CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

[MERGED] Mtest/Medsi -

Balas #315 qualified\ catat

aku try jawabyer, ikut pendapat sendirijernih :

ali------------bOLA--------hITam
  +                +----------putih
  +
  +-----------KON----------hitam
                    +---------putih
soalan dier, ali akan terima bender tu kalu die pikir ttg salah satu ttg bola/kon atau warna hitam/putih atau kedua-duanyer sekali. KAlu smua bender tu takder dlam pemikiran dier, dier akan tolak.
sekarang dier terima bola hitam. maksudnya dalam pemikiran dier mungkin ader ttg 3 perkara, bola hitam, bola putih dan kon hitam.
utuk jawab soalan :

1) so dalam pemikiran ali ader bola, kon, hitam dan putih. so betul r jwpnnyer c (hitam, putih dan bola)

2) aper yang ali akan tolak, refer balik kpd soalan kat atas, aper yang takder dlam pemikiran dier adalh kon putih, so jwpnnyer adlh d (ii & iv)

3) ali sdg fikir bola dan hitam, maybe dlm fkrn dier ader bola hitam, bola putih dan kon hitam, jad btllah dia akn tolak kalu dapat kon putih sbb kon putih takder dlam fikiran dier.

4) jawapan dier lain gak dari aku, sbb aku akan jwb (d) sbb dlam pkiran dier mest ader aper2 yg berunsurkan kon dan hitam mcm bola hitam, kon putih dan kon hitam.

5) dier akan pikir pasal bola hitam, bola putih dan kon putih, kon hitam takder langsung dlm pikiran dier, sbb tu dier akan tolak. akupun akn jwb b.

kalu dpt soalan analitikalnih eloklah kalau kiter wat rajah pokok dulu, baru jwb soalan. faham ker aper aku taip nih, takut ayat berbelit2 skit, maklumlah susah nak explain tanpa bercakapnih......

Balas #321 mughohrejeki\ catat

ok, 10q~

i at least get what u try to explain

sori.. ade soaln lagi:

Fu, Goh, halim, Man, sun, sari, tam, dan Zu ialah pekerja dlm sebuah kilang pencetakan. Di antara mereka, 3 org bekerja dlm Bahagian mencetak, 3 orang bekerja dalam bahagian menjilid, dan 2 orang bekerja dlm bahagian membungkus.

- sari, tam dan zu bekerja dlm bahagian yg berlainan
- sari hanya boleh bekerja dgn halim sahaja
- fu mesti bekerja dengan man
- tam mesti ada sun membantunya

soalan
1. Pekerja dalam bahagian membungkus ialah______________.

a. sari dan halim    b. tam dan sun     c. fu dan man     d. zu dan goh
jwp: A

2. Jika Tam bekerja di bahagian mencetak, maka og yg bekerja dlm bahagian menjilid ialah __________________.

a. goh, Fu, dan sun   b. Fu, Halim, sari    c. Fu, man dan zu   d. Goh,fu,dan zu
jwp: C

3. Yang manakah berikut adalah bukan benar?

bahagian            pekerja
I       Mencetak           Goh, sari, dan sun
II      Mencetak           Goh, Halim dan tam
III     Menjilid              Fu, man dan  zu   
IV     Menjilid              Halim, tam dan sun

a. I, III sahaja     b. II, IV sahaja       C. I,II,IV sahaja          D.I,II,III,IV

3. Yang manakah pasangan berikut adalah benar?
I. Mencetak-tam   II. Membungkus  -Halim   
III. Menjilid-sun    IV. Membungkus--sari

a. I,III sahaja  b. II,IV sahaja   c. I,II,IV    D. I,II,III,IV

saya asyik lukis graf pun tak dpt jwp,
mughohrejek, cb explain...10s

aku try explain erk........

mula2 wat dulu senaraikan namer diorg ikut soalan yang diberi :

--------sari, halim (sari hanyer boleh kejer ngan halim shj, takleh mskkan org lain)
--------tam, sun, goh (sun kena tlg tam, so ader lebih sorang goh leh r mskkan dlam groupnih)
--------zu, fu, man(fu ngan man mesti kejer skali, zu tak kisah pun kejer ngan saper2)

utk soalan

1) untuk kerja membungkus kena 2 orgjer, group yg ader 2 org adlh sari & halim, so jwpnnyer a

2) kalu tam kejer bhgn mencetak mksdnyer group yg menjilid adlh zu, fu & man(jwpnnyer c)

3) ikut group yg dah disenaraikan di atas jawapan dier c, sbb group utk menjilid adlah bnr, yg lain2 tu smuer salah

4)pasangan yg benar, refer balik group yg kiter dah senarai, kalu tam cetak, sun pun mesti cetak sbb diaorg satu group, bhgn bungkus mmg halim ngan sari dah.

boleh phmker??
i try my best 2 explain

soalan analitika:

seseorang pengurus membuat keputusan menambah keluaran lima jenis produk daripada lapannya, iaitu: A,B,C,D,E,F,G DAN H mengikut syarat-syarat berikut:

- jika A dan G ditambah, H juga ditambah
- jika D ditambah, F dan G tidak ditambah
- jika E ditambah, B tidak ditambah
Di antara B,C dan F , hanya duanya ditambah

soalan: jika H ditambah, yg manakah 4 produk lain yang juga ditambah?

A. A, C,E dan G
B. C,E,F dan G
C. B,C,D, dan F
D. D,E,F dan H

mcm soalan ni, mengape E akan tambah?
jwp: B

terima kasih bnyk bnyk....

Originally posted by qualified at 9-3-2009 10:36
soalan analitika:

seseorang pengurus membuat keputusan menambah keluaran lima jenis produk daripada lapannya, iaitu: A,B,C,D,E,F,G DAN H mengikut syarat-syarat berikut:

- jika A dan G ditam ...

E x de prasyarat. So... x salah kalo E yang bertambah.
Soalan ni lagi senang jawab kalo kite tgk jawapan, and bandingkan dengan syarat2 die. And then slash ah mane2 jawapan yang x memenuhi syrt tuh

Follow Us
Ok korang, saya nak tanya tentang INSAK. Seperti yg diposted sebelum ini, kebanyakkan skema jawapan yg diberikan kadang-kadang membuatkan kita terpikir, betul ke jawapan yg diberi itu atau sekadar mengikut skema?

Saya dah buat sedikit ulangkaji dari buku2 yang dijual di kedai, and sometimes Im quite surprised dengan jawapan yang diberikan itu. Rasa macam kurang wajar dan tak logik. Tapi saya berfikir banyak kali juga kenapa jawapannya sebegitu sampai rasa macam takleh terima juga akhirnya. Saya juga rasa entah2 adalah lebih baik kita ikut saja jawapan itu sampai rasa mungkin penilaian diri silap. Tapi tak tahulah.

Ada juga yang kata jangan ikut sangat skema jawapan itu kerana tak semuanya (mungkin) betul. Tapi kalau dah study baik2 kan, even kita mengingatkan diri supaya tak buat kesilapan yang sama jika soalan itu keluar masa exam nanti (review and revise), adakah pada kali ini jawapan itu betul2 sama seperti dlm buku. Mana satu nak ikut? Saya berbelah bagi bila nak jawab soalan INSAK ni.

Apa pandangan korang? Apa strategi korang untuk jawab INSAK nanti? Adakah nak follow skema, follow kata hati, follow kewajaran dan logik jawapan atau apa. Marilah kite share, sebab saya khuatir dengan jawapan yang diberikan oleh buku ini. herm

Sy pun sgt2 konpius cara nak jwb insak nie..samade nak guna logik ke kata hati ke letakkan diri sbg cikgu ke ..ntahlah.. drpd pemerhatian sy stlh cuba jwb beberape cth soklan insak nie.. ianye smakin mengelirukan   
ape taknye.. sy cuba jwb soklan insak drpd e-book gunakan kata hati dan resultnye memberansangkan   dan cuba jwb soklan drpd buku kumpulan budiman guna kata hati tp resultnyer sgt mendukacita . Jd mane satu yg perlu sy ikut.  
Kdg2 sy rase la kan .... soklan yg ade dlm buku ni bukan nak nilai diri calon tu sameade layak tak jd cikgu tp hanye nak memrngkap.. cthnye "sanggup tidur lewat utk selesaikan kerja". sy jumpa 2 soklan mcm ni.. stu jwp setuju dan satu lg jwp tidak setuju. Klo ikut kate hati saya.. sy akan pilih setuju sbb sbg seorg yg bertanggungjwb  kita akan berkorban utk selesaikan tanggungjwb kita  Tp ade pendpt yg katekan tak setuju krn klo kita buat kerja ikut aturan dan sistematik kita tak sampai perlu tidur lewat utk siapkan kerja.

--- tp sebenarnye kedua2 jwp tu betul jika kita lihat dlm konteksnyer.... yg 1st tu mgkn dlm konteks tiba -tiba je dpt arahan segera yg perlu diselesaikan oleh kita.. nak taknak tepakselah berkorban...dn yg 2nd tu lak klo kerje tersebut telah lama diserahkan pd kita.. tentulah tidak timbul tidur lewat utk siapkan kerja except kite jenis kerja last minute.. yg ni..la yg perlu dinilai..samede kita ni jenis last minute ker atau sistematik.. tp soklan tu general sgt... so kesimpulannyer tepuk dada tanye selera

Balas #328 fosforus\ catat

Itulah. Banyak sungguh jawapan yg sepatutnya kita rasa setuju, tapi jawabnya tidak setuju dan vice versa. Then kita mula menilai kembali apakah kita sepatut menjawab sekian2, sekiranya kita letakkan diri sebagai seorang guru, mengikut kata hati, mengikut rasional fikiran dan kewajarannya. Saya juga merasakan, lebih baik jer saya ikut dan jawab mengikut apa yang sepatutnya berbanding terlalu mengikut skema jawapan.

Bak kata fosforus, soalan berbaur agak general, macam macam situasi boleh digambarkan, so terpulanglah kita yang nak menjawabnyer kan.

sape sini yg ada beli buku MTEST analitikal & verbal kluaran Kumpulan Budiman..susahnye soklan dia.rasa nak nanges time buat tu.soklan pjg2.edisi 2008.saya mmg dah de buku Mok Soon Sang tu.saje je la nak try latihan2 lain.

Balas #330 kujakucha\ catat

baru jnguk2 kat kedai buku...lum beli pun..hehehe...

ckp psl soalan INSAK, betullah..byk yg keliru kan dgn skema jwpn yang diberi.
cth :

1. Tidak memikirkan risiko bila mengeluarkan kata-kata yang boleh menyebabkan orang lain kurang senang dgn saya.
     A. Ya                     B. Tidak

Jwpn : A

2. Mudah marah berbanding dengan kawan-kawan saya yang lain
     A. Ya                    B. Tidak

Jwpn : A

Ada tak yg sependapat dgn saya, yg sepatutnya jwpnnya ialah B ?

Atau, ada sesiapa yg boleh bg pendpt kenapa jwpnnya A?

Originally posted by slayang at 13-3-2009 23:13
ckp psl soalan INSAK, betullah..byk yg keliru kan dgn skema jwpn yang diberi.
cth :

1. Tidak memikirkan risiko bila mengeluarkan kata-kata yang boleh menyebabkan orang lain kurang senang dgn  ...

kalo saya pun saya ikut rasional dan logik ja...tidak tingu sangat jawapan skema dibelakang...kadang2 mungkin itu kesilapan teknikal...dan tidak terlalu mengikut dalam buku

cuba tlg solv soalan ini:

4 orang pekerja blh membersihkan sebuah kawasan dalam 12 hari. Berapa org diperlukan utk membersihkan kawasan dalam 8 hari? JWP= 6 org

mcm mane solv?

kalau lpsn stpm nk amik pendidikan kena ujian medsi gak ka?ada temuduga cam kpli gak ka?

Hari ni saya rajin nak taip soklan.<br /><br />Soalan 11-13 berdsrkan maklumat dibwh:<br />Dlm 1 sesi eksperimen kimia,setiap eksperimen menggunakan 2 bikar yg berbeza.Setiap bikar mungkin mengandungi 1 drpd 3 bhn kimia iaitu X,Y atau Z sama ada dlm bentuk gas atau cecair.2 bikar yg mengandungi bhn kimia yg sama x blh digabungkan,dan gas Z x blh dicampurkan dgn cecair Y.<br /><br />Keputusan eksperimen spt berikut:<br />Setiap eksperimen menghasilkan 1 bhn kimia (X,Y atau Z) dlm 1 bentuk shj.<br />Campuran X & Y menghasilkan Z<br />Campuran X & Z menghasilkan Y<br />Campuran Y & Z menghasilkan Y<br />Campuran cecair & gas menghasilkan gas<br />Campuran gas & cecair menghasilkan cecair jika hanya bhn X diguna<br /><br />11.Satu eksperimen yg mencampurkan gas Y & cecair Z mengahasilkan<br />&nbsp; &nbsp; A.cecair X<br />&nbsp; &nbsp; B.cecair Y

[ Last edited by  kujakucha at 16-3-2009 16:33 ]

C.cecair Z
D.gas Y

12.Cecair X mungkin dihasilkan melalui campuran:
I dua gas
II dua cecair
III gas & cecair

A.II shj       C.I & II shj
B.III shj      D.I,II & III shj

13.Jika setiap bhn kimia digunakan 4 kali shj dlm 6 eksperimen simulasi,yg manakah antara berikut benar?
A.hanya 1 shj menghasilkan Z
B.2 eksperimen menghasilkn Y
C.3 eksperimen menghasilkan Y
D.2 eksperimen menghasilkan gas.

jwpn:
11.D,12.D,13.B

Originally posted by johnbenjamin at 14-3-2009 20:00
cuba tlg solv soalan ini:

4 orang pekerja blh membersihkan sebuah kawasan dalam 12 hari. Berapa org diperlukan utk membersihkan kawasan dalam 8 hari? JWP= 6 org

mcm mane solv?

jadi soaln ni mcm mana ?
siapa blh bantu, sy pun tak sure...

Balas #339 qualified\ catat

saya try jwb ye.soklan ni lebih kurang dlm nota buku Mok Soon Sang page 19.Soklan ni namanye Kadar Songsang.

Nisbah hari=8:12
Nisbah Songsang=12:8=12/8

12hari=4org
8hari =4*12/8
        =6org