CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CEO's2001-2009

Suka Janda ke anak Dara?

huhuhu.. itu adalah kesilapan besar yg sesetengah lelaki buat.. pilih kerana cantik luaran, dpt yg buruk dalaman ...
LostSoul Post at 9-11-2011 09:39
.........lepas tu meroyan2 cakap pompuan tka setia, mata duitan etc etc....dah ko sendiri yg pilih pompuan mcm tu, terima ajelah khen? sanggup lawan cakap mak bapak sbb seorg pompuan.....hadap ajelah    

hahaha aku malehhh nak pegi.. tp sbb keje la kan..  xpe2.. ko jadi penasihat imej aku..   ...
LostSoul Post at 9-11-2011 09:37

nanti aku nak amik gambor bnyk2 dgn artis2.....paling penting Dato' Siti

Reply 339# LostSoul

alah bukan semua janda tu dalamannya buruk yer x?

anak dara pun ada gak dalamannya yg buruk

Reply  LostSoul

anak dara pun ada gak dalamannya yg buruk

otai_g Post at 9-11-2011 10:04

tapi jgn lupa, janda tu pun pernah jadi anak dara jugak satu ketika dulu

kelakar sgt la kalo nak kutuk2 anak dara seolah2 lupa yg dia sendiri pernah jadi anak dara

teringat dulu seniwati Fauziah Ahmad Daud pernah ditanya tentang realiti dunia artis sewaktu penghijrahan beliau kira2 12 tahun lalu

katanya "saya tak akan kutuk2 kalau saya lihat artis tu berlakon adegan peluk2 cium2 dsb, sebab dulu saya pun macam itu jugak.

sebaliknya, saya akan berdoa semoga mereka dapat hidayah drpd ALLAH SWT"

Reply  LostSoul

anak dara pun ada gak dalam ...
otai_g Post at 9-11-2011 10:04

iye... sbb tu kena letakkan criteria yg lain kt atas, bukan kecantikan luaran, betul x?

kita nak bersama yg tersyg bukan sehari dua, kalau boleh, hingga ke akhir hayat.. kecantikan luaran akan luntur jua, botox pun x leh tolong tau.. tp kecantikan dlaman x lapuk dek umur tau hehehe..

yer lah x kira janda ke anak dara, kecantikan dalaman yg perlu discan dulu.

tiap individu mesti ada baik buruknya jgk.x kan la dr 10 kriteria, 10-10 org tu out.

zaman skang, kebanyakan kriteria2 tu dimenangi oleh janda.maybe sbb mereka lebih berpengalaman dlm perhubungan.

Post Last Edit by ruffleen at 9-11-2011 13:02
zaman skang, kebanyakan kriteria2 tu dimenangi oleh janda.maybe sbb mereka lebih berpengalaman dlm perhubungan.
otai_g Post at 9-11-2011 11:04

macam orang interview nak amik pekerja laa jugak khen? tak kira gomen atau swasta asal interview je mesti tak tinggal soalan "awak ada pengalaman kerja tak?"

memang la kalo boleh semua majikan nak staff berpengalaman.

tapi, tak adil la kpd fresh graduates. sebab, kalo fresh graduates tak diambil bekerja, macam mana mereka nak dapat pengalaman?

pengalaman diperolehi daripada peluang. kalo tak dapat peluang, sampai bila2 pun potensi diri seseorang tu tak dapat dikeluarkan dan digunakan utk kemajuan. belum cuba belum tau.

sama la analoginya.

kalo semua lelaki nak cari wanita yg ada pengalaman, alamatnya 10, 20 tahun lagi ramai la anak dara yg tak berpeluang berumahtangga, sementara yg dah kawen sekali, berpeluang kawen lagi berkali-kali.

hahahahaha. kelakar jugak la ek dunia ni. takpelah, kalau tak berjodoh, sempurnakanlah diri sebagai umat Islam....wahaha

Follow Us
teringat kisah Dato' Siti Nurhaliza masa di awal kemunculan dia dulu.
Seblom dia menang juara lagu dgn lagu Jerat Percintaan, recording kompeni yg besar2 tak berapa nak pandang dia.

kompeni cina local, SRC ni la yg menaikkan nama dia. lepas dia popler baru berebut2 kompeni besar nak offer dia sampai ada yg tawar RM 1 juta. tapi, dia tak gelap mata pon. dia setia dgn SRC sampai la dia kawen. lebih 10 tahun lamanya.

dalam kisah ni, aku puji kesungguhan kompeni SRC yg gigih membantu beliau sehingga berjaya dan masih kekal sbg penyanyi no.1 Malaysia.

kompeni2 besar? alah........korang tutup local department, jual album artis antarabangsa ajelah ye. masa Siti blom femes, tak pandang. bila Siti dah femes baru terhegeh2 nak offer RM 1 juta bagai

nampak sangat kejar duit jahhhhh

eh, ada kaitan ke? hahahaaa

Reply 347# ruffleen

owh jauhnya kaka ruff melencong sampai membabitkan tok ti.

apa2 pun pengalaman tu penting tau kaka ruff.

Reply  ruffleen
owh jauhnya kaka ruff melencong sampai membabitkan tok ti.

apa2 pun pengalaman tu penting tau kaka ruff.
otai_g Post at 9-11-2011 14:10

memang penting, tapi adil ke pada yg belum berpeluang meraih pengalaman?

kalo nak beri pengalaman, kenalah beri peluang dulu.

kalo semua lelaki berpendapat mcm uols hmmm alamatnya tak merasa la gadis2 mcm iols nak berumahtangga.................

p/s: hai...macam mana la anak dara nak meraih pengalaman tanpa berkahwin? kang jadi dara ditebuk tupai, kena reject jugak.

heheh ada lelaki suka yg ada pengalaman, ada yg suka fresh2.. Allah.. ramai perempuan dlm donia ni.. pilih ajelah yg suka.. xde sapa2 yg terjejas la, semua ada peluang yg sama utk berpasangan.. percayalahhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh..

Reply 350# LostSoul

sejuk hati baca posting ko beb
takdela, membandingkan janda dgn anak dara ni pada aku, samalah macam membandingkan Kelly Clarkson dgn Jaclyn Victor

sorang tu juara American Idol, satu dunia kenal.sorang lagi juara Malaysia Idol, orang Malaysia jelah yg kenal

tapi kedua-duanya sangat berbakat besar dan bervokal mantap khen

p/s: Jac boleh nyanyi lagu English, tapi Kelly tak leh nyanyi lagu Melayu. Aci tak? Ahaks!

Reply 350# LostSoul

ini la gunanya forum ni lostfoul supaya semua org leh nyatakan pendapat masing.
btw x de pendapat yg betul atau salah sbb masing2 ada taste masing

Reply  LostSoul

sejuk hati baca posting ko beb
takdela, membandingkan janda dgn anak dara ni ...
ruffleen Post at 9-11-2011 15:04

hahaha.. sbb bagi aku kan beb, kelebihan kekurangan tu bergantung pd individu x semestinya terantai pd status dia, betul x? dan semua orrg BERHAK memilih yg terbaik utk diri dia, x kisahla mana lama pun dia ambik utk membuat pilihan.. hehehe..

haaa... kelly feems sbb dia omputeh.. jaq susah nak naik psl dia org asia.. almaklumla.. org dunia ke3 walaupun bakat dia sebesar kelly tauuu.. keh keh keh..

Reply  LostSoul

ini la gunanya forum ni lostfoul supaya semua org leh nyatakan pendapat masing.
...
otai_g Post at 9-11-2011 15:05

hahaha betul tu otai.. tepuk dada, tanya selera..

tp org yg bijak katanya, akn belajar dari pengalaman org lain.. haaa.. oleh itu, jadilah mereka yg bijak.. belajar le dari aku ni.. keh keh keh..

Reply 352# otai_g

jadi, selamat memburu insan yg kaya pengalaman ye otai
btw semalam aku menonton filem Don't Be Afraid of The Dark lakonan Katie Holmes. sedih sgt ending dia, dimana seorang bakal mak tiri mengorbankan nyawa utk menyelamatkan anak boifrennya dari dibunuh makhluk aneh. lebih sadis bila budak tu cuba call mak dia sbb nak bagitau ttg makhluk aneh tu, tapi mak kandung dia buat derk je sbb sibuk dgn boifren baru, aku rasa aku tak mampoo kot utk jadi semulia itu. huahuahua

harap sesiapa yg takde pengalaman tu, cari dan burulah pengalaman. bila dah terer, jangan buli generasi baru sbb anda juga pernah berada di tempat mereka satu ketika dahulu.

dan sesiapa yg bnyk pengalaman pulak, janganlah letak too high expectation pada insan yg fresh graduates ni...sedangkan bayi pun belajar meniarap dan merangkak terlebih dahulu, bukannya lahir2 je terus boleh berlari kan?

p/s: aku marah betul pagi ni ada kereta besar, racer mana ntah duk cucuk2 kereta aku dan hon2 macam nak berlumba....apakah??? taulah aku lesen P...tapi aku dah folow speed dan road rules yg betol...pehal nak cucuk2 aku? macamlah dia tu first time pegang stereng terus jadi racer. tak ingat dia pun pernah amek lesen L dan P jugak satu ketika dahulu

Rate

1

Reply 1# CEO's2001-2009

keduanya ada keistimewaan tersendiri

ada jugak soalan mcmni. terpulang pd selera masing2 (termasuklah jodoh)

dua2 pun ok........... milf best sbb da ada exp. ank dara best sbb rasa ingin tau tu tinggi

obviously kalo everything else equal, ramai akan prefer dara... {:4_502:}

janda berhias mcm mn?

janda pun kdng2 well maintain dr anak dara