgn yaqazah ini utk org yg terang hatinya da ...

Ok. sudilah memaafkan saya.

Originally posted by tobby at 24-2-2007 11:47 PM

Ok. sudilah memaafkan saya.

kemaafan diterima....

aku mendoakan agar kau sentiasa diberi hidayah dan taufik dari Allah SWT....

aku tdk suka cari gaduh dgn sape2, tapi bila tuduhan sesat dilemparkan sewenang2 sedangkan ada pendapat lain yg ada hujah juga utk membela pegangan mereka dan diterimapakai oleh fahaman yg mereka anuti dan yakin, maka belapangl hatilah...

aku juga sebenarnya menasihati diri aku sendiri...

Berbalik kpd isu Jemaah Tabligh, kita pohon supaya jemaah ini mengedit & menapis kepercayaan2 karut yg terkandung dlm kitab Fadhilat Amal karangan Maulana Zakaria kerana berpunca dari kepercayaan2 karut inilah maka sheikh2 tareqat mendapat ilham utk menyebarkan ajaran sesat mrk. Bayangkan jika kepercayaan karut ini tidak dibuang dari kitab jemaah tabligh, maka semakin hari semakin ramai umat Islam yg tersasar kerana kitab tersebut merangsang pemikiran mrk utk termakan dgn dakyah ajaran2 sesat spt Ayah Pin, Ashaari, Hasan anak Rimau dan sewaktu dengannya.

Reply #1 Nape?Tak caye?'s post

aku rasa sapa2 yg tak pernah belajar agama betul2 , e.g madrasah, university, pondok lebih baik jgn bercakap perkara yg dia tak tahu. aku takut nanti turun darjat dari jahil basit kepada jahil muraqab. pendapat imam ghazali kalau 2 org bertengkar dgn menggunakan al-quran sekurang2nya satu mesti jatuh kufur. bagi org2 jahil mcm kita ni aku takut kedua2nya jatuh kufur. penggunaan akal didalam islam dibenarkan tapi hendaklah dibendung dlm garis lingkungan syarak.

Originally posted by seladanganas at 25-2-2007 11:26 AM
aku rasa sapa2 yg tak pernah belajar agama betul2 , e.g madrasah, university, pondok lebih baik jgn bercakap perkara yg dia tak tahu. aku takut nanti turun darjat dari jahil basit kepada jahil mu ...

Istemewa nya ISLAM ialah...........umat ataupun pengikut nya bley berbncang aper sahaja.
Tetapi mengikut syarat2 yg di tetapkan.
Dan perbincangan tidak semesti nya dari golongan yg ADA SEGOLONG KERTAS.

Allah swt tidak memandang itu semuer.
Dan itu juga BUKAN lah SYARAT utk seseorg berbincang.

Umat Islam bukan nya BISU or PEKAK or TOLOL.

Dan ISLAM juga TIDAK MENGAJAR umat nya menjadi BISU, TOLOL or PEKAK!!!

Rasulullah saw sendiri very very open ttg semuer hal.
Tidak ada yg di rahsiakan melainkan yg RAHSIA.

TETAPI ....ASAS nya, berbincang lah utk mencari yg TERBAIK dan KEBENARAN tk kita semuer. (dan IKHLAS)
Bukan utk mencari GAH etc....................

Berdioa lah agar kiter bukan dari GOLONGAN yg BODOH, TOLOL, BISU lagi PEKAK itu.

Originally posted by seladanganas at 25-2-2007 11:26 AM
aku rasa sapa2 yg tak pernah belajar agama betul2 , e.g madrasah, university, pondok lebih baik jgn bercakap perkara yg dia tak tahu. aku takut nanti turun darjat dari jahil basit kepada jahil mu ...

janganlah sampai bertengkar pulak, tapi apasalahnya berdebat berdiscuss pasal seseuatu isu walaupun dari Quran dan Hadith, bukankah habitat akal sentiasa curious tentang sesuatu? takkan nak jadi pakturut membabi buta aja..ustad kata "A" maka kita pun buat "A" aja tanpa ada kefahaman yg jelas. Mufti kata haram, kitapun kata haram walaupun issue tu tak nyata. Paling kurang, bila kita dah discuss dan debate, baru kita tahu sesuatu issue itu dengan jelas dan nyata, takdelah kita ikut aje apa yg orang2 yg belajar ilmu tu kata...mereka pun ada silap dan merekapun berkata dari pemahaman mereka yg mungkin dari aliran berbeza. Ini haram, itu haram...semuanya haram, tapi penjelasan cuma kabur aje. Nak jadi pak turut ke?

Originally posted by tobby at 25-2-2007 06:58 AM
Berbalik kpd isu Jemaah Tabligh, kita pohon supaya jemaah ini mengedit & menapis kepercayaan2 karut yg terkandung dlm kitab Fadhilat Amal karangan Maulana Zakaria kerana berpunca dari keperca ...

bagi haku tak perlu ader penapisan..........ini cuma pendapat sebahagian dr mereka yg menolak konsep kerohanian yg dialami oleh mereka yg begitu hampir dgn Allah swt............mungkin kita kata cerita karut atau penglipurlara........kerana kita tak pernah mengalami dan tak percaya perkara ini boleh berlaku dikalangan mereka yg soleh...........bagi mereka yg menpercayai ttg pengembaraan rohani ini............tak mustahil bg Allah utk melakukannya.........

Penulis sendiri telah menapis dgn begitu teliti cerita2 atau kisah yg dinukilkan dlm kitabnya......dgn memanggil beberapa pakar rujuk yg tiada kepentingan diri utk memastikan apa yg ditulis adalah benar..............bagi mereka yg menolak konsep kepercayaan dlm ASWJ.....ini mungkin akan jadik sesat...............tepuk dada tanya iman di dada...........kita semua akan kembali pd Allah.....masing2 punya kefahaman yg akan dipersoalkan dihadapan Allah..............

Saya mendoakan agar kita semua diberi kefahaman agama oleh Allah....................ilmu agama dan kefahaman agama adalah perkara yg berbeza.........mungkin kita berilmu ttp kita tidak ada kefahaman agama............